Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasnyálmirigy-gyulladás fórum

Hasnyálmirigy-gyulladás (beszélgetős fórum)


1 2
36. jennyvagyok (válaszként erre: 2. - A0c1361e44)
2022. okt. 21. 22:14
Hú, ez de jó hír!
2017. febr. 6. 22:32

Sziasztok!


Nekem nem hasnyálmirigy gyulladási problémám van jelenleg, hanem nagy valószínűséggel abból visszamaradt ciszta. Több orvosnál is voltam ezzel kapcsolatban és mindegyik kérdezte elsőre, hogy nem feküdtem-e bent hasnyálmirigy gyulladással kórházban. Nálam ilyet nem diagnosztizáltak, habár kicsi korom óta hasfájós vagyok és a kisebb nagyobb hasi panaszok sajnos már annyira megszokottak voltak az életemben, hogy ha nem volt nagy baj próbáltam kis diétával, odafigyeléssel megoldani. Közben egészségügyben jártas ismerősök azt mondták, hogy ritkán, de előfordul, hogy az embernek kisebb fájdalmakkal járó hasnyálmirigy gyulladása is lehet, amivel nem feltétlen kerül kórházba. De ezek csak találgatások és mostmár úgysem fog kiderülni. Elég hosszú utat bejártam azóta, mióta ezt megtalálták nálam és most úgy néz ki, hogy műtét lesz, mivel máshogy tartósan nem lehet megszüntetni és okoz főként étkezés után hasi panaszokat. Kérdésem, kérésem az lenne, hogy valaki vagy ismerősötök szenvedett-e ilyen problémában és ha igen, tudnátok javasolni vmit. Eléggé tartok a műtéttől, mivel maradandó betegségekről is beszélt az orvos, de közben meg félek, ha nem lépek hamarosan nagyobb baj is lehet. Illetve tudtok-e jó orvost ajánlani, akit még érdemes lenne megkeresni az ügyben. Engem Dr. Farkas Gyula (Szeged) operálna, valaki esetleg ismeri őt, hallott róla? Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek.

34. hosix (válaszként erre: 33. - B.Ricsike)
2015. jan. 10. 09:36
Ha hasnyálmirigy gyulladásod lenne az kiderült volna a vérvételből.Lehet az epéddel van valami probléma.Próbálj meg diétázni 1 hétig lehet javulni fogysz.
2014. dec. 29. 18:20

Sehol nem írják pontosan, hogy hol, illetve mit kellene éreznem, ha a hasnyálmirigyem fáj?

Sokszor fáj, szúr a szegycsontom mögött, és a hátam is szokott fájni. Valamint szút a jobb bordaívem alatt is állandóan! A hasam is fáj néha néha.


Lehet ez a hasnyálmirigytől? Milyen fájdalom lenne, ha a hasnyálmirigyemmel lenne baj? (Legyen az gyulladás vagy daganat)


Ez a provléma már lassan 2 éve fennáll. Voltam vizsgálatokon, de nem derült ki semmi.

Félek, hogy a hasnyálmirigyemmel van a baj, mert az a szerv, amit nehezen lehet vizsgálni.

32. nati1988 (válaszként erre: 28. - Pancreas)
2012. jan. 11. 11:41

Sziasztok!


Nekem a az augusztusi műtét óta nincs jelentősebb panaszom. Figyelek azóta is, hogy zsírszegény ételeket egyek, készítsek. Ha valami rosszat eszek, például karácsonykor volt egy kis elcsábulás, szaloncukor stb, akkor kicsit fáj a hasam, vagy puffad, de elviselhetően, még gyógyszer sem kell.

Június környékén mikor először 1 hét kórházi koplalás után hazamentem akkor a legkisebb "rossz" ételtől is rettenetesen begörcsöltem, majd újra kórházban kötöttem ki, és mint utóbb kiderült ez azért volt mert nem múlt el a gond, tovább lappangott.

Szóval nekem az a tapasztalatom, hogy nem szabad hogy ennyire fájjon, mert akkor nincs minden rendben...Árulkodó jel még az ha a vizelet sötétebb a normálnál, a széklet pedig világos, majdnem fehér színű.

Remélem hasznos volt valamennyire.


Egyébként én teljesen átálltam a zsírszegény életmódra, a legtöbb receptet átalakítom úgy ahogy nekem jó, egy idő után bele lehet jönni. Ki kell tapasztalni. Pl szoktam csinálni rántott húst, rántott cukkinit, sütőben megsütve, és kókusz zsírt szoktam használni ha valamihez kellene egy kis zsiradék, nincs semmi íze, de nem kell enzim a lebontásához.

Kitartást, és egészséges új évet mindenkinek!

2011. dec. 26. 09:05
Egy ismerősömnek a hasnyálmirigy gyulladásos diétája szétválasztós diéta volt. Egyik nap szénhidrát, másik nap fehérje, stb.
2011. dec. 25. 22:46

Szia!


Köszönöm a gyakorlati tippeket! Hogyan jelentkezik, ha "rosszat" ettél? Tegnap délután az egyik hypermarketben vettem túrógombócot, és az volt a vacsi. Egész éjszaka csikart a hasam, ma egész nap hasmenésem volt, és folyamatosan hányingerem van, két Motililum sem segített...

Nem tudom, mivel lehetett a baj, mert már tudtam tárkonyos teljszínes levest is enni, amivel a tejtermékek tesztelve voltak. A hasnyálmirigy diétás könyv szerint meg túrógombóc rendben van...


Neked volt hányingered, nekem ez a vezető tünetem a hasmenéssel együtt? Volt gyomortükrözés, refluxom van, sok epével a gyomorban. Volt vastagbél tükrözés, ott minden rendben volt.


Hogy bírod a teljtermékeket? Hol érzed a fájdalmakat? Szedsz enzim pótlókat?


Köszönöm szépen!


J.

29. Ridita (válaszként erre: 28. - Pancreas)
2011. dec. 25. 18:55

Nekem két éve volt súlyos hasnyálmirigy-gyulladásom epekő szövődményeként. Miután kivették az epekövemet, sok súlyos tünet szinte teljesen megszűnt, például az éjszakai görcsrohamok, hidegrázás és epe-hányás. Azt tudom tanácsolni mindenkinek, akinek epeköve van, hogy mindenképpen műttesse meg még mielőtt súlyos szövődményeket okoz.

Hosszabb távú tapasztalataim alapján elmondhatom, hogy aki erre hajlamos, az egész életében diétázhat.

Az alkohol kerülése az alap, és lehetőleg a kávét, cigit is el kell hagyni. Nagy bűnöm, hogy nem tudok lemondani a szénsavas üdítőkről, de mértékkel, ritkán fogyasztva nem árt.

A nulldiéta és az egy-két hónapos szorosabb diéta után már viszonylag normálisan lehet táplálkozni, de a zsíros, fűszeres ételeket kerülni kell. Fel lehet fedezni a zöldfűszereket, például bors helyett kiváló alternatíva a borsikafű.

Én még ennyi idő után sem bírom a hagymát semmilyen formában és a hüvelyeseket sem. A zsíros ételeket sosem szerettem, de erre nemcsak a disznótorosnál kell figyelni, hanem például a sajtoknál is, ahol a camambert vagy a kéksajt nem ajánlott a nagy zsírtartalma miatt. A süteményeknél is a vajas krém helyett főzött krémeset kell választani és kerülni a linzert vagy a hájas tésztát. Minden ételből a kevesebb zsírt tartalmazót kell választani és főzésnél is a zsírszegény verziót kell preferálni, például rántotta helyett főtt tojást kell készíteni. Nagyon fontos még a rostszegény táplálkozás, ami eltér az egészségeseknek előírt étkezési szabályoktól. Nagyon kell ügyelni arra, hogy ne együnk túl sok nyers zöldséget vagy gyümölcsöt egyszerre. Én két év után eljutottam oda, hogy már tudok enni egy kis tányér salátát egy héten kétszer-háromszor, aminek nagyon örülök. Az almát a mai napig csak hámozva és reszelve tudom megenni.

Nagyon fontos a mértékletesség is, én általában nem eszem többet egy étkezésre, mint ami a két kezembe belefér. Az étkezéseket napi 5-6 alkalomra kell elosztani, kisebb adagokban.

Főleg reggel kell figyelni arra, hogy kíméletes étellel indítsuk a napot. Nap közben lehet enni egy kicsit megterhelőbb ételt, aztán vacsorára megint könnyen emészthető étel jöhet.

Többen írták, hogy szétválasztják a fehérjét a szénhidrátoktól. Szerintem ez egyszerűen hülyeség. Nekem sosincs bajom attól, hogy húst eszek krumplival. Az a lényeg, hogy minél zsírszegényebben legyen elkészítve és kicsi legyen az adag.

A fő ételcsoport, amitől sosincs bajom, a szénhidrátok, azt szinte korlátlanul lehet fogyasztani. A pékáruknál a magvas és rostos termékeket kell kerülni és nagyon friss helyett a szikkadtabb vagy pirított kenyér ajánlott.

Mindenkinek egyéni az emésztése, ezért ha normalizálódik a helyzet, ki lehet próbálni egy-egy új, vagy régen fogyasztott ételt, mert lehet, hogy semmi baj nem lesz tőle. Az a lényeg, hogy egyenként, kis adagokban vezessük vissza az étrendünkbe az ételeket, így ki lehet tapasztalni, hogy mi ártalmas és mire reagál jól a gyomrunk.

28. pancreas (válaszként erre: 26. - Nati1988)
2011. dec. 10. 21:00

Sziasztok!


Az ősszel akut hasnyálmirigy gyulladásom volt, ezért kórházban koplaltattak, és infúziót kaptam. Már a kibővített diétán vagyok, nagyon

túlsúlyos voltam, és 20kg-t fogytam.

Sajnos a fájdalmak nem múltak, rendszeresen a bal lapocka környékén, és a lapockák magasságában a gerincoszlopom fáj, de sokszor

még a jobb lapockám is fáj. Elég erős, általában szúró fájdalomként jelentkezik, de néha átmegy kifejezettem égő fájdalomba. Az utóbbi

napokban már a has első részében, a köldök fölött a bordák alatt is fáj. A tünetek kb. másfél, két órával az étkezés után kezdődnek, de

a sok kis étkezéses étrend miatt elég sokszor jelentkezik.

Olyan, mint ha befolyásolná az állás, a hajolás, azaz általában a mozgás, még a bevásárlókocsi tolása utána is fájdogál, ezért sportolni

sem merek, csak sétálni.

Az orvos Nospa-t és Algopirint írt fel, de semmit sem hatnak. Panzytrat pótolja az enzimeket, minden étkezéshez egyet, azaz napi öt

szemet szedek, állítólag egy szelet kenyérhez, kiflihez vagy zsemléhez nem kell bevenni. A kérdésemre, hogy miért nem Kreon-t vagy a

támogatással kiadható Pangrol-t szedjem, az volt a válasz, hogy ennek fajlagosan legjobb a szénhidrát lebontás támogatása.

A kórházban ultrahang vizsgálatot csináltak, de már az ödéma, megnagyobbodás és kifejezetten gyulladás már nem látszik, de a

hasnyálmirigy fokozottabban reflektál, a vérvizsgálati értékek lementek határérték alá és rendben vannak, de nagyon megvisel a

helyzet, és nagyon meg vagyok ijedve, már csak Stilnox-al tudok elaludni.

Tanácsotokat szeretném kérni, hogy hogyan lehet ezzel a betegséggel együtt élni, illetve hogyan alakulnak a fájások? Az orvos szerint, van

akinél elmúlik, és van, akinél nem.

Legyetek szíves írjátok le a saját személyes tapasztalataitokat, és esetleg ajánljatok magándokit!

Köszönöm!


J.

27. a0c1361e44 (válaszként erre: 26. - Nati1988)
2011. szept. 2. 05:58

Szia!

Sajnálom:(

Nekem egy ismerősömnek volt, akit ugyan nem kellett műteni, de diétáznia kellett.

Semmi extrát nem mondtak csak annyit, hogy szét kell válogatnia a kaját. Szénhidrátot és fehérjét nem ehetett egy napon. Ő azt csinálta, hogy egyik nap fehérjét evett a másik nap szénhidrátot.

2011. szept. 1. 17:42

Sziasztok!

Elég kihalt a topic, jó lenne ha beindulna újra.

Új vagyok a témában, nemrég estem át egy műtéten, akut pancreatitis és epevezeték elzáródás miatt, mindezt 23 évesen, és egyáltalán nem voltam nagy alkohol fogyasztó, sőt...

Most a diétával bajlódom, jó lenne ötleteket, tapasztalatokat cserélni.

2010. szept. 29. 12:56

Sziasztok! Huhh, de rég jártam itt. Azóta a lánykám szerencsére meggyógyult. Kemény hetek voltak:)

Elmesélem mi történt vele.

Nem írom meg melyik kórházban volt, de priviben esetleg elmondhatom. Káosz, kosz és fejetlenség. Már nem emlékszem pontosan, talán 2 -3 hétig volt bent, de hogy mitől kapott hasnyálmirigy gyulladást, azt nem sikerült kideríteniük. Össze-vissza beszéltek, annyi volt a kezelése, hogy koplaltatták, persze infúziót és görcsoldót kapott. Rengeteget fogyott, éhes volt, és már a mája is begyulladt, sárgult. Tehetetlenül néztem, hogy az én szépséges lányom milyen kétségbeesett, és hogy megy tönkre. Aztán egyik nap összeszedtem magam, és nagyon határozottan beszéltem az orvosával, és mondtam neki, amennyiben nem küldik végre el vizsgálatokra, hogy kiderüljön mi a baj, mielőtt belepusztul az én Kincsem, viszem másik kórházba. Másnap már vitték is /ha jól emlékszem/ endoszkópos vizsgálatra. Miközben engedték le neki azt a kütyüt, sokkot kapott, és rángatódzott, mire rászólt a főorvos, hogy nem igaz, hogy ennyire fáj neki /a barom/. A másik orvos megbökte, hogy nézzen a monitorra, nem lehetett továbbengedni azt az orvosi műszert, mert teljesen be volt szűkülve az epevezeték. Akkor azt ott kivágták, így sikerült a felgyülemlett epének utat csinálni. Levitték a kórterembe, és azóta semmi baja.

Fogalmuk sincs mitől volt. Egyszer azt mondták epeköve van, aztán azt, hogy nincs, aztán állítólag meg volt több helyen törve az epevezeték. Azóta nincs probléma, de máig rettegek, hogy újra előjön.

Annyit tudok mondani, vigyázzatok magatokra, mert tényleg az egészség a legnagyobb kincs.

24. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 7. - Sziscsi)
2010. aug. 10. 18:53

Sziasztok!

Az édesapámnak épp most lett hasnyálmirígy gyulladása, és igen csak utána néztem én is hogy mitől alakul ki. Két eset van ami a legvalószínűbb esetek közé tartozik. Egyik az epekő, a másik az alkoholizmus. Apukámnál az alkoholizmus kizárva, de van 14 mm-es epeköve és ez a bűnös.Ez volt a kiváltó ok. Ennek a kislánynak mint olvastam van epeköve, és neki is ez lehetett a kiváltó oka. Ugyanis a hasnyálmirigy szerepet játszik táplálékunk fehérjéit és a zsírokat emésztő enzimek (ún. proteázok és lipázok), valamint a szénhidrát-anyagcserét szabályozó hormonok (elsősorban az inzulin) termelésében. Az itt termelt emésztőenzimek egy vezetéken át a vékonybél legelső szakaszába, a patkóbélbe jutnak, ugyanazon a nyíláson át, melyen keresztül az epe is ürül. (Általában a közös epevezeték és a hasnyálmirigy kivezetőcsöve még a vékonybél elérése előtt egyesülnek.)


Hasnyálmirigy-gyulladást (orvosi nevén pancreatitis-t) általában olyan kóros állapot okoz, amelynek során az itt termelt emésztőenzimek nem a megszokott úton - egy vezetéken át - távoznak a vékonybél irányába, hanem helyben aktiválódnak és károsítják a hasnyálmirigy saját szövetét. A mirigy állományába jutott enzimek gyulladást és pusztulást okoznak a mirigy fehérje-állományában, és a környező zsírszövetben, sőt súlyos esetben az erek falát károsítva vérzések okozói is lehetnek.


A heveny hasnyálmirigy-gyulladás két leggyakoribb kiváltó oka az epekő-betegség, illetve a nagy mértékű alkoholfogyasztás. Sokkal ritkábban áll a háttérben valamilyen anyagcsere-zavar (pl. a kalcium vagy a zsírok normálisnál magasabb szintje a vérben), fertőző megbetegedés (mumpsz), sérülés vagy gyógyszer-mellékhatás.


A hasnyálmirigy megbetegedése más szervek működésére is kihat. Így pl. súlyos heveny gyulladás esetén a hasűrben vagy a mellkasban folyadék szaporodhat fel, légzési rendellenesség, illetve a szív működésbeli eltérései alakulhatnak ki. További szövődményként bélelzáródás, valamint a veseműködés zavara jöhet létre. Ritkán, nagyon heves lefolyás esetén a hasnyálmirigy egy része el is halhat a gyulladás következtében. Amennyiben az elhalt terület baktériumokkal fertőződik, életveszélyes, azonnali kezelést igénylő kórkép jön létre. Mindezek együttesen akár vérkeringési sokk kialakulását is okozhatják. Utóbbi a vérnyomás leesése miatt szédüléssel, tudatzavarral, sőt eszméletvesztéssel járhat és kezelés nélkül akár halálos is lehet.


A gyulladás fennállhat hosszú időn át folyamatosan is (idült forma), illetve előfordul a heveny gyulladás ismételt jelentkezése, időről-időre kiújulása. Ilyen esetekben a gyulladás hosszú távon a hasnyálmirigy szövetének elhegesedéséhez, és emiatt az enzim- és hormontermelés elégtelenné válásához vezet. Szövődményként a tartós fájdalom mellett táplálkozási-, emésztési- és széklet-rendellenességek, cukorbetegség, a hasnyálmirigyben álciszta (elhalt szövettel és folyadékkal teli tömlő) vagy tályog kialakulása, továbbá gyomorfekély jöhet létre. Mindezek akadályozzák a beteg aktivitását, és jelentősen rontják életminőségét. Az ismételten kiújuló és az idült formák leggyakrabban alkoholistákban fordulnak elő, illetve ritkábban más betegség (pl. mellékpajzsmirigy túlműködés) következtében másodlagosan alakulnak ki. Örökletes hajlamnak is szerepe lehet a betegség kialakulásában, de gyakori az ismeretlen eredetű is. Az idült hasnyálmirigy-gyulladás leggyakrabban középkorú férfiak körében fordul elő. Korábban lezajlott heveny gyulladás során is létrejöhetnek olyan elváltozások a hasnyálmirigyben (pl. álciszta, szűkület a vezetékekben), amelyek később a betegség kiújulásához vezetnek.

2010. jan. 4. 18:29

Szia,

Na most jöttem meg az ultrahangról.

Követ nem láttak az epében, viszont a vezetéket sem látták, tehát abban lehet kő. Amit láttak az az, hogy az epében be van sűrűsödve a folyadék. Viszont akkor nem értem. Láz, hányinger, borga latti fájdalom ami a lapockába sugárzik + sárga hasmenés. Ezek epére utalnak nem? A hasnyálmirigyemet nem látta kórosnak, bár azt mondta hogy pont a hasnyálmirigy az amit nehezen lehet látni az ultrahangon. Az elmúlt 5 napban szedtem valami gyulladáscsökkentőt Ciprofluxamid ot vagy mit. Úgy tűnik használt valameit, de nem merek rendes kaját enni, csak pépes fűszertelen tökfőzelék meg ugyanijen zöldségpüré, keksz stb.

2010. jan. 4. 12:26

mi a helyzet hogy vagy?

a viz es keksz is olyan hogy eppen hogy. legyengulsz, hat az egy dolog. korhazban se fog senkit erdekelni mert nem az a lenyeg.

korzetitol kerj beutalot szakrendelesre. ha nagyon xarul vagy akkor hivj surgossegit. de ne hagyd hogy ellassanak (mert baromira nem tudjak mit csinalnak es hiaba mondod mi bajod mas akarnak majd adni). ok jogosultak irni beutalot egybol a surgossegire es ott felvesznek. ha lehet lakohely szerinti legyen az ugyeletes korhaz mert ha nem akkor az elso par nap utan at fognak helyezni. nbagyon zavaros az egesz dolog es tologatjak ide oda az embereket. lenyeg hogy valami dokival sikeruljon beszelned (nem baj ha van ismeros, ha valami tavoli az is jo) es kicsikarni belole konkret idopontot (akarmire, uh vagy mutet vagy barmi).

a hasnyalmirigy gyulladasnak van egy csomo mellekhatasa is. pl odemas leszel es teli lesz vizomlennyel a hasnyal. aztan az onemesztestol hegesedik. a majat is kinyirja, ha nem kap idoben ellatast akkor cukor betegseg. szoval egyreszt van kozvetlen veszelye, es vannak hosszutavu dolgok is.

2009. dec. 29. 20:07
Sehol senki?
2009. dec. 29. 10:46
Nektek esetleg van már ilyen tapaszataltotok? Mármint nem evés napi 1 liter vízzel meddig csinalható?
2009. dec. 29. 09:51
Őszintén szólv az a baj, hogy nem tudom hogy megy ez. Mármint a multkor a párom vitt be éjjel a kórházba annyira fájt és ott már ki se engedtek. Most viszont hogy csináljam? Menjek körzetihez és kérjek beutalót? Belgyógyászatra? Az a baj, hogy a víz és a keksz mellett is fájdogál azért. :(( Nem beszélve arról, hogy így 5 nap víz-keksz után már nagyon éhes vagyok és kezdek legyengülni.
18. giorcub (válaszként erre: 15. - Cde569c9a1)
2009. dec. 28. 12:52
nalunk is melo helyen, egy noci egyik nap meg jott melozni aztan kovetkezo heten mar nem...
17. giorcub (válaszként erre: 16. - Bernibej)
2009. dec. 28. 12:52

lehet, de ha nem akkor eleg nagy gaz lesz. menj el dokihoz amig el tudsz (es nem visznek), mert ez nem trefa dolog.

a hasnyal egy nagyon nagy (mertu) es fontossagu szerv. ha azzal gaz van az nagyon kihat mindenre.

arra figyelj hogy ne halgass a korzetire (netan mentosre) hanem kerj beutalot es szakorvossal vizsgaltassd meg magad. az a baj a tobbivel hogy eleg konnyen veszik, beadnak egy fajdalom csillapitot vagy nospat, mondvan hogy ha nem javul akkor menj vissza. ez epe gorcsre meg elmegy de ha gyulladas van mogotte akkor irto veszelyes kezeletlenul hagyni.


sekinek sem orom korhazba menni, plane mutetni magat, de a hasnyal nagyon szemet dolog faj-faj turi az ember de mire korhazba kerul akkor soxor keso (nagyon nagy a mortalitasa ahogy ezt az orvosok mondjak).

2009. dec. 28. 11:47

Sziasztok,

Nekem épp most gyulladt be másodszorra. :(

5 évig nem volt vele semmi baj, úgy nézett ki, hogy teljesen meggyógyult. Erre most itt van.

Már naok óta nem eszek mást csak háztartási kekszet és tiszta szénsavmentes vizet. Igy egészen tűrhető, nemigazán fáj. Szerintetek ki tuduk belőle lábalni igy, doki nélkül?

15. cde569c9a1 (válaszként erre: 5. - Giorcub)
2009. dec. 23. 21:50

:-(

Édesapám ebbe halt bele...2 hét alatt elvitte.,és előtte sosem volt beteg..és nem volt káros szenvedélye!

14. Sziscsi (válaszként erre: 13. - Giorcub)
2009. szept. 22. 21:45
Még az első hasnyálmirigy-gyulladás sem múlt el. Semmiféle gyógyszert nem kapott, csak a kórházban az infúzióban. Te szedtél gyógyszert? Mit?
13. giorcub (válaszként erre: 12. - Sziscsi)
2009. szept. 22. 21:16

en nem vagyok orvos, csak szereztunk nemi rutint a temaban (bar nagyon nem hianyzott). a mi dokink azt mondta hogy az elso gyuszi utan erdemes elgondolkodni az epeholyag kivetetesen. de a masodik utan mar szinte kotelezo mert nem vicc. raadasul rengeteg szovodmenye lehet amik onmagukban is nagyon veszelyesek. meg az a menku sok antibio, tap es egyeb vacak se tul egeszseges. sztem nezzetek el tobb dokihoz is. a mutet maga nem nagy durranas, kismiska a gyuszihoz kepest.

van egy epekoves topic is:

[link]

2009. szept. 20. 22:21
Jó lett volna műtét nélkül megúszni, de persze, ha ez a megoldás, akkor nincs mese. A kórházban a főorvos viszont azt mondta, hogy diétával rendbe jön.
2009. szept. 20. 22:18
Én csak azért kezdtem ezt a témát feszegetni, hogy ha van itt olyan, aki már túl van egy ilyen betegségen, adjon ötletet mit lehet enni, mert már nagyon únja a kekszet, a rizst, naturhusit.
10. giorcub (válaszként erre: 7. - Sziscsi)
2009. szept. 20. 22:18

a stressz is elohozhatja siman. megmozdul a ko (de inkabb kovek), eldugitja az epecsatornat es kesz a baj.

elsore lekoplaltatjak, mar az is kinlodas. masodjara azt fogjak mondani (ha valoban begyullad) hogy el kell tavolitani. masodik alkalomra az mar alap. ehhez hozzajon meg egy csomo xarsag (endoszkopozas), tagitas ha kell, uh-k, aztan amutet, odema, stb-stb. szoval mondom nem trefa, legjobb nem megvarni a masodik gyulladast. en nem ijesztgetesbol mondom, hanem sajnos tapasztalatbol. de legjobb elmenni dokihoz minel hamarabb nem megvarni a masodik gyuszi kialakulasat. a doki majd ugyis mond statisztikat (nem tul rozsas...)

9. Sziscsi (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2009. szept. 20. 22:13
Sajnos nem tűnik úgy, hogy meggyógyult volna. Most több mint egy hétif nem volt semmi baj, és az éjjel ismét begörcsölt. Már tudjuk, 2 nospa, és egy algopirin, és akkor 2-3 óra múlva rendbe jön, de nagyon legyengíti egy ilyen rosszullét.
8. giorcub (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2009. szept. 20. 22:13

hol riogatok? menj el egy orvoshoz es kerdezd meg, az lesz csak az igazan riogato.

amugy azt irta hogy gorcsol, erre nem mondanam hogy olyan nagyon rendben van es meggyogyult.

a kollegad szerencses, de epp az a rosz hogy barmikor elojohet (nala is), raadasul nagyon figyelni kell a kajara. mutet nem kellemes de nem is veszes (3-4 nap az egesz korhazasdi es 4 luk). egy eletre megoldja, persze dietazni utana is kell de nem annyira durvan es nem kell rettegni mikor jon a kovetkezo gyulladas...

7. Sziscsi (válaszként erre: 5. - Giorcub)
2009. szept. 20. 22:09

Úgy kezdődött az egész, hogy teljesen váratlanul iszonyatos görcsök törtek rá. Ez még hajnalban történt, délután már a kórházban volt. Egy hétig koplaltatták, infúziót kapott, és antibiotikumot. A labor eredmények egy hét elteltével aránylag normalizálódtak, hazaengedték. Azt állapították meg, hogy epeköve van, de be van ágyazódva, és nem szükséges megműteni, diétázzon. Azóta több, mint 10 kilót leadott, ami nem lenne baj, csak ne ilyen áron.

Úgy vettük észre, hogy valószinűleg a stressz az egyik kiváltó ok, de ez egyáltalán nem biztos.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook