Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mi az összefüggés az alapanyagok nyers súlya és a készétel súlya között? fórum

Mi az összefüggés az alapanyagok nyers súlya és a készétel súlya között? (tudásbázis kérdés)


7. Guruljka (válaszként erre: 5. - 584e02e271)
2012. máj. 16. 18:17

Igen, ha nagyobb a mennyiség, nehezebb a kalóriaszámítás. Egyszerűbb egy adagot főzni, akkor csak a nyersanyagot kell számolni. Vagy pontosan lemért hozzávalókkal főzni x adagot, és számolni...

Régen csináltam, akkor rutinból ment már. Nemcsak a kalóriát, de a szénhidrát- zsír-, fehérjetartalmat is számoltam.

2008. okt. 2. 12:06
Szerintem csak attól függ, hogy mennyi vizet vesz fel illetve mennyi vizet ad le az adott étel
2008. szept. 28. 12:54

Ez azért elég magától értetődő, hogy pl. a száraz tészta kalóriáját adják meg 10 dkg-ra és aztán kb. háromszoros lesz a súlya, ha megfő.

Ugyanígy, a rizs száraz 10 dkg-ja, ha megfő, majdnem a triplája lesz...tehát aki a kalóriákat számolja a fogyásához, annak ezt figyelembe kell vennie és kiszámítania.

A húsokban sok a víz, ezért is megy össze, amikor megsül, de ott is a nyers állapotra vonatkozik a kalória érték 10 dkg-ra.

4. pencil (válaszként erre: 2. - Coolmanus)
2008. jan. 16. 06:09

Minden bizonnyal növekszik, hiszen vizet vesz fel.

A sütés során viszont csökken a súlya a húsnak, zöldféléknek, mivel vizet veszítenek.

2007. dec. 11. 04:25
Én a cukrászatban tudom,hogy a sülési veszteség 10% is lehet.
2007. febr. 22. 20:24
Minden tápanyagtáblázatban az élelmiszer súlyánál a nyers súlyt kell figyelembe venni. Hogyan változik pl. a rizs, vagy a levestészta súlya, ha kifőzted?
2007. febr. 22. 20:23
Mi az összefüggés az alapanyagok nyers súlya és a készétel súlya között?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook