Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Minicsoportosok ide fórum

Minicsoportosok ide (beszélgetős fórum)


2009. okt. 8. 09:26

szia, egyenlőre van egy kinti zárható hely oda tettem őt, amikor kint vagyunk akkor kiengedem, hogy szokják egymást a kutyával.

nem tudom te hogy vagy vele, nekem nagyon gyorsan elszaladt ez a hét. hétvégén már megint programunk van vásárolgatunk kicsit aztán unokatesómékat látogatjuk meg. nektek van valami progi?

ma volt állítólag az utolsó melegebb nap, szoknyába is mentünk reggel, olyan rossz ha az ember arra gondol, hogy most 3-4 hónap hideg jön brrr ki is rázott a hideg:)

22. Zsanni
2009. okt. 7. 21:28

Szia!

Egy nagy királyteknősünk van csak, és megmondom őszintén én nem nagyon szeretem. Bálint is szereti az állatokat persze, cicát is kutyát is egyformán. Hogy van a cica? :)))

2009. okt. 6. 15:48
szia. igen jól, minden szuper volt. egy kicsit el vagyok most maradva minden teendőmmel. délelőtt főztem, aztán Grétivel játszottunk. Vasárnap kapott egy kiscicát, teljesen odavan érte. Én meg azt sem tudom hova kapjam a fejem, van egy golden retim és ő kifejezetten nem szereti a cicákat... pedig a cica marad úgyhogy meg kell barátkoznia vele. nektek van valamilyen állat?
20. Zsanni (válaszként erre: 19. - C8f7404b48)
2009. okt. 5. 10:08

Szia!

Jól sikerült akkor a hétvégétek?

Nálunk nagyon hideg volt reggel, póló+pulcsi+farmer kabát és fázott a kismanóm, bár szerintem csak a keze. Nem figyeltem megmondom őszintén, bár ha valakit lengén láttam volna biztos feltűnik. Ma olyan örömmel mentünk az oviba, ugye hét eleje van. :)Nálatok is így van?

2009. okt. 5. 09:20
szia. ne haragudj hogy nem voltam, már írtam mozgalmas hétvégénk volt. Úgy örültem reggel mikor kimentem, hogy nincs az a nagyon hideg, majdnem szoknyába mentünk de mondtam Grétinek hogy ha már teljesen elmúlik az orrfolyás. Néha egyébként alaposan megbotránkozok egyes szülőkön. mi vékony kabátka, sapi, zárt cipő rendesen felöltözve. a marhája szandit, kis zoknit, pólót ad a gyerekére és úgy viszi... ilyenkor elfog a döbbenet, hogy basszuss hogy lehet ilyen felelőtlen szülő tök hideg van és ő meg ilyen lengén öltözteti a gyerekét. + nem csak a sajátját teszi ki a megfázásnak hanem ugye mások is elkapját secperc a bacikat pláne a minisek... döbbenet. nálatok is van ilyen felelőtlen szülő?
18. Zsanni (válaszként erre: 17. - C8f7404b48)
2009. okt. 2. 16:13
Szia! Nálunk is előfordul hogy napközben valamin elpityeredik azt mondta az óvónéni, de semmi gond belőle, még picik ez normális. Verekedős kisfiúból is van kettő, igazából én sem tudom mit kellene tenni, annyit mondtam, ne hagyja magát és szóljon az óvónéninek, ha bántják. Lesz programotok akkor! Jó hétvégét! :)
2009. okt. 2. 14:48

szia. Igen minden rendben volt, bár tegnap egy volt egy kis sírás de egyáltalán nem volt vészes. Alig vártuk már a hétvégét igen mozgalmas lesz, szülinapozás, bográcsolás, lovaglás...

Van a csoportban egy verekedős kisfiú, nem árt előre felkészülni hogy mit lehet tenni egy olyan esetben amikor a te gyerkőcődet bántja. van ötleted, hogy ezt a helyzetet hogyan lehet kezelni?

16. Zsanni
2009. okt. 2. 08:47

Szia!

ma én is hazahozom délben, már így hétvégére úgy hiányzik! :)Jó alakult az oviban a hetetek?

2009. szept. 30. 16:45
igen a bölcsinél tuti így van ismerősőm járt oda. én is csodálkozom hogy nálunk így megy az ottalvás. lehet sokan vannak a csoportba és azért nem vállalják.
14. Zsanni (válaszként erre: 13. - C8f7404b48)
2009. szept. 30. 15:55

Szia!

nálunk nem így van, ott lehet altatni, pont ezért azt is szokni kell. így megfogja szokni hogy, csak délig van ovi. Én úgy megyek érte hogy mikor felébred már ott vagyok kint ált. Persez eleinte mi is csak dlig voltunk. Ez nem olyan mint a böcsli, hogy csak akkor lehet járni, ha van munkáltatói igazolás nem?

2009. szept. 30. 15:44

azt hittem már "nyert ügyem van" lehet tévedtem.

12:45re kell érte menni. egyenlőre még nem alszik ott mert nincs munkahelyem. ha lesz csak akkor aludhat ott. ez mindenhol így van? nincs is vele egyébként problémám de ha hirtelen adódik vmi és egyik napról a másikra ott kell aludni akkor az egy törés lehet a gyerkőcnek.

ma hazafelé bementünk a játszótérre, hát katasztrófa volt. A hintáknak hiányott az egyik-másik ülökéje, nem voltak kapcsok rajta, a mérleghinta azt hittem kidől... a homok tiszta ratyi. nem fogjuk sűrűn látogatni, csak egy baj van, minden nap utunkba esik és kerülni se lehet :( viszont vannak új padok de a gyerek nem a padon fog ülni...

12. Zsanni (válaszként erre: 11. - C8f7404b48)
2009. szept. 29. 15:56

de tényleg így van ez az albérlet dolog szerintem :)

Mi nemrég jöttünk haza az oviból, ott már meg volt az alvás. Aztán nemsokára egy kis játszóterezés lesz estig. Kislányod meddig van oviban?

2009. szept. 29. 15:12

jó hogy vki igazat ad nekem:)

tegnap felíratkoztunk h1n1 oltásra, de azt hiszem holnap töröltetem is magunkat mert utánaolvastam és semmi jót nem írtak. nem ismerik a mellékhatásokat és állítólag 40gyereken tesztelték csak. úgyhogy ez sztorno. mit csináltok ma? nekem nemrég aludt el a lányom, kihasználom az időt és egy kicsit törödök magammal is:)

10. Zsanni (válaszként erre: 9. - C8f7404b48)
2009. szept. 29. 10:30

Jó reggelt! de jó hogy jól sikerült nektek is az indulás oviba!

Tényleg jobb külön, de nem mindenáron, ahogy leírtad, szerintem túl sok macera lenne ezzel az albérlettel, mint az öröm hogy külön vagytok. Majd a férjurad is rájön talán! :) További szép napot!

2009. szept. 29. 09:04

Szép jó reggelt! Túl vagyunk egy sikeres örömteli indulással mosolyogva és boldogan köszöntünk el egymástól.

Elég ramaty kedvem van, egyrészt az időjárás másrészt adódott egy albérleti lehetőség és ezen veszekszünk a férjurammal. ő menni akar én meg nem. Eleinte úgy volt hogy meg is tudjuk majd venni azt a házat (akkor benne voltam én is hogy menjünk) csak aztán kiderült hogy a hitel miatt lezállogosították kb. 10 vagy több évre + a sógoromnak rátették most az 1 millió ft-os diákhitelét is mert nem fizette. Egy csomó csekkel el is van maradva+ nem jó a boyler+ van egy örőlt felesége aki kiszámíthatatlan. Megmondtam a frankót hogy nem akarok egy olyan házba beköltözni 60ezer ft-ért+rezsiért ahol a dinka csajszi gondol egyet és hazamegy+ télre amikor a fűtés az egekig szökik + ráadásul nem is tudom majd megvenni + ki tudja mennyi befizetetlen csekk van a sógoromnak amiről nem tudunk. Anyuméknál mindennel kajával rezsivel együtt fizetünk 50ezret. igen ám, csak itt alkalmazkodni kell a másikhoz....

Csöppet most elvakult a férjem, csak az van hogy külön menjünk, nem szól senki bele semmibe, akkor kel amikor akar stb... az hogy majd hogy hétről hétre vagy hónapról hónapra élünk az nem lesz baj, nem tudunk elmenni sehova, ugyanmár... ezek most nem számítanak. na és 50ezer ft vagy 100ezer ft- ebben még nincs kaja- mellett tud jobban spórólni az ember. nekem logikus. brrrrrr.... az agyamat eldobom.

8. Zsanni (válaszként erre: 7. - C8f7404b48)
2009. szept. 28. 15:40
De jó ezt hallani, mármint a bölcsit, mert én sem annyira. még most is nehéz elválni tőle. A mai napunk jó volt nagyon, reggel minden gond nélkül bement, fogadták is aranyosan. :)3-kor meg mentem érte, azt mondta az óvónéni minden oké volt, aludt is evett is,úgy hogy megvagyok nyugodva. Nektek hogy sikerült? Állásinterjú, én még el sem jutottam odáig, de tényleg nincs közük igazából ilyen szinten a dolgokhoz, valahol olvastam is róla egy cikket. Fizetésre nem tudok mit mondani sajna, az oltásra pedig azt hogy, egyenlőre gondolkodok rajta eddig inkább afelé hajlok hogy nem, de még nagyon nem tudom, és te?
2009. szept. 28. 14:20

nem jártunk bölcsibe. nem is vagyok ennek a híve. én úgy vagyok vele, hogy ha az ember bevállal egy gyereket akkor igen is szánja rá azt a három évet és maradjon otthon vele addig amég lehet.

szerencsés vagy, sokáig szopizott Bálint, nekünk csak 4-5 hónap sikerült :( milyen volt a mai napotok? Nálatok van lehetőség H1N1 oltásra? Vélemény erről?

Képzeld ma voltam egy állásinterjún, megkérdezték van e gyerekem, akarok e neki kistestvért, mikor akarok, ha beteg a gyerek akor van e aki vigyázz rá hogy én dolgozni tudjak.... semmi joga nincs ezeket megkérdezni meg egyáltalán nincs is hozzá köze. jól felháborodtam. elcsesztem a délelőttömet. szerinted műszakvezetőnek heti 6 napra mennyi nettó havi fizetés jár?

6. Zsanni (válaszként erre: 5. - C8f7404b48)
2009. szept. 24. 09:15

Igen tényleg messze!:)

Érdekes mondják sokan valaki az elején nem sír, aztán rájön hogy ez olyan végleges dolog nem csak kipróbáljuk. Első 2 nap délig ott voltam nem is volt gond, de aztán másnap reggel már elköszöntem, persze a nyakamból szedték le szegényt és még utána az ajtót rángatta hogy ő velem akar jönni, a szívem szakadt meg és ahogy mondtam ez még 2 napig így ment, aztán utána másik reggel elköszönt és bement szépen! (akkor meg azért sírtam) :) Bálint is ragaszkodott hozzám nagyon 2,5 évig szopizott lehet azért is jobban. Ahogy olvastam akkor ti sem jártatok bölcsibe?!

2009. szept. 24. 07:57

az első hét szuper volt, haza se akart jönni, de a második héten már sírt, most hétfőn és kedden mosolyogva ment be. hát nem tudom, majd meglátjuk mi lesz hétfőn. Nem megy könnyen az elválás, hisz 3 évig anya mellettük volt éjjel nappal most meg egy új környezetbe kerülnek bele "egyedül". Nálunk nagyon stresszes volt Gréti. Egyébként még most is az ovónők társaságát keresi és a közelükben érzi magát biztonságban. Meglepő mert a lányom barátságos, mindenkivel beszélget, nyitott. Majd megszokja aztán elkezd barátkozni.

mi Pest megyében Aszódon lakunk. jó távol egymástól. sebaj, itt a net:)

4. Zsanni (válaszként erre: 3. - C8f7404b48)
2009. szept. 24. 07:49

Szia!

Jaj nekem is hiányzik rettenetesen, csak most félek, hogy nehogy megint sírás legyen hétfőn. Mert 3 napig szörnyen sírt reggel, persze én is vele. Sima kiscsoportba jár és 25 lesz a végleges létszám, kicsit soknak tűnik, de hát sok kisgyerek van. az óvónénik szerencsére nagyon aranyosak. Zalaegerszegen lakunk egyébként. Nálatok hogy ment a beszoktatás, könnyen?

2009. szept. 24. 07:12

szia:) mi is ebben a cipőben vagyunk... első betegség, eléggé folyik a lányom orra így a doktornő azt mondta a héten maradjunk itthon.

nem is bánom úgyis hiányzott már,, olyan furcsa volt a csend:) ti hányan vagytok/lesztek? helyileg merre vagytok?

2. Zsanni (válaszként erre: 1. - C8f7404b48)
2009. szept. 23. 08:22

Jó reggelt! Szia! :)

Az én kisfiam is most kezdte a kiscsoportot elsején.

de már itthon vagyunk, az első betegség, ez a második hét,hétfőn mehetünk újra. Nektek hogy megy???

2009. szept. 23. 07:51
Sziasztok! Olyan anyukákat és apukákat várok ide eszmecserére akiknek a porontyuk idén kezdi(te) meg a minicsoportot:)

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook