Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagyon akaratos a gyermekem, mit tanácsoltok? fórum

Nagyon akaratos a gyermekem, mit tanácsoltok? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. máj. 20. 18:10
Nálunk a férjem nagyon elkényesztette a lányomat, és betegesen féltette, aminek nagyon megittuk ám a levét (és ő is). Mikor már kezelhetetlenné vállt, akkor kénytelen voltam a sarkamra állni.. Nem kapott meg mindent, amiért hisztériázott, azt kapott enni, amit adtam neki (elején földhöz vágta magát, mikor igazán megéhezett, akkor megette a főzelékeket+a leveseket is..). Már semmi gond nincs vele.. Lényeg a határozottság és a következetesség.
63. Sena (válaszként erre: 58. - Hollyka)
2009. máj. 18. 13:48
Ez nagyon szép és jó, csak sajnos nem működik, legalábbis nálunk. Én sem vagyok annak a híve hogy üssük-verjük a gyereket, de sajnos a türelmem véges. Ha hagyom hogy kihisztizze magát akkor abba is hagyja egy idő után, de 10 perc múlva újra kezdi valami más miatt. Ha próbálok türelmesen beszélni hozzá... á, nem is hallja a saját visításától. Egyik mániája hogy a nappaliban felmászik a kanapé tetejére és onnan átnyulkál a konyhapultra. Repül a tányér, borul a tej, de volt már olyan hogy az egész gyerek átesett a pultra. Akárhogy tiltom vagy magyarázom hogy nem szabad, akkor is felmászik. Egyik rokon, lazán azt mondta hogy "hát nem kell neki megengedni". Kösz.
62. Sena
2009. máj. 18. 13:35
Most akartam egy ilyen témájú fórumot indítani, de akkor inkább panaszkodok itt. A fiam 21 hónapos és iszonyatosan akaratos, türelmetlen, hisztis. Nem túlzás ha azt mondom elviselhetetlen amit művel. Mindenért hisztizik reggeltől estig és egyszerűen nem tudom hogy kezeljem, már teljesen idegroncs vagyok. Nagyon eleven, épp csak a csilláron nem hintázik. Ha valamit mondok neki tuti hogy az ellenkezőjét csinálja. A hisztizése pedig nem olyan hogy nyafizik egy kicsit és kész, hanem elfekszik a földön, üvölt, csapkod, ha valami a kezében van földhöz vágja. Én vagyok ennyire rossz anya vagy egyszerűen ilyen a természete? 3 hónap mulva megszületik a kistesó és már rettegek hogy mi lesz. Hogy fogom bírni cérnával?
61. Hollyka (válaszként erre: 60. - Van de Titok)
2009. máj. 15. 21:18
Én értem. :) Azért a tiédet nem is találom szélsőségesnek. Ez pesze még belefér. A "Te nem szeretnél jönni?" és hasonló dolgok teljesen mások. Valami "fegyver" kell és persze azt is Te látod, hogy a gyereked még mit fogad el anélkül, hogy tartósan túl rosszul érintené.
60. Van de Titok (válaszként erre: 58. - Hollyka)
2009. máj. 15. 19:57
A szobaajtót én sem csuktam be,és a mai napig sem csukjuk be:)
59. reguska1 (válaszként erre: 58. - Hollyka)
2009. máj. 14. 14:04
Teljesen egyetértek Veled!!! Az én lányom 2,5 éves hasonlóan csinálom :)
2009. máj. 11. 22:31

16 hónapos gyereket hogy lehet verni? De akár idősebbet sem lehet! Az erőszak azoknak az embereknek való, akiknek nincs eszük megoldást találni!

Egy gyerek abból tanul, hogy feszegeti a határokat, tanácsokat, megoldásokat vár, nem verést és szidást. Olvasott vagy hallgatott már valaki Popper Pétert??? Korlátok kellenek egy gyereknek, de szeretettel, türelemmel építve, nem veréssel.

Az én kislányom 16 hónapos. Soha nem csuktam be egy üres szobába, ha hisztizett, nem tettem egy helyre, ahonnan nem tud kijönni és hagytam ott! Szenvedj te kutya, ha nekem gondot okozol!! Ez nevetséges és szánalmas. Félre sem fordítom a fejem, hiszen az szeretetmegvonás. Ez egy kisgyereknek iszonyatos érzés, az egész világgal az anya köti össze, aki elfordul és nem szereti. Ki az aki elvárja, hogy a gyereke megnyugodjom, lehiggadjom? Ott vagyok, ha hisztizik, leguggolok, szépen, halkan beszélek hozzá, és láss csodát, megnyugszik.... Ha kiszórja a virágföldet, együtt nevetünk egyszer, kétszer, háromszor.... és megunja, nem szórja ki többé. Nem vagyok lusta felseperni, és megtenulja: vicces, de nem olyan szórakoztató, hogy az egész élete ebből álljon. De ha ordítanék, bezárnám, megverném, akkor mit tanítanék neki???? Nem közellenség vagyok, akivel azért is szembe kell szállni, hanem ANYA, aki ha komolyan szól, akkor komoly a veszély, és akkor a lányom, már tudja is, hogy mit NEM kell tenni. Mert anya nem hagyja cserben. Tudnia kell, hogy akkor is szereted, ha rossz. Az én lányom nem tesz rosszat, csak vicceset. Mert a kicsi "rosszaságok" ebben a korban viccesek, nem is tud még ilyenkor komoly bűnt elkövetni, ami miatt verni vagy bezárni kell. Csak tanul.... különbséget tenni. Rossz dolog is van persze, amit megtehet, de ha bízik az anyában egy gyerek, mert nincs büntetve folyton a kísérletezés miatt, akkor megérti, hogy a hangosabb rászólás, egyszer, nyomatékkal, tényleg "megfontolandó". :)

2009. máj. 4. 16:35
Akaratos kisgyerekeknél is szoba jőhet a popsiverés attol megnyugszik. Felfigyel rá, hogy neki fájni fog ha folytatja és leállitja magát.
2009. márc. 28. 12:47
Én egyszerűen ráhagytam,vagy beküldtem a szobába,és akkor jöhetet ki,ha befejezte.A boltban előre elmondom,miért megyünk be.Mit kell vásárolni.Levágta a hisztit,mert Ő amit a 2 kis keze elbírt mindent megakart venni.Én visszapakoltam a polcra még azt is amit vacsira is kellet volna venni,megfogtam a kezét,kivittem a boltból és hazajöttünk.azóta nem volt ilyen.Inkább megkérem a vásárláskor hogy tegyen piros almákat,vagy segitsen ezt+ezt megkeresni,így nagyon lelkesek tudnak lenni,és hasznosnak érzik magukat.Természetesen a végén mindig mondom most 1!valamit ők is választhatnak,de lehet hogy azt mondom hogy másikat,mert ez drága.5-6 éveskorban pedig nagyon hatásos,ha amit a legjobban szeretnek azt vonjuk meg tőlük.DE!tegyük is meg,ne csak a szánk járjon.Nagyon szeretnek játszani a számítógépen,vagy a mesecsatornát tiltom meg,stb.
55. ab4b6bc17d (válaszként erre: 54. - Majdnemjó)
2009. jan. 27. 09:44

Én is így csinálom :) Volt, hogy betereltem a szobájába, s bár nagyon fájt hallgatnom, ahogy üvölt a lányom, hagytam, hadd sírja ki magát. Utána magától kijött és valamilyen ürüggyel belémcsimpaszkodott, kereste a testi kapcsolatot, hogy megöleljem, gondolom a bűntudat... s akkor már nem volt hiszti sem.

Édesség: tegnap volt az a nap, amikor a lassan 4 éves lányom szépen visszautasította a nyalókat a nagyapjától (akinek hiba magyarázom, hogy épp elég a csoki, amit beletöm, nem kell vacak nyalóka is fogrontónak), merthogy anya szerint rontja a fogait... nagyon örültem neki!

2008. okt. 29. 21:11

Visszaolvastam: A verésről az a véleményem, hogy aki rendszeresen csinálja, az lesz a vége, hogy a gyerek immunis lesz rá (nevelési szempontból) viszont tuti, hogy ő is csapkodni fog a szülőre, meg verekedni a többi gyerekkel.

A gyerekekné a fej földhöz meg falhoz verése szerintem kortünet, hamar kinövik. A gyerekek nagyon tudják manipulálni a szülőket, nagyon fontos a következetesség!! Akkor is, ha szívszaggatóan sír! Nem szabad rá figyelni! Én tettem-vettem ilyenkor, meg dudorásztam. Egy két prc mulva a gyerek szájtátva bámult, és valami ürüggyel odajött "beszélgetni" egyértelműen látszott rajta, hogy rájött:hiába próbálkozik..

Az édességevésről: szépen, ha kell, ezerszer el kell magyarázni, hogy csak kaja után, akkor is csak keveset, a többit eltesszük későbbre. Így szinte minden nap eszik egy kicsit, de már sokszor ő teszi félre későbbre.. Még nincs 3 éves.

53. Majdnemjó (válaszként erre: 50. - Kenzol)
2008. okt. 29. 20:59
Mindez, amit leírtál, már nálunk is kipróbálásra került. A legjobban bevált dolog a végtelen türelem, nyugalom megtartása (részemről)figyelemelterelés a gyereknél. De mikor elkezdi, vagy úgy általában rosszalkodik, bezavarom a szobába, és megmondom, hogy akkor jöhet ki, ha abbahagyja. Általában egy perc múlva kijön, hogy már abbahagytam, anya.. De amúgy nagyon élénk a gyerekem, mindenki sajnál (bekaphatják!) egyáltalán nem rossz, sosem verekszik, mint egy csomó másik gyerek, nem rosszindulatú, csak NAGYON élénk! Szépen eszik, szépen alszik, értelmes, mi kell még?
52. maca29 (válaszként erre: 50. - Kenzol)
2008. máj. 9. 20:05

Szia!


Egy hajóban evezünk! :-) Az én lányom is négy éves, hisztis, akaratos. Én is megpróbáltam már mindent (hideg víz, hangos szó, csendes szavak, szobában gondolkodás, fenékre ütés)de SEMMI. Szóval én is szívesen olvasok tanácsokat. Én is bőszen keresem a megoldást!!!

2008. febr. 21. 16:14
Majd kinövi.
50. kenzol
2007. febr. 26. 18:56

Hello!

Elég sok érdekes tanácsot olvastam ezen a fórumon is! Most ért végett / nem,mert még folytatja/ egy hisztirohamja a 4 éves lányomnak! Nem sűrűn hisztizik, de ha elkezdi elég tanácstalan vagyok. Kipróbáltam már azt is, hogy otthagyom, pl.: az előszobába földhözverte magát és elkezdte, mire otthagytam és 20 percen/mértem/ át egyfolytába üvöltött, már a taknya-nyála is egybefolyt, de az istenért se hagyta volna abba.Egy idő után valahogy megoldódott, vagyis én oldottam meg, de már nem emlékszem hogyan.Aztán csuktam már be a szobájába is, de még jobban üvöltött, próbáltam hidegvízzel mosni az arcát, túlkiabálással,a verésnek nem vagyok híve/engem nagyon sokat vertek gyerekkoromba/, de hiába ütöttem a fenekére egyet az se segített!Hála az égnek nagyon ritkán hisztizik, de olyankor tehetetlennek érzem magam és szinte azt érzem megőrülök.Remélem tud valaki olyan tanácsot adni nekem, akinek már voltak hasonló gondjai és talált ezeken a megoldásokon kívül valami célravezetőt.

49. Eve20 (válaszként erre: 48. - D9d8721118)
2007. febr. 23. 15:31
Egész biztos!:)
48. d9d8721118 (válaszként erre: 47. - Eve20)
2007. febr. 23. 15:30
Remélem hogy igazad lesz :)
47. Eve20 (válaszként erre: 46. - D9d8721118)
2007. febr. 23. 15:27
Csak annyit mondanék neked, hogy mielőtt terhes lettem, őszintén szólva ugyanúgy éreztem a gyerekek iránt mint te( magyarul nem tudtam velük mit kezdeni, sőt gyakran idegesítettek), de amióta van sajátom már egész másképpen állok a dologhoz! Úgyhogy hidd el nekem, egyszer eljön majd neked is az ideális időpont, mikor nagyon akarsz majd gyereket!:) Tuti!:D
46. d9d8721118 (válaszként erre: 43. - Daroki)
2007. febr. 23. 15:23
Nem mondassz hülyeséget!!! :)))) Azért örülök hogy ilyen rugalmassan álltok hozzám :)
45. enikö (válaszként erre: 43. - Daroki)
2007. febr. 23. 15:21
:))))))
44. Eve20
2007. febr. 23. 15:21
Az én 19 hónapos fiam is akaratos, nagyon tud hisztizni:) A legegyszerűbb hagyni hogy kitombolja magát, aztán folytatódhat a játék!:)
43. daroki (válaszként erre: 41. - D9d8721118)
2007. febr. 23. 15:21
Gyere közénk sokat és mi majd a hasadba beszéljük azt a babát:))))))))
42. d9d8721118 (válaszként erre: 36. - Bazsó)
2007. febr. 23. 15:19
Köszi :)
41. d9d8721118 (válaszként erre: 39. - Daroki)
2007. febr. 23. 15:18

Megértelek titeket, és biztos igazatok van. Lassan 7 éve vagyok együtt a barátommal, úgyhogy nem szeretném hogy másik pasi jöjjön :)

Azért remélem nincs harag.

Láttam már jó pár szülést is, de nem hozta meg a kedvem... Na jó, nem zakalatlak tovább titeket ilyenekkel. Én csak a véleményemet írtam le

40. enikö (válaszként erre: 38. - Enikö)
2007. febr. 23. 15:13
anyai ösztön!
39. daroki (válaszként erre: 35. - D9d8721118)
2007. febr. 23. 15:12

Ez még akkor is változhat.Jön egy olyan pasi akinek egyből gyereket akarsz majd szülni:)

Amikor először hallottam egy ismerősömtől,hogy hát ő utálja a gyerköket és soha nem fog szülni,nagyon nem néztem rá jó szemmel.Aztán beláttam,hogy neki tényleg nem való a gyerek.Szóval az évek folyamán több hasonló gondolkású hölggyel találkoztam és már nem lepődök meg az ilyen kijelentéseken,vagy elhatározásokon.Mindenkinek szíve joga eldönteni,hogy akar-e gyereket vagy sem?Mondjuk 22 évesen még tényleg korai ezt 100%-ig kijelenti.

Ami nekünk gyerekeseknek bántja a fülét az az,hogy vki nem szereti a gyerekeket.Mert ugye mi olyat el sem tudunk képzelni!Az még elmegy,hogy vki nem akar szülni.Legalábbis ez az én véleményem.Na de szerintem ne térjünk el nagyon a topic témájától:)

38. enikö (válaszként erre: 33. - D9d8721118)
2007. febr. 23. 15:11
igaz, én mindig is gyerekimádó voltam,de 22 évesen ,én se válaltam volna még be egy gyerkőcőt,DE,hidd el hogy 28 éves kórómba már annyira rám tört az Anyi ösztön hogy már ,bögtem a vágytól hogy gyerekem lehessen!!és megis áldott az Úr egy csodálatos kis "rosszcsonttal"!Áldott legyen az Úr!!!!és ezt az áldást nem szabadna te is "kihagyd"!!!!!!!!!:))))))))))9
37. Bazsó (válaszként erre: 34. - D9d8721118)
2007. febr. 23. 15:11
Nem haragszom Rád egyáltalán,inkább csak csodálkoztam:)
36. Bazsó (válaszként erre: 32. - D9d8721118)
2007. febr. 23. 15:10

Nem tudom mit értesz azon,hogy nem a legjobb.Valószínű történt veled valami amire még Te sem gondolsz.

Ennek lehet számtalan oka.

Kívánom neked,hogy tapasztald meg az anyaság minden szépségét,és sok örömed legyen leendő gyermekedben.

2007. febr. 23. 15:05
Ja és még annyit hogy kislány korom óta azt gondolom hogy nem lesz gyerekem
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook