Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rendszeres Szociális Járadék fórum

Rendszeres Szociális Járadék (beszélgetős fórum)

2013. jan. 23. 21:15
Segítsetek már, valaki tudja hogy rendszeres szociális segély mellett lehet dolgozni??
2012. jan. 5. 10:05

2009 utolsó beirás!

Most 2012-ben van igazán aktualitása ennek a dolognak. Én januárban megyek felülvizsgálatra/2009-ben megkaptam 3 évre a 40 %-ot-akkor munkaviszonyban/ 2011 december végén meg-szüntettem munkaviszonyom.Hogy aztán volt-e értelme, majd kiderül. Jó lenne, ha jönnétek s irnátok tapasztalataitokról.

2009. szept. 22. 15:53
Én úgy tudom,a felülvizsgálat előtt érdemes felmondani (megbeszéléssel természetesen,hogy visszaveszik a rokkantat,ha megvan a %),én magam is így csináltam,és így menni a bizottsághoz.Akinél kiderül a munkahely,attól nagyobb valószínűséggel megvonják a pénzbeli juttatást,legyen valóban beteg,mert nekik az az érdekük,hogy minél több valakit kiszórjanak.Sajnos,de ez van.
2009. szept. 22. 15:49

Amit a nyugdíj folyósítótól kap az ember,ahhoz munka éveknek kell lenni,amit az életkor határoz meg.Ha ez megvan,akkor pedig a betegség mértéke az OSZI értékelése szerint nem éri el a 40%-ot.

Amit az önkormányzat ad,ahhoz pedig az egy főre jutó jövedelmet veszik figyelembe az egy háztartásban élőknél.

2009. szept. 22. 12:49

Sziasztok bocs a zavarásért, de én példának okáért a szivem miatt 67%-ra javasolt a kardiologus, aki az SZTK-ban dolgozik. Aki pesti lakos az köztudott,hogy a Vajda Péter utcába tartozunk, de ott aztán semmi jóra nem lehet számitani. Engemet már nem lehet a rendes munkavilágába visszajuttatni dolgozni, mert az egészségi állapotom beleszólt.

Beszéltem az illetékesekkel nekem rehabos munkahelyet ajánlottak, de egyenlőre ott sincs semmi munka a takaritáson kivül. Nekem kizárólag csak könnyű munkát végezhetek hivatalosan. Mé az egészségeseknek is nehéz az elhelyezkedés.

Azt mondják talán jövőre ez megváltozik, de én már ebben sem hiszek.

Szivélyes üdvözlettel: Anyuci91

7. gven (válaszként erre: 5. - Momo1979)
2009. szept. 22. 11:49
Pedig erre elvileg meg kellene, hogy kapjad.
6. momo1979 (válaszként erre: 3. - 94c02c5bb5)
2009. szept. 22. 11:31
Megváltozott munkaképességű vagyok 45 %, a kötelező munka évem is meg van.
5. momo1979 (válaszként erre: 2. - Gven)
2009. szept. 22. 11:30
Rólam van szó! Sajna megváltozott munkaképességű vagyok, éveim meg vannak. De nem értem miért nem a jelenlegi munkaviszonyomat vizsgálták (4 órás és nettó 40e Ft) és miért az utolsó munkahelyem bérét., pont aazt ahoinnan nyugdíjba kellett menjek. Elöszőr 100%-ot másfél évig, majd 67 %-ot 1 évig és most 45%-ra vettek le és csak erre a rend.szoc. jár.-ra vagyok jogosult. Már mint lennék, de most elutasították.
4. 16d1dd6891 (válaszként erre: 3. - 94c02c5bb5)
2009. szept. 22. 11:18
hát valóban, nem mindegy...
3. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 1. - Momo1979)
2009. szept. 22. 11:16
Melyiket kérdezed? Aktív korúak rendszeres szociális segélye? Ha igen, az másról szól. Ha nem, akkor bocsi, mert több fajta van.
2. gven
2009. szept. 22. 11:15

Szia!


Megváltozott munkaképességű, vagy valami egészségkárosodása van az illetőnek, de a neten utána nézel "rendszeres szociális járadék" akkor ki dobja az idei jogszabályokat is.

2009. szept. 22. 11:06

Sziasztok!


Tudna nekem valaki segíteni, hogy pontosan ki kaphat Rendszeres Szociális Járadékot és milyen törvény alapján határozzák meg? Sajnos nekem elutasították, de nem értem, hogy miért. miért a 2005 évi fizetésem alapján vizsgálódtak és miért nem a jelenlegi munkahelyemet vizsgálták.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook