Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az éjszakai szobatisztaság lépései? fórum

Az éjszakai szobatisztaság lépései? (beszélgetős fórum)


18. cc2f665987 (válaszként erre: 17. - Petra523)
2009. szept. 23. 21:07
Sajna tanácsot én nem tudok adni de nekem meg mikor a déli pelusról szoktattam le olyan gondom volt hogy mikor felkelt rögtön vittem a bilire de sírt hogy ügye ő még nem kelt fel álmost nyújtozkodni szeretett volna stb és hát pisilni sem akart!Na most nagy valószínűséggel nálunk az esti költés is ilyen lenne szóval.....:S tanácstalanság!
2009. szept. 23. 21:05
Ezzel nekem is gondom van sajna! Míra nem akar már pelust venni úgy július óta. Először nem is pisilt be, bár egyszer ébresztenem kell éjaszka. Mostanában pedig azzal szórakozunk, hogy próbálom időben kelteni. Ha túl korán keltem, akkor még keveset pisil, és azért csurog be a többi éjszaka, ha túl későn, akkor pedig már megtörtént a baleset. Ez nekem még annyira nem is llen gond, de annyira mélyen alszik, hogy nem ébred fel a pisilés után sem, és attól félek, hogy felfázik. Ilyen esetben mit csináljak??? Pelust már nem akarom visszaadni rá, meg ő sem akarja.
2009. szept. 23. 20:17
Na nekünk is akkor megkell élni még sok éjszakát hogy ő kérje magától hogy nem kell pelus ne rakjam rá!!Nem olyan könnyű ez:)
2009. szept. 23. 08:07

Sziasztok!

Mi is februárban leszünk 3 évesek, de délután, illetve éjjel még pelusban alszunk. Én is egyszer már megpróbáltam a délutáni alvásnál, hogy levettem a pelust, mivel többször szárazon ébred, de nem jött be, mert bepisilt, utána pedig mindig kérte, hogy adjam rá...

Megkérdeztem a gyerekorvosunkat, azt mondta, hogy meg kell érnie rá és valószínű magától fogja kérni, hogy ne adjam rá a pelust. Kíváncsi leszek! :-) Egyébként a környezetemben most többen küzdöttek ezzel a dologgal, de ők már túl vannak rajta, igaz idősebbek is tőlünk. Az mondják, hogy az éjszakai pelus van, akinél már bőven óvodás korban marad el... Hát majd meglátjuk, egyenlőre még várunk a témával, ovi előtt visszatérünk rá. Kitartást mindenkinek!

2009. szept. 22. 17:06
Annyira bonyolúltak ezek a dolgok!!Azt hittem a szoptatásnál vagy akár a szülésnél nem lesz nehezebb de mindig van valami:)éppen jó mert fejlődnek a gyerekeink!!!
13. itimi78 (válaszként erre: 9. - Cc2f665987)
2009. szept. 22. 17:02
Na ez lehet hogy hiba.Én is ezt csináltam,hogy "most már nem vesszük le",és a csajok néztek nagy szemekkel,hogy 2 perce még arról beszéltem,hogy most már bilibe kellene dolgozni.Teljesen összezavartam őket.Most,ha szólnak,inkább leveszem és ha végeztek,vissza adom rájuk.
12. cc2f665987 (válaszként erre: 10. - Itimi78)
2009. szept. 22. 16:58
Erre már gondoltam én is!!
11. cc2f665987 (válaszként erre: 8. - Senico)
2009. szept. 22. 16:57
Nincs rajta pelus!Volt úgy mikor felkelt hogy sírt mert tudta hogy nem tudja visszatartani és be is pisilt de már 2hónapja egy csepp pisi sincsen!A városon vagy ha megyünk valahova is úgy megyünk hogy pelus nincsen!!3-4órát bir ki pelus nélkül ahogy megfigyeltem!!
2009. szept. 22. 16:57
Én sem keltegetem a csajokat.Nylon lepedőt teszek az ágyukra,így ha be is csorog az ágyuk száraz marad.
9. cc2f665987 (válaszként erre: 7. - Itimi78)
2009. szept. 22. 16:56
Nóri is néha szó szerint vergődik mikor ráakarom adni és mikor ráadom akkor rögtön szól hogy kaka!És úgy kell mondani neki hogy most már a pelusba kell nem kell levenni a nacit!!:):)
8. senico (válaszként erre: 6. - Cc2f665987)
2009. szept. 22. 16:55
Egyáltalán nem biztos! Mi a helyzet a délutáni alvással?
2009. szept. 22. 16:53
Az ikrek mellett nekem is van még egy 4 éves fiam.Ő pont 2 éves volt amikor jöttek a lányok.Még akkor ő sem volt szobatiszta,így én 3 gyereket pelenkáztam egy hónapig.Szabi viszonylag hamar leszokott a pelusról.Sőt,csak egy hétig kellett éjszakára is a pelus.Ő szolt,hogy már ne tegyem rá este sem.
6. cc2f665987 (válaszként erre: 5. - Senico)
2009. szept. 22. 16:49
Akkor jó megnyugodtam mert én sem szivesen kinoznám az más ha majd felébred ne talántán!!Akkor elég későn lesz ágytiszta úgymond mert néha tiszta néha totál tele van a pelus :S
5. senico (válaszként erre: 1. - Cc2f665987)
2009. szept. 22. 16:48
Én nem kelteném fel éjszaka! Ha egy hétig folyamatosan száraz a pelus ki lehet próbálni anélkül. Nem lehet siettetni a folyamatot, meg kell érni rá. Az én fiam most kezdte az ovit és nyár vége fele lett ágytiszta.
4. cc2f665987 (válaszként erre: 2. - Itimi78)
2009. szept. 22. 16:43
Gratulálok az ikrekhez:)))))))))
2009. szept. 22. 16:43

Szia örülök hogy írtál:):)

Nálunk decemberben érkezik a kistesó!Egy szobában leszünk mindannyian és hát nem tudom hogy milyen síros vagy nyugodt baba lesz és hát akkor gondoltam hogy ha felébred a lányom a sírásra akkor írány a bili!!De nem nagyon bizom benne hogy lesz erőm meg neki kedve bilizni!!

2009. szept. 22. 16:38
Hello!Nekem is ez a problémám.Az ikerlányaim,már majdnem 2 és fél évesek és már nekünk is csak éjszaka van pelus.3 hete már megpróbáltunk leszokni róla de nem sikerült.Vettem nekik vadi új pizsit és megbeszéltük,hogy már nem kell nekik pelus és ebbe a pizsamába már nam lehet nekik bepisilni.Első 2 éjszaka nem volt semmi gond de aztán már nem voltak hajlandóak pelus nélkül aludni.Én sem tudom,hogy mit lehetne tenni.
2009. szept. 22. 16:12
A 21 hónapos kislányom már majdnem 4 hónapja szobatiszta nappal!!Estére pelus még kell de néha csutka száraz néha meg persze tele van!!Hogy kezdjem el az éjszakai szoktatást?Magát rávezeti vagy kezdjem el költögetni?Tapasztalatokat és egy jó beszélgetést várok:):)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook