Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Előzzük meg a vashiányt! fórum

Előzzük meg a vashiányt! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Előzzük meg a vashiányt!

2013. máj. 14. 19:12
Paleos táplálkozás mellett pár hónap alatt tökéletesre beáll a vas.
2010. júl. 23. 17:11
Evekkel ezelott a leanyomnak vashianya volt Kolozsvaron a gyerekklinikan kezeltek,az orvosno a kovetkezoket mondta,minnel tobb sult almat adjak,tehenturot,videkunkon lehet az erdoben szedni vadcseresznyet abbol csinaljak,dzsemet,szirupot .
7. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 2. - Martian)
2009. okt. 8. 09:12
Én is most akartam írni a céklát:) Tuti:) Nagyon jól beépül a céklából a vas.Nem csak azt kell figyelni, hogy melyik ételben mennyi van, hanem azt is abból mennyi hasznosul.Pl vannak kifejezetten magas vastartalmú ételek, amikből a felszívott vas mennyisége majdnem nulla, sajnos a vastablettákkal is ez szokott lenni a gond, sok vas van bennük, viszont a negyede ha felszívódik az már jó.A cékla nem ilyen, abból jól felszívódik.Én is szoktam céklázni.Szeretem az ízét, úgyhogy csak megfőzöm, leturmixolom, és azt eszem, vagy zöldséglével higítom, de bármilyen formában fogyasztható.
2009. szept. 18. 14:40
nekem állandóan vashiányom van :( sajnos mindig vénás injekciót kell kapnom,hogy felpumpálják a vasam....
2009. szept. 16. 18:17

Szia

Nagyon jó a cikked!

Népi gyógymód:egészséges almába új mosott szöget szúrkáljunk és reggel ehető!

Ne ijasszen meg az,hogy barna a szög helye.

4. Katababa84 (válaszként erre: 3. - Sáraanna)
2009. szept. 15. 23:44
Nem konkrétan vashiányra utalhat a hajhullás. Nekem is hullott marokszámra a hajam, de konkrétan vitaminhiány miatt. Igaz,most Béres Vasat szedek,hogy az elveszett B-vitaminomat + a Vasat és a C-vitaminokat vissza tudjam építeni a szervezetembe. Továbbá hajhullás ellen Bánfi sampont használok, mert a vérkeringést fokozza, a hajhullást csökkenti, továbbá fokozza a haj növekedését. Ha ilyesmi a problémád, próbáldd ki egész nyugodtan. Nekem mindenesetre hatott.
2009. szept. 15. 23:01
Sziasztok! Azt hallottam, hogy ha hullik a hajad akkor az vashiányra utal. Igaz ez?
2009. szept. 15. 22:28

a céklát kihagytad :)


csak semmi íze, ezért egy almát, és répát és ledarálok mellé a gyümölcscentrifugában, és úgy iszom meg

2009. szept. 15. 21:03
A vas szívós, jól alakítható, szürkésfehér színű fémes tulajdonságú kémiai elem. Vegyjele Fe, ami a latin ferrum szóból ered. Ipari fontosságú elem, érceiből redukálással különböző vasakat állítanak elő (nyersvasat, öntészeti célra öntöttvasat, az acélgyártás műveleteivel acélt).
Valószínűleg az ókori Anatóliában vagy a Kaukázusban fedezték fel az i. e. 2. évezredben, a meteoritból származó vas felhasználásával. Az első vasszerszámot a Kheopsz-piramisnál folytatott ásatásoknál találták meg.

Ugrás a teljes írásra: Előzzük meg a vashiányt!

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook