Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet finom lángost készíteni? fórum

Hogyan lehet finom lángost készíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. jan. 21. 19:08
1kg liszt,25dkg élesztő,só annyi langyos víz amivel lágy tésztát tudunk dagasztani.Isteni finom olyan mint a lángossütödében.
2008. jan. 21. 18:59
Félkiló liszt,1 tojás, 1 kicsi doboz tejföl,2 dkg élesztőt 2dl tejben felfuttatni és fél kávéskanál só.
26. kic
2008. jan. 21. 18:49

Lángos: 1kg liszt, 3tojás, 1tejfől, 1evőkanál só, 6dkg élesztő, 5dl tej. Keleszteni, de azonnal is lehet sütni. A maradékot olajos zacsiba lehet a hűtőbe tenni, mert ez elég nagy adag!!

Isteni finom, nem lesz olajos!!

Sok sikert hozzá!!!

2008. jan. 21. 18:46
Igen tudok, de meg kell keresnem a receptet.Mikorra kell Neked?
2008. jan. 21. 18:40
Tud valaki finom langos receptet?
23. Sarolta1954 (válaszként erre: 22. - Lily3)
2007. nov. 5. 20:09
Nem fogsz csalódni, mi nagyon szeretjűk!!
22. lily3 (válaszként erre: 21. - Sarolta1954)
2007. nov. 4. 20:25
kipróbálom
2007. nov. 4. 20:22
Ezt a receptet dagasztó géppel szoktam összeállítani. Hozzávalók: 1 kg finomliszt, 2 csomag szárított élesztő, 6 dl tej, 2 dl tejföl, 1 db tojás, só. A gép összeállítja és átrakom a kelesztő tálba. Hűtőben egy hétig is el áll, folyamatosan süthetek belőle. Jó ízű, mi szeretjük.
2007. nov. 3. 21:19
Én is burgonyát teszek a tésztába. Nagyon finom, a családom imádja.
19. lily3
2007. nov. 3. 20:45
Hát nem tudom,én próbáltam már több receptet,de mindig olyan kenyér izű,csak ránézésre jó.Nem tudom mit rontok el.Nem is sütöttem már rég óta.
2007. júl. 9. 21:31

sziasztok,volna egy kerdesem.nem tudja valaki h mit kell tenni a langosba h ne fuvodjek fel?sokszor csinaltam langost de mindig felfuvodot!tud valaki segiteni?

koszi

17. Alexx
2007. jún. 14. 12:57
rengeteg türelemmel :)
16. aggodalmas (válaszként erre: 8. - Asra)
2007. máj. 2. 21:45
Én is így szoktam:))a lányom viszi az albérletbe ott süti ki.Nagyon szereti, de dagasztani már nem szereti:)))
2007. ápr. 29. 15:37
hát én nem vagyok nagy szakács, de az anyósomnak való ő igen,finomlisztből csinálja,ez a titka és nagyon finom
2007. márc. 27. 22:42

Én úgy csinálom a lángost hogy :

1kg -liszt

1 evőkanál só

2dl tejbe 5gr élesztőt felfuttatok

2 kefír

ezeket összedolgozom,maj egy nagy nejlon zacsiba vagy táskába olajat öntök(KB1 dl-t)és az összedolgozott tésztát belerakom.Ezt egy tálcára rakom és beteszem a hűtőbe.A tészta 1/2 nap után már a duplájára kel,de igazából 1 napig szoktam hagyni.Mindig annyi tésztát veszek ki amennyi lángost akarok készíteni.Egy jó 10 perccel elöbb érdemes kivenni akkor könnyebb dolgozni a tésztával.Próbáljátok ki nagyon fincsi.

13. Erás (válaszként erre: 12. - ZITA9770)
2007. márc. 27. 13:44
Zita, talán egy kg kisztet akartál írni ugye??:) Bocsi, nem bátásból írom.:))
2007. febr. 24. 15:29

én ezt szoktam:

Lángos:

1kg só,1kocka élesztő,pici só

Az élesztőt felfuttatom langyos vízben,lágy tésztát dagasztunk,kb 1 1/2 órát kelesszük,majd forró olajban mindkét felét aranysárgára sütjük.

Ezt a receptet egy lángossütös csajtól kaptam.

11. f72d419d5f (válaszként erre: 10. - Pick-kati)
2007. febr. 24. 12:15
Amit én írtam az is hasonló ,én is a kelesztőtálban /tupperware/ szoktam tárolni a hűtőben .
10. pick-kati (válaszként erre: 8. - Asra)
2007. febr. 24. 09:17

szia,nálunk ezt ugy hívják hónapos lángos.

Mert 1-hónap mulva is ugyan olyan a tészta

mint amikor meg csináltad.Csak mi benne hadjuk

a kelesztő tálban.

9. f72d419d5f (válaszként erre: 2. - E71af41436)
2007. febr. 24. 07:30

Már amennyiben a piacon finom a lángos.Egyszer vettem a piacon lángost ,mert a gyerek nyavajgott érte,de soha többet.Abba az olajban amiben sütik mér legalább 1000 lángost megsütöttek.Amikor lemegyek a piacra és a lángossütő mellett elmegyek befogom az orrom ,a rossz szag miatt.Inkább én sütök


Lángos :

1kg liszt,

3 kis doboz kefír

3db egész tojás

1 cs élesztő

só izlés szerint

esetleg pici tej az élesztő felfuttatásához

lehet főtt krumplit is beletenni

Az egészet összegyúrjuk,picit kelesztjük.Ennek a tésztának az a különlegessége ,hogy ha nem fogy el /amit kétlek/akkor műanyag tálba,lefolpakkozva,két három napig hűtőben eláll.Mindig csak annyit sütni belőle ami éppen elfogy.

8. Asra
2007. febr. 24. 05:52

nálunk ez a kedvenc:

1 kg liszt

1 pohár kefír

1 ek só

1 kocka élesztő

1 kiskanál cukor

5dl tej

kevés tejet meglangyosítani, bele a cukrot és az élesztőt - mikor felfut hozzákeverni a liszthez és a többi tejhez (általában fél liter, de érezni fogod) - utána fogni egy jó nagy műanyagzsákot, belekanalazni 2 kanál olajat és kiolajozni és bele a tészta. dobd be a hűtőbe legalább 1 órára (lehet egy éjszaka is). amikor letelt a felforrósított olajba vékonyra húzogatott darabkákat bele, mind két oldalát megsütni - és kész is.

a tészta állaga miatt nehézkes a szabályos lángosformát készíteni. én nem is szoktam vele foglalkozni. eddig akárki kóstólta tetszett neki.

előny: a maradék tésztát benthagyhatod a hűtőben és másnap - harmadnap is jó.

nyáron így szokott lángosvacsora lenni - másnap pedig főzelék lángossal.

sok sikert!

7. cicumaci (válaszként erre: 4. - Erás)
2007. febr. 23. 23:34
nem csináltam soha burgonyával,de kiprobálom milyen ugy is:)én általában 1 kg lisztből készitem( hamar elkapkodják :) és legújjabban nem friss élesztővel,hanem olyan kis takasok,por élesztőt keverek őssze a lisztel,és olaj helyet, egy fél olvasztott rámát,(125gr kb)langyos cukros tejet teszek bele,aztán ha kész ,szoktam a közepébe,valamilyen dzsemet tenni.
2007. febr. 23. 23:27
sokat számit a liszt és az élesztő is, jól meg kell dagasztani,és kell hagyni ,hogy meleg helyen keljen kb 1-2 órát:)Én szoktam csinálni,de soha nem recept után:))
2007. febr. 23. 23:26
Elnézést, darabokra, nem tarabokra...:)))
2007. febr. 23. 23:25

Én így szoktam:

40 dkg liszt, 3 dkg élesztő, 2 főtt burgonya, 1 ek olaj, só, langyos tej.


Az élesztőt 1 dl tejben megfuttatjuk egy csipet cukorral. A lisztbe tesszük a kovászt, az áttört burgonyát, az olajat és langyos sós tejjel lágyabb tésztát dagasztunk. Jól fel kell verni! A tetejét meghintjük liszttel, ruhával letakarjuk, kb. 1 órát kelesztjük. Ha jól, kb. kétszeresére megkelt, tenyérnyi tarabokra vékonyan kihúzzuk, forró olajban sütjük.

Amióta megvan a kenyérsütőm, csak beleteszem a hozzávalókat (először a folyékony állagút, sót, cukrot, aztán a lisztet, majd az élesztőt), a dagasztás funkcióval másfél óra alatt készen van és a megkelt tésztát csak sütnöm kell. Így nagyon könnyű lángost készítenem.:)))

2007. febr. 23. 23:03

Én személy szerint igen :-)))

Nem is tudok lángost sütni.

2007. febr. 23. 22:36
úgy látszik mindenki a piacon veszi a fini lángost :)
2007. febr. 23. 20:46
Hogyan lehet finom lángost készíteni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook