Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elkényeztetett baba? fórum

Elkényeztetett baba? (beszélgetős fórum)


24. b5a96df247 (válaszként erre: 23. - Bzstb)
2010. nov. 1. 18:49

Szia BZSTB!

Nekem most öt hónapos a babukám!Mi is átestünk ezen az időszakon amin ti.Ilyen pici babát még nem tudsz elkapatni.Nálunk ez kb.kető-három hétig tartott kő keményen nem tudtam letenni egész nap,de aztán magától elmúlt.Én mindíg csak öleletem magamhoz,hogy biztosítsam nem hagyom őt el mindíg itt vagyok ha szüksége van rám.Ő még csak egy pici baba nem tud még taktikázni.Egyszerüen neki stressz ha nem vagy ott,mert fél hiszen 9 hónapig ő bent volt a biztonságos pocóba anyával.Én azt tanácsolnám ha peló tiszta,pocó tele és nem szomjas akkor vedd fel és éreztesd hogy te ott vagy vele és hidd el magától abbahagyja egy idő után.Nekem bevált...

23. bzstb
2009. okt. 31. 12:23
Sziasztok! Nekem van egy 2 hónapos kislánykám és bizony a sírásra vonatkozóan kapok én is tanácsokat - hol számomra elfogadhatókat, hol pedig nem. Én is úgy gondolom, ne hagyjuk a babát sírni, végülis ez még nem a próbálkozós időszaka és még nem tud beszélni, hogy elmondja, mi a baja. Viszont szeretném kikérni a véleményeteket/tapasztalataitokat a következőben: nekem is úgy kell elaltatnom, hol ringatni, rázni a kis fenekét, hol pedig cicin. Ezzel bizony semmi gondom nincs, de amikor leteszem /na nem rögtön, hagy aludjon mélyen/ 10-20 perc múlva felkel. Szóval jóformán egész nap a kezemben van. Ma pl. eddig még le se tettem, kipróbálom, hogyha mindig arra ébred, anya itt van velem, elmúlik neki ez a "felületes alvása". Egyébként Lindus30 egyetértek veled abban, h magunkat kényezterjük. :)) Most lehet, furi lesz, amit írok, de én is sokszor azon agyalok, h olyan hamar fel fog nőni... Még csak most született és 2 hónap már el is telt... :s :s
22. 81f46d06d3 (válaszként erre: 21. - Biromoni)
2009. szept. 17. 08:10
Ezzel magunkat kényeztetjük... :D Csak az a baj, hogy nem tart sokáig... :(
21. biromoni (válaszként erre: 19. - 81f46d06d3)
2009. szept. 16. 23:20

Bizony:)

Ki tudja átélhetjük-e még egyszer ezt a csodás érzést..én nagyon szeretném.

Én is mindent egyedül csinálok.

A gyermekeim az életem.Dehogy hagyom sírni.

Ezzel nem lehet elkényeztetni..

20. russodebby (válaszként erre: 19. - 81f46d06d3)
2009. szept. 16. 14:10
Nem hagytam magára,végig ott voltam mellette,csak annyi,h nem kézbe volt,hanem feküdtünk az ágyon. Közben simiztem,beszélgettem vele,ringattam a seggét. Tudom,mindenki más,én ilyen vagyok.
19. 81f46d06d3 (válaszként erre: 16. - Russodebby)
2009. szept. 16. 14:05

Több anyukától is hallottam ezt, de ne haragudj, én nem nagyon értem meg. A második gyerkőccel csinálom ezt az "altatós dolgot"... Nincsen segítségem a háztartásban, főzök, mosok, takarítok, két gyerkőcöm és férjem van. Szerintem ez az egész dolog a fejben dől el: akarod vagy nem akarod csinálni, tetszik vagy nem tetszik...

Igazából én úgy érzem, hogy átadod magad teljesen a gyermekednek, vagy nem... Van, aki valóban azt is előtérbe helyezi, hogy ő is tudjon pihenni, de ennek ára van... Nem tudom elképzelni, hogy sír a gyerekem, és én nem segítek rajta, nem vígasztalom, mert én akarok pihenni... ezzel azt sugallom, hogy "bírd ki, anya majd megy, ha lesz ideje, ereje, kedve, türelme és kipihente magát". Én sokszor úgy érzem, akkor "nyílik ki igazán a szívem", amikor magamhoz ölelhetem őket... :D

18. 81f46d06d3 (válaszként erre: 13. - Roni24)
2009. szept. 16. 13:59

Helyettem is kitörtél, köszönöm.

Soha nem fogom megérteni azokat az anyukákat, akik hagyják sírni a gyereküket, pedig az ismerőseim között is van ilyen... :=((( A kisbaba soha nem azért sír, hogy az anyukáját szivassa...

Az én kisfiam 14 hónapos (!) és én ringatom naponta 2X, reggel és este, amikor altatom. És nagyon élvezem, pedig 12 kg, szóval beillik egy edzésnek is talán. Sokat dajkálom, imádom. Nagyon rövid ez az időszak, amit ennyire közel hozzánk töltenek el a babák, később már majd az fog "fájni", hogy nem igénylik így a babusgatást... Én azt gondolom, szerencsések vagyunk, hogy megadatik egy időszak, amit a gyerkőcre, babára fordíthatunk. Ezért vagyunk itthon...

17. Noj84
2009. szept. 16. 13:09

én vagy másfél honapos koráig ringatgattam, aztán utána szép lassan megszokta, hogy egyedül aludjon el. sirdogált egy picikét, de csak vagy 3 percet, az szerintem nem vészes. (csak napközben, esti altatással sosem voltak gondok)

6 hetesen átaludta az éjszakát este 10tol reggel 8-9ig. előtte is csak enni kelt fel. neki saját szobája volt első pillanattol kezdve.

most 6 honapos lassan, és este 7tol reggel 8ig alszik már... szerencsés vagyok...

az elején még nem tudod elkapatni, de időnként próbáld meg lerakni, hátha megy egyedül is. ha meg nem, hát nem, majd idővel megtanulja :)

azt olvastam valahol, hogy 3 hónapos koruk elott nem lehet elkapatni egy babát...

16. russodebby (válaszként erre: 9. - Biromoni)
2009. szept. 16. 11:49
Én is csak azért csináltam mert szinte pisilni menni nem volt időm. Nálunk a szopizás 2-2és fél óra volt kb. 1 óra szünetekkel. És abban az egy órában is a kezemben volt. A kis ágyra meg azért lett szoktatva,mert már nem fért el mellettem az ágyban (200*210-es) kitúrt onnan. :-) Tudom,hogy drasztikus,de meg kellett tennem sajnos. Én sem szívesen csináltam végig, tudom,hogy önző dolog,de már nem bírtam sem idegileg sem lelkileg. :-(
2009. szept. 16. 11:34
Ja, a nappalokról beszélek, éjszaka kb 9-10 hónapos kora körül kezdtem szoktatni, hogy el tudjon aludni a kiságyban. De akkor se hagytam sokáig sírni.
14. 228bb89282 (válaszként erre: 13. - Roni24)
2009. szept. 16. 11:32
Tökéletesen egyetértek! Másfél éves koráig altattam a lányomat, csak és kizárólag cicin volt hajlandó elaludni, aztán egyik napról a másikra megértette a dolgokat és már két és fél évesen énekelek neki, mondok egy mesét és otthagyom, maga alszik el - már legalább egy éve. Úgyhogy csak úgy csinálj mindent, ahogy az ösztöneid diktálják, azokat meg, akik ilyen hülyeségeket mondanak, köszönd meg az idióta tanácsát és egyik füleden be, a másikon ki. :)))
13. Roni24 (válaszként erre: 1. - Anikko)
2009. szept. 16. 11:25

JÉZUSMÁRIA!!!


Ne haragudj, de most kitörök!

NAGYON KÉRLEK! NE adj a hülyeségre és nehogy azt gondold hogy elkapattad!!! Ez a "hagyd sírni" felfogás a kényelmes emberek módszere, bár szerintem nehezebb a sírást elviselni, mint percek alatt elaltatni a karodban! NEM az a lényeg innentől, hogy neked, vagy bárki másnak hogy jó, hanem az az elsődleges, hogy a BABÁDNAK mi a jó!!!


2 HETES!!! Könyörgöm, totál természetes, hogy csak a karjaidban hajlandó elaludni hiszen 9 hónapig benned volt, érezte a melegésgedet, hallotta a szívverésedet!!! TE vagy a biztonság neki, a nyugalom! Hogy gondolja azt bárki, hogy ha sírni hagyod akkor majd lenyugszik, és leszokik róla?????? Miféle kegyetlen, szívtelen felfogás ez????


A bicska kinyílik a zsebemben azon, amikor valaki azt mondja, HAGYD SÍRNI A GYEREKET!!!!! X(((((((

Melyik igazi ANYA képes erre???? 2 HETES babát sírni hagyni?!?!?!?!? X(((((((


Jajj, ne haragudj, nem téged okollak, csak picit felháborodtam!


Szóval, eszedbe ne jusson sírni hagyni! Vedd csak fel, ha a karodban alszik el, akkor a karodban alszik el! Keress egy kényelmes pozíciót magadnak és vedd magadhoz a kicsit! Ha őt ez megnyugtatja akkor tedd úgy, hogy neki jó legyen! HIDD EL!!! NEM fogod elkapatni!!!!!

A fiamat és a lányomat is ugyanígy altattam, csak rajtam voltak hajlandók aludni! NE félj attól hogy elkapatod, szeretettel, gyengédséggel csak azt fogod elérni, hogy egy nyugodt, kiegyensúlyozott baba lesz, és sokkal könnyebben fog leszokni "rólad" mintha azt érzi, hogy "anya meg akar szabadulni tőlem"!

Gondold el milyen az, ha elveszik tőled azt, ami a biztonságot és nyugalmat jelenti neked?! EGy pici babának ez még rosszabb!


Ráérsz még a kiságyba szoktatni! A fiam 7 hónapig nem is aludt az ágyában, csak mellettem, mondjuk annak más oka volt, én így éreztem őt biztonságban! A lányomnál ugyanez volt! Nagyon nehezen váltam meg tőlük, de semmi gond nem volt mikor már a saját ágyukban kellett aludniuk! Nem lettek elkényeztetve!

A lányom most 10 hónapos és még mindig a karomban alszik el, bár van eset mikor magától elalszik a kiságyban, de minden sírás és nyűglődés nélkül! A fiam másfél éves koráig úgy aludt el, hogy felvettem és sétálgattam vele, addig amíg ő úgy gondolta, és minden probléma nélkül leszokott erről. Soha nem hagytam őket sírni, pláne nem ilyen piciknek!


Mindent úgy tegyél, ahogy a kicsinek jó! Őt még nem kell ránevelni arra, hogy márpedig úgy lesz ahogy én mondom, mert lelkileg sérül, hanem a legjobbat adni neki, hogy kiegyensúlyozott, boldog baba legyen! :)

2009. szept. 16. 11:09

Szia!

Az én babám is 2 hetes és csak cicin, vagy az Apukája ölelő karjai közt szeret aludni.De megmondom őszintén nekem is olyan jó ha hozzámbújik:-)

A férjem meg ki sem adja a kezéből:-)

Majd, ha nagyobb lesz akkor szigorúskodunk:-).

11. macs77
2009. szept. 16. 11:03
2 hetes baba még nagyon pici!!! És kell neki a testközelség. Majd ha nagyobb lesz lehet fokozatosan leszoktatni arról, hogyha sír, rögtön felveszed.
10. anikko
2009. szept. 16. 11:00

Mindenkinek nagyon köszönöm!

Örülök, hogy nem rontottam el már rögtön az elején! :)

9. biromoni (válaszként erre: 5. - Russodebby)
2009. szept. 16. 10:56

Nekem 15 hónapos,még mindig szopizik és velem alszik a nagy ágyon.

És ilyen nyugodt kislányt még nem láttam,mint ő.

Kisfiam már nem volt ilyen nyugis.Őt csak 4 hónapig tudtam szopiztatni,lehet,hogy azért???

Nekünk ez így nagyon jó:)))

8. csibefalat2008 (válaszként erre: 1. - Anikko)
2009. szept. 16. 10:56
Az én kisfiam is igy kezdte, most 3és fél hónapos. Nyugodtan ringasd és ne hallgass másra csak a babára. Szinte havonta változnak az alvási szokásaik, hamarosan más alvási igénye lesz majd.Probáld cumival altatni, ha eleinte nem megy ne keseredej el, az enyém is csak most kezdte elfogadni a cumit alváshoz. Ha van bébihordozó abba is beleteheted, lehet hogy 5 percet sír majd de rá fog jönni hogy a ringatástól el lehet aludni.A saját ágyában ő sem alszik, nem is kell eröltetni, idővel alakul majd...presze ilyenkor kicsit nehezebben megy az idő.
7. biromoni (válaszként erre: 2. - 228bb89282)
2009. szept. 16. 10:53

Hát akkor nekem nincs is mit írnom.

Teljes mértékben egyetértek Veled.


Senkire ne hallgass,csak az ösztöneidre.

Majd 9-10 hónaposan kezdi érzékelni,hogy különálló személyiségek vagytok.

Édes pici babucikák...

6. borbelya (válaszként erre: 1. - Anikko)
2009. szept. 16. 10:53
Jaaa ne viccelj. 2 hetes még olyan picike még. 9 hónapig ott volt a pocakodban, persze hogy téged akar. Én soha nem hagytam sírni, pedig most már 21 hónapos. Csináld azt amit jónak látsz, hagyd a csudába ki mit mondd.
2009. szept. 16. 10:52
Szia! Nálunk is ez volt a helyzet. Vagy kézben vagy a cicin aludt el mellettem az ágyban. Kb. 2 hónapos koráig csináltuk ezt,(mert féltünk,hogy belázasodik)utána lett leszoktatva róla, úgy hogy hagytuk sírni. Volt hogy végig hisztizte a két szopi közti időt,de 1-1 és fél hét után már nem volt hiszti.Ja és olyan 5 hónapos koráig velem aludt a nagy ágyon. :-)
2009. szept. 16. 10:50
Gondolj abba bele,hogy eddig abiztonságot adó anyai méhben volt.Most kikerült a nagy világba.Én mindig felvettem a gywereket mikor sírt,mert ebben a korban még nem trükköznek.Így fog kialakulni a bizalom és a kötődés.Mindig hallgass a szívedre!Nekem is mondták,hogy ne kapkodjam fel,de az egyik fülemen be ment a másikon meg ki.Most 2 és fél éves afiam,és semmi baja,hogy sokat volt az ölemben,vagy cicin.
2009. szept. 16. 10:50

én sem hagyom, hagynám sírni...

a sírás nem természetes, azzal mindig jelez valamit...

2009. szept. 16. 10:49
9 hónapig mozgásra aludt el a hasadban. Miért várjuk el ennyire pici babáktól, hogy utána el tudjanak aludni csak úgy simán?! A gyerekeknek meg kell tanulniuk elaludni. Vannak szerencsésebbek, akik leteszik és elalszik a baba és vannak olyanok, akiknek ezt meg kell tanítani a gyereküknek. Szerintem ringasd el nyugodtan és ne hallgass senkire. Az én gyerekeim nem hagyják abba a sírást, így nem is hagyom őket kínlódni. Ez már elavult felfogás szerintem, hogy hadd ordítson, majd abbahagyja. Az még nem hallgatott 40 percen át sírni babát. Én megtettem, azóta, ha kell, segítek neki elaludni. Meg fogja tanulni, hogyan kell egyedül is, idővel. Ő olyan pici, hogy azt sem tudja, hogy ő és az anyja külön személy.
2009. szept. 16. 10:46

2 hetes kisfiam nem hajlandó a gyerekágyban elaludni, csak a karjaimban. Amint leteszem sír. Van aki azt mondja, hogy felkapattam és hagyjam sírni, majd abba hagyja, de van aki azt mondja, hogy még nagyon picike, nem szabad sírni hagyni, nyugodtan vegyem fel.

Anyukák segítségét kérem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook