Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen természetes módszereket tudtok pattanások ellen? fórum

Milyen természetes módszereket tudtok pattanások ellen? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 13. 14:07
Rengeteg dologgal próbálkoztam már külsőleg, belsőleg,de az egyetlen dolog, ami tényleg hatásos számomra,s ezt bátran ajánlom bárkinek,az a bőséges víz ivás. Persze nem érzem szomjasnak magam, s csak úgy működik ,hogy fogok egy kétliteres üveget, s teletöltöm tiszta buborékmentes vízzel,s azt lehetőség szerint az utolsó cseppig megiszom a nap folyamán.Mellette még szoktam reggel teát is inni, a leveseket is szeretem. Nagy melegben fel kell emelni a mennyiséget kb. 3 literre. Nem könnyű betartani,de 1-2 nap múlva már látszik az eredmény.
2011. okt. 13. 07:53
Én is fogkrémmel tüntettem el, éjjel bekentem és és két nap alatt leszárította.
2011. okt. 6. 15:27

Szeretném megosztani veletek az én módszeremet a pattanások ellen.

24 éves vagyok,recepciósként dolgozom,szóval elég fonos,hogy az arcom mindig toppon legyen,hisz az emberek csak deréktól felfele látnak :-). Már több,mint 10 éve küzdök a gonosz kis pattik ellen.És sajnos a nyomkodást sem nagyon bírom megállni,ha ott díszeleg egy az arcomon,és ettől még csúnyább lett, és a hegek sem teljesen tűntek el.

Próbáltam már élesztő tablettát, fogamzásgátlót,kammillázást, holt-tengeri iszap szappant,kénes szappant, vichy normadermet...húú tudnám még sorolni. De ami nekem a legjobban bevált: patikában vásárolt szalicilsavas alkohol, ezzel lemosom az arcomat, utána pedig bekenem az arcomat egy patikában helyileg kikevert krémmel,amit a patikus néni ajánlott nekem. Ezt az összeállítást alkalmazom 2 hete. Az arcom évek óta nem volt ilyen pattanás mentes övezet. Viszont 2 dologra felhívnám a figyelmet. Egyik,hogy az alkohol nagyon kiszárítja az arcot (pedig az én bőröm extra zsíros) a krém pedig elég kellemetlen és erős szagú (olyan gyógyszerszag féle), ami mégha nem is kenem be minden nap akkor is érzem az arcomon. Dehát kedves pattanás ellen küzdő sorstársak, valamit valamiért! Hajrá!!! :-)

2009. okt. 7. 18:22

fogkrém

leszáritja a pattanásokat de módjával kell kenegetni

2009. okt. 7. 07:54
Élesztős pakolás
2009. okt. 1. 04:45
Az aloe vera-val is vigyazni kell. En jelenleg epp attol szenvedek. Elkezdtem inni, ket honap utan akkora gyulladt pattanasaim lettek, hogy ihaj! Miota abbahagytam kicsit tisztult a borom, de meg nem az igazi. Sajnos azt sem mindenki szervezete szereti. Van akinel pedig kimondottan hatekony. Proba szerencse... :)
20. Binki
2009. szept. 26. 15:15
Aloé vera növény-állítólag mindenre jó
19. mira21
2009. szept. 20. 13:06

Köszönöm az ötleteket!

Tegnap vettem sörélesztő tablettát, mert azt hallottam, hogy nagyon jó a pattanások ellen, mivel B vitamint tartalmaz. Meg legalább így nem kell élesztőt ennem, mert olyan rossz az íze! :)

Hát majd meglátjuk mennyire használ!

2009. szept. 15. 21:54
egy jó kozmetikus:)
2009. szept. 15. 21:47
ja, a sárgarépa, és hasonló zöldségek bőséges fogyasztása nem azt jelenti, hogy olyan mennyiséget egyél belőle, amitől már besárgulsz! :)
2009. szept. 15. 21:19

-teafa olaj (helyileg, a már kialakultakra)

-alapos bőrápolás/ tisztítás rendszeresen,

-bőrradír + holttengeri iszap pakolás

-Nagyon jó még az élesztő (nem a szárított) akár pakolásnak, vagy aki meg tudja enni az hajrá(én nem igazán tudtam :) )

-na meg a béta- karrotinban/ A- és E-vitaminban gazdag dolgok (pld. sárgarépa) bőséges fogyasztása! Volt olyan ismerősöm, aki minden este reszelt le almát+ sárgarépát, kis fahéjjal megszórta, és ezt ette minden lefekvés előtt. Szinte ez volt a vacsija. Le is tisztult a bőre gyönyörűen!

- és az sem mellékes, hogy, ha már hajlamos vki a zsíros, pattanásos bőrre, akkor kerülje a zsíros, fűszeres ételeket!

- és legalább havonta egyszer nem árt az ilyen bőrrel megáldottaknak felkeresni 1 jó kozmetikust

2009. szept. 15. 20:18

Az én lányom fogkrém-pöttyökkel az arcán megy aludni. (Előtte letisztítja az arcbőrét.)

Úgy veszem észre, tényleg használ neki, de szerintem nem szabad túlzásba vinni.

14. xti_
2009. szept. 15. 18:57
teafa olaj
2009. szept. 15. 18:24
sírás után rögtön le kell tisztítani az arcot, mert beindul tőle a faggyutermelés
2009. szept. 15. 18:23
a fogkrém leszárítja
11. Huncutka84 (válaszként erre: 7. - Mira21)
2009. szept. 15. 18:22

-Nem szabad gyakran megmosni az arcod, mert akkor a természetes "védelmét" is folyton lemosod! A hideg víz azért jó, mert összehúzza a pórusokat.

-Hetente 2szer arcradír: otthoni megoldásként szemcsés sót kell citromlével+ egy kis mézzel összekeverni, majd ezzel jó alaposan átdörzsizni. Az elején lehet h csúnyább lesz, de hosszú távon tényleg hatásos.

-Heliy kezelésként alkoholt kell a patira tenni, pl fülpiszkával, ez egyrészt lefertőtleníti másrészt le is szárítja... nem szabad az egész acot áttörölni vele, mert akkor kegyetlenül kiszárad.

-Éjszakai gyorsmegoldásként ha nincs nálad semmi, akkor fogkrémet rá:) Az reggelre lehüti és leapasztja:)

- A napfény nagyon szépen le tudja tsztítani az arcot, ha másképpen nem megy, ajánlom figyelmedbe az arcszolit. Vizont ezt nem szabad túlzásba vinni, hiszen tudjuk jól h nem túl egészséges:)

---Mot hirtelen ennyi jutott eszembe ami anno nekem sokat segített:)

10. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 9. - 3c0814215c)
2009. szept. 15. 18:21
XD Kinyomás, mi? :DDDDD
2009. szept. 15. 18:16
Kinyomás.
2009. szept. 15. 18:16
ha zsíros a bőröd, akkor szappannal kell arcot mosni, mert az a legjobb zsírtalanító
2009. szept. 15. 18:11

Valamint arról is hallottam, hogy naponta többször meg kell mosni az arcot tiszta hideg vízzel, és hogy a méz is jó a pattikra.

Tapasztalatok?

6. anda1986 (válaszként erre: 5. - Mira21)
2009. szept. 15. 18:11
ez igaz, mert B vitamin van benne. De csak nagyon keveset szabad belőle enni
2009. szept. 15. 18:08

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy a sok drága kencén kívül milyen természetes módszereket alkalmaztok a pattik ellen?

Hallottam arról, hogy az élesztő nagyon jó a pattanásos bőrre. Minden nap meg kell enni egy kis darab élesztőt és látható lesz a javulás. Ti hallottatok erről? Esetleg valakinek valamilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban?

2009. szept. 15. 18:08
alkohol, arszesz
2009. szept. 15. 18:05
Körömvirág.
2009. szept. 15. 18:04
szólj,ha van vmi hatásos!
2009. szept. 15. 18:04
Milyen természetes módszereket tudtok pattanások ellen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook