Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Simogatással altatni-kinek hogy sikerül? fórum

Simogatással altatni-kinek hogy sikerül? (beszélgetős fórum)


2009. szept. 18. 15:11
3 hónaposan már elkezdheted azt, hogy ha kiesik a cumi, a kezéhez teszed az ágyba, úgy, hogy hozzáérjen. Ha napközben is cumizik, nem csak alváskor, akkor olyankor is add a kezébe, hadd forgassa, rágcsálja. Ha nagyon nem sikerül a szájába tennie a jó irányban, irányítsd Te a kezét. De ezt csak akkor, ha látod rajta, hogy cumizni akar, nem csak játszani.
2009. szept. 18. 15:10

a nagyfiam másfél éves ha berakom az ágyba utána hallom hogy még mondja hogy etütüüü(van fürdőteknőse mindig azzal alszik el vagy egy kiskocsival) vagy tekiii egy kis nyöszörgés,siránkozás ilyensmi persze hagyom na de ha negyed óra mulva is siránkotzik kiveszem játszok fél órát vele és ujra beteszem ekkor már 5 perc is elég hogy elaludjon.

A kicsi Hunor fél éves hát ő cumis ő ugyanaz mint a sylvia81 éjszaka álmában matat a cumi után ojan mint egy kisegér.

10. csibefalat2008 (válaszként erre: 6. - Bd37ba754f)
2009. szept. 18. 15:06
Hogy érted azt hogy kinkódik? Hagyod sírni? Mennyi idős? Az enyém 3 hónapos.Régen elaludt szopi után, de mostmár ritka "csoda".
9. Sylvia81 (válaszként erre: 7. - Roni24)
2009. szept. 18. 15:03

Idővel én is rászoktattam erre. Néha magamban röhögtem is rajta, mikor az éjszaka közepén a matatására ébredtem... :D

Néha még most is arrébb kell tennem neki a cumiját, mert álmában eldobja. Most már cseles a csaj, mert ha körbetapogat és nem találja, elkezd nyöszörögni, mert tudja, hogy arra felébredek és megkeresem neki. De mindig a kezébe adom. ;)

2009. szept. 18. 14:34

nálunk hát és boka simogatás volt évekig, mind mai napig sor kerül rá, ha bő 21 évesem mellettem alszik el...

:)

7. Roni24 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2009. szept. 18. 14:33

Szia!


Szerintem még nagyon pici ahhoz hogy kizárólag simogatással álomba tudd altatni!

Az én lányom ennyi idősen csak cicin aludt el! Utána pedig ringatással.

Ha a cumi megnyugtatja az jó! Ha kiesik a szájából, és visszateszed nem hagyja abba a sírást?

Ha nem, akkor vedd magadhoz és ringasd, esetleg ciciztesd meg!

Én a fiamat rávezettem, hogy ha kiesik a szájából a cumi, akkor keresse meg. Persze jóóóóóóval idősebb volt már akkor mint a tiéd, de én úgy csináltam, hogy ha éjszaka felsírt mert nem volt cumi a szájába, akkor fogtam a cumit, a keze alá raktam, vagy épp a kiskezét, rátettem a cumira, ő pedig álmában megmarkolta a cumit, betuszkolta a szájába, és már aludt is tovább. :) Ezt később meg lehet nekik tanítani, de még pici ehhez!

2009. szept. 18. 14:29
én simán berakom a kiságyba rácsukom az ajtót kb 10 percig hallom ahogy kinlódik és utána lehet mellette falat robbantani azt sem halja meg.a kiseb fiamat is erre szoktatom habár ő éjszaka szopik ezért felkel ekkor kap cicit egy kis simogatást és alva eszik még 3-4 hónap és mehet ki a nappaliba vagy a testvéréhez a kiságyába és nála is az ajtóbecsukás,alvás következik:)
2009. szept. 18. 14:25
énis így altattam a gyerekeket!!
2009. szept. 18. 14:23
Én mindig melléfekszem, átölelem és úgy alszunk. Mikor kicsi volt, cicin aludt el, később, mikor már lassabban ment az elalvás, mint a jóllakás, akkor jutott eszembe ez a megoldás. Sőt, én a szemem is becsukom, és csak akkor reagálok, ha el akar mászni, vagy mikor régen kiesett a cumi.
2009. szept. 18. 14:10
Szia! Az én lányom így alszik nappal.Este meg cicivel.Nálunk kb.1 hónapja alszik így a kislányom,nem kellett rávezetni,ő magától oldalra fordult,én meg ösztönösen simogattam közben meg a csicsíja babáját énekeltem neki.A cumi nála is dominál az altatásban de ha kiköpi visszateszem és alszik tovább.
2009. szept. 18. 14:07
Mennyi idős a kisfiad?
2009. szept. 18. 14:02
Sziasztok! Kisfiam cumival alszik el, de az alvás sajnos csak addig tart mig a cumi ki nem esik a szájából.Van hogy 20 perc, néha 1 óra. De ilyenkor sír és alig lehet megvigasztalni, utána már nincs kedve aludni.Gondoltam megpróbálom álomba simogatni ami szintén nem könnyű mert össze-vissza kapálózik és feléberszti magát (hason nem altatom mert üvölt és ha el is alszik nagyon nyugtalanul alszik).Ha van köztetek olyan aki simogatva altat, mennyi idő után szokta meg a baba, vagy ha a cumikiköpésre van ötlet azt is szivesen veszem. Előre is köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook