Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Auschwitz és Birkenau fórum

Auschwitz és Birkenau (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Auschwitz és Birkenau

1 2 3
72. varga.nora (válaszként erre: 71. - Ressmoni)
2009. nov. 1. 12:19

Amikor a cikket írtam, akkor volt egy olyan fül, hogy kép feltöltése. Interneten találtam és szerintem nagyon illett ehhez a témához, ezért válaszottam.


Sajnálom, hogy végül nem volt idegenvezetőtök. Mi is 4-en voltunk és mi négyünknek volt idegenvezetőnk (pedig mi előre nem is jeleztük, hogy megyünk), és hozzánk, kb fél óra elteltével csatlakoztak még magyarok. Annyi volt az egész, hogy az idegenvezető megkérdezett bennünket, hogy nem zavarna-e minket, hogy csatlakoznak hozzánk, mivel mi fizettük ki az idegenvezetést. Persze, miért ne engedtük volna meg?!

71. ressmoni (válaszként erre: 69. - Varga.nora)
2009. okt. 27. 08:40

Sziasztok,

hát megjártuk. Kicsit carul indult, mert mi itthon lefoglaltuk az idegenvezetést amit vissza is igazoltak, erre ott kint mondták, hogy nincs ilyen. Hm? néztünk értetlenkedve, hogy akkor a honlapon mi van és kivel leveleztünk, aki irta, hogy akkor mikor legyünk ott? Előtte voltunk a sóbányában, rohantunk, hogy odaérjünk 1-re. Pont akkor indult egy magyar csoport 12 fővel, de érdekes módon nem engedték, hogy ahhoz csatlakozzunk, mert oda még jönnek! (hát nem jöttek, mert gyak végig előttünk mentek, de a csoport ugyan annyi fővel ment tovább. Csak nem értem, hogy akkor kinél foglaltuk itthon a mit és egy 12 fős csoporthoz, ami akár 30ig is felmehet, mi 3an miért nem csatlakozhattunk. Mindegy. Megvettük 4 zlotyiért a magyar "könyvet" és aszerint haladtunk végig. Az eső esett. Még ez is rátette a hangulatát az egészre. Végül is nem bántuk meg, hogy magunk voltunk. Mi csak Auschwitzban mentünk 3 órát. Mentünk a könyv szerint, olvasva mellé a könyvet, igy nekünk semmi sem maradt ki. Minden házba bementünk, ahova lehetett, nem hagytunk ki semmit. Én a végére már nagyon kivoltam a sok borzalomtól. Láttuk a képet (le is fotóztam) amit irsz, ahol a nő nyaral, majd később áll 25 kilósan a korházban. Borzalom volt. Nekem az első sokkolás a hajas "szoba" volt, majd az az ablak, ahol csak gyerekcipők voltak. Na ott nyeltem rendesen a könnyeimet. 3 gyerekem van. Elképzelni azt a borzalmat, amit ott gyerekek átéltek, hát jobb bele sem gondolni. Mivel 1re mentünk, 4re végeztünk, 5ig volt az egész nyitva, igy abban maradtunk, hogy Birkenauba már nem megyünk át, egy órára nem érdemes. Sajnálom is, meg nem is. Auschwitz nekem már látványra elég volt és lelkileg több, mint megrázó. Nem tudom mit hagytam ki, de egyenlőre még nagyon a hatása alatt vagyok. Elég ezt feldolgozni. Köszönöm, hogy Te is leirtad a történeted, nekem nagyban közrejátszott, hogy mindenképp el akartam menni megnézni.


Azt az egy képet hogy tetted ide fel a legelején?

szia


Móni

70. Bársonyfüles (válaszként erre: 7. - 99279bb06f)
2009. okt. 12. 14:39
Én sem nagyon hiszem.
69. varga.nora (válaszként erre: 67. - Ressmoni)
2009. okt. 3. 13:53

Szia.

Idegenvezetést kérni kell, nincs olyan,hogy ekkor vagy akkor indul.

De ha magyar idegenvezetést szeretnétek, akkor időben menjetek, mert csak 2 magyar idegenvezető van, és egy idegenvezetés kb. 3 órán keresztül tart. Az idegenvezető Auschwitzban kezd, és közösen átmegy a csoportjával Birkenauba (mi négyen kértük az idegenvezetést, úgyhogy velünk egy autóban jött át Birkenauba)

Ha van még kérdésed, nyugodtan tedd fel és ha tudok válaszolok!

Nóri

2009. okt. 1. 17:33

valamint még:

Nyiszli könyvéhez hol lehet hozzájutni?

Nem találom sehol. :(

67. ressmoni (válaszként erre: 63. - Varga.nora)
2009. okt. 1. 16:59

Szia Nóra,

ne haragudj, hogy igy ismeretlenül irok. Mi októberben megyünk ki Krakkoba és Auschwitzba. Mostanában kerestem rá a városra és többek között a Te cikked is kiadja a kereső. Végigolvastam, a hideg futkározott a hátamon közben. De kimegyünk! Megnézzük mi is! Már előre edzem magam, de ismerve, nagyon paff leszek.

ngedd meg, hogy kérdezzek párat, ha nem gond.

Az idegenvezetés hogy van? Óránként, vagy hogy indul? Kb hány óra lesz? Birkenau is benne volt az idegenvezetésbe, vagy azt már Ti "önprogramként" láttátok? A magyar nyelvű is van mindig, vagy az csak adott órákban? Ha adott, véletlen nem emlékszel, hogy hogy volt? Hánykor?


Anyukám apukája zsidó volt, igy bennem is csordogál a vérből. Mindig is érdekelt a zsidóság. A filmek, a könyvek. Én olvastam a Két kezemmel cimű könyvet is, kedvenc filmem a Schindler listája és csak borzongok, ha a zsidó szót hallom, mert mindig a szörnyűségek jutnak eszembe. Én még egész kicsinek, talán 8-10 évesen voltam Buchenvaldban (elnézést, ha rosszul irom), akkor még valószinű nem voltak átalakitások, de koromnál fogva csak az égetőbe és a gázkamrába mehettem be, a többi helyre nem engedtek. Bár nagyon gyerek voltam még és lehet, sokat nem is értettem belőle, de a mai napig érzem azt a hidegséget (nem tudom máshogy jellemezni), ami ott volt!

Aki pedig kételkedik benne, nem érdemes rosszkivánságokkal ellátni, akkor sem fogja megérteni, elhinni. Csak vajon mivel magyarázzák a képeket, a hajat, a szemüveget, a helyet magát? Mivel? De azt gondolom nekik nem is kell magyarázni! Nem érdemlik meg... Elég ha mi tudjuk és hisszük!

Köszönöm, ha válaszolsz!

Móni

2009. okt. 1. 14:00

Ezen kivül szervusztok 1977-ben Csehszlovákiában jártunk csereüdülés alkalmával utazásaink és kirándulásaink során jártunk egy olyan helyen, ahol ellenállást tanusitottak a helybeliek a német megszállás ellen, de sajnos megtudtuk az idegenvezetőtől, hogy akkor a lázadóket egy német tisztért teljes mértékű mészárlást rendeztek.

A helyszinen létesült egy muzeum ennek emlékére és ott láthattunk egy tulélőt, aki bemutatta a kiállitáson fotókkal és bizonyitékokkal illusztrálva. Mi turisták együttérzésünkről tanusitottuk. Köszönöm, hogy meghallgatattok.

Üdvözlettel: Anyuci91.

65. brote7
2009. szept. 30. 18:52
Nagyon sok hasznos információt és megdöbbentő adatot tartalmat a cikk. Még nem jártam ott de nagyon jó lenne megnézni. Az ismerőseim szerint akik kint voltak mindenfelé érezhető volt a halál szaga. Akik pedig nem hiszik el azoknak üzenem : csak úgy heccből biztos nem építettek föl ennyi tábort s hordtak össze ennyi mindent, gondolok itt a kiállított emlékekre.Köszi hogy hozzászólhattam. Örülök hogy ilyen sok embert foglalkoztat ez a téma.
2009. szept. 30. 10:42

Bizonyára a tévében a természetfilmcsatornán láttam, akik tulélték a lágerbeli borzalmakat nyilatkoztak a riporternek és beszámoltak milyen kegyetlen volt és megalázó számukra. Lehetne hosszassan taglalni és sok minden kiderülne még, amit nem tudunk igazán. Bizonyára ti is hallottátok

a nürnbergi perről csak 10 főbűnöst végeztek ki.

Pedig sokkal többen voltak, akik szintén szerepet

játszottak ebben. Köszönöm, hogy meghallgatattok

Sziv.Üdv.Anyuci91.

2009. szept. 25. 15:14
Ja és mi pl. Auschwitz-ban kértünk magyar idegenvezetést! És egyáltalán nem bántuk meg!
62. varga.nora (válaszként erre: 58. - Pallasz1)
2009. szept. 25. 15:10

Szia. Pont én is a 290. számú auschwitzi fogoly c. könyvet olvasom!

Igen mi megszálltunk azt hiszem Katowice-ban, ez egy város. 2 éjszakára 2 főnek 110 euró körüli összeg volt (viszont ebben volt jakuzzi, uszoda, szauna...)

Az út maga kb. 7 órás volt.

61. csilla80 (válaszként erre: 60. - Sylvia81)
2009. szept. 25. 12:43
Talan,ha nalunk is kotelezo lenne... akkor talan... ha latnanak tobb ilyen filmet... talan akkor elhinnek...
2009. szept. 25. 11:56

AZ élet szép valóban egy nagyon jól megcsinált film. Le a kalappal a készítők előtt... Roberto Benigni megérdemelte az Oscart, amit ezért kapott.

Azok meg, akik nem hiszik el, kívánom, hogy derüljön ki, hogy valakijük ott veszett oda. Tudom, hogy ez nem szép, de sajnos egyesek csak a saját bőrükön tudnak tapasztalni.

Amúgy meg, ha tényleg csak kamu, akkor miért tanítják az összes német nyelvű iskolában? Minden évben kötelezően néznek róla filmeket is. És tudtommal nem csak szakközépben...

59. csilla80 (válaszként erre: 57. - 99279bb06f)
2009. szept. 25. 11:51
Olvastam mar a forumon egy orvos hazasparrol.akik szinten nem hiszik el az ott tortenteket... borzaszto... oda kellene oket vinni,hogy erezzek.... jajjj ideges lettem....
58. pallasz1 (válaszként erre: 24. - Varga.nora)
2009. szept. 25. 11:49

Szia,én nagyon régóta szeretnék kijutni oda,csak valahogy nem sikerül megszervezni...szeretném megkérdezni ha lehet,hogy mennyi idő volt az út,megszálltatok-e valahol,és kb mennyibe került?

Többieknek ajánlom még a 290.számú auschwitzi fogoly c.könyvet,de ezen kivül rengeteget olvastam és meg is vannak,filmben pl.a Szökés Sobiborból,döbbenetes..!!

57. 99279bb06f (válaszként erre: 54. - Csilla80)
2009. szept. 25. 11:48

Valószínűleg a vírusírtás miatt le van maradva órákra a gépem, bocsánat!!!


Ez volt az egyik ok, ami miatt nem tartom már velük a kapcsolatot. Tudtam, hogy nem vagyunk egy nézeten, nekem ugyanis minden ember egyenlő, de nem csak az ember, az összes élőlény.

Persze, hogy egy darabig tűrtem, hallgattam, mert tizenéves barátságot egy esetleges véletlen miatt megszüntetni. De rá kellett jönnöm, hogy ők valóban komolyan azt gondolják,hogy ez egy propaganda fogás csak. Szörnyű, hogy nincsenek ezzel a gondolataikkal egyedül!!!

56. 99279bb06f (válaszként erre: 55. - 99279bb06f)
2009. szept. 25. 11:45

Bocsánat! Lassú a gépem, és még az előzőnél tartottam - vagyis én vagyok gyors, és összekeveredett a hozzászólás. :((

Ezt máshova akartam beszúrni!!!!!!!!!!!!!!

55. 99279bb06f (válaszként erre: 54. - Csilla80)
2009. szept. 25. 11:43
Nyugi! Őt is utol fogja érni ebben az életben, és akkor majd meg fogja érteni. Addig fel sem fogja, hogy min megy keresztül egy embertársa.
54. csilla80 (válaszként erre: 53. - 99279bb06f)
2009. szept. 25. 11:42
Hogy behuznek azoknak akik ezt nem hiszik el... azta mindenik,hogy felszokott a pumpam...
53. 99279bb06f (válaszként erre: 50. - Mkjudit)
2009. szept. 25. 11:32

Nagyon szép volt az a film.

Egyedül kellett megnéznem, mert a saját baráti köröm (volt barátaim) nem akarták megnézni.

(már írtam, hogy el sem hiszik, hogy ott bármi is történt volna)

Végig sírtam az egészet. Ahogy az apja megbeszéli a gyerekkel, hogy ez egy játék, és nem szabad megszólalnia, hogy aztán sikerüljön életben maradnia. Micsoda hatalmas lelki erő kellett neki, hogy tudjon kedves, játékos maradni az utolsó pillanatig! :(

2009. szept. 25. 11:21
még mindig nem jó,Oscar-díjas húúú, teljesen kiborúltam, már leírni sem tudom
2009. szept. 25. 11:19
Oskar -díjas
2009. szept. 25. 11:16
Biztosan sokan láttátok Roberto Benigni főszereplésével "Az élet szép" című olasz 3x-os oszkár díjas filmet.Szenzációs és egyben szívszorongató a pasi alakítása, ahogyan a kisfiát próbálja a borzalmak elől"megmenekíteni".Mindig a gyermekeim jutnak eszembe,ezt épp ésszel nem lehet kibírni, hogyan kínozhatták és ölték meg mások gyermekeit,apját,anyját testvéreit stb..Most is folyik a könnyem.Engem is érdelelt mindig ez a dolog, de nem tudnám megnézni a táborokat, mert egy élet nem lenne elég ahhoz, hogy kiheverjem a szörnyűséget.
49. 19490926 (válaszként erre: 47. - Joys)
2009. szept. 25. 08:55

Bocs az elírásért!

Te csak ezt vetted észre a hozzászólásból.

Sajnállak.

48. varga.nora (válaszként erre: 44. - 19490926)
2009. szept. 24. 20:09

Azért ez szörnyű!

Nem tudom, hogy miért akarnak szépíteni a dolgokon! A sárga szín meg nem tudom, hogy hogy jöhetett a képbe. Szerintem szomorú, hogy azt a sok emléktárgyat elvitték, vagy inkább eltűntették az emberek elől.

47. Joys (válaszként erre: 44. - 19490926)
2009. szept. 24. 19:34
Elírtad a nevét, helyesen Buchenwald.
2009. szept. 24. 19:28

Most tettem le telefont az egyik kiadó keresett, második világháborús dvd sorozatot indít,...jöttem vissza írni.

Vagy 20 éve jártam az Auschwitz-i táborban,amit ott láttam,szörnyüséges,látni hogy lehet emberekkel bánni.Irtani mint a gyomot,semmibe venni lényüket.Elgondolkoztató hogy ezeket a tetteket emberek tették emberekkel!Kis hatalmat kaptak a kezükbe embertársaik felett és kibújt belőlük az állat.Aki volt katona tapasztalhatta hogy megváltozhat az aki hatalmat kap a kezébe,és vissza is élhet vele.

A terrorházban jártatok már? Tudjátok hogy volt/van nálunk is tábor. Recsken a túlélők emlékeiből megmutatják a szuper titkos munkatábort.Ide is csak befelé lehetett menni élve .Sok ember tűnt el itt akinek nyoma sem maradt,magyarok akire nem emlékeztek már.Egy kirándulást megér megnézni!

Auschwitz ..........kiráz a hideg,háború...kegyetlenség..nem embernek való cselekedet.

Valahol talán azt olvastam egyszer hogy egy pihent agyú valaki hasznosítani akarta a volt láger területét !!De a nép valahogy azt mondta ez a romos terület mindig így marad.

45. 99279bb06f (válaszként erre: 44. - 19490926)
2009. szept. 23. 10:43

A sárga szín pont oda illik! :(

Szerintem sem kellene átfesteni, eltüntetni... ezt hagyni kellene úgy, ahogy volt.

Ha valaki oda látogat, az nehogy már azt szűrje le, hogy itt csupa jókedv, kacagás, vidámság volt!

2009. szept. 23. 10:34

Sajnos nem csak itt volt koncentrációs tábor.Én már kétszer jártam Bruchenwaldban. Rettenetes!!

Amikor először voltam sokkal sokkolóbb volt , mint tavaly nyáron.A krematóriumban még most is lehet érezni azt a szőrnyű szagot.Láttam a fürdőt, az egészségügyi szobát ,műszerekkel, a hulla szállító kocsikat, az emberi bőrből készült lámpát, a sok szemüveget, bőröndök tömkelegét és a sokkoló fényképeket. Az emeletes "ágyakat", az edényeket, a börtön cellákat és a kínzó eszközöket.A krematórium pincéjében az akasztó horgokat és a gáz csöveket.Testmagasság mérőt, melynek a háta a falnak támaszkodik és nyitható.

Itt lőtték tarkón az embereket.

Leírni sem lehet a sok borzalmat.

Tavaly nyári látogatásom során tapasztaltam, hogy sok minden már nem látható. Az őrség barakkjait átfestették vidám sárgára , parkosították a környékét.

A múzeumból hiányzik az emeletes ágy, bőröndök,a lámpa és az orvosi műszerek többsége.Van helyette sok fénykép a tábori életről, egyenruhák,és papír dokumentumok. Mintha szépíteni szeretnék a múltat.

Vagy csak modernizáltak. Van olyan hely a világon amihez nem szabadna hozzá nyúlni, eredeti valójában kellene meghagyni, hogy a sok kételkedő

saját szemével láthassa milyen állattá tud válni az ember.

Bocs ha egy kicsit hosszú voltam, de nem tudtam rövidebbre fogni.

2009. szept. 21. 08:50

A hozzászóló kedves Varga Nora szeretném megjegyezni elolvastam a könyvből kiirt eseményt igen csak megrázó, amik ott folytak ezekben a lágerekben, de a természetfilm csatornán én is néztem, de ezt a nagyváradi száramzásu orvost, aki a Mengele mellé került ezt nem emlitette. Az egészben az a megdöbbentő, hogy a második világháboruban kb.55 millió ember esett áldozatul.

Aki kirobbantotta azt a hatalomvágy, a pénz, a műkincsek megszerzése volt elsősorban a célja.

Ők az egészet a háttérből valahol messze irányitották. Köszönjük, hogy ezzel is bővitetted az ismereteinket.

Szivélyes üdv.Anyuci91.

1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook