Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Purina Dog Chow Adult bárányhússal fórum

Purina Dog Chow Adult bárányhússal (beszélgetős fórum)


2009. okt. 29. 22:39

Kösz a gyors válaszokat, kaptam.

Igen, gondolom át fogunk térni mi is másra, ezt majd az állatorvossal úgyis egyeztetem.

14. Bcicus (válaszként erre: 12. - Garkinga)
2009. okt. 27. 23:53

Gondolom a tenyésztő is ad egy kisebb zsákkal hozzá. Fresiben nem vagyok biztos, hogy árulják még, a múltkor mintha nem láttam volna, de ez nem bíztos, hívd fel a forgalmazót és kérdezd meg.

De ha elfogatsz egy jó tanácsot, én kölyök kutyának valami minőségi tápot adnék.

13. 99279bb06f (válaszként erre: 12. - Garkinga)
2009. okt. 27. 23:45
Nézd meg a Récsey garázsnál a Fressnapfban, vagy pedig az Állatkórházban a Lehel úton.
2009. okt. 27. 12:18

Sziasztok, segítség kellene. Sürgősen kellene vennem Purina dog chow puppy bárány+rizs 3 kg-os tápot. Budapesten (ha lehet minél belsőbb kerületben XIII, V, VI.,stb) hol lehet ilyet kapni? Most fogjuk elhozni a kiskutyát, és eddig ezt ette, szóval az első időben ezt szeretnénk adni mi is.

Előre is kösz a segítséget.

2009. szept. 18. 10:11

Nem sajnálom, csak próbálkoztam. :-)

Kölyök tápként a Pro-plan-t ette, a halasat. A felnőtt tápokkal próbálkozom, de valóban úgy tűnik, hogy marad az Acana.

Rá van írva minden összetevő, annyi, hogy húsnak csak a bárány van feltüntetve.

2009. szept. 18. 09:53
Szia! Ez egész biztos, hogy az összetevőknél csak a bárány van ráírva? Mi is vettünk régebben dog chow-t, de azokra rá volt írva tisztességesen, hogy mi van benne. Meg is büntetnék őket, ha nem. Egyébként meg kell, hogy védjem, mert még mindig jobb, mint a tv-ben agyonreklámozott termékek, de tényleg középúton van a prémium és a sz#&r között. Az Acanát mi is nagyon szeretjük. A mi kuttyunk a csirkére allergiás, úgyhogy minden tápból a halas rizses, bárányos rizses, stb. vesszük. A Eukanubában csalódtunk, mert bár bárányos rizses, de van benne csirke is. Egy szó mint száz én az Acanára szavazok. Azon kívül meg nagyon jó a Hill's, egyébként a Eukanuba is és a Pro Plan sem rossz. És ha figyelmesen elolvasod az etetési útmutatót, nem is kerülnek olyan sokba, mert például egy Acanából kb. fele annyit kell adni mint a Friskiesből, hiszen értékes tápanyagokkal van tele. A 3500-at pedig ne sajnáld, megér annyit a kutyád egészsége és szép szőre. (Mi 20-at költünk egy hónapban, bár egy kicsit nagyobb kutyára :))
2009. szept. 18. 09:27
Köszi, szerintem visszatérünk, bár több, mint dupla árban van, de így is egy hónap 3.500,- Ft. Az pedig nem sok. Bárányos-almásat evett, szerette. Nincs tünete egyébként, márt több, mint egy hete eszi, hacsak nem az, hogy megint be van gyulladva a füle. :-(
8. Ata06 (válaszként erre: 7. - 48ec4f2c33)
2009. szept. 17. 16:39

Előfordulhat, mert a kevésbé jó minőségüekben több mindent kevernek. Ha már eszi egy hete és nincs tünete, akkor szerintem már nem lesz baj!

Szerintem kár volt elhagynotok az Acanát. Az nagyon jó táp, főleg a halas. Azt mondják a kutyáknak nem jó a váltogatás, mert az bélben az enzimek alkalmazkodnak, az aktuális táphoz. Ha lecseréled hasmenése lesz -hacsak nem fokozatosan csinálod.

2009. szept. 17. 08:29

Nincs ráírva semmi más, csak a bárány. Eddig a szójaára voltak allergiás tünetei, de bizonyítottan nem volt allergiás a kutyi, csak rágta a lábát, begyulladt az egyik füle. Az egyoldalú fülgyulladásra mondta a doki, hogy az allergiás tünet.

A csirkére sem allergiás, de mivel az a fajta elég érzékeny (havanese), legalábbis azt mondják, így igyekszem kerülni.

Ettünk már Acanát, csak egy kicsit akarnék variálni.

Most a bárányos juniorját eszi és nem látok semmi negatívat rajta, csak meglepődtem, hogy az állateledes azt mondta, hogy van benne csirke is.

6. Ata06 (válaszként erre: 1. - 48ec4f2c33)
2009. szept. 16. 17:28

Szia! Én nagyon sokat szenvedtem a tápokkal, és a gastroenterológus ( természetesen állatorvos) azt mondta mindig azt figyeljem, hogy mi az első négy összetevő!Az első összetevőből van a legtöbb benne , a második a második legtöbb és igy tovább... Az a jó ,ha ez mind husi! Gabona csak minimális mennyiségben legyen benne! Mert ez nem hasznosul rendesen és allergiát is kiválthat! Ennek csak az Acana és az Orijen felelt meg! A többi táp tele van gabonával, sőt avval kezdődik a felsorolás! Az Acanának ráadásul még az az előnye, hogy csak egyfajta fehérjét tartalmaz, mig a többi tápban keverik a fehérjéket! Én is használtam A Dog Chow-t mielőtt ezeket megtudtam.

Ezek tudatában nem valami jó táp!

5. Bcicus (válaszként erre: 1. - 48ec4f2c33)
2009. szept. 16. 16:40
HA allergiás a kutyád, inkább valami magasabb minőségű tápot vegyél amiben tuti nincsen. A legjobb ha a dokiknál kapható hypoallergn tápot veszed, mert az biztos, hogy jó.
2009. szept. 16. 16:22
Legalábbis ami a húsokat illeti
2009. szept. 16. 16:22
Ha a csirkehússal van baja a kutyinak akkor ugyan ebből a márkából ajánlom neked a Purina Dog Chow Sensitivet! Ugyan annyiba kerül és FIX, hogy nincs benne csirke, vagy más, kizárólag lazac!
2. 99279bb06f (válaszként erre: 1. - 48ec4f2c33)
2009. szept. 16. 16:18
Ha nincs ráírva, akkor szerintem csak a gyártó tudja megmondani, nem?
2009. szept. 16. 16:09

Tudtok-e valami bővebbet erről a tápról?

A leírása szerint bárányhúst tartalmaz, az állatkereskedésben mégis azt mondták, hogy sok csirke van benne. Szerintetek létezik ilyen, hogy nem tüntetnék fel és mégis van benne?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook