Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elevitet vagy mást? fórum

Elevitet vagy mást? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
122. abarta
2012. máj. 27. 15:37
+ Sztem nézdd inkább a hatóanyag-tartalmat.
121. abarta
2012. máj. 27. 15:37
Inkább Gravidát az legalább magyar.
2011. máj. 23. 18:41
Én kétszer szültem és mind a kétszer ELEVITET szedtem. És egyik gyerekem se lett nagy 3kiló pár dekával született mind kettö.
119. Lolieta
2010. júl. 8. 16:01

Sziasztok!


Mielott meg regisztraltam volna olvastam arrol, hogy valaki a szekrekedesre panaszkodik, nos ismereteim szerint a vas valoban okozhat szekrekedest, nekem is sokaig okozott, mivel mindig vashianyos voltam, ezert kulonbozo vasakat szedettek velem, vegul megtalaltam a megfelelo vasforrast, ami az amarant mag, ez emelett boseges magnezium es kalcium es feherje forras is, emellett szekrekedesre tudom ajanlani a lenmagot, es az aszalt szilvat, nalam bevalt, probaljatok ki.

En is szeretnek babat, de az itt olvasottak szerint azt hiszem a Femibiont fogom valasztani.


udv.

118. kiddy
2010. jún. 8. 16:14
szia!enis az Elevitet szedtem,de abba hagytam kb a 6. honapban,mert mondtak hogy nagy lesz tole a baba,meg amugy is mindig minden eredmenyem jo volt nem volt szuksegem semmi pluszra.a babam 3730grammal szuletett.
117. pocakm (válaszként erre: 116. - 5819723512)
2010. jún. 8. 16:11
köszi
116. 5819723512 (válaszként erre: 115. - Pocakm)
2010. jún. 5. 19:47

Szia,

Én a Femibiont kezdtem el magamtól szedni.

A patikában ezt javasolták és az orvosom is ezt mondta volna.

Úgy tudom nem a legolcsóbb fajta, de ebben a helyzetben engem az ára érdekelt a legkevésbé. Előnye, még, hogy a 12. hét utáni időre már egy másik összetételét kell szedni ami vitamin mellett egy + omega-3 kapszulát jelent.

Tudomásom szerint, most ez a legújabb/legjobb.

115. pocakm
2010. jún. 5. 04:21

Sziasztok! Lassan tervbe kerül a babavállalás (első) és azt olvasom, hogy próbálkozás előtt érdemes már vitamint szedni. Mennyire okozhat gondot, ha mellette "túl egészségesen étkezem" és esetleg nem is lenne rá szükségem? Okozhat vmi gondot? Kicsit tartok a vitaminoktól, mert már kétfélére allergiás voltam életemben (revalid + egy spéci C vitamin készítményreé bár gondolom, inkább az adalékokra és nem magára a vitaminokra). Látom, a fórum már nem él annyira, de remélem, még vki válaszol.

Ja és magamtól is elkezdhetem szedni, orvos nélkül is, igaz?

114. kry84
2009. febr. 11. 18:35
Én mindkét terhességem alatt Elevitet szedtem,meg voltam vele elégedve.
113. maya80
2009. jan. 16. 08:34
Béres Gravida + lenmagolaj kapszula. Elevittel kezdtem én is, de nem volt jó hatással a májamra, és az orvosom a fentebb írt kombinációt javasolta.
2008. máj. 5. 17:46
én elevitet szedek már előre.
2008. máj. 5. 17:21

Én előző terhességem előtt 3-4 hónappal kezdtem el szedni az Elevit-et. végig szedtem egész terhességem során, majd a szoptatás alatt is 3 hónapig szedtem.

Nekem az orvosom is egyértelműen javasolta, jónak tartotta a szedését.

eredményeképp egész terhességem során szerencsére semmi probléma nem volt. pontosan szinte a kiírt napra szültem, 3600 grammal, 53 centivel a fiamat.

Azóta sajnos volt egy terhességem de nemmertük bevállalni mert fogamzásgátló mellett lett vna.

De mostanság megint felmerült téma a második baba. és az biztos hgy akármien drága is az elevit, én megint a terhességem előtt elkezdem szedni pár hónappal.

Így legalább megfelelően hozzájárul a szervezetem számáa ahhoz hogy a bébi már eleve úgy fogannjon meg hogy semmi baj ne legyen.

Nekem csak jó véleményeim vannak róla.

110. win (válaszként erre: 109. - 9e7527505c)
2008. ápr. 10. 08:17

Nincs mit! :))

Ilyet még nem is hallottam, hogy receptre írják fel az Elevitte. :-OO Talán, érdemes lenne ismét megpróbálkoznod akkor nála, csak másik vitamint kérni.

109. 9e7527505c (válaszként erre: 108. - Win)
2008. ápr. 9. 17:12

Köszönöm szépen a segítséget:)

Nekem egyébként az orvos az első gyereknél automatikusan felírta az Elevitet receptre.

De ezek szerint ez nem általános.

108. win (válaszként erre: 106. - 9e7527505c)
2008. ápr. 9. 09:25

Szia!


Az orvosok terhesvitamint nem is írnak fel, mert nem vényköteles.

Ha rosszak a véreredmények, akkor esetleg javasolnak vitamint, meg vasat szoktak felírni.


Szerintem, nem fog tudni neked javasolni senki tuti vitamint, hisz látod, sokan szedik/szedték az Elevitet és bevált nekik. Másnak a Gravida vagy Materna vált be. Sokan csak azt az egyet ismerik amit szedtek/szednek, nincs is összehasonlítási alapjuk.


Ha csak egy bizonyos vitamint szeretnél bevinni, lehet, hogy érdemes lenne, csak arra koncentrálnod. Pl. B vitaminokat be lehet vinni sörélesztő tablettában, ami még drogériában is kapható.

2008. ápr. 9. 08:55
Igazából az volna fontos h a B12-t be tudjam vinni a szervezetembe minél egyszerűbben.
2008. ápr. 9. 08:54

Sziasztok!

Nyolc hetes terhes vagyok és szeretnék valamilyen magzatvédő vitamint szedni.Föleg azért mert vega vagyok, igaz tejterméket és tojást is eszek.

Az orvosom nem írt fel semmilyen vitamint.

Előző gyerkőcömmel Elevitet szedtem, de csak három hónapig bírtam, mert kipattogtam tőle.

Tudnátok tanácsot adni h szerintetek melyik a legmegfelelőbb vitamin?

105. vdia79
2008. ápr. 8. 19:02
Én is Elevitet szedtem a kislányommal is, és most is. Akkor még a szoptatás alatt is szedtem. Most pedig most kezdtem szedni, mert 7 hetes terhes vagyok.
104. Évke
2008. ápr. 8. 17:05
Bocs a hibákért!:)
103. Évke
2008. ápr. 8. 17:04

Sziasztok!


Én Elevitet szedtem, már a terhesség előtt 3 hónappal, majd a terhesség első három hónapjában. (ugyanis egyik barátnőm szerint nem szabad tovább, de ez biztos hülyeség, hisze az van ráírva, hogy végig lehet.) Amit ki akarok nyögni, egy kérdés lenne: szerintetek szedhetem most végig a terhesség alatt (feltéve, ha majd újra az leszek...)

Ugyanis nekem semmi bajom nem volt tőle, mondjuk pozitívumot se éreztem, de szedtem, mert bíztam jótékony hatásában. És most is szedem, ártani nem árthat!

Híztam tőle amúgy rendesen, de ki tudja, attól-e? Nekem már akkor is felszalad vagy 5 kiló, ha ránézek egy sütire!

A baba is jó nagy lett (4,15 kg és 60 cm), de erre sincs bizonyíték, hogy attól, hallottam műár Elevit-es babáról, aki 2500 g-mal született...

102. sodrak
2008. márc. 31. 22:10
Első terhességem első hónapjaiban, szoptatás alatt Maternát szedtem. Másodinál kipróbáltam az elevitet, de nem tetszett a gyomromnak-nem 1 ismerősöm járt így-, majd a gravidát szedtem. Meg voltam vele elégedve
2007. nov. 9. 11:03
Én elevitet szedek
2007. nov. 9. 09:14
sziasztok van itt valaki?
99. jemma (válaszként erre: 98. - F76d3de101)
2007. nov. 5. 19:37

nyugodtan elkezdheted!


mondjuk nekem nem vált be, mert nagyon puffadtam tőle, de mint olvashattad, másoknak semmilyen panasza nem volt.


valamilyen magzatvédőt mindenképpen szedj. ha nem is mindennap, de legalább kétnaponta egy tablettát!

2007. nov. 5. 19:28

Sziasztok!


Nekem még nincs gyermekem most szeretnénk.Nem megy könnyen de bízunk benne hamarosan megérkezik.Szerintetek elkezdjem az elevitet szedni?

2007. okt. 30. 22:49

Szaisztok!

Az az igazság hogy én semmi vitamint nem szedtem, csak a vastablettát és amit az orvos ír a terhesség elején, már nem tudom mi volt az:(Vigyáztam magunkra és kész, a gyermekem hála istennek egészséges, császárral szültem d.u. 5 órakor, és már amikor este hozták meg is tudtam szoptatni, annyi tejem volt, hogy két gyerkőc is jól lakott volna:)))azóta sincs vele gond, gyorsan le is kopogom, és nem született túl nagy súllyal, amikor szültem a szobában beszélgettünk kismamákkal, mindegyik odáig volt a vitaminokért, aztán amikor megszületett a gyerkőc több mint négy kilóval, nem tudták elképzelni miért.....

2007. okt. 30. 11:35

Sziasztok!

Az első babám előtt családtervezésre jártunk és az Elevitet ajánlották. Teherbeesés előtt kb. 8 hónappal már szedtem. Amit észrevettem, hogy szebb lett a hajam és erősebbek a körmeim. Sorozatban három gyereket szültem, mindegyiket Elevittel. Szép, jó súlyú, egészséges lett mindegyik és nem sárgult be egyik sem!

Hogy meddig szedtem terhesség alatt? Kb. a 32. hétig, de az utolsónál még tovább is.

Csak ajánlani tudom mindenkinek!

2007. okt. 29. 22:33

Sziasztok!

Én most készülök vitamint szedni,de most jól összezavartatok! :-)

2007. okt. 19. 17:00
Én az elevitet a fiamnál kihánytam, most Centrum Maternát szedek.
2007. okt. 16. 18:23
Első terhességemnél Elevitet szedtem,most a második babámmal vagyok a 12.hétben,Gravidát szedek!! plusz még MagneB6-ot!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook