Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem tudok ráállni a bal lábamra.Minden mozdulatra nyilalva fáj a derekem bal oldala. Hetekkel ezelőtt kezdődött... 27.hetes kismama fórum

Nem tudok ráállni a bal lábamra.Minden mozdulatra nyilalva fáj a derekem bal oldala. Hetekkel ezelőtt kezdődött... 27.hetes kismama (tudásbázis kérdés)


12. mrs_suzy (válaszként erre: 11. - Karolinn)
2009. szept. 23. 08:31

Szia!


Lehet, hogy csak ideget nyom a baba -de akkor később egyáltalán nem biztos, hogy rosszabb lesz. Nekem egy nagyon csúnya érkitüremkedésem volt, nem írom le hol...de nagyon hülye helyen :) és azt mondta a doki, hogy ahogy nagyobb lesz a baba jobban ki fog jönni és jobban fog fájni is. Nem így lett. Kb. 1 hónap múlva nem is éreztem, csak látszott, szülés után meg eltűnt.

Viszont ha nagyon durva a derekad, az lehet gerincsérv is...Nem akarlak megijeszteni, de nekem egyik pillanatról a másikra volt, hogy elkezdett nyilalni a derekam és a végén már mozogni se tudtam.Kiderült, hogy kiszakadt gerincsérvem van, amit műteni kell. Persze ez nem terhesen volt, hanem még előtte, de semmit nem csináltam...A baj az, hogy ezt csak mrrel vagy ctvel tudják megnézni. Nagyon vigyázz magadra és tényleg pihenj sokat. De ha nem múlna a fájdalom vagy visszatérne mindenképpen kérdezz rá erre is, mert ebből nagyon nagy galiba lehet - gondolok itt a szülésre. Sok orvos hajlamos ezzel lerázni, hogy nyomja a baba - aztán egy gerincsérvvel nem igazán lehet viccelni.

Na most jól megijesztettelek...Azért minden jót!

2009. szept. 19. 15:13
:)) na igen...ezért írtsm ide, hátha van tapasztalata másnak is...
2009. szept. 19. 15:07
és akkor most hogyan tovább, ha nem múlik? :S
2009. szept. 19. 14:43
köszi:) doki mondta,h pihenjek, 2 napig bírtam, most bármit megtennék egy kis sétáért,hát még egy kis fociért:))
2009. szept. 19. 14:40
ohhh jajj ennyire durva a helyzet? jajj de sajnálom, bár nem értem az orvos hozzáállását akkor, hisz nem azt kéne mondani, hogy lesz még rosszab is, hanem valamit orvosolni a problémán.. :S
2009. szept. 19. 14:38
:) tornáznék én, mert mindig aktív voltam(pár hete még kirándultam Szalajka völgyben), de most a wc-ig nem jutok el,csak a gurulós székemen...mozgatni meg egyszerűen nem lehet mert borzalmasan fáj, pedig dolgom is lenne...(mosás és enni sem ártana vmit:))
2009. szept. 19. 14:34
kismama jóga? ott nyúlnak az izmok, megmozgat mindent és lehet segítene nem?
2009. szept. 19. 14:33
no igen, pont ez jutott eszembe, hogy akkor később mire számíthatsz? De hát ezen akkor gondolom nagyon nem is tudnak segíteni.... :(
2009. szept. 19. 13:54

Voltam már védőnőnél, aki szerint ideget nyomhat, de akárhova is "megy" a baba fáj...

Nődr.szerint meg lesz még rosszabb is...

2009. szept. 19. 13:35
szia,orvosnál már voltál?
2009. szept. 19. 13:33
lehet hogy nyom valami ideget a baba?? :(
2009. szept. 19. 13:24
Nem tudok ráállni a bal lábamra.Minden mozdulatra nyilalva fáj a derekem bal oldala. Hetekkel ezelőtt kezdődött... 27.hetes kismama

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook