Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit lehet tudni a zöld, a csalán, a fekete, a csipkebogyó, és hasonló készítményű teákról? fórum

Mit lehet tudni a zöld, a csalán, a fekete, a csipkebogyó, és hasonló készítményű teákról? (tudásbázis kérdés)


2012. nov. 16. 10:36

A fekete tea hatóanyagai a thein, a csersavak, az illóolajok és a vitaminok. A thein élénkítő hatása a központi idegrendszeren keresztül serkenti a vérkeringést és a légzést. Az agy több oxigénhez jut, mely által növekszik a szellemi teljesítőképesség. A csersavak nyugtató-stabilizáló hatást fejtenek ki a testi-lelki folyamatokra. Az illóolajak pedig anyagcsere-élénkítő hatásukon túl a tea aromájának alapját is képezik.

Ezenkívül a fekete tea sok -az antioxidánsok csoportjába tartozó- polifenolt tartalmaz. Ezek az anyagok megkötik, hatástalanítják a szabadgyököket, amiknek sejtkárosító hatásuk van. A polifenol egyik fajtája akadályozza az olyan enzimek működését is, amik negatív folyamatokat indíthatnak el az emberi szervezetben. A teában levő antioxidánsok neutralizálják a szabad gyököket, amelyek a test sejtjeit károsítják és betegséghez vezetnek. Két nagy nemzetközi tudományos szimpózium is foglalkozott a tea hatásaival, melyen két tanulmányt is bemutattak, mely szerint a rákmegelőző hatása a teában levő antioxidánsoknak szignifikánsan hatásosabb, mint ami a gyümölcsökben és zöldségekben kimutatható, egy pohár teában lévő jelentősen felülmúlhatja egy alma hasonló hatását.

A fekete teának egyéb kedvező hatásai is vannak. Miután a baktériumok növekedését pl. a szájban jelentősen gátolja, ezért fogyasztása kivédheti ez elszaporodó mikrobák által okozott kellemetlen leheletet. Egyúttal a fogon levő plakkokban a baktérium koncentráció növekedését is gátolja, mely fogszuvasodás megelőzéséhez is hozzásegít, melyben a jelentős fluortartalom is segítséget nyújthat.

A fekete tea fogyasztásáról elmondható, hogy akár hűtött formában („Ice Tea”) is az orvosi irodalomban fellelhető vizsgálatok szerint is elősegítheti a szív- és érrendszeri és daganatos betegségek megelőzését, de emellett kedvező hatásuk lehet a magas vérnyomás, gyulladásos ízületi betegségek, fogászati betegségek megelőzésében is. Miután kedvezőtlen mellékhatás nem várható, csak a koffeintartalmat kell bizonyos fokig figyelembe venni, így napi 2-4 fekete, vagy zöld tea fogyasztása széles körben ajánlható.

2012. nov. 16. 10:29

A kávéhoz hasonlóan tehát a fekete tea szintén képes szellemi frissességet és lendületet adni a fáradt szervezet számára.


Bár koffeintartalma alacsonyabb a kávénál, a vizsgálatok azt erősítették meg, hogy a tea rendszeres fogyasztása barna társával ellentétben nem jelent problémát a szervezetnek.

2012. nov. 16. 08:26
Mindegyik gyógy tea vizhajtó és meghülésre is jó terhes kismamáknak a vadszeder levéből kel teát fözni erősiti a méhet és jót tesz a szülésnél
19. badonyimariaeva (válaszként erre: 18. - Katácskák)
2009. máj. 19. 15:51
A fekete tea is?
2008. nov. 15. 08:46
Az egészségre, szervezetre, gyógyító hatással bírnak.
2008. okt. 20. 16:03
A fekete teát,ha tudjátok,hogy mire jó,megköszönöm!
2008. júl. 3. 08:58
valamelyik cég gyógyteáinak csomagolására rá van írva: várandós és szoptatós időszakban tilos. meglepőttem, de nagyon. Még a csipkebogyóra is. Mivel én rendszeresen fogyasztok ilyen teát, és nem mindig ugyanattól a cégtől vásárolom, mindig elolvasom.
15. budabo
2008. júl. 3. 05:43
bocs, kaptál
14. budabo
2008. júl. 3. 05:43

Sziasztok.

Szia Cateyes. Nem tudom kaptám-e már választ a kérdésedre, de én úgy tudom, hogy a csalántea kifejezetten ajánlott várandósan, mivel segít a vashiány megelőzésében.

2008. jún. 22. 00:12
MINDEGYIKNEK NAGYON JÓ HATÁSA VAN AZ EGÉSZSÉGRE, TÖBB FAJTÁT SZOKTAM ÖSSZEFORRÁZNI.
2008. jún. 21. 21:19

Sziasztok!

Én kúraszerűen szoktam a csalánteát inni vízhajtó hatása miatt. Azt szeretném kérdezni, hogy azt tudja-e valaki, hogy van-e megkötés, iható-e a csalántea várandósság idején?

köszönöm!

2008. ápr. 17. 14:15

Kúraszerűen szoktam inni a csalánteát, Herbáriásat, nem filteres.

Néha iszom gyümiteát,de ritkán fordul elő,csak a náthás vagyok.

10. lill (válaszként erre: 7. - Icus)
2008. ápr. 17. 13:43

Sziasztok!


én nagyon sok gyógyteát iszom. Naturlandosok is jók, néha becsúszik egy pickwick gyümölcstea, de ha tehetem (van időm rá), nem filtereset csinálok. Össze is szoktam keverni, mondjuk csalán teát és borsmentát, főzök másfél-2 litert, ha már eleget áztak, leszűröm és napközben ennyi lazán elfogy.

2008. márc. 26. 22:53
a hazai gyógyfüvekből kitűnő teák készíthetők,ha saját magad szeded,még egészségesebb.
2007. aug. 25. 16:51
Sziasztok!Én 1 vírus miatt nagyon legyengült gyermekemet erősítettem fel csalánteával,és kakukkfű fürdővel.Nagyon jó étvágya lett!
7. Icus
2007. jún. 1. 14:19

Mennyit szoktatok ezekből a gyógyteákból inni? Én reggel mikor felkelek, általában megiszom egy csésze gyógy teát. Mikor beérek a munkahelyemre ott is az az első, hogy azt iszom. Délelőtt, pedig csak zöld teát iszom.

Gyógy teákból én csak a "naturland "teákat szoktam venni. Csalán, borsosmenta, kamilla, bodza, hársfa, ezeket iszom felváltva.

6. badonyimariaeva (válaszként erre: 5. - Rekus)
2007. máj. 14. 23:45
Köszi!
5. Rekus (válaszként erre: 3. - Badonyimariaeva)
2007. febr. 20. 13:35

Na jó, akkor még kettő:

Málnalevéltea: szülés, vajúdás könnyítésére használják (azt, hogy mikortól és mennyit kérdezd meg az orvosodat/bábádat/védőnődet, mindenki mást mond...), korai terhességben nem ajánlott! Viszont csillapítja a menstruációs görcsöket.


Gyermekláncfű: Teáját régóta fogyasztják vizelethajtóként és vértisztítóként, mivel fokozzák a máj és a vesék aktivitását. Reumás panaszok, fájó ízületek esetén ajánlott a gyermekláncfűvel történő borogatás.


Találtam egy jó oldalt, ahol sok-sok gyógynövény leírása ott van:

[link]

2007. febr. 20. 13:03

Csalán tea: vértisztító, vérképző, vízhajtó, regeneráló. Fejfájás, szédülés, vashiányos betegségek tüneteinek enyhítésére, vércukor csökkentésére, ekcéma ellen és reumatikus panaszok kezelésére, megelőzésére használjuk.

Csipkebogyó: A csipkebogyó tea javítja az emésztést, természetes C-vitamin tartalma miatt segít többek között a meghűléses tünetek kezelésében, betegség utáni lábadozás időszakában. Legjobb hideg áztatással készíteni, hogy a C vitamin tartalma megmaradjon.


A zöld tea ismert az élénkítő hatásáról. Magas antioxidáns tartalma miatt rák megelőzésére is használják.


Fekete tea: Állítólag úgy alakult ki, hogy Kínában bepakolták a zöld teát a hajóba, ami a hosszú út alatt kicsit megrothadt. Ez nem zavarta a kereskedőket és így is eladták, az embereknek meg ízlett:) A fekete tea jó vagy rossz hatásáról sok érvet-ellenérvet lehet olvasni. Van aki azt mondja, hogy enyhe méreg, van aki szerint ugyanolyan jó tulajdonságai vannak, mint a zöldteának...


És még egypár közismert tea:

Kamilla tea: Hasfájás, görcsök, puffadás, hasmenés, kiütés, gyomorpanaszok, gyomorhurut, menstruációs zavarok, a menses kimaradása, altesti fájdalmak, álmatlanság, a mellékhere gyulladása, láz, torok- és fogfájás, sebfájdalom esetén teaként; külsőleg sebek lemosására, szem- és kötőhártya-gyulladás, viszkető vagy nedvedző sebek lemosására használjuk.


Hársfavirág: Teája meghűléseknél, izzasztásra köhögéscsillapításra, idegerősítőnek, vértisztítónak enyhe szívműködést serkentőnek használható.


Cickafarkfű: Meghűlés esetére, nőknél kedvezően befolyásolja a medence szerveit, jó menstruciós fájdalmakra.


Borsmenta: emésztés- és étvágyjavító jótékony hatású. Alkalmazzák gyomor-, epe-, bélbántalmak ellen, de a borsmenta csökkenti a hányingert is. Bizonyítottan jó szélhajtó, görcsoldó, idegnyugtató, fejfájás-csillapító, fertőtlenítő, vértisztító, és hatásos a légúti megbetegedések kezelésében. A menstruációs zavarok ellen is alkalmazzák.

2007. febr. 20. 12:38

A zöld tea, a rák kialakulását gátolja.

A csalán,az vizelet hajtó,a csipkebogyó valóban

sok c-vitamint tartalmaz,de mi van a többi,és hasonló teákkal??

2007. febr. 20. 12:21

a zöld tea fogyasztó és élénkítő hatású, jó az emésztésnek, a csalán hajhullásra jó és erősíti az immunrendszert, a csipkebogyó tele van c-vitaminnal, immunrendszert erősít, a feketét nem tudom.

De még ezekhez is lehetne írni sok más mindent.Ezek az alapok.

2007. febr. 20. 12:14
Mit tudtok, a zöld, csalán, fekete, csipkebogyó, és hasonló készítményű teákról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook