Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tudnék babahordozó kendőt varrni? fórum

Hogyan tudnék babahordozó kendőt varrni? (tudásbázis kérdés)


2009. szept. 20. 13:30
Hoxán belül: Hordozós anyukák beszélgessünk topic!
10. Katanya (válaszként erre: 9. - Gabilive)
2009. szept. 20. 10:20

Nem a vita kedvért írtam, de aki a későbbiekben hordozókendőt keres és elolvassa az infókat, az téves képet fog kapni. Ezért helyesbítek.

Kendő hossza 2,6 métertől - 6 méterig többféle méretben létezik.

Láttam, tapogattam többféle otthon gyártottat. Lehet velük kötni, de aki fel és kipróbálja a jó minőségű hordozókendőt, az gyorsan ráérez a kettő közötti különbségre.

Természetesen minden gyártó a magáét tartja a legjobbnak. A minőségi kendők között már nincs nagy különbség, mindegyikkel jót választ az ember.

A kendő vásárlásakor azt is figyelembe kell venni, hogy az sk kendőknél megveszed az anyagot, megvarratatod, használod és nem tudodtovábbadni. A minőségieknél használat után jó áron el tudod adni.

Mától hordozós hét. Az ország számos pontján lehet próbálgatni.


De inkább sk otthon varrtba, mint semmibe!!

9. gabilive (válaszként erre: 8. - Katanya)
2009. szept. 20. 10:07

OK,nem szeretnék vitatkozni,látom,te jobban értesz hozzá.Egyébként én sem azt irtam,hogy "4 és 5 méteres",hanem hogy "4 és 5 m között váltakozhat".

Én nem használtam(sajnos),de akiknek varrtam,nagyon meg vannak vele elégedve.Az anyagot ők hozták,és nem csak kendőt,hanem babaerszényt is csináltam nekik.

A babahordozókendő.lap.hu-n nagyon sok információ van,gyártóktól is,és fórumok is,ahonnan meg lehet tudni a méreteket,szabásmintát,kötésmódokat(bár én javasolnék egy tanfolyamot),és a megfelelő anyagokról is lehet tájékozódni.

A Nandu kendő nem az enyém volt,tehát nem tudom,hogy mosta az illető.De abban az egyben viszont biztos vagyok,hogy minden gyártó a saját termékét tartja a legjobbnak,és az egyetlen tökéletesnek.De ez korántsem biztos,hogy igy is van.Ez nem csak hordozókendőkre igaz,hanem minden másra.

Itt feltettek egy kérdést a varrásra vonatkozóan,én csak arra válaszoltam.

Szerintem mindenki járjon utána,olvasson,érdeklődjön,sőt menjen el az általad javasolt programokra,és aztán döntse el a tapasztaltak alapján,hogy mit választ.

2009. szept. 20. 08:33

A babahordozó kendő nem 4 és 5 méteres, hanem többféle méretben lehet vásárolni. A hosszúság függ alkattól és attól, hogy mit szertnél vele kötni. Elől zsebes kötéshez kell a hosszú kendő, de később, ha már a baba agyobb elég egy rövidebb kendő a csípő és háti kötésekhez.

Amíg előre kötöd a babádat a hosszú kendő pikk-pakk eltűnik, mert a kötés felveszi az anyagot.


XTI: Ne rémisszen meg a kendő hosszúsága. Van még számos lehetőség a hordozásra: babaerszény, babasling, close hordozó, emmy hordozók, stb..

Látogass ki a Nemzetközi Babahordozó Hét programjaira!! Próbálgass, nézegess! A hordozás gyönyörűséges és mellette még praktikus is!!


Gabilive: A Nandu kendő az egyetlen hazai kendőmárka aminek megfelelő a szövése. A tulajdonosa nem megfelelő kezelése miatt előfordulhat, hogy az anyag tönkremegy. Ugyanis a hordozókendőket nem mindegy, hogy mivel mosod!!!

Kíváncsi lennék arra az anyagra, amit megfelelőnek találsz hordozásra.

A jó hordozókendő a szövése miatt megfelelő hordozásra, így nem mindegy, milyen is ez.


A szövése lehet: keresztsávoly (ripsz) vagy zsakárd (jacquard)

2009. szept. 19. 14:45

Tényleg ilyen,illetve a hossza 4 és 5 m között váltakozhat.És nem kiteriteni kell,hanem magadra kötni:)

Én nem használtam,mikor kicsi volt a lányom,de bizony igy utólag nagyon bánom,mert sokat volt ölben,és nagy segitség lett volna.

Egyébként egy eredeti Nandu kendő méretei után varrtam,ami a tulajdonosa szerint egy kalap kakát nem ér,mert foszlik szét az anyag,pedig 6000 Ft-ért vette.

Kataanyának igaza van,hogy nem mindegy,milyen anyagból van,de a reklámoknak sem kell bedőlni.A házilag varrt kendő ugyanolyan jó lehet,ha megfelelő anyagból készül,és sokkal olcsóbb.

6. xti_
2009. szept. 19. 13:37
a babahordozó kendő tényleg ilyen? egy 5m hosszú és 75cm széles csík? mindig szerettem volna, de ha ilyen, akkor mégsem veszek, ezzel nem tudnék mit kezdeni. kiterítve el sem fér a szobában :)
2009. szept. 19. 10:31

Kedves Vilcsi! Hordozókendőt lehet varrni sk, de vajon tudod melyik az az anyag, ami megfelelően tartja majd a babád hátát és csipőjét, nem fogja vágni a válladat és a baba érzékeny lábát? A jó minőségű hordozókendők nem boltban vásárolt anyagból vannak, hanem direkt erre a célra fejlesztették ki őket. Van hazai elérhető áron megvásárolható kendő, amit használtan még olcsóbban tudsz megvásárolni.

Holnaptól Babahordozó Hét, az ország számos pontján. Szerintem nézz körül, tapogasd meg őket. Nem csak hordozókendőben lehet hordozni, hanem számos lehetőség van még. Itt van lehetőség felpróbálni is őket és kaphatsz segítséget a kötések elsajátításához.

4. Skar (válaszként erre: 1. - Vilcsi30)
2009. szept. 17. 22:12

"babahordozó kendót"


Kedvező előjel ez az elütés! nagy harcos lesz a gyermek. ;)))

3. gabilive (válaszként erre: 1. - Vilcsi30)
2009. szept. 17. 17:02

Én épp a héten varrtam kettőt is!

Duplaszéles (150 cm-s) anyagból veszel 2,5 m-t.Hosszában elvágod,a végét összevarrod,hogy a kész hosszúsága 5 m legyen,és kb 75 cm széles.Körbeszeged,és kész!

2009. szept. 17. 16:42
bocsi kendőt:)
2009. szept. 17. 16:42
szeretnék babahordozó kendót varrni.Tud nekem valaki segíteni?pl.hogy milyet érdemes,méretek stb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook