Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » "Laktóz Érzékenyek Társasága" hol van? fórum

"Laktóz Érzékenyek Társasága" hol van? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
110. murakamiharuki (válaszként erre: 70. - Vámpír)
2013. ápr. 2. 15:34
szia, ha még van rá mód tudnál nekem egy nyomtatványt küldeni? nagyon köszönöm
2013. febr. 25. 11:26

Sziasztok!

Én is laktóz érzékeny vagyok, közel 34 éve. :(

Sahjnos csak most találtam rá az adókedveznény lehetőségére. Van-e esély arra, hogy orvos, viszamnőleg leigazolja problémámat? Sajnos eddig nem foglalkoztam az egésszel...

2013. febr. 6. 10:57

Sziasztok,

Idén is kértem a visszaigénylést, remélem megkapom.

Már január 31-én beadtam a bevallásom. :-)

2012. márc. 2. 15:37
sajnos minden gyógyszerben van.
2010. szept. 11. 11:32

Sziasztok!


Tudna nekem valaki ajánlani, jó, laktózmentes fogamzás gátlót?

Most írt fel a doki egyet, kiváltottam, jó drága volt. 1 hete fáj tőle a hasam stb. majd elolvastam, és háát sajna elésg nagy mennyiségben van benne laktóz:(

105. vekvik (válaszként erre: 104. - Marcsi 61)
2010. aug. 27. 20:46

szia

én vagyok, de ez a fórum eléggé kihalt. Sajnos nem tudom milyen az a bizottság:(

2010. aug. 23. 11:26

Hahóóóóóóóóóóóó van még itt valaki??,,


Tudtok nekem abban segíteni, hogy a gyermekem laktóz érk, és most bizottság elé kell menni ugye ahoz, hogy most az utolsóvére kapjon még emelt családi pótlék. van közöttetek aki volt már ezen?? és ? % kot kapott a csemete??,


Marcsi

103. vekvik
2010. jún. 1. 12:45

én is megkaptam ma apénzt:D:D:D:D

Pont jókor, mert még mindig nem igazán találok munkát

2010. máj. 31. 18:27

Szia!


Én pont egy hónappal utána kaptam meg a pénzt, miután feladtam az adóbevallásomat. Szoval még van egy heted, hogy megkapd:)

De ha nem adják, akkor meg fel fognak keresni...

101. Vámpír (válaszként erre: 100. - Vekvik)
2010. ápr. 15. 07:26

Szia,


Mi az hogy nem kapsz bérpapírt??? Mondd meg, hogy te önadózó akarsz lenni és adjon. Sokkal jobb.

Ki tudja, hogy ő mit vall be helyetted?

Ha meg most kirúgnak, akkor is meg kell, hogy kapd a kedvezményt, mivel a 2009. évedet vallod be.

A 2010-es évet, meg majd 2011-be. Szóval emiatt ne aggódj.

De a papírokat kérdd el!!!

Egy könyvelővel simán meg lehet csinálni és még egyedül is.

100. vekvik
2010. ápr. 14. 14:05

a főnököm apukája szokta megcsinálni, mivel soha nem kapok bérpapírt, így nem is tudnám. Próbálok beszélni még a főnökkel

nagyon nem lenne jó, ha mennem kellene. Eddig csak szóban mondta,de beszéltünk is azóta és azt mondta még átgondolja. Olyan elegem van. Totál ki vannak az idegeim. Ráadásul mára mondta, de nem mondott reggel semmit. Olyan rossz ez a bizonytalanság...

2010. ápr. 13. 09:10
Nem vagy önadózó????
2010. ápr. 13. 09:09

Jaj, sajnálom. Nálunk is ilyen a helyzet. Levették a fizumat 20e Ft-al. A többi nem irom ide. Mehetnékem van már.

Keresel másik állást?

97. vekvik
2010. ápr. 11. 13:41
király! Engem meg kirúgtak csütörtökön és nem tudom mi van az adómmal. Még nem kaptam meg, hogy elküldték. amilyen szemetek, lehet a pénzemet se igénylik vissza.:( Nem reménykedek.
96. Vámpír (válaszként erre: 95. - Csillag03)
2010. ápr. 7. 09:19
Igazolást nem kell beküldeni, engem csak ellenőrzésre hivtak és akkor kellett magammal vinnem. De mivel most elfogadták, véglegesítették, ezért mostantól a következő években, nem kell felmutatnom, csak beirni az összeget
2010. ápr. 6. 18:14
Még nem kaptam meg a pénzt... De remélem megkapom.:) Én semmilyen igazolást nem küldtem el, csak az összeget írtam be....
2010. ápr. 5. 21:29
Ellenőríztek és kérték. Nem fogadták el a szakorvosi igazolást. Elküldtek a háziorvoshoz hogy hozzak onnan is egyet. jó mi? Most megkaptad a pénzt :-)
2010. márc. 31. 18:04
De én úgy tudom, hogy nem is kell az apeh-nek elküldeni az igazolást. Csak az adóbevallásra az összeget. Vagy csak azért kell megmutatnod, mert ellenőrizni szeretnének?
92. Vámpír (válaszként erre: 89. - Marcsi 61)
2010. márc. 29. 23:57

sziasztok,


Velem baszakodott az apeh, be is hívott. Nem fogadták el. Kérték menjek el a háziorvoshoz és tőle is kérjek igazolást. Ez megtörtént, és még nem utaltak semmit :-(

2010. márc. 27. 09:49

Sziasztok!


havonta 3575 forint jár vissza, azaz egy évre pontosan 42900.

De az az összeg szerepel az adóbevallásos parríron is. Ez a maximum ami visszaigényelhető.

90. vekvik (válaszként erre: 89. - Marcsi 61)
2010. márc. 26. 20:25
köszönöm:D Remélem én is megkapom:)
89. marcsi 61 (válaszként erre: 88. - Vekvik)
2010. márc. 26. 11:21

nekem más is volt de szerintem is kb 41 ezer volt. Semmilyen igazolást nem kértek és 32 nap alatt jött meg a vissza térítés.

Marcsi

88. vekvik (válaszként erre: 87. - Marcsi 61)
2010. márc. 24. 20:56
de jó! ilyen hamar?? és mennyit kaptál vissza ha nem titok? én 40 ezerről tudtam
2010. márc. 24. 17:49
Lányok tegnap megkaptam az adójóváírást hurrrrrrrrrrráááááááááááááááááááááááá Marcsi
2010. márc. 9. 16:37

Sziasztok!


Ha valaki esetleg a Balcsi Zsilinszki kórházban szeretné magát kivizsgáltatni, akkor nagyon nem ajánlom. Nekem ott derült ki, hogy laktóz érzékeny vagyok, és vékonybél biopsiát is ott végeztek. Utobbiról annyit, hogy elfelejtették érzésteleníteni, és egy másik doki szerint rossz helyról is vették, ami miatt mégegyszer át kellett ezen esnem.

Ételallergia vizsgálatot készítettek volna 2 hete... Levették a véremet, majd közölte a doki, hogy úgyis negatív lesz, mert nem jól működik ott valami.... 2 hét múlva felhívtam őket, ahgyan ezt megbeszéltük, és bementem a leletemért, mert azt mondták elkészült. Másfél órát utaztam este a semmiért. Kaptam egy kis cetlit egyetlen számos adattal. Kiderült, hogy nem is küldték el a véremet, és az a lelet aznap készen is volt már. Ennyit róluk.

És hozzá kell tennem, hogy a rozsra pick teszt kimutatta az allergiámat.

Tudtok esetleg olyan helyet, ahol készítenek ételallergia vizsgálatot? Mert a pick tesztel csak 6 félét lehetett.


Szép napot mindenkinek!

2010. márc. 9. 12:32
jajajajjaja kapják be fülem.
2010. márc. 9. 10:36
Azért nem hivják fel a figyelmünket senki, mert mi fizessünk adót, de az Állam nem hirdeti hogy fizetne ezért egy csekély összeget is. Biztos nehogy csődbe vigyük ... he he he
2010. márc. 9. 08:23
Na ja vannak ilyen dokik, bár nem az Ő zsebükre megy a dolog ezért nem értem miért tetüsködnek???? Nekem a gyerek már vagy 8 éve beteg de eddig nekünk sem hivták erre fel a figyelmünket.
82. dagidu (válaszként erre: 79. - Vámpír)
2010. márc. 8. 23:03
Csak Vekvik beírására reagáltam, mert felháborított, hogy ilyen orvosok vannak.....(sok beírásban olvastam, hogy a doki azt mondta h megszűnt vagy nem töltötte ki az igazolást...) Tudom, hogy nem szűnt meg, én is igényelem, és már tavaly is megtettem, mert sajna 2007óta nekem is ez a betegségem:(
81. Vámpír (válaszként erre: 80. - Marcsi 61)
2010. márc. 8. 21:08

Persze nem kell küldeni semmit.


Én visszamenőleg is kértem , amióta fennáll a betegség. Arra önreviziót kell csinálni, és bármikor beküldhető

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook