Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Japán kristálygombát gyerekeknek lehet adni? fórum

Japán kristálygombát gyerekeknek lehet adni? (tudásbázis kérdés)


7. Erika333 (válaszként erre: 6. - Audiotrack)
2011. júl. 25. 17:51

Ez hülyeség, a tapasztalat éppen az ellenkezője!

Ezt egy rosszindulatú ember írta!

6. audiotrack (válaszként erre: 5. - Juhaszcsalad3)
2011. febr. 18. 13:17

Írnék néhány szót a kristálygombáról. Minap kaptunk egy üveggel és egy írást használatáról és gyógyhatásairól. Mielőtt még elkezdtem volna inni, gondoltam utána érdeklődök. Magyar orvosok akiket kérdeztem (neten v. személyesen) semmit nem tudnak róla.Könyvtárban szakirodalomban ugyancsak nem találtam semmit. Maradt a net. Magyar oldalakon csak terjesztéséről írnak, érdemit semmit. Kénytelen voltam angol, német oldalak után nézni. Amire jutottam a következő Japán kristálygomba felfedezője Masaru Emoto. Orvosi tanulmányok szerint pozitív hatása nincs. Általános vélemény szerint placeboként használható. Vagyis igazi hatása nincs, de ha hiszel benne, működik. Főbb összetevői a következők

Lactobacillus, Streptococcus,Pediococcus, Leuconostoc bacteria, Saccharomyces, Candida, Kloeckera.

Nos ha magyar oldalakon rákeresel többségéről lehet találni adatokat. Saccharomyces közönséges élesztő, amit sörfőzésnél is használnak.Leuconostoc megtalálható a bélrendszerünkben is.

Streptococcus különösen fertőtő baktérium. A Candida-t szerintem nem kell bemutatnom. Ismertek a betegségek és problémák amiket okoz. Megtalálható a bélrendszerünkben is, probléma akkor van ha túl sok lesz belőle, ezért is nem innék meg naponta fél litert belőle. Bevitele nem ajánlott immunrendszer betegségek esetén, sok antibiotikum szedése, cukorbetegség, bélpanaszok, stressz és lisztérzékenység esetén. Azok az alkotók amiket nem emeltem ki közönséges erjesztő baktériumok. Mindenesetre nem innék meg egy erjesztő löttyöt ilyen nagy mennyiségben. Fémmel egyébként azért nem érintkezhet, mert néhány erjesztő vegyülete etanolt állít elő, ami alkohol, különösen az ólomra van maró hatással. Cukorbetegek egyébként se fogyasszák, mivel a terjesztő baktériumok többsége sok glükózt termel.


Ha valaki nem hisz nekem, nekem mindegy, mint írtam legalább placebo hatása lehet. Egyre viszont felhívnám a figyelmet, ha penész baktérium kerül a gombák közé fogyasztása súlyosa egészség károsító lehet.

Mivel sehol nem találtam magyar leírását a dolognak gondoltam elkezdem. Angliában és Németországban már lecsengett dolog, úgy tűnik ez egy újabb természetgyógyászati divat, ami máshol már lecsengett. Dehogy a vicc is tartja Ha 2012-ben itt a világvége, és nem akarsz meghalni, gyere Magyarországra, itt úgyis 50 évvel le vagyunk maradva. Egyébként van egy sanda gyanúm, hogy a kaukázusi kristálygomba is ez, mivel csak magyar oldalakon találtam ilyet, gondolom, új nevet adtak a réginek.

2009. szept. 15. 09:12
Sziasztok!Köszönöm a gyors segítséget,és a válaszokat,utána nézek az ötleteknek.Az íze nekem egész jó,a kefír gombát meg én is használtam de én is meguntam az "ápolgatást",és nagyon savanyú volt!Nekem legalábbis!Még egyszer köszi mindenkinek!
4. 2104cc91e8 (válaszként erre: 1. - Juhaszcsalad3)
2009. szept. 15. 09:09

Javaslom, nézz bele Pné Veronika valamelyik naplójába, ott találsz róla leírást, Ő használja:)

(keresőbe írd be a kristálygombát, úgy könnyebb:))

2009. szept. 15. 09:07
szia 6 éves kortól ajánlott de nekem volt és szörnyü volt az íze mint a poshadt rothadó víznek én próbáltam mindenféleképp elkészíteni de nagyon nem jött be:) A kefirgomba jobb volt de a mindennapos ápolgatást meguntam 3 hét után:)
2. HViki (válaszként erre: 1. - Juhaszcsalad3)
2009. szept. 15. 09:06

Szia!

A kristálygombáról minden c. fórumban szerintem már volt erről szó. Keress rá!

2009. szept. 15. 09:04
Sziasztok!Segítsetek!Ismeri valaki a japán kristálygombát?Azt szeretném tudni hogy gyermeknek hány éves kortól lehet adni,mert úgy tudom nagyon jó immun erősítő!Köszi:Mariann

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook