Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kell-e járatni a babákat? fórum

Kell-e járatni a babákat? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. nov. 25. 08:40
NEM!!! Nekem két kisfiam van, soha egyiknek sem erőltettük a járást. Nagyobbik 7 hónaposan felállt, és kapaszkodva ment, egy éves kora előtt elindult. A pici 10 hónapos volt, mikor először felállt, és 13 hónaposan indult el, de neki sem erőltettem semmit. Neki így volt kényelmes, inkább mászott, mint ment. Anyósom teljesen ki volt akadva, hogy a pici 10 hónapos koráig szinte semmit nem volt hajlandó csinálni. Ez persze csak azért zavarta, mert nem tudott dicsekedni a barátnői előtt, ahogy azt a nagyobbik fiammal tette. Én sosem dicsekszem a gyerekeimmel, egyik ügyesebb, másik kevésbé, ettől még ugyanolyan gyerek mindkettő, és ugyanúgy lehet, sőt kell is őket szeretni. Nem ide tartozik, de leírom, a nagyobbik fiam másfél évesen szinte mindent mondott, nagyon gyorsan megtanult beszélni. A pici most másfél éves, és csak néhány szót tud (egész pontosan 6 szót), azokat viszont nagyon szépen ejti. Ebből is látszik, mennyire nem egyformák.
2008. ápr. 16. 14:16
Szerintem szét kell választani a klasszikus "járatást", amikor a gyereket kezénél fogva felállítják, és szinte kényszrítik, hogy rakja a lábát egymás után attól, amikor a baba maga húzza anyukát a kezénél fogva, és kér segítséget a járáshoz. Az előbbit sose csináltam, de az egyértelmű felkérésnek nem mondtam nemet. Mondjuk ez gyakorlatilag egybeesett azzal, hogy magától is elindult.
2008. ápr. 16. 13:31
Nem szabad,minden gyerek más ütemben fejlödik,majd csinálja magától:)
2008. ápr. 16. 13:01
Neeeeeeeeeeeeeeeeem, csak amit magától csinál.
2008. ápr. 16. 11:59

Nem kell, sőt nem is szabad. Mint ahogy azt már előttem is sokan írták, a saját ütemében fejlődjön egy gyerek.

Nem ültettem és nem is állítgattam fel a lányom, mégis ügyesen megy neki. 8 hónapos alig múlt, amikor felállt, utána héten megvolt a stabil, önálló ülés és a kapaszkodva (bútorok, ágy, stb.) járás. Azóta már lassan 11 hónapos és nagyon gyorsan megy a bútorokba kapaszkodva. Nem is igényelte/igényli, hogy fogjam a kezét.

50. sodrak
2008. ápr. 16. 10:50
Nem. Majd a gyerek a saját fejlődési ütemében elvégzi ezt a dolgot
49. babylove (válaszként erre: 46. - Lily3)
2008. febr. 9. 21:32
Kedves lily3! Nagyon helyesen gondolod....nem SZABAD járatni egy csecsemőt...az ige is műveltető-nem ő végzi...a felsővégtagok függesztése miatt nem terhelődik az alsóvégtag...a törzsi terhelést "fogadni kell" a lábaknak...a mozgás-értelem összhangja nagyon fontos fejlődési folyamat!! Nem "anyuka" jár! Az előttünk haladó kicsi törzsi izom-egyensúlya sem tud kialakulni.....NEM SZABAD ÉS KELL ültetni-állítani-járatni egy csecsemőt!! Agyi-izomzati érettség és fejlődés szükséges....Türelem-türelem....és idő kell a fejlődéshez!
48. RLindi
2008. febr. 9. 17:26
Én nem járattam amikor Ő ugy érzi elég erős és biztonságban van elndul.Így is lett,10 hónaposan.
2008. jan. 9. 21:18
AZ én kisfiam 8 hósan állt fel, most 9és fél hós és kapaszkodva totyog ! soha nem járatom ,majd ő tudja mikor lesz olyan érős hogy egydül menjen! :) Egyébként úgy látom soká lesz az még !:) :)
46. lily3
2008. jan. 9. 18:38
nem.én soha nem járattam a lányomat,mint ahogy sokakat látok,hogy fogják a két kezét és mögötte mennek.Szerintem hülyeség.
2007. máj. 14. 00:52
A mi lányunk 8 hónaposan állt fel, pár hétre rá elkezdett totyogni az ágyban, most 10 hónapos és megunta a járókát: állanóan körbe-körbe menne a szobában a bútorokba kapaszkodva :)
44. d@nu (válaszként erre: 43. - Win)
2007. ápr. 11. 14:34
Kösziköszi! :))
43. win (válaszként erre: 40. - D@nu)
2007. ápr. 11. 14:31
A húsvéti csoda!:))) Gratulálok!
42. d@nu (válaszként erre: 41. - DODICA)
2007. ápr. 11. 14:01

Köszi! :)

Muszáj lesz, már így is követhetetlen néha. :))

41. DODICA (válaszként erre: 40. - D@nu)
2007. ápr. 11. 13:57

Gratu! :))

Nemsokára szaladgálhatsz utána, ha bírod! :))

40. d@nu (válaszként erre: 38. - DODICA)
2007. ápr. 11. 12:32
Jelentem: a csoda már félig-meddig megtörént! :) Legalábbis vasárnap hajlandó volt 3 kemény lépést megtenni kapaszkodó nélkül!!! :D Azóta egyet sem... Úgy vettem észre, ha én hívom magamhoz, inkább mászva jön, talán mert úgy gyorsabban odaér hozzám. Ha más hívja, nem szokott annyira sietni. :)
39. d@nu (válaszként erre: 38. - DODICA)
2007. ápr. 3. 12:42
Naná! :)
38. DODICA (válaszként erre: 36. - D@nu)
2007. ápr. 3. 11:44

Persze, bizonyára. :)))


Ha megtörtént a nagy csoda, kérünk róla beszámolót! :))

2007. ápr. 3. 11:07
Nem tudom, az én fiaim nem "nyúztak", hogy járassam őket, mert "nem tudták", hogy azt úgy is lehet... Viszont mindenbe megkapaszkodtak, s úgy jártak, kapaszkodva ágyba, szekrénybe. A mászás nagyon fontos dolog, hadd másszon, amíg jónak érzi!! (Mászás közben az oldaliság, maga a kéz-láb, kéz-kéz, láb-láb mozgása fejlődik, nem beszélve a látás-mozgás összekapcsolásáról, fizikailag is erősödik, a gerince egyenesedik,szóval nagyon sok minden miatt jó, ha sokat mászik egy kisgyerek!)
36. d@nu (válaszként erre: 35. - DODICA)
2007. ápr. 3. 11:00

Én sem hagynám, nem akarom rászoktatni, tanuljon csak magától járni, de néha nem bírom ki, olyan cukin lépeget! :)))

Egyébként lassan 13 hónapos a lányom és most tart ott, hogy már néha megemeli a lábát, amikor egymagában áll, hogy "na most aztán mindjárt elindulok", de aztán mindig visszariad. Szerintem hamarosan összeszedi a bátorságát. :)

35. DODICA (válaszként erre: 34. - Birogaby)
2007. ápr. 3. 09:06
Hát, én meg pont ezt nem hagytam... :)
2007. ápr. 2. 17:13
Egyetértek ipivel,ha a baba akar járni,az nem járatás,és az nem is káros rá nézve.De azt szerintem nem kell erôltetni,hogy vezetgesd,ha ô nem akarja.Elobb-utobb ugyis eljon az az idoszak,amikor vagy megtanul egyedul lepegetni,vagy nyúzni fog,hogy vezetgesd.Csak bírja majd a hátad! A kislányom 6 hónaposan állt fel eloszor,és azóta kedvenc elfoglaltsága,hogy a családot nyúzza,hogy vezesse már valaki.Csak úgy ragyognak a szemei,ha valaki vezetgeti.
33. DODICA (válaszként erre: 32. - Manhattan22)
2007. ápr. 2. 10:16

:)

Szerintem se számít. Igaz, állítólag a fiúk korábban járnak, a lányok meg korábban beszélnek. Ehhez képest fiam csak másfél éves kora után indult el, de beszélt 10 hónapos kora óta, lányom nem szólalt meg 2 éves koráig, de fél éves volt, mikor megtaláltam állva a kiságyban. :) Nem volt egy éves még, amikor már futnom kellett utána.

Sose járattam egyiket se!!

2007. ápr. 2. 00:59
Én egy pillanatig se járattam egyiket se, és a nagy 9 hós korától, a pici 10 hós korától ment egyedül. Igaz, mindkettő fiú, bár ez nem hiszem, hogy számítana valamit!
2007. ápr. 1. 16:41
Én ha nem járattam volna annak idején a lányomat, még talán most sem menne. Muszály volt egy kicsit odahatni. Ha ment volna olajozottan a járástanulás nem kellett volna járatnom, mint pl. a fiamat sem.
30. ipi (válaszként erre: 23. - Be52089f0e)
2007. márc. 31. 15:01
Hát én úgy gondolom, járatás az, ha akkor járkáltatod a gyermeket, ha ő nem akarja és eszébe sem jut magától. Viszont, ha ő járkálna és ehhez a segítségedet kéri fogódzkodás formájában, az nem járatás. Illetve a baba járat téged. Ez teljesen normális. Valahogy meg kell tanulnia egyensúlyozni és bátorságot meríteni. Suerintem egyáltalán nem lustul el, maximum lassabban fejlődik ki az egyensúly érzéke-azért kéri a segítségedet. A mi babánk egy héttel az első szülinapja után állt fel egyedül, járatni nem is nagyon kellett, mert bútorbakapaszkodós-fajta volt és 5 hét alatt teljesen egyedül megtanult járni. Alig kellett kísérgetni. Esni meg hadd essen, azt is meg kell tanulnia. Üdv ipi
29. Ircsii
2007. márc. 24. 14:21
Az én kissebbik fia 8 hónaposan felállt, rá két hétre elindult.Több megjegyzést kaptam innen-onnan,hogy még korai...ólába lesz...ne erőltessem...stb. Én egyálltalán nem járattam. Sőt, nem is igényelte. Felállt egy helyen és kapaszkodva, amibe tudott körbejárta a lakást.Meg kell említenem, hogy egy nyaki izomletapadás miatt 5 hetes korától gyógytornára jártunk./Nem tudta felemelni a fejét/Akkor hagytuk abba mikor elindult.A gyógytornász szerint a kezelések is nagyban hozzájárultak az izomfejlődéshez, azaz a járáshoz. A gyerek akkor indul el, mikor ugymond "az izmai megengedik a járást". Tahát járatni, siettetni a dolgot felesleges.
28. ancsi105 (válaszként erre: 3. - Be52089f0e)
2007. márc. 24. 11:33
Te látod, hogy mennyi mindenre képes és főleg ha élvezi miért ne! Mi is fogtuk a két kis kezét és tetszett neki. Az enyém 11.5 hónaposan indult el.
2007. márc. 24. 11:27
SZerintem,minden kisgyerek megérik oda ,hogy mikor jön el az az idö mikor ö biztos a dolgában ,és kialakul a járása.Egy felnöttet sem láttam sem mászni ,sem vezetgetni:)),nem kell siettetni ,csak ki kell várni a megfelelö idöt.
26. DODICA (válaszként erre: 25. - Be52089f0e)
2007. márc. 2. 13:46

Jajj, ez ismerős. :)))

De hidd el, négykézláb is tudnak nagyon gyorsan közlekedni. :) Bár gondolom, ezt már te is tudod.


Egyébként nem feltétlen tanul meg gyorsabban járni egy baba, ha járatják. Láttam én olyat, hogy sokáig csak a mama kezét fogva volt hajlandó menni, mert hozzászokott a biztos támaszhoz. Görnyedni meg éppoly rossz a te állapotodban, mint más megerőltető mozdulatok.


Emelés: lehet, persze nagyon óvatosan. Próbáld ki, hogy lassan veszed fel (a hirtelen rossz mozdulat lehet veszélyes, de maga a nagy súly szerintem kevésbé. mondom ezt azért, mert én pl. rá voltam kényszerítve, hogy sokat cipekedjek anno), s inkább guggolásból állsz fel vele...Valahogy úgy, mint ahogy a földre lehajolást se javasolják, csakis a "leülést". Na, hátha érted valamennyire...:))

Másik: én megkértem az idősebb gyerkőt, ha emelnem kellett, hogy álljon fel a székre/ágyra, stb, onnan könnyebb volt felszednem magamra.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook