Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi diabétesz... Véleményeket várok...! fórum

Terhességi diabétesz... Véleményeket várok...! (beszélgetős fórum)


2012. jún. 4. 18:37

Sziasztok!

4 évvel ezelőtt mikor a kislányomat vártam,magas volt a cukrom ,diétáznom kellett.Most várjuk a kistesót,még csak a 8.hétben járunk,de nagyon gyakran vagyok szomjas szinte egész nap.Elképzelhető,hogy ilyen korán már újból a magas cukor jelei mutatkoznak?

2011. jan. 5. 08:48

Sziasztok!

Most a 2. terhességemmel a 32. héten járunk. Az elsőnél határeset voltam a terhességi cukorvizsgálat eredményemmel. De a biztonság kedvéért beszereztem egy otthoni mérőt. A mostani terheléses értékem eredményem jobb lett:-) (Szerintem csodák nincsenek, csak egyszerűen 9-re értem a vérvételre. Mondjuk tényleg nem ettem!5,3 lett, a zsemlés teszt után 5,4.)

Azóta is méregetem a cukromat.

Viszont az éhgyomri, 7 órái cukorértékem rendszeresen 2-3 körül van.

Az étkezések utáni értékek kb. 5-8 között mozognak. Egyszer volt 9 is.

Igazából annyi lenne a kérdésem, hogy tapasztaltatok-e hasonlót. Volt másnál is ennyire alacsony éhgyomri cukor?

2009. szept. 29. 14:32

halihó...

nos itt vagyok egy hete kórházban, az éhgyomrim volt 9, 6 , ami mára olyan 6 körül van.Viiszont inzulinozom magam , naponta 3 x...:(


remélem holnap engednek:)

bővebben, majdha hazaértem:))

2009. szept. 23. 07:57

Ne izgulj! El fog küldeni az orvos dietetikushoz, aki el fogja magyarázni, hogy hogyan kell diétáznod.

Én a második gyerekemmel lettem terhességi cukorbeteg. A 26-28. hét környékén derült ki. A terheléses eredmény 8.2 lett. 160 g-os CH-t diétán voltam a szülést követő 6. hétig. Pár hét diéta után már hébe-hóba én is lazíthattam egy kicsit, mert már túl alacsony is volt a vércukor szintem. Hetente kellett laborba és a diabetológiára járnom.

Mikor kiderült én is nagyon megijedtem, de végül minden rendben volt. Kislányom egészségesen, átlagos súllyal, időben jött világra és én a szülést követően 8 kg-mal kevesebb voltam, mint amikor teherbe esetem...De én szigorúan diétáztam...

Ha gondolod, szívesen segítek...

2009. szept. 23. 06:03
Ma megyek a dokimhoz, majd megírom, hogy mizu:)
18. misz
2009. szept. 22. 20:38

Én a kislányommal voltam terhességi cukorbeteg. Nem fektettek be, szigorú diétát kellett tartanom. A szülés után helyreállt a cukorszintem. Azóta is minden ok. Van egy 11 hetes kisfiam is, és vele nem volt semmi gond a cukrommal.

Ne izgulj, jól karban lehet tartani a dolgot. Nem lesz semmi gond. :)

17. grety.25 (válaszként erre: 13. - Terek)
2009. szept. 22. 13:28
Relatív!! Szerintem attól is függ mit eszel!
16. terek (válaszként erre: 15. - 064209f635)
2009. szept. 21. 16:26
én is ;)))
15. 064209f635 (válaszként erre: 14. - Terek)
2009. szept. 21. 15:40
Huhh remélem igazad van:D
14. terek (válaszként erre: 12. - 064209f635)
2009. szept. 21. 15:31
Az a sima cukor betegeknél van, mivel vérzékenyek, inkább császározzák.Megkérdeztem, de a terhességi cukor más, simán szülhetsz :)))
13. terek (válaszként erre: 11. - Grety.25)
2009. szept. 21. 15:30
Bocs, de szerintem nincs igazad, valahogy pont annyit lehet enni, hogy jól nem tudok lakni.És pont így, hogy sűrűn eszek, csak még éhesebb vagyok :D De persze simán ki lehet bírni, és mindig van a hűtőben 1 csomag virsli, amit bármikor lehet enni kevés mustárral ;)))
2009. szept. 21. 14:36
És azt nem tudja valaki véletlenül,hogy a cukrosok körében valószínűbb e a császár??? Mert engem most azzal riogatnak..:(
2009. szept. 21. 13:27
Nézz utána az élelmiszerek CH tartalmának,sok ilyen táblázat van a neten és a Glikémiás indexnek. A diétásoktatáson is majd elmondják ezeket,de jó ha már képben leszel. És szerintem máris elkezdheted a diétát. Persze ez nem éhezést jelent,csak napi többször 5-6 alkalommal egyél,és nézd meg mindennek a CH tartalmát. Az orvosod meg majd úgyis beálítja a napi CH mennyiségedet. Meg elmondja a továbbiakat. De ne stresszeld magad,az is emeli a cukrot! Nem lesz semmi gond! :)
10. terek (válaszként erre: 9. - 064209f635)
2009. szept. 21. 13:27
Nyugi, ha kórházba kell menned, reggel éhgyomorra kell majd, szólnak elötte pár nappal.Én 2 hetes 160g CH diétán voltam, olyan jól sikerült, hogy most már többet ehetek, mert túl alacsony lett a cukrom :) Csak figyelj oda mit és mennyit eszel és nem lesz baj :)
2009. szept. 21. 13:20

Köszönöm a segítségeteket... Az a baj, hogy ,olyan váratlanul ért mindez,hogy nem számítottam rá és kicsit megijedtem...

Sikerült a dokim elérnem, szerdán mennem kell hozzá feltétlenül és majd ott megbeszéljük a további teendőket:(

Csak nem tartanak már bent:(

8. Első (válaszként erre: 1. - 064209f635)
2009. szept. 21. 13:19

Szia!


Nekem is terhességi diabéteszem van. 9,2 volt. Nem fektettek be, hanem 160 ch diétán vagyok. 2 hetente járok vérvételre, de én itthon is tudom mérni, mert van rá lehetőségem.

Kerüld a cukrot, helyette édesítő. Fehér kenyér helyett barna, tészta minnél kevesebb.

Többször egyél keveset.

2009. szept. 21. 13:17

[link]


olvasgasd ezt a fórumot, nagyon sok jó tanácsot találsz :)

Szerintem is be kell feküdnöd, ennyinél ha nem tudják levinni inzulint adnak :(

2009. szept. 21. 13:11

Nekem a terhességem legelején már kiderült a diabétesz. Én 180gr-os CH diétát kaptam,befeküdnöm nem kelett. Kerüld a cukrokat,mézet,és fehérlisztes dolgokat. Teljeskiőrléső kenyereket,péksütiket egyél.de mindennek nézni kell a CH tartalmát. És mérni hogy hány dkg. Tésztát is a durumtésztát ajánlják.

De nem kell ettől megilyedni,semmi komoly ha betartod a diétát.

Szívesen segítek ha bármilyen kérdésed lenne!! :)

2009. szept. 21. 13:07

szia nem kell aggódni!

Az orvos fogja eldönteni a további teendőt.

nem kell aggódni.

megvizsgálnak 24 órás megfigyelésre befektetnek,(3 óránként az étkezések előtt illetve után vesznek vért)hogy a cukorszintet inzulinnal vagy csak diétával lehet kordában tartani

ha diéta lesz a válasz az nem gond, mert egyébbként is oda kell figyelni az étkezésre

2009. szept. 21. 13:04
Nekem 13 volt. 160gr szénhidrát tartalmú diétát kell tartani. De az biztos hogy újra megnézik még. Ha van gyakorlat kérdésed nyugodtan írj. Nekem is magas volt.
2009. szept. 21. 13:03

Nekem 7 körül volt és keményen kellett diétáznom de nem kellett befeküdnöm.De ez 6 éve volt.

Előtte soha és azóta sem vagyok cukros.

2. adfa0d8bdb (válaszként erre: 1. - 064209f635)
2009. szept. 21. 13:01

Huh, az rengeteg!


Engem 8-al befektettek 2 hétre! Mitől ennyi?

2009. szept. 21. 12:57

A múltheti vérvétel eredményem ma jött meg 11,66 .

Ez nagyon sok...

Valakivel előfordult már? Ilyenkor mi a teendő?

Az orvosomat, majd csak délután tudom elérni...

Be kell vajon feküdnöm kórházba? Nagyon nem szeretnék, de a védőnő azt mondta ,hogy ne játszak a gyerekem életével... Nagyon megijedtem:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook