Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Táplálkozási alapelvek várandósság és szoptatás alatt fórum

Táplálkozási alapelvek várandósság és szoptatás alatt (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Táplálkozási alapelvek várandósság és szoptatás alatt

2009. szept. 14. 17:53
Én a z első terhességgel az elevitet szedtem, 20kg híztam 5 hónap alatt az elajén semmit, még fogytam, pedig nem hánytam, nyers salátán éltem szinte, sovány húsokkal, csak karácsonykor ettem édességet, max gyüm. joghurtot ettem ha kivántam. égis pont 3 kg-t híztam minden hónapban. a másodiknál Gravidát ettem és 15 kgot híztam és nem figyeltem semmire, 4,365 tel jött a lányom és nem voltam cukros. Ami meg van írva az lesz, nehéz ellene tenni , majd lemegy. nekem 2kg maradt pluszba az első terhességemből .
2009. szept. 14. 14:48
Én azt ettem ami jól esett, pedig cukros voltam, de úgy is megettem amit megkívántam, csak okosan :) Effektív 5 kg-ot híztam és a FEMIBION magzatvédőre esküszöm :)
2009. szept. 14. 14:25
Nagyon megörültem ennek a cikknek. :-) Még nem vagyok várandós, de azzal tisztában voltam, hogy terhesség alatt az ideális hízás 10 és 15 kiló között mozog. Viszont atáplálkozásra mindig is kiváncsi voltam. Most, hogy elolvastam, sokkal nyugodtabb vagyok. Hogy miért? Mert ahogy én étkezek, az teljesen megfelel annak ahogyan terhesen is étkezni kell. Tehát, ha úgy alakúl, hogy jönne a kis Manó, nem kellene semmit változtassak. :-)
2009. szept. 14. 08:52
A várandósság alatt a fokozott anyagcsere és a magzat szükségletei miatt megnövekszik a várandósok vitamin-, és ásványianyag-igénye is. A megfelelő étkezési szokások kialakítása már a fogamzást megelőző időszakban is nagyon fontos, mert így tud az egész szervezet megfelelő állapotba kerülni az új élet fogadására. Manapság már egyre többen táplálkoznak egészségesen, ezért sok esetben különösebb életmódbeli illetve étrendbeli változtatásra a várandós időszakban sincsen szükség.

Ugrás a teljes írásra: Táplálkozási alapelvek várandósság és szoptatás alatt

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook