Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van egy "kis" gondom a lépcsőházunk beli takarítással! :( fórum

Van egy "kis" gondom a lépcsőházunk beli takarítással! :( (beszélgetős fórum)


1 2
37. 97e35043a4 (válaszként erre: 36. - 9b10f3d7ff)
2009. szept. 19. 16:47

Utána kell még néznem, hogy miért mindig az Inszoltól van a közös képviselő! Valamit már olvastam erről, de nem most volt, megint utánanézek. Igen, jobb lenne egy itteni képviselő.


Én úgy tudom, most már kell a társasházkezelői vizsga mindenkinek...


Hát, gondolom, hogy sok megy zsebre! Tavaly bepucolták a házunkat 5.900.000 Ft-ért. Szerintem kevesebbért is kijött volna, mert a tűzfal nem is lett bepucolva...Biztos lenyúlt ebből egy jó részt a képviselő... :PPPP Másrészt - ezt leírom, hogy mások tanuljanak esetleg belőle, és ha náluk is lenne ilyen, időben figyelmeztessék a képviselőt..., vagy mást...- a munkások a kisebb-nagyobb dolgaikat a pincénkben végezték. Először fel sem tűnt, nem figyeltem én hová csinálnak, de az egyik lakó felhívta rá a figyelmemet... Majd elokádtam magam... Heteken keresztül küzdöttem azért (közös képviselővel), hogy a vállalkozó utólag valamit csináljon a pincénkkel, de nem lett belőle semmi... Gondolhatod! Azóta le sem megyek oda! Az a szemét nem törődött vele, hogy akár a patkányok is megrohamozhatják a pincénket, meg amúgyis!!!

Na, még ezernyi dolog van, ami ebben a házban nem normálisan folyik, de hosszú lenne.


Gondolom, más társasházaknál is vannak gondok. :((((

36. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 35. - 97e35043a4)
2009. szept. 18. 18:51
Ne a közös képviselőtől kérjétek, próbáljatok Ti szerezni egyet, szerény tapasztalatom a közösképviselőknek meg vannak a saját embereik akik még külön jattólnak nekik. Nem lehet megoldani, hogy ott a házban vállalja el valaki mondjuk egy értelmes nyugdíjas a közösképviseletet? Úgy tudom ha a házban élő végzi ezt a tevékenységet akkor nem kell hozzá vizsga sem. A sajátját mindenki jobban a szívén viseli, tudnék mesélni 1-2 közös képviselőről hogyan húzzák le a lakókat. Most ne kezdjetek berzenkedni akinek nem inge ne vegye magára.
35. 97e35043a4 (válaszként erre: 30. - V.csilla)
2009. szept. 18. 17:03
Köszi, megnézem majd, és amit hoz majd a képviselő (árajánlatokat), azzal összevetem majd, amit én nyomozok ki!
34. 97e35043a4 (válaszként erre: 29. - V.csilla)
2009. szept. 18. 17:01

Az Inszolnak van 10 lakása ebben a házban, és így tőlük vannak a közös képviselők, ők "cserélgetik" maguk között a közös képviselőket. Mi nem is szólhatunk bele...

Őszintén szólva én nem is tudom, hogy megy ez. Utána kellene néznem...

Az előző közös képviselőt nem is láttam. Az az előtti nagyon bunkó volt. Ez az új eddig oké...

33. 97e35043a4 (válaszként erre: 28. - 9b10f3d7ff)
2009. szept. 18. 16:59

Köszi szépen, hogy együttérzel!

Igen, puhatolózni, azt fogok. De 1-2 lakóról már tudom, hogy nekik sem tetszik ez az egész, de nem mernek szólni...


Mikor megvettük a lakást, az előző tulajok már figyelmeztettek minket, hogy fura egy nő ez a takarítónő, de minden esetre nagyobb címletű pénzt ne adjunk neki, mert a visszajárót nem kapjuk vissza... Na, ebből már gyaníthattam volna, hogy akkor más problémák is lehetnek vele... De mi a lakást nagyon szeretjük, az első pillanattól otthon éreztük magunkat benne...Kár, hogy nem lehet a lépcsőházi takarítás gondját kultúráltan, gyorsan rendezni... :(((

32. 97e35043a4 (válaszként erre: 27. - C9b8ca5d62)
2009. szept. 18. 16:53

Igazad van!

Azért a lakókat nem fogom körbejárni (meg őszintén szólva sok az albérletes itt, tehát a tulajokat kvázi nemisigen ismerem...), mert közbotrányt nem szeretnék a házban, mivel lentebb írtam, hogy garantáltan mi jönnénk ki sz@rul ebből a takarítónő miatt...

A közös képviselővel viszont fogok beszélni, hogy legalább januártól legyen ez az egész másképp...

31. 97e35043a4 (válaszként erre: 26. - C9b8ca5d62)
2009. szept. 18. 16:50

Bakker, mi erről csak álmodunk!!! Irigyellek titeket a szorgos takarítónőért!:)


Nálunk a nagykuka mindig kint van, úgyhogy azzal nincs gondja (gondolom nem csinálná amúgy sem, ha másképpen lenne...).

30. v.csilla (válaszként erre: 21. - 97e35043a4)
2009. szept. 18. 14:39

Én Oroszlányoi vagyok.


De mivel győr elég nagy város, szerintem a neten is könnyen lehet takarítócéget találni.

29. v.csilla (válaszként erre: 17. - 97e35043a4)
2009. szept. 18. 14:34

Hú ez érdekes közösképviselő vátás lehet, mert a közöképviselőt is a tárasház tulajdonosai választják. Nem pedig az előző hoz egy újjat maga helyett.


Tehát nálatok alapból a társasház vezetésével is gond van.

28. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - 97e35043a4)
2009. szept. 18. 12:31

Részvétem!

Ezek a körülmények nem jöttek le a kérdésedből. Azt sem figyeltem melyik településen élsz. Az árak település függőek is. Így nem szóltam semmit, azt is halkan.

Nagy harcnak nézel elébe, ha a többi szomszéd nincs melletted. Próbáld lassan megbeszélni a többi lakóval is. Puhatolózz hogy állnak a dolgokhoz, nehogy egyedül maradj és közutálat tárgya légy.

Sok sikert hozzá!

27. c9b8ca5d62 (válaszként erre: 25. - 97e35043a4)
2009. szept. 18. 11:17

Nem csak elszámoló közgyűlést kell tartani (tavasszal), ha gondotok van, akkor aláíratod pár lakóval, hogy mit szeretnétek, ennek a helyzetnek a rendezést, és hívjon össze a közös képviselő közgyűlést, hogy ezt megvitassátok, ha kell, ezzel az egy napirendi ponttal.


Csak, akkor ugye neki vállalkozót kell keresnie, összehívni közgyűlést, megjelenni, időt tölteni, jegyzőkönyvet írni, azt szétosztani, és nem fűlik hozzá a foga, hogy intézkedjen.


Ha nincs egy ember sem, aki körbejár, aki felvállalja ezt a dolgot, akkor csak sodródni fogtok. A közös képviselő meg tojik bele, hogy kosz van, ő attól uúgy megkapja a fizetését.

2009. szept. 18. 11:09

A közös képviselő hibája, ha ez ilyen rendezetlen nálatok. Következő közgyűlésre hozzon legalább négy árajánlatot takarító (számlás) cégtől, és napirendi pontban szavazzanak a lakók, akarják-e tovább a régi takarítót, vagy újat, és ha újat, melyiket.


Most nincs szerintem szerződése sem a takarítótoknak, ha feketén kapja a pénzét. Így viszont számonkérni sem lehet tőle semmit.


Nálunk 22 ezer Ft-ot kap a takarító, plusz tisztítószerek, három szintes, 30 lakásos körfolyosós társasházban. Ezért kimossa rendszeresen a kukákat, hetente kétszer felmos a lépcsőházban, havonta egyszer a körfolyosókat, télen eltakarítja a havat, heti kétszer ki-be hurcolja a kukákat.


Az extra nagytakarításért külön összeg jár.

2009. szept. 18. 11:01

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!!


Remélem, hamarosan megoldódik ez a dolog.


A következő lakógyűlés majd csak tavasszal lesz, sajnos, így addig még a lépcsőházi koszban élünk majd. Nemtom, miért nem lehet ezt már most megoldani???? Mindenhol ilyen lassan működnek a dolgok?


A férjemmel megbeszéltük, hogy szólunk ennek a jóasszonynak, hogy a takarítást másképp szeretnénk, így ha tavaszig már nem vállalja a takarítást, nem baj, mert az én területemet majd én rendszeresen elvégzem... De nagyon félek neki szólni, félek a bosszújától!!! :S

24. 97e35043a4 (válaszként erre: 16. - 00346cf747)
2009. szept. 18. 10:58

Pontosan!

Ez nagyon találó a mi problémánkra is!

23. 97e35043a4 (válaszként erre: 15. - OlíviaAnna)
2009. szept. 18. 10:57

Persze, én fizetnék többet, csak itt a legtöbben sokmindent nem akarnak! És ez a baj!

Hihetetlen lakók vannak, hihetetlen agyműködéssel!


Örülök azért, hogy nálatok jó a takarítás, mert azért ne csak a lakás legyen igényes, hanem a lépcsőház is. Ha drágább is, de megéri!

22. 97e35043a4 (válaszként erre: 12. - 2a033963fa)
2009. szept. 18. 10:54
Hát, ez az! Itt is mindenfélét már megszavaztak(takarítás, ne legyen tömbbiztosítás, szürkére legyen bepucolva a ház, meg ilyesmik...)! De most már nem hagyom magam!
21. 97e35043a4 (válaszként erre: 10. - V.csilla)
2009. szept. 18. 10:52

Igen, az útszóró sót a ház állja! Meg a lapátot.


Na, végre van egy összeg...

Nem véletlenül Győr vagy környéki vagy? Mindjárt megnézem! Mert akkor megadhatnád ennek a vállalkozónak a számát/címét! :)))


Hát, te azért gondolom el tudod képzelni, milyen nehéz azért itt, hogy egy roma erőszakos asszony takarít, és ha valamit szólunk, akkor aztán vége-hossza nincs a kiabálásának, meg még ki tudja mit csinálna, ha kiderül, hogy mi szóltunk a ramaty takarításáért. Én igenis nagyon tartok tőle! Nem könnyű természetű! És nagyon agresszív, az egész pereputtyával együtt!!! :(((

De most már felvesszük a harcot ellene (és ez, higgyétek el, szó szerint harc lesz), mert minek fizessünk akármennyit is, ha nem csinálja rendesen a dolgokat??!

20. 97e35043a4 (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2009. szept. 18. 10:46

Én nem értem, mi kevés ezen amúgy, de biztos igazatok van?


Megbeszélve állítólag úgy lett, hogy hetente 1-szer felsöpör, feltakarít(ez a 2 emelet neki nem kerül még 1 órájába sem), udvarral nem kell semmit csinálni, akik az felől laknak, elvégzik, havat nem kell lapátolni, mást meg szintén nem csinál. Sajnos, még a beköltözésünk előtt lett ez fixálva, így nemigazán tudom, hogy is van, mert a nagyobb része ugyebár feketén megy neki... De jó ötlet, utána fogok kérdezni a leírtaknak!!! :)


Én takarítanák! Szívesen végezném a lakásom előtt a dolgokat, meg a bejárati ajtót lemosni, meg a többit, mert hánynom kell, ha jobban szétnézek itt. Csak akkor a sok lakó azt hiszi, hogy minden rendben a takarítással, mert a takarítónő rendesen elvégzi. Én már úgy útálom, hogy ebben a házban majdnem hogy csak nekünk nem tetszenek egyes dolgok!!!

19. 97e35043a4 (válaszként erre: 8. - Buzasi1983)
2009. szept. 18. 10:39

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!


Itt én kb. 3-4 lakót ismerek beszéd szinten, a többit csak köszönési szinten. Soha nem tudnák meg, hogy én csináltam a takarítást!!!


Itt rajtunk kívül még 3 lakót érdekel ez a téma.


A tömbbiztosításért már 3 éve harcolok (azóta lakunk itt), és még mindig nincsen!!! Mert az a néhány emberke mindig leszavazta, aki egyáltalán megjelent a gyűlésen! "Minek nekünk tömbbiztosítás, mikor a lakásunkra sincs?!"-ezt mondják. Na, ezzel elmondtam mindent!

De mot a legújabb képviselőnkkel talán e téren is célba érünk... :)))


Én nem is hittem volna korábban, hogy egy társasházban ennyi probléma lehet valami ésszerű dolognak a véghezviteléhez!:(((


Jó, hogy írod, hogy van ilyen nagytakarításoknál! Most elraktározom az itt olvasott infókat, és így jó érveim lesznek a takarítás máshogyani megoldására... :)))

18. 97e35043a4 (válaszként erre: 7. - A0c1361e44)
2009. szept. 18. 10:33

Hát, ez így van, csak itt az a baj, hogy ez egy itteni lakó, és mivel az ember nem akar vele rosszban lenni, így szólni sem nagyon mer... :((

Tudom, mi vagyunk a hülyék!!! :( :P


A 22ezer Ft lehet, hogy vkinek kevés, de amit ő csinál (vagyis nem csinál) annak szerintem sok.


A legújabb képviselő azt mondta, hogy ő tud egy olyan lépcsőházról, ahol 18ezerért takarít egy takarítócég pikobello (így írják?), 20 lakásos ház... Na, mondtam is ennek az új képviselőnek, hogy hol volt eddig, mert ilyen képviselőre lett volna szükségünk már régóta, aki egyáltalán foglalkozik ezzel a kérdéssel!


Kíváncsi vagyok, nekünk mennyiért vállalná el az a cég, ezért lettem volna kíváncsi, hogy máshol mennyiért van, vagy egyáltalán más lépcsőházban hogyan oldják meg ezeket a problémákat?

17. 97e35043a4 (válaszként erre: 4. - D3c6e89fee)
2009. szept. 18. 10:05

Neki nemnagyon akarom mondani, mert felettünk lakik, s így is éjjel 11-kor sokszor porszívózik, meg ordibál, meg reggel fél 6-kor is porszívózik, meg ilyesmi... Azt ne kérdezzétek, hogy miért akkor?! Még jó, hogy a belmagasságunk majd 4 méter, és vastagok a falak!

Eleinte nem volt vele gondom, mert dolgoztam, és nem nagyon érdekelt a lépcsőház, hogy pókhálós, csak tiszta legyen a padló, meg ilyesmi, meg akkor még csak 600Ft volt...

De mára már azt sem látom, hogy mikor mos fel, pedig állandóan itthon vagyok a gyerekkel... Mocsok minden...

Szóltam én már a képviselőnek, de az első egy szemét volt. Nyalizott annak a nőnek, mostanra meg már a 3. képviselőnk van, szóval nem is látjuk őket, meg mire gyűlés lenne, már megint új van.

De az egyik lakóval összefogtunk, és nem fogunk takarítást fizetni...



Most megyek a kisfiamhoz, de később minden válaszotokra válaszolok, meg még el kell olvasnom őket!!!:)))

16. 00346cf747 (válaszként erre: 15. - OlíviaAnna)
2009. szept. 17. 20:58
Hááhh. Eszembe jutott egy kis falu templomának díszítése a vasárnapi misékre. Mindenki picsog, hogy öreg, beteg, nem tudja csinálni. Jó, akkor szedjünk össze pénzt, legalább a virágok árát, valaki elvállalja a takarítást, díszítést. Niiincs pénzem, olyan drááága, annyit nem ér meg...
2009. szept. 17. 20:55
Olcsó húsnak híg a leve. A mi házunkban gyönyörűen takarít egy cég (minden nap jön két hölgy), de sokan panaszkodnak is a házból, hogy drága. Szóval vagy rossz munka olcsón vagy jó munka drágán... Egyébként eszember jut Napóleon mondása: "if you want good service, serve yourself". (Ami nálam mondjuk nem működne, de ez más kérdés.)
2009. szept. 17. 20:26
Nálunk még a fiatalok sem akarnak,mert dolgoznak.Na bumm,mi is,de most nem belefér?Ha a házat kitakarítom minden héten ez a kis plussz még beleférne,pláne hogy a párom is segítene.Egy idős nénitől meg nyilván senki nem várná el a hólapátolást.
13. v.csilla (válaszként erre: 12. - 2a033963fa)
2009. szept. 17. 20:24

Amúgy a mi tömbünkben is az idősebbek nem akarnak takarítani, főleg a hólapátolás miatt.

Hiába mondjuk azt, hogy eddig is és ezek után is minden lépcsőházból vlaki lement és azt a kicsike hót ami mostanában esett ellapátolja. Eddig a takaítónőnek sok dolga nem volt a hóval.

12. 2a033963fa (válaszként erre: 2. - 97e35043a4)
2009. szept. 17. 20:22
Én is takarítanám az én részemet,mert időmbe belefér,pedig nincs kosz meg mocsok,csak sajnálom arra a pénzt amit magam is meg tudok csinálni,de hát a többség ezt szavazta meg.
11. 342bae44d8 (válaszként erre: 8. - Buzasi1983)
2009. szept. 17. 20:06
szerintem ha kitakarítotok helyette akkor még kevesebbet fog ő csinálni a munkájából...amúgy sztem is kevés a pénz
10. v.csilla (válaszként erre: 2. - 97e35043a4)
2009. szept. 17. 19:57

Szia!


A közös képviselőtöket kell felkeresni, ha több ember is ez ügyben megkeresi, kötelessége közösgyűlést öszehívni. Ha nem akkor ti is összehívhattok közgyűlést, vagy megvárjátok a rendes évi közgyűlést.

Na és ott kell a témát megvitatni.

A társasház szervezeti-működési szabályzatában szerepelnie kell, hogy egyes dolgokban a tulajdonostársak mennyi százalékának kell egyet értenie. Ilyen esetben 50% + 1 fő. Tehát nálatok ez 12 fő egyetértése kell, de lehet nálatok más a százlék arany.

TEhát ha úgy döntötök, hogy a takarítást felmondjátok akkor azt a közösképviseőnek és a mostani takarítónak is tudomásul kell venni.

De kell lennie szerződésnek a takarítóval, amiben le van írva, hogy mi a követelmény, heti mennyi alkalommal kell takarítást végeznie, milyen időközönként kell mondjuk a lépcsőházi nagytakarítást elvégeznie, vagy pókhálóznia, korlátot mosnia, pincefolyosót takarítania, az utcai szemeteskonténer környékét rendbe tennie, stb.


Én nem értek egyet azzal, hogy kevés lenne az összeg.

Nálunk én vagyok a közösképviselő, és szerződéses vállalkozó takarítja a 18 lakásos, 3 lépcsőházas társasházat, és havi 14175 ft-ot utalok át neki, ami a tisztítószert és az eszközöket is tartalmazza. Ja és számlás, nem zsebbe megy.

A hólapátot és a útszóró sót kell a társasháznak biztosítania csak!

2009. szept. 17. 19:35

Amit a takarítotok kap az nagyon kevés. Tisztességesen takarítani kb. napi 4 órát kellene

neki.

Ajtó ablak tisztítása az mindenkinek a saját feladata a házunkban.


Van gondolom közösképviselő, ott vessétek fel a témát, hogy kap többet, és akkor tisztességes munkát vártok érte. Az éves 2x-i nagytakarításokért sok helyen + 1 havi bér jár. Azt, hogy mit vártok tőle azt írásban kell rögzíteni, ha nem végzi el akkor viszont fel kell mondani, és próbálni jobbat. Ismerősöktől érdeklődni náluk mennyiért és hogyan takarítanak.

Sok sikert hozzá!

2009. szept. 17. 19:14
én annak idején 27000 ft-ot kértem egy lépcsohàzra volt egy mini vallalkozàsom én takaritottam + 2 csajszit vettem fel és ha esetleg volt valami gond akkor a kozos képviselovel beszéltunk de elvileg havonta 6 hetente kell nagytakaritàst csinàlni (ablakpucolàs mindenhol korlàt mosàs pokhàlozàs) de a bejàratajtot mindig kell takaritani az utcafrontot is . Talàn ha egyszer elkezdenétek utànna szembetunoen takaritani talàn észrevenné magàt hogy valamit nem jol csinàl+ be lehetne irni a hàzirendbe hogyan kell takaritani
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook