Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit szólnátok, ha gyermeketek már kisiskolás korban megtanulhatná az elsősegélynyújtás alapjait? fórum

Mit szólnátok, ha gyermeketek már kisiskolás korban megtanulhatná az elsősegélynyújtás alapjait? (beszélgetős fórum)


2009. dec. 28. 18:46
nagyon jó lenne
2009. szept. 21. 08:44

Nagyon hasznos volna ha legalább annyit megtanítanának minden iskolás korú gyereknek, hogy ha baleset történik, ne a vállát rángassa vagy oda se menjen, hanem azonnal hívja a mentőket.

Komolyabb eü. ismeretek ill. újraélesztés szakszerű kivitelezésének megtanítására nem gondolnék alsó tagozatos gyerekek esetében.

9. Skar (válaszként erre: 4. - Ében11)
2009. szept. 20. 20:58
Pff, azokat a prolikat kellett volna lefilmezni, aztán föltenni a fejüket egy videómegosztóra. :D
8. Skar
2009. szept. 20. 20:56
Mi másodikban tanultunk róla elméletben, kb. arra volt elég, hogy legyen mit elfelejteni, mire felnövünk. =) Amúgy jó ötlet, ha nem csak magoltatnak velük ezt-azt.
2009. szept. 20. 19:39
Hatodikos koromban jártam elsősegélynyújtásra és csecsemőgondozásra, nagyon hasznos volt.
2009. szept. 20. 16:14
Igen ez nagyon jó ötlet lenne,ha bele vennék az elöbb a környezet órába,késöbb az egészségtanba. Én ápolónö vagyok,a gyerekeim kicsi koruktól tudnak pl: sebet kötözni,+ nagyon sok hasznos dolgot.
2009. szept. 20. 16:10
Az én kis fiam most tanulja ők óra rendben tanulják az első segélyt nyújtást. Jó ötletnek tartom .Olyan örömmel meséli ,hogy épen mit tanult.
2009. szept. 20. 15:55

jó ötlet...legalább szólni tanuljon meg és ne a mobilját vegye elő hogy filmezzen!meg sokszor a gyerek olyan hogy eltitkolja nem szól...

sajnos anyukámék egy ilyen balesethez érkeztek...mindenki nézelődött meg filmezett a mentőket meg elfelejtették hívni...anyukám hívták őket

2009. szept. 20. 15:28
Pontosan mi ez a program? Még nem aktuális, de érdekesnek hangzik...
2009. szept. 20. 15:28
Jó ötletnek tűnik, bár nem hiszem, hogy egy kisiskolásnak vérző végtagokat kell nézegetnie. De mondjuk 1-2 alapdolgot meg lehet tanítani nekik. Pl. eszmélet-vizsgálat, szólni kell egy felnőttnek, fuldoklás, hozzájuk mérten tárgyilagos elmesélése a történteknek. Ezt simán meg lehetne nekik tanítani...
2009. szept. 20. 15:17

sziasztok!

Mit szolnátok,ha gyermeketek már kisiskolás korban,megtanulhatná az elsősegélynyújtás alapjait?Igy persze elkerülve,vagy minimálisra csökkentve az ijedség fázisát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook