Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Grapefruit jótékony hatása fórum

Grapefruit jótékony hatása (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Grapefruit jótékony hatása

1 2 3
88. Rika1 (válaszként erre: 87. - Júliusi)
2016. júl. 11. 19:53

Bocsi, de most néztem be a fórumra! Szerintem semmit sem befolyásol sem klimax előtt sem után. Én előtte és most utána is fogyasztom. :))


Egyedül ami kizáró ok, hogy aki koleszterin tablettát szed..a napi 1 dl-t ne lépje túl. :))

87. júliusi (válaszként erre: 82. - Nissi)
2016. máj. 31. 10:40
Én pont most vagyok benne, akkor most jó, vagy nem??:)
2016. máj. 31. 10:39
Van itt még valaki, én most vettem cseppeket, a kimerültség fáradtság ellen.
85. Rika1
2015. márc. 25. 22:26
Nos, ez a fórum is kihaló félben,..viszont azért leírom, hogy aki Reg-Enort alkalmaz, csak fehér húsú graepfruitot egyen. Más gyümölcs szóba sem jöhet!
84. Adóka
2014. okt. 29. 13:56

A grapefriutról én is csak jókat tudok elmondani. Én évek óta használom kúraszerűen. 2-3 hónapig szoktam napi egyszer 20 cseppet inni. Az immunrendszer erősítésére szuper. Szinte soha sem vagyok beteg (téli megfázások elkerülnek). A Candida gomba borjánzására is szuper jó. Természetesen a kemény candida diéta betartása mellé alkalmazva.


Annyi negatívumot tudnék felhozni, hogy a magasvérnyomásosok ne a csepp formát használják, hanem inkább a gyümölcsüt egyik, mert a vérnyomást bizony felpezsdíti rendesen.


Én a dr. Chenes félét használom, tökéletes.

83. Rika1
2014. febr. 15. 05:16

Ha nem kedveled ezt a jellegzetes ízű gyümölcsöt, akkor is érdemes lenne megbarátkoznod vele: a grapefruit ugyanis bővelkedik azokban a vitaminokban, amiktől tényleg egésszéges leszel. Lássuk, mit tud ez a gyümölcs!


A grapefruit, vagyis a "tiltott gyümölcs" története a 18. századra nyúlik vissza – először Barbadoson találtak rá, néhány évvel később pedig már Jamaicában kezdték termeszteni a narancs és a pomelo keresztezéséből született finomságot.

Egy kis plusz még a grapefruitról!


Amerikában az 1800-as évek elején ismerték meg, de nem lett különösebben népszerű, mert a tengerentúlon inkább az édesebb gyümölcsöket kedvelik. Mexikóban, Argentínában, Marokkóban azonban sok rajongója lett a kesernyés ízű vitaminbombának. Szerencsére hazánkban is egész évben kapható, így nem kell nélkülöznöd, ha beillesztenéd az étrendedbe. Mert megéri rendszeresen fogyasztani!


Erősíti az immunrendszert


A gyümölcs rengeteg C-vitamint tartalmaz, ezen kívül kálium, kalcium és foszfor is igen nagy mennyiségben található benne. Csökkenti a koleszterinszintet, nagyon jó vértisztító, és hatékony a megfázásos betegségek ellen is.

82. Nissi
2011. nov. 14. 17:25

Sziasztok!


En ezt az ösztrogén dolgot nem nagyon értem. A klimax után csökken a nöknél az ösztrogén termelés épp ezért kell szedni hormonpotló gyógyszert klimax után. Már aki akar persze. Tehát ha ösztrogén növelö hatása van a grépfruitnak, akkor klimax utan jó, klimax elött nem jó. Egyebként a kávénak, a sörnek és a szójanak is ösztrogén növelö hatása van tehát akkor azokat se szabad enni, inni.

81. Rika1 (válaszként erre: 79. - Mandella)
2011. márc. 22. 04:25
Heti háromszor eszem grefit, néha kicsit savanyúbbat sikerül venni, néha meg édesebbet. Van mikor macerálja a gyomromat nekem is, de általában magától elmúlik. Az édesebb változatával még nem volt gondom. Ha piszkál kapok be pár szem háztartási kekszet aztán jól van:)
2011. márc. 4. 11:17
sziasztok! egy hete eszem, minden nap!mind a fehér mind a piros húsút! nagyon szeretem, fahéjjal szoktam megszórni! sok benne a vitamin, én csak fel szoktam kockázni, nem préselem és nem is facsarom! a kolléganőm is mindennap eszi, már egy jó ideje, fogyott is tőle rendesen!
2011. febr. 21. 17:51

vajon miért fáj tőle a gyomrom? enyhén ugyan, de szerintem attól fájhat

pedig tegnap is meg ma is ettem, és a diétámba jól passzolna (nem éhgyomorra eszem)

2010. aug. 8. 21:04
Ebben van a legtöbb C vitamin, azt hallottam.
77. Rika1 (válaszként erre: 75. - Margareta51)
2010. márc. 19. 01:34
A gyümi maga az nem, de a grapefruit mag cseppek igen. Nekem is fájt tőle a gyomrom ezért is hagytam abba. Max 1 hetet szedtem.
2010. márc. 14. 11:36
Azt olvastam rola, hogy szallitaskor konnyen romlik, amit kulonbozo vegyszerekkel probalnak megakadalyozni... tehat csak kis mennyisegben egyunk. hozzateszem en is nagyon szeretem... :S
75. margareta51 (válaszként erre: 68. - Rika1)
2010. márc. 13. 20:46
A grapefruit az egyetlen gyumolcs amelyik savat nem csinal.
74. Rika1
2009. dec. 24. 03:12
Boldog Karácsonyt Mindenkinek!...bár elég elrettentő ez a videó, de kis mennyiségben szerintem nem árt!
73. Enethy
2009. dec. 8. 23:28

Én is elkezdtem enni,de nagyon bízva benne,hogy a kisbabámnak jobb anyatej jut.De gondoltam utánna nézek mit is eszek oly nagy buzgalommal.

Ezt találtam:

[link]

Nem mondom,hogy nem megrettentő.Bár nem vagyok a változókor közelében sem,viszont hormonzavarom van.Ezért úgy döntöttem,hogy eszem majd csak nem rendszeresen.

Mindenkinek szép napot!

72. jelena
2009. ápr. 18. 23:53
sziasztok:) ha jol emlékszem majd nem minden zöldségröl és gyümiröl is irtak már hasonlot. kb: fél év után már más volt a nézetük. gondolj nagy apáinkra vagy nagyanyáinkra ök szinte mindent ettek zsirosat ,édeset stb. és nem rákban halltak meg. a ph könyvben meg az van irva hogy lugosito hatása van a sárga belsejünek.most légy okos
71. Rika1
2009. ápr. 16. 00:27
Hahóó, de csönd van!!!! Hol vagytok?
70. Rika1
2009. márc. 12. 03:24
Lányok!..a napokban vettem Pomelot...isteni finom. Olyan, mint a grapefruit csak édesebb, és keményebb húsú. Leve nem nagyon volt..Nekem nagyon bejön. Állítólag a héjából lekvár is főzhető. Próbáljátok ki!
69. Rika1 (válaszként erre: 66. - Cicaanya)
2009. márc. 12. 03:14
Írjad ide le, bíztos sok mindenkit érdekel:))..többek között engem is!!
68. Rika1 (válaszként erre: 67. - Ledalady)
2009. márc. 12. 03:12
Igen előfordulhat, hogy savat csinál. Állj le vele!:)..helyette inkább a gyümit fogyaszd. De azt is kicsit később, még rendeződik a gyomrod. Igyál egy kis salvus vizet az segít.
2009. márc. 6. 09:13

Sziasztok!Remélem van itt valaki a fórumon . :)Nekem van egy olyan problémám, hogy kb. egy hete folyamatos nyáltermelődésem van, egész nap.Lehetséges szerintetek, hogy a grapefruit cseppek okozzák?Ugyanis kb. 2-3 hónapja használom a cseppeket folyamatosan...

Köszi előre is a segítséget.

2009. febr. 7. 12:18

Grapefruit jótékony hatása ?

hajra jó,haj hullásra!!!

én a 2dik adagot kezdem meg! napi 2száll hajszárításnál is még előfordul 2 ,ennyi!


hajmosás,samponban 4-5-6 cseppet ,vagy balzsamba és ennyi!

aki akar az infót kaphat priviben ;)

2008. okt. 30. 11:29
Én Echinacea-sat vettem a DM-ben, nincs rossz íze egyáltalán. 1400 Ft volt.
64. Rika1 (válaszként erre: 63. - 9a55b7563a)
2008. ápr. 5. 01:15
Kipróbáltam és teljesen rendben van. Mondjuk nekem semmilyen gondom problémám nincsen. De azért iszom, hogy ne is legyen...És mellette eszem is a grefit..:))
63. 9a55b7563a (válaszként erre: 62. - Rika1)
2008. márc. 13. 10:22
ha külsőleg használod az jó, de vannak olyan problémák is melyek esetében az alkohol változat nem ajánlott, bár elenyésző a mennyiség benne.Nekem kifejezetten az orvosok is, természetgyógyásziok is a nem alkoholos és nem keserűt ajánlották. A keserűanyag benne különben izgatja a gyomrot.
62. Rika1
2008. márc. 13. 03:09
Én a DM-be vettem 1200 Ft volt. Ez alkoholos változat. A kivonat 800 baktérium és vírustörzs valamint 100 gombafaj és számos egysejtű parazita növekedését már nagy higításban is gátolja ugyanakkor a fiziológiás baktériumflórát nem károsítja. A fiam az uszodába összeszedett lábgomba utókezeléseként..gondoltam rá..én is itt olvastam, hogy erre is jó. A körömre kell cseppenteni...
61. 9a55b7563a (válaszként erre: 60. - Anidecica)
2008. jan. 10. 21:23
Hát na nem kell hosszan szedned, akkor nyugodtan megveheted szerintem a keserűt is, márha meg tudod inni :-)))mert nem mindnekinek megy.:-))
60. Anidecica (válaszként erre: 58. - 9a55b7563a)
2008. jan. 9. 15:56
Most néztem a DM-ben ott 3 fajta csepp is van 1200-2000 ft közt;) mmmm...nemtom mellik féle lehet a legjobb.
2008. jan. 9. 13:49
koleszterin szintet is csökkenti
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook