Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek hány éves korban ajánlott kisgyermekkel felkeresni a logopédust? fórum

Szerintetek hány éves korban ajánlott kisgyermekkel felkeresni a logopédust? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
64. zebracsikó (válaszként erre: 62. - Gerna)
2009. szept. 18. 12:13
van, amikor részletezik, s van,mikor nem, hanem egyértelműen kijelölnek X logopédiai órát
63. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 62. - Gerna)
2009. szept. 18. 11:39
Mondjuk nekem konkrétan leirták hogy hány logopédia és mennyi fejlesztőpedagógusnál,nem egyben az óraszámot.
62. gerna (válaszként erre: 52. - Zebracsikó)
2009. szept. 18. 08:06
Heti 4 óra: lehet 2 logopédustól, 2 fejlesztő pedagógustól. Óvónő is tanulhat tovább, lehet fejlesztő pedagógus, innen már egyszerű (lenne) a megoldás.
61. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 52. - Zebracsikó)
2009. szept. 18. 07:22
igen,nálunk szerintem azért mert nem volt népszerü ovi kevés volt a gyerek óvónőgondok miatt,nem volt jó a híre......de igy többeket ide kell hozni,fel kell venni stb.......de a fejlesztő pedagógusuk is sima óvónő és mellette csinálja nem külön ember van rá hanem mikor ki tud jönni a csoportbol akkor foglalkozik a gyerekkel nem külön csak az a dolga....
60. gerna (válaszként erre: 57. - Zebracsikó)
2009. szept. 17. 22:18

Attól függ, kinek vagy alkalmazottja... ha mondjuk egy olyan óvodának, iskolának, ahol az alapító okirat szerint SNI gyerekeket is felvesznek, akkor sima ügy, neked a fizetésedért kell csinálni.

Olvasd el az előbb belinkelt oldalon a cikket és minden tiszta lesz ;-)


Nevtan-ban nem feladat az SNI ellátás.

59. zebracsikó (válaszként erre: 57. - Zebracsikó)
2009. szept. 17. 22:15
mármint a külön naplókról ,stb.
58. gerna
2009. szept. 17. 22:15
Az emelt fejkvóta csak akkor jár, ha az óvoda, iskola alapító okiratában benne van az SNI-sek ellátása. Végülis logikus, mivel a többletpénz éppen a speciális ellátásra van.
57. zebracsikó (válaszként erre: 54. - Gerna)
2009. szept. 17. 22:15

ilyenről még nem is hallottam!

Nem nev.tan.-ban dolgozom.

56. gerna
2009. szept. 17. 22:11
55. gerna
2009. szept. 17. 22:05
A fenntartó az összes fejkvótát beforgatja az óvodákba, iskolákba... fenntartási költségek, személyi bérek, fizetések, megbízások. De! az SNI-sek ellátását biztosítani kell, nemcsak felvenni őket. A folyamat elindult, de néha megreked :(
54. gerna (válaszként erre: 53. - Zebracsikó)
2009. szept. 17. 21:58
Hát ha nevtan-ban dolgozol, akkor az SNI ellátás nem a te feladatod. Ha elvállalod, külön naplóban vezeted az órákat, külön juttatásért. Nálunk legalábbis így van, a naplókat a közokt. irodán kell bemutatni, onnan kapják a pénzt is. Külön megbízás.
53. zebracsikó (válaszként erre: 50. - Gerna)
2009. szept. 17. 21:54
Tulajdonképpen nekem a saját zsebembe kellen kapnom akkor ezt a juttatást, ha ellátok SNI gyereket. Hiszen az iskola/óvoda mit biztosít??? Max. a logopédia szobát, amit amúgy is biztosít a többi gyerek ellátására.
52. zebracsikó (válaszként erre: 47. - 9ea67a7a1c)
2009. szept. 17. 21:52

én az óvodai alapító okiratoktól viszketést kapok már!

Nálunk mindegyik ovinak fel KELLETT vállalnia valamilyen fogyatékossági típust, és azt beírni az alapító okiratába.

S amikor jön valamileyn SNI gyerek, akkor minket zargatnak, hogy pl. "heti 4 van előírva"! De mikor én kétszer tudok kijárni az oviba!!!


SZóval minden spec. apparátus nélkül vállalkoznak a spec. feladatra!

51. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 50. - Gerna)
2009. szept. 17. 21:12
ő ugyis megérdemli más miatt is a gyötrést:))köszönöm akkor gyötröm őt!
50. gerna
2009. szept. 17. 21:10

"A sajátos nevelési igényű gyermek, tanuló után járó központi költségvetésből biztosított normatíva emelt összegű, amelyet minden fogyatékos gyermeket nevelő intézmény megkap a személyi és tárgyi feltételek megteremtésére. [A Magyar Köztársaság költségvetéséről szóló, évenként kiadott törvény] "


Igen, a jegyzőt gyötörd!

49. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 48. - Gerna)
2009. szept. 17. 21:09

gondolom az a hölgy aki azt mondja ő felel az oktatásos dolgokért,lehet a közoktatási iroda:)nála sokat jártam nagyon aranyos kedves csak semmit nem tud megoldani,bár mindig felhívja az ovivezetőt az meg látom hogy a pokolba kíván mikor meglát....


valamiért nem akarják hogy a jegyzőhöz menjek szóval ő lesz az újabb köröm a jegyző hölgy.....

köszönöm a válaszokat neked is.

48. gerna (válaszként erre: 47. - 9ea67a7a1c)
2009. szept. 17. 21:06
Röviden mondom: nem a nevtan feladatköre. Szekáljad akkor a közoktatási irődát (nálunk ez a neve), végső soron pedig a jegyzőt, mivel ő törvényesség őre.
47. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 45. - Gerna)
2009. szept. 17. 21:04

ja,akkor jókat szekálok ép miatta:)

elvileg nekünk az ovinak kell megoldani vagyis mivel az ovi alapitó okiratába benne van hogy SNI s gyereket is "vállalnak",ők kötelesek azt mondták...ők továbbadják a nevtannak....nekem mindegy lenne csak valaki csinálna végre valamit...

46. gerna
2009. szept. 17. 20:46

SNI gyerek után emelt fejkvóta jár, ami a speciális fejlesztés céljaira szolgál. A szakvélemény pedig előírja a fejlesztés módját és óraszámát. Nevtan feladatkörébe NEM tartozik bele az SNI ellátása! itt a probléma, mivel általában tőlük kérik, így persze nincs már annyi óraszám, de lényegében ezeknek a gyerekeknek a fejlesztését "külön pénzből" kell megoldani.

A legnagyobb hiány persze nem is a pénzből, hanem a hadrafogható logopédusból van :( Ellátja a saját feladatkörét, de pluszt már nem vállal.

45. gerna (válaszként erre: 44. - 9ea67a7a1c)
2009. szept. 17. 20:42
Végülis... Közoktatási Iroda, és a jegyző.
44. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 42. - Gerna)
2009. szept. 17. 20:36
és ki felelős azért hogy megkapja az óraszámot?
43. gerna
2009. szept. 17. 20:25
Hogy SNI-e a gyerek, az a szakvéleményből derül ki.
42. gerna
2009. szept. 17. 20:24
SNI (sajátos nevelési igényű) gyereket NEM a logopédus saját óraszámában kell ellátni, nem a nevelési tanácsadó saját órakeretében, hanem erre elkülönítve kapott óraszámban ill. fizetés fejében. Közoktatási törvény! Ez névreszólóan, egyénre szabva jár és így is jön le.
41. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 40. - Zebracsikó)
2009. szept. 17. 20:13

áá,itt nem akarnak gyötrődni:(eleinte sajnáltam a logopédust mert nekem szimpatikus volt és ugy tünt megértjük egymást....mikor nem kaptam időpontot és kijártam ami jár azóta alig köszön és odaböffent csak,nekem kellemetlen ,soha nem szóltam csúnyán,durván,mindig kedves voltam szerintem csak ragaszkodtam ahhoz hogy fejlesszék a gyerekem...


csak szomorú vagyok mikor mult héten is szolt a kicsifiam hogy az egyik gyereket nem vitte el az anyuja a logopédiára pedig volt időpontja és nagyon kellene....én vinném ugyebár és nincs mikor...

40. zebracsikó (válaszként erre: 39. - 9ea67a7a1c)
2009. szept. 17. 20:11

Helyes, járj utána!!

Persze most "magam ellen is beszélek", hiszen velem is előfordult már, hogy bajban voltam a heti 3 megszabott óraszámmal, pedig csak heti 2 napon jártam ki az oviba! Gyötrődtem eleget.

Meg kell oldaniuk.

39. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 38. - Zebracsikó)
2009. szept. 17. 20:06
köszönöm akkor a jövőhéten megyek megint,novemberben felülvizsgálat lesz akkor telik le az egy év és még nem mondhatnám hogy túl sokat próbálták fejleszteni:(
38. zebracsikó (válaszként erre: 37. - 9ea67a7a1c)
2009. szept. 17. 20:05

Sajnos kevesen vagyunk, Budapest sokkal jobban el van látva, mint a vidéki városok, pláne falvak.


Igen, az előírt óraszám kötelező!

37. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 36. - Zebracsikó)
2009. szept. 17. 19:49

tehát az óraszám is kötelező nem intézhetik el csak valamennyivel kettő helyett egyel igaz?

mert egyet már kiharcoltam úgy hogy a jegyző ajtajában meglátott az oktatásért felelős ember tudta miért megyek és gyorsan behívott az irodájában hogy ne menjek még e jegyzőhöz,elintézi,aztán csak egy lett belőle de kevésnek tartom itthoni gyakorlás mellett is....akkor lehet még egy köröm,lassan kiutálnak az önkormányzattol is....borzasztó kevés logopédus van!!:((

36. zebracsikó (válaszként erre: 35. - 9ea67a7a1c)
2009. szept. 17. 19:42

Nem bújhat ki alóla a logopédus, kötelező érvényű a kijelölt fejlesztési óraszám!

A jegyzőnél lehet panaszt tenni, ha nem látják el.

35. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 30. - Zebracsikó)
2009. szept. 17. 19:03
Tudom hogy sokszor kérdeztelek már,de ha valaki nagycsoportos korú most már igaz a beszéde miatt marad még egy évet oviban,és szakvélemény irt heti két fejlesztést,akkor tényleg kötelező,nem bújhatnak ki alóla?mármint a nevelési tanácsadó....
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook