Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pisi felfogó tasak!?? fórum

Pisi felfogó tasak!?? (tudásbázis kérdés)


2009. szept. 22. 14:38

Nem lehetne azt megtenni, hogy mikor látod rajta, hogy kell, esetleg gyorsan bilire ültetnéd?

Vagy még egyszerűbb, teleitatod és akkor 5 percen belül tuti kell neki. hama bilire dobod és a tartalmát nem öntöd ki, legalábbis nem az egészet.

23. Grepike (válaszként erre: 22. - Dorottya84)
2009. szept. 22. 14:35
Gratulálok!!! :)
2009. szept. 22. 10:53

HURRRÁ!!!!

Nos ugye éjszakára betettem az utolsó zacsit

mondanom sem kell hogy az én pici kicsi lányom valami eszméletlen módon alszik össze vissza forgolódik és ez ma éjszaka sem volt másképp sokszor felkelt aztán hajnali 4kor megelégeltem na mondom kiveszem a zacsit erre megdöbbenve látom még fönn van pisi egy csepp se de még a pelusba sem......na irány a konyha 3dl teával vissza megitta a felét aztán mikor felkelt a másik felét és tradammmmm ott figyelt a zacsiba a pisi :0)))))pedig már bekészűltem csorgatós pohárral :D:D:D

A laborba már le is adtam

Nektek is a gyerekorvoshoz kellett visszamenni a leletért???

21. cynnia
2009. szept. 22. 08:27
Mi szerencsések voltunk,elsőre sikerült,épp csak egy kicsi ment bele,annyi elég is volt.
2009. szept. 22. 08:14
mi most voltunk 1 hete kórházban a kisfiammal hát 5-dik zacskóval értük el a célt,2,5 éves.mivel mindig sokat pisilt így nem fért a zacskóba és levált a ragasztás mind a pelusba folyt.sűrűn kell nézni az biztos.sok sikert ez egy türelemjáték.
19. Grepike (válaszként erre: 18. - Dorottya84)
2009. szept. 21. 21:25
Hajrá, én neked szurkolok! :)
2009. szept. 21. 21:18

na most betettem egyet éjszakára,majd meglátom ha nem lesz eredmény csúrgatok csobogok egy fazekat kötök a fenekére vagy egy zacsiba rakom.........

köszi a tippeket,holnap vagy holnapután beszámolok hogy hogy sikerűlt

köszi mindenkinek !!!

2009. szept. 21. 21:17
iszogat,de most hogy beteg nem igazán eszik iszik :0( de ha én ott várom akkor van olyan rafinci hogy nem pisil
16. Grepike (válaszként erre: 15. - Dorottya84)
2009. szept. 21. 21:15
inni? inni iszik??? az a fontos! ismétlem önmagam, de inni-inni-inni, mert attól lesz sok pisi!!! :)
2009. szept. 21. 21:13

A másik fele a dolognak hogy nem egy nagy pisis

ha 5 órán keresztűl nem cserélek pelenkát akkor sincs még szinte félig sem ezért nem tudom mikor pisil sőt ha megyünk valahová visszatartja a pist is és a kakit is

talán ha nem adok rá pelust és megyek utána egy pohárral akkor talán........de abba sem vagyok biztos,mert szerintem akkor sem pisilne de azért megpróbálom

kb. 2-3 hós korába pisilt mindig fürcsi után a törölközőre na azóta ilyen nem volt,és ilyen sincs hogy a fürcsi közbe......még a bilire gondoltam de kizárt hogy ott trónoljon :0))))))

2009. szept. 21. 21:12

Szia!

Nekünk 4 hónaposan kellett a pisi. Kaptunk ilyen zacsit is, de nekem sem sikerült azzal, hanem reggel, anikor felébredt, gyorsan pelus le és pohárral vártam, hogy mikor pisil, közben kapott inni és egy egész adagot sikerült felfogni.

13. Grepike (válaszként erre: 11. - Dorottya84)
2009. szept. 21. 21:12

nos... felragasztás! Első lépésként fertőtlenítővel jól meg kell mosni, a zsírt el kell távolítani! Fontos, mert ha picit is zsíros a felület, tényleg lejön.

Itasd meg valamivel, és kb egy fél óra és pisilnie kell tőle!!! én pelus nélkül hagytam és játszottam vele (lehetőleg függőlegesen!).

Hagyd egy kicsit lógósra a pelenkát, hogy legyen helye az anyagnak... vagy ez a vízbe állítom, csurgatom a vizet is bejöhet! De csak akkor ha előtte ivott!!!

Mi sokszor végig játszottuk (kétszer volt felső húgyúti fertőzése a drágámnak egy éves kora előtt!).

Az a baj, hogy igazából elmondani ezt nem lehet... nincs rá jó mód, csak tippek! Vagy bejön, vagy nem! :)

Kitartás anya!!! Ne add fel! :)

12. Roni24 (válaszként erre: 3. - Dorottya84)
2009. szept. 21. 21:07

Szia!


Hát ilyenben ugyan még nem volt részünk, de az én kislányom, ha fürdésnél beleállítom a meleg vizbe - minden alkalommal - szinte rögtön elkezd pisilni! :))


Esetleg próbáld meg akkor egy üvegcsébe felfogni a pisit!

Vagy, próbáld megfigyelni melyik napszakokban várható hogy pisis lesz a pelus, és előtte akciózni!

Átpelusozásnál is várhatnál egy kicsit, készenlétben egy kis edénykével, az enyém néha olyankor is elengedi mikor leveszem a pelust!


Ha nálunk ilyesmi vizsgálathoz kellene vizeletminta, én biztos a fürdésnél próbálkoznám levenni! :) Mert tudom, hogy akkor bizti bepisil!

11. Dorottya84 (válaszként erre: 10. - Grepike)
2009. szept. 21. 21:05

persze de a kisasszony olyan izgága hogy jön megy mászik fel le a kanapéról...............és mire lefeszem a plust hogy meglessem van e "anyag" akkor már rég lejött

annak akinek nem jött össze végűl mit adott le kaksi ilyenkor nem jó???

2009. szept. 21. 21:02

Szia4

Az én lányomnak 3 hónaposan és 11 hónaposan is többször is kellett pisit adnia...

Nálunk az volt a trükk, hogy megitattam vele 2-2,5 deci teát (bármit, amiből szívesen iszik sokat) és felragasztottam a zacsit. Ezt elmondták, hogy hogyan kell felragasztani?

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Dorottya84)
2009. szept. 21. 20:59
Szintén ilyen idős kislánynak kellett nálunk, a ragasztós módszer nem sikerült. Levettük róla a pelust és a család egy pohárral a kezében várta mikor pisil a kislány ..így sikerült vizeletet venni. :)
2009. szept. 21. 20:54

Mi már használtunk, szintén laborba vittük. Az első kísérlet nekünk sem sikerült. A második és harmadik viszont igen. A másodiknál éppen akkor pisilt, amikor fel akartam neki ragasztani, így gyorsan odatettem; a harmadiknál felragasztottam, vártam fél órát ... és volt benne egy kevés. :) Bár az én lánykám csak 7 hónapos volt.

Érdemes kicsit fellazítani a zacsit, hogy bele tudjon folyni a pisi.

7. vikasz (válaszként erre: 5. - Vikasz)
2009. szept. 21. 20:54
Nwkwm is kislányom van :)
2009. szept. 21. 20:53
holnapra kéne a laborba leadni de nem tudom hogy sikerűlhetne ????azt mondták a fiúknál könnyebb de akkor ezek szerint nem
2009. szept. 21. 20:53
Nekünk elsőre sikerült, igaz nagyon kevés gyűlt benne össze, de az is elég volt. Ráragasztottam hajnalban, rá a pelust, majd visszatettem aludni. Úgy tudom az a legjobb, ha ilyenkor nem nagyon ficánkol.
2009. szept. 21. 20:51

Ez az, ami ahhoz kell, hogy vizeletet szerezzenek a babától laborvizsgálathoz?

Nekem fiam van, ami állitólag az egyszerűbb eset, de így sem jártunk sok sikerrel!!

2009. szept. 21. 20:51
Kíváncsi lennék kinek hogy sikerűlt felfogni kislányánál a vizeletet orvosi labor vizsgálathoz??????hozzá teszem hogy 13 hónapos és ma 2 sikertelen próbálkozásunk volt :0( sehonysem jön össze...
2009. szept. 21. 20:50

szia

nekünk kellett használni, mit szeretnél tudni?

2009. szept. 21. 20:49
Pisi felfogó tasak!??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook