Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 17 hónapos a kislányom... fórum

17 hónapos a kislányom... (tudásbázis kérdés)


11. ari6 (válaszként erre: 2. - Kiscsirke)
2009. szept. 15. 07:28

szia :)

annak, hogy később kezdett járni, nincs jelentősége. a barátnőm kislánya is kb. ugyanilyen tempóban fejlődött. ez egyéni. nem tudod és nincs miért siettetni. és szerintem jól állsz a dolgokhoz! :)viszont a lábát nézesd meg, megnyugtatásul is. mi is voltunk már neurológián, meg több helyen, mert voltak más jellegű tünetek, de szcsére nem volt semmi baj, de azért meg kell nézetni dokival.

10. Joy84
2009. szept. 14. 21:45

Kedves Hegyek lánya! Kyrababa lába, egyszerűen tökéletes nincs azzal semmi baj, azt gondolom hogy sajnos te is azon emberek közé tartozol akik azt gondolják minden ember egyforma, de kérdem én hányan is élünk ezen a bolygón. Nem akarod ijesztegetni de mégis azt írod " Biztosan van vele valami baj" mert a nagyfiad korán kezdett el járni.

Ezek szerint minden anyuka szaladjon az orvoshoz ha nem kezd el járni 12-13 hónaposan a kisgyermeke, mert van valami baj a lábával. Hmmm.

Na szééééép!

Üdvözletem

Kiscsirke te pedig ne aggódj mert a kislányod egyszerűen úgy fantasztikusan tökéletes kis egyéniség ahogy van, a jelenséget persze nem árt jelezni egy orvosnak.

2009. szept. 14. 16:39

Van olyan, hogy késői mozgás fejlődés. Van aki pl később tanul meg beszélni. Ilyen van, nyugodj meg. Nem vagyunk egyformák. Ha egyébként a mozgás feljődés szakaszait végig csinálta, kuszás, mászás, kapaszkodva felállás, oldal lépegetés...stb. akkor nyugi. Egyébként is most már áll és jár, nem?

Irány a gyermek ortopédia és meg fognak nyugtatni! Kívánok Nektek minden jót:-)

8. panna77 (válaszként erre: 6. - Kiscsirke)
2009. szept. 14. 15:28

Szerintem azzal, hogy ő most tanul járni, semmi probléma nincsen.

Vidd el az orvoshoz, ő okosabb, mint mi. Ha valami baj lenne vele, akkor kiderül és legalább te is megnyugszol.

Addig is NYUGI! :-)

7. csgal (válaszként erre: 6. - Kiscsirke)
2009. szept. 14. 15:14
Szerintem semmi baj Kirával, nyugodj meg. Ha igazán meg akarsz nyugodni, vidd el orvoshoz, ártani nem árt.
2009. szept. 14. 13:38

Egyébként tud valaki konkrétan a témához hozzászólni?

Amúgy átlagban 12 hónaposan már minden baba jár. Ki előbb, ki később. Ha valaki 7 hónaposan már jár, nem értem mért ne lenne normális, ha valaki meg csak 17 hónaposan? Vagy az előbb az jobb talán valamitől?

Szerintem jobb későn, mint soha.

5. kiscsirke (válaszként erre: 4. - Bd37ba754f)
2009. szept. 14. 13:36

Szia!


Igen, átlaghoz képest furcsa, de nem egézségtelen. Ismerek olyat, aki 18 hónaposan járt egyedül, és mégis két diplomája van, semmi baj a lábával.

Kíra hirtelen nőtt sokszor meg, és a mozgása mindig is lassabb volt. A doki is mondta, hogy semmi baj nincs vele.

2009. szept. 14. 13:24
Kiscsirke már alapban az a furcsa hogy most tanul járni 17 hónaposan biztos van valami a lábával nem ijesztgetni akarlak csak nekem a nagyfiam 18 hónapos lesz és már rég szalad a menést kb 12-13 hónaposan tanulta meg mindenféleképpen nézesd jól meg a lábát és jó egészséget kívánok
2009. szept. 14. 11:51
nem feltétlenül de biztosat a doki fog mondani!
2009. szept. 14. 11:46

...most tanul járni. Már egyre többet megy egyedül. De eddig 2 hónap alatt kb 4x volt olyan, hogy hirtelen elkezdett sírni, és nem bírt ráállni a lábára pár percig, mintha görcsölt volna neki. Ez nagy baj lehet?

Nemsokára viszem orvoshoz, és akkor megkérdem ott is, meg az ortopédián is. Arra lennék kiváncsi, hogy más anyuka tapasztalt-e ilyet a gyermekén?

2009. szept. 14. 11:44
17 hónapos a kislányom...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook