Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méhlepény öregedése fórum

Méhlepény öregedése (beszélgetős fórum)


1 2
2010. aug. 31. 13:14

sziasztok!

nem tudom, jár-e erre valaki...

ma voltam 26hetes uh-n (24-25 hetesek vagyunk körülbelül, de ezt a méretei is alátámasztják a picinek)

a gondom az, hogy a lepényérettség GII... gondolom ez azt jelenti, hogy II. fokban érett...


nem korai ez még?


az uh-s orvos nem mondott rá semmit... de amúgy sem. csak diktálta az adatokat.

a gondozóba meg majd csak ezután megyek... meg a dokimhoz is...

2009. szept. 23. 23:02
Szerintem ne aggódj ezen. Ha az áramlás jó, az a lényeg. Nem lesz baja a babának, ne aggódj. Egészséges kisbabád lesz. Nekem is így lett. Pedig nagyon el volt a végén meszesedve a lepényem. Nem lesz gond. Nyugalom, ez a legfontosabb. Vagy esetleg menj el egy 4D-s vizsgálatra. Ott is megnyugtathatnak.
46. Pankakukac (válaszként erre: 45. - Ildike1980)
2009. szept. 23. 22:40

Majd mindenképpen számolj be róla, hogy mi lett a dologból, mit mond a dokid!

Szorítok nagyon, hogy jó legyen minden!!!

45. Ildike1980 (válaszként erre: 29. - Pankakukac)
2009. szept. 23. 22:39

Az orvosom nem volt ott az uh-on,kedden megyek hozzá, nagyon izgulok, mert nem is számítottam rá, hogy így érik a lepény, a legszörnyűbb, hogy lehet, hogy már 3-as.

Mi van ha idő előtt leválik? Annyi rémtörténet van, nagyon aggódom.

Álítólag gyógyszert is lehet kapni az öregedés ellen, kíváncsi vagyok az orvosom véleményére!

Szia

2009. szept. 23. 22:32

szia!Szerintem 30.hét után már nem mozog olyan sokat a baba, mert pici helye van.

Az én kislányom reggel, este és ha nyugodt helyzetben vagyok, akkor mocorog sokat.

szerintem az a lényeg, hogy érezd mozogni.

43. Pankakukac (válaszként erre: 42. - Kiscsirke)
2009. szept. 23. 22:20

Nem tudom, alkalmas vagyok-e én erre...

Tegnap egész nap nem nagyon mocorgott a babám. Este meg beindult rendesen, ahogy simogattam a pocakomat. Most akkor melyik a normális??? Ma rendesen mocorgott, de lehet, hogy holnap nem fog ismét. Így nagyon nehéz, hogy nem tudom kiszámítani, mert csak lusta mozogni.

42. kiscsirke (válaszként erre: 36. - Pankakukac)
2009. szept. 23. 22:16
Arra kell figyelni, hogy meglegyen a napi mozgása a pocidban. Ha ritkulna, meg hasonlók, akkor érdemes felkeresni a dokit. Nem biztos, hogy egyből a szülés indul be sajnos, de azt jelzi szerintem a baba a mozgás hiányával, ha nem érzi benn jól magát.
41. pmjudit (válaszként erre: 39. - Ildike1980)
2009. szept. 23. 21:06
Az UH során nézik a flowmetriát. Ne izgulj, azzal semmire sem mész. MInden rendben lesz nyugi, a szervezeted tudja a dolgát - minden erejével a babát védi:))))
40. Pankakukac (válaszként erre: 39. - Ildike1980)
2009. szept. 23. 20:54
Ne aggódj te sem szerintem, , mint ahogyan nekem sem szabad. Biztattak itt a lányok, hogy ha nagy gond lenne, akkor nem 2 hét múlva lenne kontroll. És szerintem van ebben valami tényleg.
2009. szept. 23. 20:50

sziasztok!

Nekem nem mondta a szonográfus hölgy hogy áramlásmérésre kell menni! De először még vizsgállni akart máshogy is, aztán fél óra várakozás után visszaadta a könyvem és mondta, hogy kettő hét múlva kontroll

38. Pankakukac (válaszként erre: 37. - Pmjudit)
2009. szept. 23. 20:49
Én már nem Veszprémi vagyok, hanem Budapesti, tehát itt van a dokim.
37. pmjudit (válaszként erre: 36. - Pankakukac)
2009. szept. 23. 20:46
Ki a doki?
36. Pankakukac (válaszként erre: 35. - Pmjudit)
2009. szept. 23. 20:46
Én annyira meglepődtem, hogy nem is kérdeztem ezt a dokimtól. De jövő héten megyek hozzá és meg fogom kérdezni. Mert az szörnyű lenne, ha a baba nem élne a pocakban, mert a lepény nem látja el Őt rendesen.
35. pmjudit (válaszként erre: 34. - Pankakukac)
2009. szept. 23. 20:42
Nekem azt mondták, mivel én is halálra aggódtam magamat.
34. Pankakukac (válaszként erre: 33. - Pmjudit)
2009. szept. 23. 20:39
Valaki éppen kérdezte, hogy honnan veszem észre, ha már nem látja el a feladatát egyáltalán. Akkor ezek szerint onnan, hogy beindul a szülés????
33. pmjudit (válaszként erre: 31. - Pankakukac)
2009. szept. 23. 20:36

Látom veszprémi vagy, én is ott szültem mindkettőt.


Nincs igazi válasz a kérdéseidre. A második babámnál nem volt ilyen gond, ott a végén a magzatvíz volt enyhén kevesebb.

Próbálj egészségesen étkezni, de ezt eddig is megtetted, és pihenj ennyi.


A szervezetünk úgy van megalkotva, ha a lepény már nem tudja megfelelően ellátni a babát, megindul a szülés.

32. kiscsirke (válaszként erre: 28. - Ildike1980)
2009. szept. 23. 20:35
Jaj de jó, már megijedtem. Szerintem akkor semmi gond nem lesz.
31. Pankakukac (válaszként erre: 30. - Pmjudit)
2009. szept. 23. 20:29

Örülök, hogy jól végződött az eseted és gratulálok a gyerekekhez!

Neked nem mondta a dokid, hogy mitől lehet? Vagy, hogy mit tegyél ellene?

2009. szept. 23. 20:14

Nekem 31.héten állapították meg, hogy II-es stádiumban van a lepény. A doki befeketett a kórházba, naponta volt NST, 3 naponta flowmetria UH-gal. Mivel fejlődött - hízott, nőtt a babám 2 hét után kiengedett.

39. héten megindították a szülést, 3150g-os 52 cm-es gyönyörű kislányt szültem, aki okt. 2-án 7 éves lesz.


A szülőszobán megnézték a lepényt - bizonyos rászei teljesen el voltak meszesedve, de ahol jó volt, ott még nagyon jó volt!!


Ne izguljatok, minden rendben lesz.

29. Pankakukac (válaszként erre: 28. - Ildike1980)
2009. szept. 23. 20:09

Hát az sem jó azért!

És mit mondott a dokid????

2009. szept. 23. 19:59
sziasztok rosszul írtam 32 hetse vagyok
27. Pankakukac (válaszként erre: 26. - Kiscsirke)
2009. szept. 23. 12:27
Úgy gondolod, hogy az lehet az oka, nem táplálkoztam eddig egészségesen? Akkor változtatnom kell ezentúl???????
26. kiscsirke (válaszként erre: 22. - Pankakukac)
2009. szept. 23. 11:17
Szerintem az egézséges táplálkozással. De lehet, hogy van más módja is.
25. kiscsirke (válaszként erre: 23. - Ildike1980)
2009. szept. 23. 11:16
Már a 12 hetes korban ennyire érett??? Akkor most vagy a 4. hónapban még csak? Szerintem kérj a védőnőtől tanácsot, nem tudom jársz-e terhes rendelésre, de ott is kérdezz rá erre. Sajnos én sem tudok többet segíteni. Nekem csak a 30.héten volt átlagostól eltérően érett.
24. Pankakukac (válaszként erre: 23. - Ildike1980)
2009. szept. 23. 11:12

Nagyon sajnálom, hogy ebben a cipőben jársz Te is!

Én konkrétan nem tudok ebben segíteni neked, hiszen ezek a kérdések előttem is nyitottak és feszülten várom a válaszolókat.

2009. szept. 23. 11:08

Sziasztok!

Most vagyok itt először, tegnap voltam 12 hetes ultra hangon és a méhlepényem 2 fokban érett volt. először több vizsgálaltot akart a szonográfus nő, majd mondta, hogy várjak és kihozta a kiskönyve és azt mondta, hogy kettő hét múlva kontroll. Nagyon félek az első baba lesz.

-Szülés előtt monden nőnek 3-as fokozatú a lepény?,

-Ha nem látja el jól a feladatát, honnét veszem észre?

Nehogy késő vegyem észre, hogy gond van, mi van ha holnap már3-as érettségű?

Sziasztok

2009. szept. 21. 19:29
És van valami konkrét dolog, amivel tudom erősíteni a méhlepényt?
21. kiscsirke (válaszként erre: 19. - Pankakukac)
2009. szept. 19. 20:39
Csak azért írtam, hogy lásd, lehet vele simán szülni!
2009. szept. 19. 20:02
Szia nekem 26 éve történt ugyanez kb a 33 héten fektettek be mert kicsi volt a baba az nst nekemis jó volt befektettek a kórházba és foly vizsgáltak amit akkor hülyeségnek tartottam gondoltam nekem nem nagy lesz a baba.vettek mintát a magzatvizböl de nemvolt a gyerek tüdeje kifejlödve igy nemtudtak megcsásuározni.kaptam tüdöfejlesztö injekciét aztán 1 hét mulva megint magzatviz vétel mégegy injekcio vizsgálatok és aztán gyors császár mert a méhlepény már nemzáplálta a kicsit.38 .héten 2,25 dkg megszlett a baba olyan hangja volt hogy a többi csak halk cica hang volt mellette ma 26 éves a erös férfi.DE gondolod hogy féltem hiszen nekem eezeket elmondták elötte.A méhlepény ugy elvélt szarusodva hogy nemtudtak vért venni belöle egy szerencsém vélt hogy pihentem nem szaladoztam.Nekem akkor aztmondták hogy ez hormonzavar miatt alakul t ki.Remélem érthetöen irtam le pihenj sokat egyél sok gyümit zöldséget az jobban felszivodik .
19. Pankakukac (válaszként erre: 18. - Kiscsirke)
2009. szept. 19. 17:41
Elolvastam, de nem találtam a méhlepényről nagyon semmit benne.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook