Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szegedi gimik - melyiket ajánljátok? fórum

Szegedi gimik - melyiket ajánljátok? (beszélgetős fórum)

10. Bogyeszkusz (válaszként erre: 1. - Amaal1)
2010. jan. 10. 18:18
Szia!Én Deákos voltam,és ott az angol kéttannyelvű osztály nagyon jó.ha nem is oda felvételizne,mindenkinek kötelező az angol nyelv.egy évben olyan 7-8 különböző tagozatú osztály indul,érdemes utánajárni.
2010. jan. 10. 18:12
Radnóti, Tömörkény
8. ibuska1990 (válaszként erre: 7. - Amaal1)
2009. szept. 23. 10:40
Nekem 2 vajdasági soztálytársam is volt:-)
7. amaal1 (válaszként erre: 6. - Ibuska1990)
2009. szept. 22. 13:27

Vajdaságban élünk egy kis faluban. :-) Szóval, enyém még tandíjkötles is lenne ráadásul, és kollégiumban kellene laknia.


Mindez nem gond, ha tudnám, hogy jól érzi ott magát és meg tud felelni az ottani elvárásoknak. Nyelvtudás nélkül szerintem manapság már nem igazán lehet boldogulni. Érettségi után ráér eldönteni, mi is szeretne lenni - egyelőre nem nyilatkozik, csak, annyit, hogy az angol nyelv az, amivel szívesen foglalkozna.

6. ibuska1990 (válaszként erre: 5. - Amaal1)
2009. szept. 22. 13:21
Én is vidékről jutottam be. Ti hol éltek? Én általános szakra mentem, akkor mikor én jártam oda épp a túljelentkezés miatt 2 általános osztályt is inditottak, most nem tudom hogy van. általános szakon egyébként azt a plusz 2 órát a nyelvekte teszik. De 11.-ben fellehet venni emeltre akármelyik tantárgyat.
5. amaal1 (válaszként erre: 3. - Ibuska1990)
2009. szept. 22. 10:23

A Deákban is van gazdasági szak, onnan lehet gazdasági és műszaki pályára is továbbtanulni. Kérdés, hogy be tudna-e oda jutni, mekkora vajon a túljelentkezés?


A nyelv mindenképpen fontos, eddig csak sikerélményei voltak az angol tanulással kapcsolatban - viszont ez egy vidéki általános iskola, nem túl magasak a követelmények.

4. amaal1 (válaszként erre: 3. - Ibuska1990)
2009. szept. 22. 10:20

Mi is a Deákot néztük, néhány levelet váltottam is az iskola igazgatóhelyettesével, de jó lenne a diákok szemszögéből is megvizsgálni.


Mennyire nehéz egyébként a Deákba bejutni, azt nem tudjátok véletlenül?

3. ibuska1990 (válaszként erre: 1. - Amaal1)
2009. szept. 22. 09:50

Szia!


Reál tantárgyakra nagyon jó a a Ságvári és a Radnóti. Nyelveket viszont a Deák nyomja nagyon.

2009. szept. 22. 09:49
Szia! Én középiskolába jártam, de szerintem a Deák Ferenc Gimmnázium és Radnóti Miklós Gimnázium jók, amiket hallottam róluk.
2009. szept. 22. 09:43

A szegedi gimnáziumok közül melyikbe érdemes felvételiznie egy olyan fiúnak, aki reál beállítottságú, szereti az angol nyelvet (különórára is jár), de egyáltalán nem szorgalmas.


Olyan iskola kellene, ami meghozná a tanulási kedvét, mert a képességei viszonylag jók az eredményeihez képest.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook