Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szopós cicák etetése, gondozása fórum

Szopós cicák etetése, gondozása (beszélgetős fórum)


1 2
2009. szept. 27. 13:24
Örülök,hogy jól vannak a cicák.Tényleg jobban szeretnek a cicák kertes házban.
2009. szept. 27. 10:41
Sziasztok! A cicák nagyon szépen nőnek, és fejlődnek. A lány az nagy kajás annyit eszik, hogy néha már ijesztő. Már nagyobb és fejlettebb, is mint a kisfiú. A szeme már teljesen kinyílt, igaz még nem lát a fiúnak még most kezd. Azt hiszem, a nehezén már túl vagyunk, ha eddig nem volt gond, akkor most már ne is legyen. Nevük még nincs hivatalosan, mert nem akarom ezzel is elkötelezni magam. Már van gazdi jelölt, aki elviszi őket kertes házba, jobb dolguk lesz, mint a panelban egész nap egyedül.
2009. szept. 26. 21:55
Adtál nekik nevet vagy még hamar lenne?
2009. szept. 25. 13:29
Mi újság a cicusokkal? Nőnek?
29. 9bd5dfe03f (válaszként erre: 24. - Reddyke)
2009. szept. 22. 09:21
Örülök ,hogy jól vannak a cicák. Néhány éve én is találtam eldobott cicát,de annyira ki volt hülve,hogy nem maradt meg. Próbáltam felmelegiteni,de hiába volt minden. Enni sem tudott.
28. vvicus (válaszként erre: 27. - Reddyke)
2009. szept. 21. 19:23

A nevelés sikeres volt, ő volt a környék legnagyobb Kandúrja! :-) Olyan életrevaló volt, hogy nem is értettem, mi a baja, amikor egyre bágyadtabb lett. Már nem volt benne életöröm, nem akart enni. Elvittük az orvoshoz, vért akart venni...de nem volt neki...A vér helyett valami pirosas lötyi jött ki belőle, mint a piros víz. Egyszerűen eltűntek a vörösvértestje. Az orvos sem tudta, mi lehet. Gyanakodott macskaAIDSre. Vittük másik orvoshoz, az sem tudott mit mondani. De ez felajánlotta, hogy végezhetünk vérátömlesztést. Addig meg infúziót kapott. Kábé három nap alatt csont és bőr lett a dagi cicámból. Vártuk, hogy hozzanak egy cicát valamilyen műtétre, és hogy a gazdija belemenjen a véradásba. Nem jött cica. Az orvos azt mondta, hogy kockázatos, de egyszer meg lehet csinálni, hogy kutya vérét adják a macskának. Ez volt az utolsó remény. Belementünk, az egyik aranyos gazdi pedig megengedte, hogy vért vegyenek az ivartalanítani vitt kutyusából. MEgkapta a vért. De nem lett jobban, majd elaludt. A szívem szakadt meg érte.

Bocs a hosszú sztoriért.

Ja, még annyi, hogy állítólag valamilyen élősködő zabálta fel a vörösvérsejtjeit. Nem tudom, szerintem utólag okoskodtak, utólag könnyű diagnózist felállítani.

27. reddyke (válaszként erre: 25. - Vvicus)
2009. szept. 20. 19:54
Mi történt vele? Ha jól következtetek, sikeresen felneveltétek.
26. vvicus (válaszként erre: 24. - Reddyke)
2009. szept. 20. 16:31
Nagyon aranyosak! :-D Nekem mázlim volt anno, mert anyukám itthon dolgozott, és ő foglalkozott a cicával addig, amíg suliban voltam. Persze állandóan hazatelefonáltam, hogy mi újság vele. :-)
25. vvicus (válaszként erre: 9. - 6b959121ac)
2009. szept. 20. 16:26
Az én pici "lelencem" sajnos már nincs velünk. :-( Másfél éve, hogy az örök vadászmezőkön rohangászik. Mostanában lesz 3 éve, hogy megtaláltam. Azóta nincs másik macsekom, még mindig hiányzik. Soha más cica nem lesz ilyen fontos számomra, Lucicát én neveltem fel.
2009. szept. 20. 14:03
Sikerűlt! Mindkettő kakált ma már. Szuper. Nem kiabálom el, de úgy tűnik eddig minden rendben megy. Csak hétközben nem tudom hogy fogok velük 2-3 óránként foglalkozni velük.
23. 6b959121ac (válaszként erre: 22. - Reddyke)
2009. szept. 20. 12:14
Ha bajuk lenne a kakival görcsölnének, ki tudja mióta éheztek már. Most először telítődnek, majd ürítenek. :)
2009. szept. 19. 21:43
Remélem jó lesz minden. Azt hiszem kezdünk belejönni. A tápszerrel olyan jól laknak, hogy órákig csend van. A pisi is megy nekik, de a kaki az sajna nem. Szerintetek nem gond még? Kicsivel több mint 24 órája vannak velunk, és még nem jött semmi. Evés után legalább 5 percig masszírozom őket.Szépen el is csendesednek, meg el is lazulnak.
21. 6b959121ac (válaszként erre: 19. - Reddyke)
2009. szept. 19. 20:17
Nagyon aranyosak! Ha megmaradnak , igazán hálásak lesznek és teljesen hozzátok fognak nőni. Az én nevelt cicám például nyávogni sem tud rendesen. Minden szökőévben kicsúszik valami nyikorgás a torkán, de nem is hasonlít rá. Hiába, nem volt aki megtanítsa!
20. 9bd5dfe03f (válaszként erre: 19. - Reddyke)
2009. szept. 19. 19:27
Megnéztem,édes.Remélem nem lesz gond. A fél deci tényleg nem kevés.
2009. szept. 19. 17:07
Raktam fel pár képet róluk!
18. 6b959121ac (válaszként erre: 17. - Reddyke)
2009. szept. 19. 15:18
Ezeket a kiscicákat 3-4 óránként kell még etetni. A fél deci nem kevés. A pocijukat pedig langyos nedves vattával masszírozd ha tudod mintha cicamama lennél . :)
17. reddyke (válaszként erre: 16. - 9bd5dfe03f)
2009. szept. 19. 15:12
Úgy tűnik minden rendben. Vettünk nekik tápszert, cumisüveget. A célnak megfelel, csak nekem úgy tűnik, hogy nagyon keveset esznek. Ketten fél decit sem isznak meg, és hiába masszírozom a pocijukat, még nem kakíltak. A pisilés az megy, de kakit még nem láttam.
2009. szept. 19. 14:40
Hogy vannak a cicusok?
15. reddyke (válaszként erre: 14. - 6b959121ac)
2009. szept. 19. 12:34
Ez jó ötlet. Megpróbálom. Az a cumisüveg nekem is eszembe jutott, kár hogy már nem lehet kapni.
14. 6b959121ac (válaszként erre: 13. - 6b959121ac)
2009. szept. 19. 11:43
Régen lehetett kapni cumisüveges cukrot. Kis apró szemek voltak benne és a cumi a flaskán igazi gumi volt. Ezt használtam. Szerintem ilyen ma már nincs.Szerintem a fecskendőből szedd ki a dugattyút, a pipetta gumis részét szerkeszd hozzá, és ezt használd cuminak.
13. 6b959121ac (válaszként erre: 11. - Reddyke)
2009. szept. 19. 11:38
A gyerekeim játék cumisüvegéből. :)
12. reddyke (válaszként erre: 10. - 16d1dd6891)
2009. szept. 19. 10:21
Valami lelketlen személy kirakta a szalonunk elé, a parkolóba őket, egy nagy fa tövébe. A vendég jött be szólni, hogy ott nyávognak. Szerencséjük volt szerintem hogy pont elénk rakta, mert így nem volt kérdéses, hogy befogadjuk őket. Dehát ezek még újszülöttek, nagyon nehéz etetni öket. A fecskendő nagyon drasztikus, a cumsüveget meg nem tudják bekapni. Ma veszek pipettát, hátha jobb lesz.Az északát szerencsére túlélték, kicsit ettek, aztán csend volt. Most meg tettem alájuk melegvizes palackokat, azon szundikálnak.
11. reddyke (válaszként erre: 9. - 6b959121ac)
2009. szept. 19. 10:16
Hogyan tudtad etetni? Fecskendővel, vagy cumisüvegből?
2009. szept. 19. 01:05
jaj, hát ezek még nagyon kicsikék...hol találtad őket? a legfiatalabb macska, akit felneveletem, 5 hetes volt...de az máér más történet. majd írd le, mi van.
2009. szept. 18. 22:13
Én gyerektápszerrel neveltem fel egy ilyen cicát. A hasukat valóban masszírozni kell, különben nem tudnak üríteni. A zsebemben lakott sokáig, hogy ne fázzon. Sosem bántam meg,hogy ennyit "kínlódtam" vele. Az idén 17 éves, és ő a család kedvence. Bocs ! Rosszul fogalmaztam. Ő uralja a családot. :))
8. reddyke (válaszként erre: 6. - 9bd5dfe03f)
2009. szept. 18. 20:37
Semmi ismerős nincs, és senkinek nem kellenek.Nekem meg sose volt macskám, nem is volt tervezve, hogy lesz. Remélem reggelig nem lesz semmi bajuk.
7. reddyke (válaszként erre: 4. - Vvicus)
2009. szept. 18. 20:35
Sajnos ma este már nem tudok ilyen dolgokat venni sehol. Holnapig kihuzzák szerinted tehéntejjel?
6. 9bd5dfe03f (válaszként erre: 3. - Reddyke)
2009. szept. 18. 20:26
Nincs esetleg cicamama a közelben amelyiknek most van kicsije?
2009. szept. 18. 20:23
Ha ez nem válna be, akkor rongyot márts bele a tejbe, és csepegtesd, kenegesd a szájuk környékére. Ne nyomd belé, kis kutya"csecsemővel" próbálkoztam én is, nem túl jó megoldás, orrán-száján folyt vissza a tej.
4. vvicus (válaszként erre: 3. - Reddyke)
2009. szept. 18. 20:21
Én neveltem már így fel egy kiscicát. Vettem kutyáknak és macskáknak való tejport az állatorvosi rendelőben, meg cuclit, amit aromás üvegre barkácsoltunk rá. Eleinte nem akart enni, de ráérzett az ízére. Nagyon fontos, hogy minden etetés után masszírozd meg a pocakjukat, mert attól tudnak pisilni-kakilni. A cicamama ezért nyalogatja a kicsit pociját.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook