Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Meddig és hogyan zajlik egy gyermekelhelyezés megváltoztatása? fórum

Meddig és hogyan zajlik egy gyermekelhelyezés megváltoztatása? (tudásbázis kérdés)


2009. szept. 18. 07:28
Inkább engedd el a gyereket ha menni akar és légy mellette az igazi szerető anyja adj meg neki mindent lelkileg.....ha görcsösen vissza akarod rángatni csak jobban el fog távolodni tőled!!!Attol hogy az apjával lakik lehet még nagyon jó szerető a ti kapcsolatotok is és találkozhattok rendszeresen.....tudom hogy fájóan hangzik,de ne haragudj,én is a gyereknek "szurkolok"...
2009. szept. 18. 07:03
valóban...de csak az én közelemben...megvárt a munkahelyen és követett mindenhova...de a tartásdij 10 ezer forint az hébe hóba érkezett...kislánynak soha egy cipő egy ruha amivel nekem könnyebbb lehetett volna
26. survivor3 (válaszként erre: 25. - C37df01e9f)
2009. szept. 17. 13:17

Gondolom a közeletekben, hiszen azt szerette volna, hogy visszamenjetek.

Vagy nem?

2009. szept. 17. 13:00
én sem akarok a gyerekemnek rosszat..és nem befolyásolom egyáltalán...de négy évig én neveltem egyedül, akkor hol volt az apa? észbe kapott és minden rendben?
24. survivor3 (válaszként erre: 22. - Skar)
2009. szept. 17. 12:29

Szia!

Ezt már az első hozzászólásodnál levágtam.

Nem vagy egyedül.

23. Tidike (válaszként erre: 22. - Skar)
2009. szept. 17. 11:49
Majd a bíróság dönti el úgyis, hogy mi lesz, de a gyerek szava fog számítani, az lesz a döntő.
22. Skar (válaszként erre: 21. - Tidike)
2009. szept. 17. 11:34
Én a gyereknek szurkolok. Tudom, ez döbbenetes egy ilyen "mamafórumon"...
21. Tidike (válaszként erre: 20. - C37df01e9f)
2009. szept. 17. 10:31
Szia! Akkor hátha mégse lesz a volt férjed nyeregben. Légy erős és ne hagyd magad!
2009. szept. 16. 16:59
Szia!!!! Igyekszem....ma már voltam gyermekvédelmiseknél, és állitólag az apuka veszélyeztette a lányom a viselkedésével, merthogy minden előtte zajlott...és alighanem ez neki most nagyon rossz pont....köszike szia
19. Tidike (válaszként erre: 15. - C37df01e9f)
2009. szept. 16. 15:10
Szerintem nagyon légy résen. Figyelj mindent, nehogy rosszul járj.
18. Skar (válaszként erre: 17. - C37df01e9f)
2009. szept. 16. 08:57

Bocs, lehet, hogy neszó szerint értetted, hogy "Elérte hogy a mostani párom ne szeresse a lányom" :)

Hogy az exed részéről cselszövés, hát, meglehet, de azt mondod, mindkettejük részéről - gondoltam, a lányotokra is érted.

Ha három gyerekre egy tízest fizet, illetve semmit, az valóban görénység, amit a bíróság bizonyára figyelembe is vesz majd, de persze a lányod szempontjából még lehet is akár jó apa ettől.

2009. szept. 16. 08:46
hahóóóó..a párommnak nincs semmi baja a lányommal...a lányom csinálja vele a cirkuszt folyamatosan, őt csak bántja az hogy bármit tesz a lány kedvére hatástalan...félreértetted....a cselszövés meg igenis az, 5 éve elváltunk, azóta szinte semmit nem vett a gyereknek az apja, egy cipőt talán semmi mást, 10000 gyerektartást fizet, pedig tudna többet, ráadásul 4 hónapja meg semmit sem, ő él a családi házunkban mi meg albérletben 3 gyerekkel...és próbál ellehetetleniteni anyagilag..önző azt akarja lakjunk újra vele a muszájból és erre használja a lányomat...
16. Skar
2009. szept. 16. 08:23

Ácsi, lányok. Az apának is olyan joga van "befolyásolni" a gyereket, mint az anyának.

Hogyhogy elérte, hogy a párod ne szeresse a gyereket? Még ha azt érte volna el, hogy a gyerek ne szeresse a párodat, nem hitetlenkednék...

Cselszövésnek nevezni, hogy a gyereknek tetszik az ötlet, hogy a szülei együtt legyenek? Próbáld már észrevenni magadat és észrevenni a gyerekedet.


A kérdésre válaszolva, ha a gyerek is akarja, valóban hamar lezajlik, ez már szerencsére tizenéve is így volt.

15. c37df01e9f (válaszként erre: 14. - Tidike)
2009. szept. 15. 15:46
Nagyon is tudja befolyásolni..még lovat is vett neki...azt mondta a lányomnak, hogy ha nem szereti az új barátnőjét kidobja mint a macskát a szaharába..nekem azt mondja a lányom apa törődik vele mert ezt mondta, nem számit hogy a mai napig is együtt vann vele/lányom utálja/ és a lányom szerint nekem is ezt kellene tennem a volt párommal...és vannak időszakok amikor azt kérdezi, hogy ne e akarnék visszaköltözni apához, mert ő megengedné... ez egy cselszövés mindkettő részéről..
14. Tidike (válaszként erre: 13. - C37df01e9f)
2009. szept. 15. 13:44
Most nekem úgy tűnik azok alapján amit írsz, hogy tényleng azt használja fel a volt férjed és a lányod is ellened, hogy elhoztad Őt a megszokott és szeretett közegből. Akkor Te nem tudhattad, hogy így alakul majd a helyzet. Ha viszont visszaköltöznétek akkor sem lenne semmi nyugalmatok az exed miatt. Sajnos a bíróságon nagyon sokmindent felhozhatnak, még azt is ami nem igaz, főleg ha a lányod is állítaná. Nem tudom mennyire tudja a volt férjed befolyásolni a kislányodat.
13. c37df01e9f (válaszként erre: 12. - Tidike)
2009. szept. 15. 10:24
Szerinte nincs esélye a volt férjemnek. Csak az a baj hogy mikor a férjem megilyesztett a perrel és a lányom is azt mondta ő pedig megy mert nem akar a párommal idegen helyen lakni elköltöztem tőle..ami úgy gondolom hiba volt..kivettem a gyereket az iskolából és visszairattam a másikba...párom azt szeretné ha visszamennénk és visszacsinálnám az egészet, újra ott lakjunk, ott járjon suliba..én is ezt szeretném, de nem merem mert a lányom is és az apa is fenyeget..úgy gondolom ez rossz lépés volt tőlem és ezt most felhasználják a biróságon hogy húzkodom a gyereket..
12. Tidike (válaszként erre: 11. - C37df01e9f)
2009. szept. 15. 09:56
Elhiszem, hogy félsz a pereskedéstől. Az teljesen kiveszi az ember erejét és idegzetét. A helyedben én se hagynám, hogy elvegyék tőlem, de sajnos ha a kislányodat megkérdezik akkor lehet, hogy Ő menni akar majd. Itt viszont a gyerek szava fog dönteni, hisz már nem kicsi. Tényleng nem irígyellek. A párod mit mond minderre? Mit szól hozzá?
11. c37df01e9f (válaszként erre: 10. - Tidike)
2009. szept. 15. 09:48
Értem. Én is a pereskedéstől félek és nem tudom miket fognak a fejemhez csapkodni..az embernek vannak bűnei amit most nyilván felhasználnak ellene.. de itt egy 10 éves kislányról van szó és nem szeretném semiképp az apjának odaadni.Eddig is én neveltem és szerintem nem is lenne ott túl jó helye...de ha a gyereket is pszichológiai vizsgálatokra viszik és megkérdezik mit szeretne ő, akkor úgy gondolom az apjának fogják ítélni, mert az apja visszateszi az eredeti iskolájába ahová szeretne menni a lányom, hivatkozva az érzelmi kötődésekre..
10. Tidike (válaszként erre: 9. - C37df01e9f)
2009. szept. 15. 09:38

Ez még tavaly volt, a fiam akkor 16 éves volt. Sajnos a fiamban is egy nagyot csalódtam, mert összejátszott az apjával a hátam mögött. Mikor én eljutottam odáig, hogy az exemmel megbeszéjem, Ők a fiammal már voltak ügyvédnél, de egyikőjük sem szólt. Sőt a tárgyalás előtt szinte meglettem fenyegetve, hogy ha a bíróság előtt "dumálok" akkor rosszabb lesz és többel kötöm be, mert akkor a fiam is ellenem fog beszélni és az nem lesz kellemes. Így mindenbe beleegyeztem, nem szóltam semmi, nem akartam huzavonát és azt , hogy ok nélkül meglegyek szégyenítve a bíróság előtt. Nagyon rossz még a mai napig is. Jó, hogy a párom mellettem van.

Egy tárgyalás volt csak.

9. c37df01e9f (válaszként erre: 8. - Tidike)
2009. szept. 15. 09:17
És ez mikor volt? Hány éves volt akkor a fiad? Pereskedtetek vagy megbeszéltétek?
8. Tidike (válaszként erre: 7. - C37df01e9f)
2009. szept. 15. 09:01

Szegény fejed, nem lesz egyszerű a dolog. A gyereket már elcsábította magához a volt férjed, sajnos. Azt viszont ne hagyd, hogy közéd és a párod közé férkőzzön az exed és konfliktust csináljon. Nem éri meg. A fiamat is az apja főként a pénzzel csalogatta magához. Sajnos a fiam velem egyáltalán nem is akar beszélni. Azelőtt pedig nagyon jó barátok voltunk a fiammal, még mielőtt az apja elkezdett akciózni. Vonatja tőlem a 20% gyerektartást is. Egyébként megmondta, hogy a gyereket úgyis elveszi tőle, hát meg is tette rövid időn belül.

Nem irígyellek, hisz még elég kemény meccs előtt állsz.

7. c37df01e9f (válaszként erre: 6. - Tidike)
2009. szept. 15. 08:21
Itt is az a helyzet..a volt férj nem fér a bőrébe. Négy éve amióta elváltam nyomomban volt, vissza akart minket/engem is/ kapni. Most hogy új párom lett változott a taktika, a gyerek kell neki..Eddig nem kérte. Elérte hogy a mostani párom ne szeresse a lányom, megvette emit kért, ott visszabeszélhet, kiskirályt csinált belőle. Én meg egyre nehezebben bírok vele. Nálunk nőnek a konfliktusok nála meg minden jó..és úgy érzem ez nem az én hibám..
6. Tidike (válaszként erre: 3. - C37df01e9f)
2009. szept. 15. 08:17

Szia!

Egyáltalán nem irígyellek.

Az én fiamat teljesen elvadította tőlem az apja és annak családja. Pénzelik a gyereket és sokat beszélnek neki. Én vagyok persze a rossz, mert azt akartam, hogy a gyerek az apjához kerüljön. Nem akartam, hogy elkallódjon, én nem bírtam vele. Az ügyvéd is azt mondta, hogy jól tettem.

Nem akarlak elkeseríteni, de sajnos az apjának vannak esélyei és nem is kicsi. Itt ha a gyereket megkérdezik hivatalból akkor Ő is azt fogja mondani, hogy az apjához akar menni, így megkaphatja.

5. c37df01e9f (válaszként erre: 4. - Dindin19)
2009. szept. 15. 08:14
apuka azzal fenyegetett hogy gyorsított eljárással két hónap és ha a lányom a pszichológusnak is azt mondja hogy vele szeretne élni, meg a régi környezetéhez ragaszkodik akkor meg is fogja kapni..
2009. szept. 15. 08:10
akár hosszú hónapokig, évekig is elhúzódhat, ha nincs megegyezás, s a bíróságnak kell dönteni.
3. c37df01e9f (válaszként erre: 2. - Tidike)
2009. szept. 15. 08:05
szia..nekem egy 10 éves kislányom van, akit négy éve én nevelek.Akkor váltunk el. Most új párom van akihez költöztünk 300 kmt. Kislányom azóta apja befolyásolására és hogy a régi iskolájába járhasson apjával szeretne élni..Nem tudom apjának mik az esélyei a gyermekelhelyezés megváltoztatásánál...
2009. szept. 15. 08:02

Szia!

Közel 2 éve váltam el a férjemtől, van egy 17 éves fiam. Egy ideig velem volt, de voltak olyan dolgai ami miatt azt mondtam, hogy menjen az apjához. Ehhez egy tárgyalás kellett és hivatalosan is oda került. Végülis hamar ment az áthelyezés.

2009. szept. 15. 07:57
Meddig és hogyan zajlik egy gyermekelhelyezés megváltoztatása?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook