Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Borderline személyiségzavar fórum

Borderline személyiségzavar (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
3314. polaroidcat (válaszként erre: 3291. - Böbe86)
2012. jún. 20. 12:21

hm, nem tudom, mit irhatnek neked.

nem, nem ujsagironak keszulok, hanem ironak, a helyesirasommal kapcsolatban pedig semmi kivetnivalot nem talaltam a megfogalmazott szovegben, pedig adok a latszatra, elhiheted.

farasztonak talalod a barokk kormondatokat? elolvastad a hozzaszolasom (remek!), majd keretlenul reagaltal ra(kevesbe remek).

3313. nempanik
2011. nov. 19. 13:51
sziasztok! engem 4 éve szorongássaal+ depresszióval kezeltek, és semmilyen gyógysuer nem hatott amit erre adtak. most találtam egy dokit aki szerint a bajom bipolaritás és némi személyiségzavar. az erre adott gyógyszerei hatékonynak bizonyulnak. az lenne a kérdésem, hogy a bipolaritás miben tér el az igazi borderline-tól? mert én felismerem magamon a borderline jeleit is...köszönöm a választ!
3312. a284cbe523 (válaszként erre: 3311. - 50890ba74d)
2011. nov. 15. 19:03

Azt a megerősítést várod, hogy igen, ez nagyon "gáz", mert az.


Vagy esetleg empátiára számítasz, hogy jaj te szegény, tudd, nem vagy egyedül és ezzel már sokkal jobb lesz?


Úgy sem fog érteni igazán senki. Ha más személyiségzavarossal beszélsz is itt, csak addig tarthat az idill, míg elő nem kerülnek az érzelmek és oda minden objektivitás. Ez magánháború, amit neked kell megvívnod. Vagy nem kell, te döntöd el...

2011. nov. 15. 03:18

Szvalelsőszöris szögezzük le hogy nem tudom ki/mi vagyok, ne tessék rárakni egy pályára mert azt nem bírom, vagy igen, de nem. Szeretnék értelmeesen fogalmazni, de 24 órája nem aludtam és ma sem fogok, mert dacoskodom és ez most jó. Azért jöttem ide és azért írok – merek írni – ide, mert úgyvélem, ide bárki beteheti a lábát aki személyiség vagy életviteli problémával küzd, mert itt mindenki megért mindenkit. : )

(és azthittem nemírok majd ide, mert hogy merészelem, de végül így hajnali háromkor kellőképpen szükségét éreztem a feltűnésem megvakargatásának, hallelujah ) (ne csesszen le senki) írtatok az agresszió/düh dologról,.... a pszichodoks akihez járok évek óta egy diagnózist nem adott a kezembe papíron, talán konrténan nincs is, de azért elégszer a tudtomra adta már ezeket: hangulata instabil, evészavaros, éretlen/"infantilis" személyiség. Az utóbbi években eltitkoltam előle az érzelmeimet, most kezd ez újra kibontakozni és mivel tegnap délután sikeresen elsírtam magam rá fog állni az érzelmi dolgokra... hiteltelen vagyok ott is, szeretném ha belépne az életembe csak pár napra, hogy lássa a saját szemével azt amit nem bírok elmondani. Pedig kívülről tökéletesen visszafogott az egész, kiderítettem a pszichológusnál ez a pszichológus miatt van, aki hideg nyugalommal ül szemben és ez a magáévá tesz.... mint ahogy a beszélgetések is sokszor. Úgy megyek el onnan, hogy miafarancot beszéltem egy témáról 50 percig amikor nem is arról akartam beszélni? Ez zavar. De ma sikeresen sutogtam egy olyat neki hogy "hülye ****" figyelembe se vette.

De nem erről akartam írni.... csak nem tudom eldönteni, micsoda tulajdonképpen a feszültség bennem. Talán nem is vagyok olyan, mert az már elmúlt? Hanem inkább nyugodt, és visszafogott. Olyan aki fáradtságában sír, fizikailag fáj néha.... ilyesmi. Ha elvonatkoztatunk a mostani helyzettől, akkor azt kell írnom, hogy igenis egy merő hisztis agresszív dög bújt belém gyakorlatilag minden másnap, de főleg ittthon minden erőmmel küzdök azért hogy anyáék ne tudják meg (pl hogy beleharapok a kezembe amikor sikoltoznom kell, zokogás..... de az önkívület szinte) – ergo visszafojtom. (ha nincs ithon senki, elszabadul a pokol !) Mivel tudom, hogy ez nem egészséges, ezért szeretnék végre olyan lenni akinek nem szüksége hogy elfojtsa! Üvölteni akarok és verekedni, mert ez a legjobb megoldás olyankor.... társadalmilag nem elfogadott, de ha ez a legjobb mert az az indulat csak benn van a szívünkben, a tüdőnkben, az idegrendszerünkben...! (külnöben nem borogatok asztalokat, és nem rombolok nyilvánosan) jó lenne most szétszakadni.

Tényleg nem vagyok indulatos, anyámék alig tudnak valamit (csak a nyomokat látják, ritkán rajtakaptak, és nagy általánosságban a sértődékeny "nem lehet hozzászólni" jelzővel illetnek), az osztálytársaim (felnőtt oktatás) még csak ki sem nézik belőlem, hogy egyáltalán fel tudom emelni a hangom (akárhányszor felcsesznek olyankor elmenekülök ). Szóval kiváncsi lennék, ti hogyan vélekedtek erről/ezekről ?

3310. Lyenn (válaszként erre: 3309. - Stella15)
2011. nov. 13. 12:09

Szia!

Örülök, hogy fel merted vállalni és bejöttél közénk! Sajnos megértelek, nekem is vannak ilyen kirohanásaim. A férjemmel nem szoktam üvöltözni, de sokszor ingerülten felemelem vele szemben is a hangom, ok nélkül...

3309. Stella15
2011. nov. 12. 15:52

Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni Hozzátok, ha befogadtok.Tartok tőle, hogy ebben a problémában szenvedek én is.Orvoshoz sajnos nem tudok elmenni, mert itt csak magán úton van értelme ezzel próbálkozni, de az sajnos most nem megy.Szívesen venném a tapasztalataitokat a dologról, illetve arról, hogyan lehetne legalább csillapítani az egyik legrosszabb tünetet,az agresszív indulatos kirohanásokat.Én épp most készülök ezzel tönkre tenni a házasságomat és a két kicsi gyerekem életét. Sajnos,amikor valami kiváltó stressz vagy fáradtság hatására "elszáll az agyam",akkor képtelenség megfékezni.A férjemmel úgy beszélek,mint egy utolsó kocsissal, a gyerekeimmal ordítozok.Aztán persze egy perc múlva már bánom.A gyerekektől képes vagyok bocsánatot kérni,a férjemtől nem.Énugyanebben nőttem fel.Mikor elszállt anyum agya,akkor sokszor addig vert,míg el nem fáradt.Volt, hogy addig,amíg érezte, hogy nem kapok levegőt a hátamat ért ütésektől. És soha nem is tudtam ezt neki megbocsátani.És most én csinálom ezt.Illetve nem ezt, mert soha nem bántottam a gyerekeimet, de elég az is, hogy üvöltözöm velük.Nem is tudom mikor kezdődött.Talán olyan 10 éves koromban.És időszakosan előjön.Hol nagyon keményen, hol enyhébb formában.Mikor igazán keményen előjött(eddig3x) eljutottam az öngyilkossági kísérletekig is. Akkor mindig elkerültem pszichiáterhez, de nem tudtak segíteni, mindig magamnak kellett talpra állnom.Ezért nem is mennék "ambuláns" módon orvoshoz.

Bocsánat, hogy ezt leírtam, de gondoltam a bemutatkozáshoz hozzátartozik.

3308. Lyenn (válaszként erre: 3307. - Hópárduc1992)
2011. nov. 4. 22:10
Nagyon szeretném!
3307. Hópárduc1992 (válaszként erre: 3306. - Lyenn)
2011. nov. 4. 22:08
Nehéz és kell hozzá segítség, támogatás és idővel könnyebb lesz.
3306. Lyenn
2011. nov. 4. 22:04
Én nagyon igyekszem!Csak nem mindig jön össze!Egyik pillanatban nagyon fent vagyok, aztán meg ugyanolyan hirtelen zuhanok a mélybe...Egyik nap még minden csodás, és terveim vannak, álmaim. A másik nap meg kifogásokat gyártok, és pocsék minden, hiábavalónak érzem magam...
3305. Hópárduc1992 (válaszként erre: 3304. - Lyenn)
2011. nov. 4. 21:56
Persze, érthető hogy ezt vetted ki, de most már azért próbáld a segítő szándékot is észre venni a mondatokban.:)
3304. Lyenn (válaszként erre: 3303. - Hópárduc1992)
2011. nov. 4. 21:53

Szia!

Köszönöm! Szeretnék elmenni az orvoshoz, már csak azért is, hogy ne legyenek bennem kétségek.Természetesen nálam is sokszor igazuk volt, de én ezt másként láttam és bizony csak a rosszat vettem ki belőle, vagyis, hogy bántanak....

3303. Hópárduc1992 (válaszként erre: 3302. - Lyenn)
2011. nov. 4. 21:26

Szia!

Egyébként szándékodban áll majd elmenni orvoshoz?

Most hogy úgy gondolod van rá esély hogy BPD-s vagy, legalább tudod a tüneteket mivel magyarázni magadnak és másoknak egyaránt. De ez csak találgatás és az orvos tudja csak megmondani az igazat. Nekem is nagyon sokszor mondták és így visszagondolva igazuk volt még akkor is ha támadásnak éreztem akkor. Szerencsére kezdem már máshogy látni a dolgokat. Kitartás!

3302. Lyenn
2011. nov. 2. 15:59
Sziasztok!Új vagyok itt. Keresgélés közben találtam a portálra.Sajnos a minap találkoztam a BPD-vel és tudatosult bennem, hogy talán én is ezzel küzdök. Minden tünet stimmel! A nehéz gyerekkor, szülők magatartása, gyerekkori szexuális megaláztatások, félelem saját magamtól, az őrülettől, öngyilkossági hajlam, hirtelen hangulatingadozások, minden...Orvosnál nem voltam.Össze vagyok zavarodva...
3301. A kör közepe (válaszként erre: 3299. - GreenFairy)
2011. okt. 26. 16:58

Nagyon köszi a segitseget, majd räkerdezek a Dokinönel, nemsokära megyek hozzä! A hipnozis is logikusnak hangzik, de arrol nagyon megoszlanak a velemenyek, ahogy olvastam...

A kognitiv viselkedesteräpiänak csak a neve ismerös, a mibenlete nem, de el fogom olvasni szinten!

3300. kaszas79
2011. okt. 23. 18:46
Sziasztok az én volt barátnőm borderline-s és drog függő, tavaly sikerült össze jönnie egy szintén beteg( mint lelkileg és testileg) drog függővel. ennek folyománya, hogy januárba elköltözött és azóta mind az egészségügyi állapota és a betegsége csak súlyosbodik és rosszabb lett. Most viszont vissza költözne és benne lenne egy komoly terápiába csak nem tudom hogy hogyan válasszam le a sráctól mert agresszív és mindenhova követi viszont már a felismerés meg van benne hogy amit csinál nem jó. Azért írtam mert már sok mindent megpróbáltam és nem tudok hogy kihez vagy kikhez forduljak.
2011. okt. 23. 12:25
Terápiákról annyit, hogy én amennyire tudom a kognitív viselkedésterápiát alkalmazzák a legtöbben erre az állapotra, főként az esetleges szuicid gondolatok redukálására, de ha indokolt, gógyszert is felírnak akár. Nagyon sok módszer van, érdemes szerintem keresgélni, mert mindenkinek személyiségéből adódóan más és más is beválhat.
3298. GreenFairy (válaszként erre: 3295. - Andyfloda)
2011. okt. 23. 12:22
A barátom volt borderline-os, most is az csak szakítottunk, de barátok maradtunk. Az egyetlen tanács amit adhatok, hogy fogadd el őt így. Ha úgy látod, hogy vevő rá, nyugodtan beszélgess vele az állapotáról, meg arról, hogy milyen hatással van ez rád vagy másokra. Viszont igyekezz megtartani a határokat, ne engedd, hogy túl messzire menjen, túlságosan megbántson vagy rádtelepedjenek a problémái. És reménykedj, hogy ha már terápiában van, akkor javulni fog a helyzet.
3297. someone like you.. (válaszként erre: 3296. - A kör közepe)
2011. okt. 23. 11:36
sajnos a terapias kezelesekrol nem tudok sokat, en is most tudtam meg mi lehet velem. viszont olvastam h tarapias kezeles nelkul is lehetseges a meggyogyulas. Fontos tudnotok h nem vagytok betegek! ez egy allapot es nem betegseg, az allapot nevebol kifolyolag is nem tart orokke! Harcolnunk kell, harcolnunk magunkal es soha fel nem adni mert lassan mind megvaltozunk ebbol! Hiszem es tudom azt is h leheteten nem letezik! Megcsinaljuk! Meg kell csinaljuk, magunkert, a szeretteinkert, azert h legalabb a lehetosege meglegyen a boldog jovonknek, ki kell tartanunk!;)
3296. A kör közepe (válaszként erre: 3294. - Someone like you..)
2011. okt. 22. 16:41

Hihetetlen jo ide "belepni" es olvasni,pl. Teged is!Mintha felszabaditottak volna egy sulyos teher alol...köszönöm, hogy irtäl!

A teräpiäs tapasztalataitok milyenek, en csak nemreg 1 hetejöttem rä, mi a bajom a viläggal ill. nekem mi a problemäm, igy semmit nem tudok a lehetösegekröl!?

persze a neten ennek is utäna fogok nezni, de az elsökezböl valo info a legjobb! elöre is köszi, ha lesz vkinek erre energiäja es kedve, hogy megirja...:)

3295. andyfloda
2011. okt. 22. 11:23
Sziasztok! Én 4 hónapja lakom együtt a barátnőmmel, Svédországba. Illteve a barátommal jöttünk ki és itt volt egy svéd barátnőm akinél megszállhattunk. Ő borderline-kóros de terápára jár hetente kétszer. Egy háztartásban lakunk még de így íntenzíven vele élni tényleg nagyon nehéz. Hol kitörései vannak és senki sem tudja mitől kezd el sírni vagy szomorkodni. Néha meg annyira vidám lesz és feldobott hogy semmi sem szegi kedvét. Néha annyira kötődik hozzám mintha az anyja lennék, néha nagyon bunkó velem. Én meg sosem tudom hogyan viselkedjek vele. Kedvesen, nem kedvesen...ez is előfordul mert sokszor kiborít...tehát ha valaki tud ebben segíteni hogy miként kezeljem le azt megköszönném mert egy nagyon kedves lány és nemakarom elveszíteni a barátságunkat.
2011. okt. 22. 06:19
sziasztok, ugy orulok nektek. (en is kozuletek valo vagyok, es megnyugtat az a tudat h nem csak en vagyok ilyen) sok beirast olvastam itt, nagyon meginditoak. sokatok uzije a szivemben cseng.. atelem es ateltem amiket irtok. magam reszerol depresszion es tobbszori ongyilkossagi kiserleten vagyok tul. megtalaltam a remenyt es a kiutat, megtalaltam a boldogsagot. viszont most valoszinuleg a multbeli traumanak koszonhetoen Borderline-szemelyisegzavarban kuzdok. ami tudom h nem egy betegseg hanem egy allapot. es ki akarok kerulni belole. sajnos nem tudok sokat rola, szeretnek itt tapasztalni Toletek. Mar kuzdotok egy ideje. Akit pedig hivogat a halal szeretnek segiteni, batran keressetek meg. hidd el en tudom min mesz keresztul. segitek, csak mert nekem sem ment segitseg nelkul. szeretettek, someone like you!
3293. cyannne
2011. okt. 20. 10:01

sziasztok,

nekem is van ilyen izém, borderline-om, de bónuszban még bipoláris depresszióm is van.

mivel jelenleg hipomániában vagyok, ezért tudok írni, ha bárki szeretne vmit mondani/kérdezni, szívesen.

3292. A kör közepe (válaszként erre: 3223. - Hópárduc1992)
2011. okt. 18. 22:03

Ma talältam "haza", ma megtalältam valamit ill. valakiket, akik ertenek! Szavaidat en is igy szoktam magamban elmondani, bärcsak megällhatna...es akkor nem lenne több fäjdalom es üresseg!

A körülöttem levök csak tulerzekenynek mondtak, de en mindig azt mondtam erre: "...kell lenni egy ertekrendnek, egy "jo"-nak, ami megnyugtat es elviselhetöve tesz mindent...mondjuk en igy ällok a többiekhez, de csak neznek es nem ertik miert vagyok ilyen"szerencsetlen jo"...engem ez nem zavarna, csak a vele järo erzes, az fäj...

"Elni es elni hagyni" ez a fö vezerhangyäm, de ...

most egyelöre "örülök", hogy ide begepelhettem ezeket a mondatokat, ennyi!

3291. Böbe86
2011. okt. 1. 16:43
Olvastam a hozzászólásod polaroidcat. Ne haragudj, de tényleg újságírónak készülsz? :D Ne haragudj tényleg, de akkor talán nem ártana jobban odafigyelni a helyesírása. A túl hosszú mondataid egyenesen fárasztóak, nem beszélve a metaforákról. Bocsika :D , de gondoltam, hogy ha te úgy gondolod,hogy másoknak bántót mondhatsz, akkor én is elmondhatom neked az őszinte véleményem. Valószínű, hogy nem lesz belőle sértődés ;).
3290. Böbe86
2011. szept. 30. 17:00

Sziasztok!

Szívesen beszélgetnék borderline-osokkal. Én elvileg nem vagyok az, mert nem voltam orvosnál, de a tüneteim teljesen erre hajaznak!


Segítséget szeretnék kérni, hogy hogyan legyek jobban :S.


Köszönöm.

3289. 19forever
2011. szept. 20. 19:29

Üdv Mindenkinek! A segítségeteket szeretném kérni. Nemrégiben megismerkedtem valakivel, akit nagyon szeretek. "Diagnózis" nincsen, de halovány pszichológiai tanulmányaim és az infóim alapján ő is hasonló cipőben jár. Nem tudom, mit tegyek. Először megijedtem, mert azt hittem, "pusztán" jellemhiba a folytonos sértettség, a hiszti, az elhagyatottságtól való félelem, stb. Aztán elkezdtem kutakodni. Nem tudom, mivel segíthetnék. Ő maga sem tudja, hogy mivel küzd, csak érzi, hogy baj van. Azzal sem vagyok tisztában, hogy az a jó, ha erre felhívom a figyelmét, vagy .... tényleg, tanácstalan vagyok. Borzasztóan szeretem, és örülnék, ha tudnék segíteni, ha boldognak látnám.

Olvasgattam az írásaitokat, és ez alapján sem kerek: azzal segítek, ha maximálisan tolerálom, vagy azzal, ha időnként a "fejére koppintok"? Nyilvánvalóan, erre nincs sablonos megoldás. Feltétlenül orvos segítsége szükséges? Muszáj a gyógyszeres kezelés? Történhet javulás? Borzasztó látnom, hogy napra-nap felőrli magát, és úgy érzi, senki sem érti meg, számkivetett. Ha valaki tud valamiféle ötlettel szolgálni, azt szívesen venném. További szép napot mindenkinek!

3288. adidaszdk
2011. szept. 13. 17:09

Sziasztok!


Szeretnék kérni egy-két email címet tőletek!

Akinek van kedve egy 18 és háromnegyed éves fiúval (=D) leveleznie, az kérem írja meg az email címét, vagy vegyen fel engem az "adidaszdk@citromail.hu"-n

Tudomásom szerint én is BPD-ben szenvedek... ebben nem vagyok biztos, viszont szeretnék minél többet megtudni rólatok/rólunk!


Van esély a gyógyulásra? Se veled se nélküled nálatok is megjelenik?

Nálam ha valaki közeledik akkor egy qrva erős taszítást érzek magamban, aminek csak időig, percig tudok ellenállni, ha viszont távolodik akkor kapkodok utána és majd beledöglök az elvesztésébe! Nálatok is hasonló?

3287. border05 (válaszként erre: 3286. - OneWoman)
2011. szept. 12. 22:46

dehát most is szedsz SSRI-t, a Floxetet

én is szedtem egy időben

3286. OneWoman
2011. szept. 11. 12:41
Milford én Litiumot, Floxetet és Rivotrilt. Még csak próbálkozunk, de jónak tűnnek..korábban sima SSRI-t szedtem (Zoloft) meg persze mellé a jo öreg Frontin, de az egészen más hatást ért el. Egy bordernél, főleg, ha erős személyiség, szerintem baromság az SSRI, de nyilván csak a saját és a saját orvosom véleményét oszthatom meg.Sok erőt kívánok Neked...asszem hozzánk nem akármennyi kell...
3285. border05 (válaszként erre: 3284. - Milford)
2011. szept. 9. 21:29

Milford, én Ketileptet, Lamolepet, Velaxint, és Xanax SR-t szedek

ezek elég jól el lettek találva nálam, teljesen tünetmentes vagyok ezen a téren

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook