Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szemüveg...Valóban 7ezer tokkal-vonóval az ofotértnál? fórum

Szemüveg...Valóban 7ezer tokkal-vonóval az ofotértnál? (tudásbázis kérdés)


23. era06
2009. okt. 18. 19:00

Én lehidaltam. Üveg lencse, tükröződés mentes, cilinderes, vékonyítva, ismeretlen márka, nem az amit megszoktam 36.000 ft. Felháborodtak amiért keretre nem volt még 20.000 ft-om- minimum. Két hét amig kész lesz.

Két éve, a Zeiss lencse nem volt 25.000 ft.

2009. okt. 18. 18:35
az ki van zárva, hogy az Ofotértnál ennyire olcsón lehessen szemüveget kapni.A férjem nem rég kapott új olvasó szemüveget,valami borzalom kerettel, és még így is 18.000ft-ba került.
2009. okt. 18. 18:18
Én kellemesen csalódtam, ma voltam a Vi+++n Ex+++ss-be, igaz jó sokat romlott a szemem jobb:1,75-ről 3-ra, bal: 2,25-ről 3,5-re, keret 36ezer lett volna de nem kellett a keret árát kifizetni, mert szűrős+UV-s, karcmentes lencsét választottam, kétéves garanciális díjjal,ingyenes vizsgálattal, 24ezerbe került a mindennel együtt és 1 óra alatt mehettem érte. És még jól is áll+tettszik is+végre jól látok :)
20. v.csilla (válaszként erre: 14. - Sylvia81)
2009. szept. 18. 21:27
Mi augusztus végén voltunk, és akkor néztem a szórólapot, és november valahányadikáig volt az akció.
19. v.csilla (válaszként erre: 7. - E2d3bb2ec0)
2009. szept. 18. 21:25

Igen előtte voltunk pont dokinál.

De visszadták a receptet, hiszen úgy sincs már rá támoatás egy fillér sem,és ha legközelebb megyünk azt kell vinni.

Tavasszal szeretnénk csináltatni a lányank egy fényre sötétülő szemüveget. Hisz állandóan kell hordani a szemüveget, és nagyon zavarja a fény a szemét.

18. filmes (válaszként erre: 15. - Sylvia81)
2009. szept. 18. 21:10
Teljesen igaz. A kereteket pedig ne (csak) divatból válassza az ember, hanem a korához, az életmódjához, sőt akár a természetéhez. (Damilosat pl. simán tönkrevág egy türelmetlenebb ember, stb...)
2009. szept. 18. 20:47
Köszönöm Sylvia81 a válaszokat. :)
2009. szept. 17. 14:27
Szemvizsgálat: általában párezer forint, de ha abban a boltban csináltatod a vizsgálatot, ahol a szemüveget is, akkor azt nem számolják fel. Gondolom, bele van kalkulálva az árrésbe...
2009. szept. 17. 14:25

És soha, senki ne vegyen a párszáz forintos olvasószemüvegből!!!

Azért, mert nagyon fontos a két szemtengely közötti távolság is, pont annyira, mint a dioptria! Ugyanis a tömegszemüveget legyártják egy sémára, mittomén 75 mm-es szemtengely-távolságra. "Az átlag egy olyan zsákruha, ami mindenkire rámegy, de senkin nem áll tökéletesen" - vagy valami hasonlót mondott egyszer a pszichológiatanárom... És ez igaz!

Vannak közel- és távolülő szemű emberek is, és bizony az az esetleg csak pár milis eltérés is komoly gondokat okozhat!!! Fejfájás, szédülés, további, súlyosabb szemromlás, meg a jó ég tudja, még mi minden...

Gondoljatok bele: megszédülsz, elveszted az egyensúlyodat, elesel és mondjuk pont ki egy autó elé... Belegondolni is rossz! :(

2009. szept. 17. 14:18
A "vállald a korod" egy idő után elég érdekes volt, szerintem már nincs is... Mire én mentem, már csak a puccos keretekre volt igaz, asszem 50ezer felett, spec. lencsével, ja, és meg volt határozva a minimum életkor is, valami nyugdíjközeli kor volt...
2009. szept. 17. 14:16
Elvileg bármilyen keretbe bármilyen lencse mehet. Max. nem a hagyományos, hanem a vékonyított megy bele. Bár szeritem az olvasószemüvegek nem annyira strapabíróak, mint a "hagyományos", merthogy nem kell nekik tizeniksz órát az orron ülniük...
2009. szept. 17. 14:12
NyuCa! Általában nem szeretnek új lencsét tenni a régi szemüvegbe, illetve másikat. Lehetnek a kereten apró hibák, a csavar tönkremehet, stb. Még ha új is a keret, nem szeretik... És sokszor azért se vállalják a felelősséget, ha mondjuk összeszerelés közben a keret pl. eltörik. Ha ők adták a keretet, akkor az ő káruk...
2009. szept. 17. 14:09
Sziasztok! Most találtalak meg titeket...
2009. szept. 17. 08:43
Szép reggelt. SZemüvegesek hol vagytok ?
2009. szept. 16. 20:08
nem tudom, anno amikor volt ez az ahány éves annyi % kedvezmény,akkor csináltattam, aztán közölték h csak vékonyított lencsére és így még drágább is lett vna a nagy akció, mint olcsó lencsével...ebben is van biztos vmi csavar
8. e2d3bb2ec0 (válaszként erre: 5. - Margareta51)
2009. szept. 16. 20:04
Annyira nem lényeg, csak annyi helyen látok mutatós olvasószemüveget...Ami ugye nekem nem jó, mert minuszos szemüveget hordok...de hogy bele lehet-e tenni a minuszos lencsét.Mert szerintem nem...Vagy igen ? Ki tudja ?
7. e2d3bb2ec0 (válaszként erre: 4. - V.csilla)
2009. szept. 16. 20:01
Köszi. És már kész szemészeti eredménnyel mentetek, ugye? Friss eredménynek kell lenni ?
6. v.csilla (válaszként erre: 3. - Margareta51)
2009. szept. 16. 20:00

2 éve a lányomnak 37 ezer volt a szemüvege. Most kicsit olcsóbban oldtuk meg.

De még van az ofotértnél a vállald a korodat és annyi százalékot engednek el a szemüveg árából.

5. margareta51 (válaszként erre: 2. - E2d3bb2ec0)
2009. szept. 16. 19:59
A leanyomnak minusz 3,5-os a szemuvege gyonyoru kerete van csak annyi hogy muanyag nem uvegbol van.Hamarosan felteszek a naplomban egy kepet hogy lasd.
2009. szept. 16. 19:58

Mi is ott vettünk a gyereknek szemüveget, és rengeteg 7000 ft-os keret közül lehet választani. De ebbe csak a sima lencse van, és érdemes karcállót kérni, aminek felára van.

És nekünk a doki olyan lencsét írt fel, ami csillogás mentes erre is kell fizetni.

Mi vettünk egy keretet (aminek a rendes ára 37 ezer lett volna) a legerősebb karcállóságot kértük, és a csilogásmentességet, és plusz garanciát ami azt jelenti, hogy ha elhagyja vagy eltöri a gyerek a keret eredeti árának a 70%-át ők állják, és így fizettünk 17 ezer forintot!

2009. szept. 16. 19:57
Ha igaz akkor jo jel.En 2000-ben csinaltattam egy szemuveget Budapesten 30000 Ft-ba kerult na mit szoltok ehhez.
2009. szept. 16. 19:55
A másik kérdés. Olvasószemüveg keretbe jól tudom, hogy nem lehet minuszos lencsét tenni ? 0,5 és 1,0 dioptriásat...
2009. szept. 16. 19:54
Szemüveg...Valóban 7ezer tokkal-vonóval az ofotértnál?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook