Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Borderline személyiségzavar fórum

Borderline személyiségzavar (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
3224. Cassie Ainsworth (válaszként erre: 3223. - Hópárduc1992)
2011. máj. 31. 20:36

Akkor üdv a klubban...:S

Átkozom magam,h olyan béna voltam 11éve.

3223. Hópárduc1992 (válaszként erre: 3222. - Cassie Ainsworth)
2011. máj. 31. 20:32
Én is szeretnék már a másik oldalon lenni... Minden percben arra vágyok hogy a szívem már ne dobogjon és ezzel együtt megálljon bennem az élet...
3222. Cassie Ainsworth (válaszként erre: 3221. - Sensitiv)
2011. máj. 31. 19:06

Szia!


Én csak a saját tapasztalatomat tom elmondani.Sztem egy "egészséges"ember nem gondol minden nap az öngyilkosságra, nekem jellemzően ez jár a fejemben. ha vmi rossz történik, vagy döntenem kell egy nehéz ügyben mindig eszembe jut ez a lehetőség.

Én pl.patológiásan nehezen alkalmazkodom és szörnyen érzékeny vagyok. meglátok egy kiscicát és elsírom magam. de elég annyi, h állok a boltban és bőgök..Nálam az a bizonyos pohár mindig félig üres..Ennyi.

3221. Sensitiv
2011. máj. 31. 08:30

nem tudom miért, de ez a betegség számomra roppant mefoghatatlan. olyan dolgokat írtok le róla, amit naponta bármelyik emberen tapasztalok ha körbenézek a világban. nem tudom konkrét dolgokhoz kötni, hogy mik is a jegyei, szinte behatárolhatatlanok számomra.

mindenki szokott dühös lenni, vagy ideges, és ingerült. mindenki szokott kisebb nagyobb depibe esni. mindenkinek vannak mélypontjai a sok gondoktól. ezek olyan általánosságok.

van vmi konkrétum amiről jól beazonosítható ez a betegség? mert ezzel az erővel bárkire rá lehetne fogni bármely tünet alapján.

segítsetek megérteni, mert roppant kíváncsi lennék tényekre. :) köszönöm

3220. Cassie Ainsworth (válaszként erre: 3216. - Crazy Spirit)
2011. máj. 31. 07:00

Szia!


Én a XX.ker-be járok a TÁMASZ-ba pszichiáterhez, hát eddig nem nyújtott semmit sem, most kapok egy újat, aki állítólag normálisan fog terápiázni velem, ami valljuk be rám is fér.

Az itthoni(szentesi)viszont nagyon jó, nem istenítem, de teljesen elismerem, mint orvost, és sokszor húzott már ki a lelki sz@rból. Én speciel szeretek hozzá járni, többek között azért is, mert egyenlő félként kezel, nem úgy beszél hozzám, mint egy hülyegyerekhez..

Régen, mikor tini voltam, rengeteg pszichiátert megismertem, és azt kell, h mondjam az egyik rosszabb volt mint a másik.

Nos nekem ezek a tapasztalataim a dokikkal.

3219. MoonlightShadow (válaszként erre: 3218. - Nitus1982)
2011. máj. 30. 22:09

Nitus, koszi a valaszt! Es utana, ha elmulik ez a melypont, vissza tudsz terni ahhoz, hogy vele vagy/szereted, elfogadod/elhiszed h o is szeret teged? Tudom, ezek meg teljesen egeszseges embernek is neha nehez dolgok, folyamatosan ketelkedunk abban, h lehet-e egyaltalan szeretni minket.


Arra vagyok kivancsi, h a melypont hatasa "csak" addig tart, amig el nem mulik ez a letargia, vagy utana is? Ha egyszer "utalod", egyszer szereted, akkor honnan tudod magadban, h melyik a valos erzes? Gyakoribb a jo pillanat, mint a rossz, es onnan? Es ha vele vagy, es epp nincs rosszkedv, akkor az egyutt toltott ido kepes feltolteni teged, erot adni egy kicsit?


Koszi szepen elore is a valaszokat, ha irtok. Ez nagyon sokat segit nekem a dolog megerteseben.

3218. Nitus1982 (válaszként erre: 3209. - MoonlightShadow)
2011. máj. 30. 11:35

Szia!

Az hogy mennyire súlyos azt akkor érzi igazán mikor kiborul...nekem akkor nagyon kell a gyógyszer vagy különben megőrülök..!


Hát ha mélyponton van akkor elég nehéz mit tenni...főleg hogy épp dühroham vagy depis vagy csak rágódik!

Ha épp dühöm van a barátom próbál megnyugtatni ha nem megy elmegy a lakásból és megnyugszom....ez persze akkor válik be ha vele kapcsolatba borulok ki...ha depis vagyok mindig vicces sorozatokat nyomok hogy elnyomják a gondolataim!Vagy a kutyummal játszok...


Szerintem mindenkinél más ,hogy mivel lesz jobb a kedve....nekem ezek és a bogyik segítenek de még így is rossz....


Most megyek a tündérhegyre ...remélem az segít majd egy kicsit

3217. igazmici
2011. máj. 30. 06:58

Sziasztok!


Épp úton vagyok, így az elejéről olvasom a fórumot.

Végre felcsillant egy reménysugár!

Nagyon régóta keresem a megfelelő helyet, szakembert!

Én nem, hogy nem függök, meg sem találtam a megfelelő pszichit!

2011. máj. 29. 16:03

Hogy vagytok borderline -ok mostanság?

Szép az idő, nem?


KEDVES SORSTÁRSAK !!!!


Ajánlom a figyelmetekbe a Lovas terápiát !!!

Aki egyszer lóra ült, s aki egyszer együtt érzett e remek állattal, az megtalálta az örök békét, és az igaz barátot, aki minden gonjával együtt vette őt a hátára, és száguldottak a naplementében......


Kívánok erőt és kitartást , mivelhogy lassan nekem is megjön, érzem. Lányok esetében ilyenkor nagyfokú a hetero-agresszívitás és az élethez való pesszimista hozzáállás.....


Ha valaki úgy gonolja, szívesen hallana még egyéb észrevételeket, vagy tanácsokat, a bejegyzésetekre szíveen reagálnék....


KITARTÁST:


Spirit.


utóirat: ti hogy vagytok a pszichiáteretekkel?

van köztettek olyan, aki függ tőle, aki imádja, és idealizálja a terapőeutát?


JÁR VALAKI A JÁNOS KÓRHÁZ PSZICHIÁTRIÁJÁRA ???


ISMERI VALAKI DR: MOLNÁR RITÁT?????

3215. Cassie Ainsworth (válaszként erre: 3213. - Jemike)
2011. máj. 27. 22:24
Mi nem szakítottunk, sőt, ha lehet akkor ez a "fantasztikus" esemény még jobban össze hozott minket.
2011. máj. 27. 22:23
Basszus lehetnék még ennél lúzerebb??!!! éjszaka kiraboltak, elvittek egy csomó cuccot, ékszereket, psp-t, iratokat...Ez vmi átok?nem elég,h kattant vagyok még ez is..
3213. Jemike (válaszként erre: 3212. - Cassie Ainsworth)
2011. máj. 27. 09:02
Hát szerintem a barátommal mi is szakítani fogunk ma..ami az ő döntése lesz..és dettó ugyanez lesz mint amit leírtál..
3212. Cassie Ainsworth (válaszként erre: 3211. - Jemike)
2011. máj. 26. 18:30

Sokszor úgy érzem,h fel kell égetnem magam mögött mindent és el kell menekülnöm, ezért döntenem kell. De néhány nap múlva már máshogy látom a helyzetet, ezért újra döntés előtt állok. megvalósítom az elhatározásomat, és persze a végére kisül, h mégsem olyan jó ez nekem és talán máshogy kellett vna határoznom. holott valszeg, ha máshogy döntök, akkor az lenne a rossz. 22-es csapdája :(

Egy életképtelen embernek tartom magam.

3211. Jemike (válaszként erre: 3210. - Cassie Ainsworth)
2011. máj. 26. 16:38
jajj ne..:( de miért?
2011. máj. 26. 11:53
Utálok Borderline-os lenni!!!!Folyamatosan csak elb@szom az életemet...képtelen vagyok ésszerűen dönteni.
2011. máj. 26. 05:29

Sziasztok!


Nemreg merult fel a gyanu, h valaki, aki kozel all hozzam, ilyesmiben szenved. Ezert atolvastam ennek a 106 oldalnak mar kb. a felet, probalok kepbe kerulni.


Nagyon koszonom a hozzaszolasokat es a tapasztalatok megosztasat, rengeteget segitenek a dolog megerteseben.


A helyzet az, hogy ketelkedek. Nem mondanam, h akirol szo van, annak semmi baja, mert vannak duhkitoresei es hangulatvaltozasai, de ugy erzem h az itt leirtak sokkal sulyosabbak, mint az o esete. Allitolag pszicho mondta neki, h ez van.


Gyogyszereket is kapott, vernyomasra is, meg hangulatra is. Ettol rettegek a legjobban. Felek, h a sok sz*r amit adtak neki, csak ront a helyzeten (hozzaszokik stb.). Szerintetek mi van, ha nem szedi? Borzasztoan ketsegbe vagyok esve amiatt, h a gyogyszerszedes egyreszt fizikailag is rossz hatassal lehet ra, masreszt meg h inkabb csak erositi a betegsegtudatat.


Illetve azt szeretnem meg kerdezni azoktol, akik ebben szenvednek, h ha epp duhkitores van, nektek mi a legjobb, hogyan viselkedjen akkor a masik? Mivel lehet ilyenkor a legtobbet segiteni?


Egyebkent, olvasva az itt leirt torteneteket, es ismerve az o eletet is, az a velemenyem, h BARKI aki ilyesmin megy keresztul, ugyanide jutna! Neki is marha nehez gyerekkora volt, most pedig egy eleg stresszes munkahely gyotri. Folyamatos hetvegi melok stb., zero pihenes, lazitas. Hat basszus, nem csoda, h kiakad, senki nem birna ezt hosszu tavon. A normalis elet resze a pihenes, h tudd elvezni az eletet, atelni a szepet es jot, ne csak a taposomalom daraljon be.


Na de mielott nagyon elkalandoznek, a kerdes tehat:

1) Ha nem teljesen sulyos az esete, akkor is MUSZAJ szedni gyogyszert?

2) A ti tapasztalaltotok szerint a masik fel reszerol mi a legjobb megoldas, amikor epp melyponton vagytok (duhkitores, depis idoszak)?


Nagyon szepen koszonom elore is, barmilyen velemenyert halas lennek!

3208. Nitus1982 (válaszként erre: 3206. - Jemike)
2011. máj. 17. 12:14

Azon nehéz lesz kiigazodni mert néha nem azt csinálja és mondja amit igazán akar néha meg azt :)

de kitartást mert sikerülhet

3207. Nitus1982 (válaszként erre: 3205. - A284cbe523)
2011. máj. 17. 12:12

Ez valahogy így van sajnos!

És én úgy gondolom hogy ehhez olyan erős kitartó ember kell hogy egy bordist elviseljen...és még lehet ő is kikészül!

Nem tudom hogy lehet e tartós kapcsolat így ...de magamból kiindúlva nem...de azért remélem másoknak összejön :)!

3206. Jemike (válaszként erre: 3205. - A284cbe523)
2011. máj. 17. 11:55
Nekem néha az az érzésem,hogy ő sem tudja mit akar, és ezen kéne nekem kiigazodnom..
2011. máj. 16. 22:38
Azért az után, miután egy bordis nő, vagy esetleg férfi szánalmasnak titulálja parterét, mert éppen gyűlöli és elmondja őt minden rossznak, és a partnere szereti, tudja mi a baja és ezt megbocsátja, sőt, legközelebb is, akkor a bordis őt elkezdi nem férfinak, vagy nőnek nézni, ha pedig ellen áll akkor addig mesterkedik, míg nem adja be a derekát... és el is értünk a 21-es csapdájához, mert oké, hogy egy border is szeretne kapcsolatot, de így hosszú távon vajon hogyan? Lehetséges ez?
3204. Nitus1982 (válaszként erre: 3203. - Crazy Spirit)
2011. máj. 13. 13:33
akkor örülök ha nemzavart...én szívesen "pofázom" itt IS! és nem csak itt és nem csak erről szoktam :)!
2011. máj. 13. 12:30

Nem vagyok az eufémizmus híve, hogy folyton szépítsem a dolgokat, ergo :


LEHETETLENSÉG NINCS .

csak TEHETETLENSÉG.


szép napot mindenkinek.

és nem. nem zavar az itt való pofázás.

elvégre mindenki ott beszéli meg a gondjkait, ahol akarja :) _DDDDDDDD

3202. Nitus1982 (válaszként erre: 3193. - Kalomoira)
2011. máj. 13. 09:51

Szia!

Néha én is kételkedem hogy a doki segít-e vagy nem...de próbálkozok! :)

Ha nagyon nem érzed magad jól akkor egy vizsgálattal nem vesztesz semmit és eldöntheted hogy megy e ez neked egyedül vagy társsal vagy kell e a doki!

kitartást és reméljük ez csak egy múló állapot és nincs baj :)

3201. Nitus1982 (válaszként erre: 3194. - Crazy Spirit)
2011. máj. 13. 09:46
bocs hogy zavart az itt pofázás..
2011. máj. 12. 21:48

Íme, két vers, küldök sok Erőt mindenkinek !


(magamnak is)

2011. máj. 12. 21:47

A pszichoterápia…



Csak hatvan perc,

Ülünk szemben, vitázva…

Hol higgadtan, hol meg

Fölösen hibázva…



Este van, s a lámpa

Halovány fénye

Rávilágít arra,

Mi a legnagyobb erénye:


Nem szól hangosan,

Fel sem ingerül…

És akkor egyszeribe

Mindenre fény derül!

Látom, ahogyan a

Szemembe néz:

És e megértő pillanatban-

Szinte teljesen megigéz!



Mélán figyelek,

Nem szólok én sem-

Némán, és csöndben:

Már én is megértem!



És akkor mosoly ül

Arcunkra, de nem tudjuk miért.

Egymásért küzdünk, de

Nem tudjuk, kiért…

2011. máj. 12. 21:46

Új célom.


Új reménnyel vértezem

Háborús lelkem.

Új ideológiát, és

Több időt is nyertem.


Állok, némán és

Csillogó ezüstben.

Fuldoklok a nehéz

Harci füstben.


De boldogan állok,

Szemem boldogan néz:

Új a Célom, és ez

Teljesen megigéz.


Új Élettel a tarsolyomban,

Új Reménnyel látok:

És csak most látom –

Ettől győztessé válok.


Büszkén lépek, biztosan

És egyenesen állok:

Eldobtam A terhet,

Mint egy zsákot.



Új a célom, új

A szívem, és az erő:

Csak egy a cél:

Amelyik a nyerő.


Üde a pázsit, üde

Tavaszi napsugár:

Nem kell félnem

Soha már…


Büszke fővel lépkedek,

Csillogó szívvel, bátran:

Bizton szeretek élni,

Ebben a harcias világban.


Lépteim alatt sóhajtanak

Az éledő barna földek.

Előttem és utánam

Mindenkit leölnek.


Csak én megyek

Ily biztos nyugalomban.

Csak én részesülök végül

E mennyei jutalomban:


Szeretek végtelenül,

Ezért szeretnek engem.

És mostmár futva viszem

A célig a keresztem.

2011. máj. 12. 21:44

Az életet senki sem kérte.

Ne hibáztasd magad.


Ez van és kész.

Végülis - mindenki maga dönti el, meddig ül a meleg szarban, és ringatja magát az önsajnálatban, elbújva a betegségének felelőtlensége mögé.

Még én is.

De NEM AKAROM FELADNI, MERT AZ GÁZ !


Én sem hiszem, hogy vagyok valaki.

De azt hiszem, hogy kell, hogy legyek valaki!

Ez a nem létező kitartás (f)okozza ezt az értelmetlen vagy értelmes ragaszkodást.


Minden megaláztatásom és kudarcom ellenére hiszek, mert az öngyilkosság 99,99 százalékában úgysem sikerül. Ez nem kudarc. Ez siker!

ÉLNI KELL.


Nem számít, meddig élsz.

Az számít, hogy volt egy perc, MIÉRT ÉRDEMES VOLT ÉLNI !!!!!!!


Volt kettő is..... :) :) :)


Lesz is még!

2011. máj. 12. 21:38

A világ szép és különös. Csak sok benne a negyon beteg ember. Az irigy, a gyűlölködő, a gonosz,a hős és a diktátor. Rontják és fertőzik a világot, amennyire csak adottságaikból kitelik. Habár azért egészen elrontani mégsem tudják, mert a világ anyja a természet, és a természetben az ember nem más, mint egy apró kicsi tréfa. Vigyázz tehát, hogy vidám tréfa maradj, mert a gonosz tréfából csak tövis nő, mely elterjedve fertőzi a világot!


A VILÁG SZÉP ÉS VENDÉGFOGADÓ. Van madara, hala, tava, erdeje, folyója. Aki nem képes észrevenni ezt a Csodát, az húzza meg magát és tanuljon meg örvendeni. Mert csak az lehet boldog, aki legyőzi a Roszzat. Sajnos mi emberek gyarlók vagyunk, és szeretjük, ha ránk figyelnek. Pedig nekünk kéne jobban figyelni, és nyitott szemmel látni.


ADJ 1 % Esélyt Magadnak!


Tanulj meg örvendeni.

Nehéz lesz.

TANULD ÉSZREVENNI A JÓT!

2011. máj. 12. 21:33

Nem szerelmet keresek.

Nem feltétlenül!

H E L P !


Én lány vagyok, de nem érdekes hogy Te milyen nemű vagy, a fnotos, ha úgy gondolod, hogy a számítógép előtt egy életet nem lehet megváltani! Ha úgy gondolod, hogy szívvel - lélekkel nyitott lennél egy csodálatos Világra, melyet bemutatok neked, az én elképzelésem és felfogásom szerint.


utóirat:

Tudtok egy helyet, ahová örökbefogadott / borderline- os emberek járnak?


Eldöntöttem, hogy nyitok kifelé.

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook