Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért nem tudok lázas lenni? fórum

Miért nem tudok lázas lenni? (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 12. 15:33

Nekem is a legmagasabb 38 volt, de akkor már majd meghaltam, am a normál hőm mindig ilyen 37,1-2 örül van, mostanában egy kicsit alacsonyabb, d igazi magas lázam soha nem volt, pedig elég sok bajom volt a mandulámmal, kb 2 havonta egyszer mandulagyuszi...


de job is így sztem...

20. xti_
2009. nov. 20. 19:53
nekem sem volt még soha, igaz, beteg sem szoktam lenni. ha esetleg mégis elkapnék valamit - nem kell ide homeopátia. beül az ember egy kád forró vízbe, és kész.
19. globus (válaszként erre: 12. - D4464aaf8a)
2009. nov. 20. 19:21
Van egy ismerősöm, aki viszont normál állapotban hipotermiás :) Minden testrésze hűvös, de jól érzi magát.
18. globus (válaszként erre: 4. - Izmike)
2009. nov. 20. 19:19

:)) igen, viszont az ilyen embereknek 37 foknál már komoly rosszulléte van!

Életem legmagasabb hőmérséklete 37,4 C volt, csecsemőtenyérnyi infiltrációval a tüdőben, és gennyes mandulákkal is. Jobban a sarkukra kell állni, ha betegek vagyunk, esetleg lódítunk magasabb lázat, hogy komolyan vegyenek.

17. Dócy
2009. nov. 20. 18:59
Szerintem nem baj, ha valaki nem lázas.Nekem nem emlékszem, h lett volna magas lázam, de nem is hiányzik egyáltalán.Én már 38fok-nál is rosszul vagyok eléégé, de az is már rég volt.
2009. nov. 20. 18:47

Sziasztok!


Én 35 éves férfi vagyok. Soha nem voltam még lázas, édesanyám 69 éves ő se volt még soha lázas.

2009. okt. 11. 11:36
Én egyébként hagyni szoktam ezt a kicsit ami néha van, mert valóban hasznos. Általában be is válik, mert magamtól gyógyulok nem gyógyszerektől.
2009. okt. 11. 11:35
Nekem sincs lázam szinte soha, még egy influenzánál mikor mások 41-el otthon feküdtek, nekem hőemelkedésem is alig volt. Igaz ritkán vagyok beteg én is, de ha nekem lázam van akkor tényleg nagy a baj.
2009. okt. 10. 23:23

JA!!


Eddig akárhányszor voltam influenzás az életemben, nekem soha nem volt lázam...

Pedig az elmúlt két évben még szövődményem is volt...

2009. okt. 10. 23:22

izmike 1.-re:


Én sem szoktam soha lázas lenni, kislány koromban még néha irigykedtem is az osztálytársakra, Akik néha otthon lehettek...


Most is volt valamilyen betegségem, és kérdezte az orvos,hogy volt-e lázam, mert ilyenkor mindig van, és mondtam, nem, nem volt...


De akárhányszor voltam eddig is kórházban, és volt lázmérés, mindig azt vettem észre, hogy az én normál testhőmérsékletem nem 36-37 közt van, hanem 35-36 között...


ÉS azt szoktam mondani, lehet, hogy ami nálam hőemelkedés, az másnál már láz...

11. mese
2009. okt. 10. 22:55
Én is ilyen vagyok, még ha a halálomon vagyok, akkor sincs lázam... ez azonban nem természetes... itt gond van.
10. 62cc0f78ae (válaszként erre: 4. - Izmike)
2009. okt. 10. 21:54

Én is hasonló vagyok, bár voltam már lázas, de nagyon ritkán! 37-37,2-nél olyan pocsékul vagyok, hogy ihaj! Viszont gyorsan gyógyulok, meg nem vagyok beteges.


De a dokik tényleg furák, nem hiszik el, hogy 37-nél pocsékabbul vagyok, mint más magas láznál...


Viszont: nagyon magas láznál meg tök jól vagyok, nem is érzem, hogy beteg lennék.

2009. szept. 17. 19:27
Homeopátiával lehet kezelni a problémát. Az segíti a szervezet öngyógyító képességét...
2009. szept. 17. 19:21
Addig örülj, amíg nem vagy!
7. gerna (válaszként erre: 6. - Izmike)
2009. szept. 17. 19:07
Akkor ne csodálkozz, hogy nem voltál még lázas ;-)
2009. szept. 17. 18:56
és gondolom ennek annyi vszínű, hogy ezen nem lehet változtatni, akkor lekopogom eddig ne volt semmi vészes betegségem még influenza sem csupán nátha :)
2009. szept. 17. 18:43

A testhőmérséklet szabályozása agyi központokból történik. Általában 36.5-37 fokra állítja be, de ha valakinél fertőzés (baktériumok, vírusok) lép fel, az agyi termosztát emeli ezt az értéket - így pusztítja, hőkezeli a kórokozókat.

Vagyis, a termosztátod... nem átlagosan működik.

2009. szept. 17. 18:25
Lehet megkérdezek vmi hozzáértőt, mert nekem is fura, igazából azt sem tudom, hogy milyen érzés csak elmondásból tudom, hogy mennyire kellemetlen. Az én hátulütőm viszont az, hogy az orvos első kérdése,hogy volt-e lázas? Én ugye mondom nem "oh hát akkor biztos nincs nagy baj". Pedig a fenét majd meg gebedek, de csak az beteg aki lázas :S
3. mandella (válaszként erre: 1. - Izmike)
2009. szept. 17. 18:18

szia. mondhatnám erre, hogy örülj neki, mert én meg pont az ellenkezője vagyok, már egy kis náthánál is olyan magas lázam van, hogy ihajj, és kizárólag gyakori hűtőfürdővel és prizniccel megy le.


szóval mondhatnám, hogy örülj, ha nem vagy lázas, de a szakemberek azt szokták mondani, hogy a láz tulajdonképpen jó, mert jelez!


kíváncsi lennék arra, vajon aki sosem lázas, miért nem. ezek bizonyára egyéni sajátosságok.

2009. szept. 17. 18:16
Jó kérdés... A homeopatánk szerint ez a szervezet hibás működése miatt van... Azt mondta, hogy azért KELL a láz, mert ez segít kiirtani a vírusokat, bacikat. Ha nincs láz, lassabb a folyamat.
2009. szept. 17. 18:13
Meg tudná nekem vki magyarázni, hogy mért nem tudok lázas lenni? nem mintha bánnám, de még sosem voltam(pici koromban sem).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook