Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felnőtt/nagy gyerekek anyukái/apukái!!! fórum

Felnőtt/nagy gyerekek anyukái/apukái!!! (beszélgetős fórum)

2011. márc. 28. 21:31

Nálunk a legnagyobb lányom (21) "félig" kirepült, "félig" itthon van. A barátjával lakik, onnan közelebb a suli és a munkahely is. Azon a hétvégén jön haza mikor a barátja dolgozik. A középső fiam (19) és a kisebbik lányom (16) még itthon laknak. Ők ketten nagyon jól megvannak, főleg a lány élvezi, hogy van egy bátyja aki "vigyáz" rá, akinek "tanácsokat" adhat a csajozásban. vannak közös barátaik is, meg persze külön baráti társaság is. Azért néha megy a haragszomrád is, de ritkán.

A nagylányom időnként rendezgetné a tesóit, de szoktam mondani, majd a saját gyerekedet neveld, ők az én gyerekeim. A kisebbek meg attól függően reagálnak, épp milyen lábbal keltek fel:))

Alapjában véve nem mondanám rossz testvérnek őket, ha ellenünk szülők ellen kell összefogni, azt nagyon tudnak:)))

2009. szept. 21. 06:58

nekem a nagyok,még mindketten ithon vannak/hál isten/jól ki is jönnek egymással:)a picim meg még nagyon kicsi:)

Viszont hasonló cipöben volt a férjem ...

3 testvér annyira de annyira gyülölték egymást kamasznak is és mikor kirepültek külön külön,akkor sem tartották egymással a kapcsolatot.

aztán a középsö testvérnek /a párom a legidösebb/komoly betegség adodott a feleségénél...összetörten jelentkezett,és mesélt...azota mindhárman,és mi is uj családtagok-férjek feleségek,szoval nincs semmi gond ..összetartunk.!!!!

azóta is mondogatják,mennyi évet és idöt vettek el egymástól a harag a dac miatt--/hál isten belátták igy felnött fejjel,hogy a vér nem vállik vizzé!!!!!

2009. szept. 21. 05:53
Az én gyermekeim is nagyok. Egyik már nem lakik itthon. Bár családja még nincs, de Pesten talált munkát és albérletben lakik ott. Ritkán látjuk egymást mert 200 km.re lakunk. A másik fiú még itthon van, ő főiskolára jár. A Pesten élővel nekem is sok gondom lett amikor kamaszodott. Nem igazán jó társaságba került és sok vitánk volt emiatt. Talán mostmár komolyodott egy kicsit de az életébe nem enged beleszólást még tanács formájába sem. Pedig csak segítenénk neki de nagyon önfejű.
2009. szept. 20. 11:34

Ha már kirepülnek a családi fészekből a "gyerekek",

már nem olyan könnyű rájuk hatást gyakorolni, irányítani. De mi van akkOR, ha több gyerek is van a családban?

Nálunk a 2 nagyobb leány már elment, az egyik, már férjhez is ment/25 éves/ a másik még csak 23, az élettársával él.Az egy szem fiúnk, aki még itthon van velünk 20 múlt, és iskolába jár, az első szakmáját szerzi meg érettségi után.

De mindegyik gyerek haragszik egymásra, ki tudja miért? Mi mindig igyekeztünk nem különbséget tenni közöttük, de mindhiába.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook