Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Mit szólnátok, ha gyermeketek már kisiskolás korban megtanulhatná az elsősegélynyújtás alapjait?

Kategória: Összes fórumtéma » Egyéb témák » Csevegős témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

11. csokimókus2009-12-28 18:46
nagyon jó lenne

10. öregnéneőzikéje2009-09-21 08:44
Nagyon hasznos volna ha legalább annyit megtanítanának minden iskolás korú gyereknek, hogy ha baleset történik, ne a vállát rángassa vagy oda se menjen, hanem azonnal hívja a mentőket.
Komolyabb eü. ismeretek ill. újraélesztés szakszerű kivitelezésének megtanítására nem gondolnék alsó tagozatos gyerekek esetében.

9. Skar2009-09-20 20:58
Pff, azokat a prolikat kellett volna lefilmezni, aztán föltenni a fejüket egy videómegosztóra. :D
(válasz ében11 4. hozzászólására)

8. Skar2009-09-20 20:56
Mi másodikban tanultunk róla elméletben, kb. arra volt elég, hogy legyen mit elfelejteni, mire felnövünk. =) Amúgy jó ötlet, ha nem csak magoltatnak velük ezt-azt.

7. tulipan822009-09-20 19:39
Hatodikos koromban jártam elsősegélynyújtásra és csecsemőgondozásra, nagyon hasznos volt.

6. Ewwing2009-09-20 16:14
Igen ez nagyon jó ötlet lenne,ha bele vennék az elöbb a környezet órába,késöbb az egészségtanba. Én ápolónö vagyok,a gyerekeim kicsi koruktól tudnak pl: sebet kötözni,+ nagyon sok hasznos dolgot.

5. Tessza352009-09-20 16:10
Az én kis fiam most tanulja ők óra rendben tanulják az első segélyt nyújtást. Jó ötletnek tartom .Olyan örömmel meséli ,hogy épen mit tanult.

4. ében112009-09-20 15:55
jó ötlet...legalább szólni tanuljon meg és ne a mobilját vegye elő hogy filmezzen!meg sokszor a gyerek olyan hogy eltitkolja nem szól...
sajnos anyukámék egy ilyen balesethez érkeztek...mindenki nézelődött meg filmezett a mentőket meg elfelejtették hívni...anyukám hívták őket

3. Sylvia812009-09-20 15:28
Pontosan mi ez a program? Még nem aktuális, de érdekesnek hangzik...

2. Sylvia812009-09-20 15:28
Jó ötletnek tűnik, bár nem hiszem, hogy egy kisiskolásnak vérző végtagokat kell nézegetnie. De mondjuk 1-2 alapdolgot meg lehet tanítani nekik. Pl. eszmélet-vizsgálat, szólni kell egy felnőttnek, fuldoklás, hozzájuk mérten tárgyilagos elmesélése a történteknek. Ezt simán meg lehetne nekik tanítani...

1. syssy19792009-09-20 15:17
sziasztok!
Mit szolnátok,ha gyermeketek már kisiskolás korban,megtanulhatná az elsősegélynyújtás alapjait?Igy persze elkerülve,vagy minimálisra csökkentve az ijedség fázisát.