Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Borderline személyiségzavar fórum

Borderline személyiségzavar (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
3404. acuko (válaszként erre: 3398. - 124637ff9b)
2017. okt. 6. 12:54
Köszönöm! Igen. Igazad van. Csak egy szakember mondhatja ki, hogy ez vagy az van. De nem hiszem, hogy szakemberhez fog fordulni. Azt tudja magáról, hogy bipoláris, hogy mániákus depressziós. Ezt tudja. De szerintem azt, hogy borderline, fogalma sincs róla.. ha igen, jól titkolja. :)
3403. acuko (válaszként erre: 3397. - Imaginary)
2017. okt. 6. 12:51
Köszönöm szépen! Úgy érzem, sajnos nem fog menni..:(
3402. acuko (válaszként erre: 3399. - Csikil4ny)
2017. okt. 6. 12:49

Ok. Értem. A pici lány a kezemben a kis unokám. :) A nagyobbik lányom babája, 18 hónapos. A kép most készült, valóban, 2 hónappal ezelőtt. :)


Köszönöm a válaszodat.

Természetesen nem akarok beleroppanni ebbe az egészbe, scak szeretem őt.. Ő az életem első szerelme volt, gyerekként, 7-9-12 évesen. Majdnem 40 év után újra találkoztunk, igy hozta a sors. Ő is elvált, én is, mindketten szabadok voltunk. Találkoztunk és újra egymásba szerettünk. Az hogy ő iylen, csak később derült ki. Számomra világos, mert a tünetek alapján utána olvastam. Ő is tudja, hogy valami nem stimmel vele, csak éppen nem akarja tudni, hogy mi az.

A legfájóbb az, hogy egy hirtelen felindultságában, vagy azért mert épp nem érzi, hogy szeretem és fontos nekem, szóval ilyenkor azt mondja, hogy legyen vége a kapcsolatunknak, mert ő többet akar, mint amit én nyújtok neki. Hozzá teszem, szerintem, más nem visené el ezeket a dolgokat tőle, amit én igen, a szeretet miatt.

Szóval, az, hogy legyen vége, miattam, mert én nem olyan vagyok már, mint amilyen voltam és amit ő akar, az nagyon rosszul esik. De ugyanakkor ha megbeszéljük, akkor utána ugyanúgy képes és tud szeretni, mint előtte..

3401. csikil4ny (válaszként erre: 3398. - 124637ff9b)
2017. okt. 5. 15:02
Na ez az, még a pszichiáterek sem diagnosztizálnak könnyen mentális betegségeket, mi meg laikusan ne tegyük. Az is lehet, hogy egyszerűen bunkó, vagy tényleg kellene pszichoterápia, de nincs szó személyiségzavarról.
3400. imaginary (válaszként erre: 3398. - 124637ff9b)
2017. okt. 5. 14:52
Jah, diagnózis. Kicsit előre szaladtam :)
3399. csikil4ny (válaszként erre: 3394. - Acuko)
2017. okt. 5. 14:51

Oh, akkor valamit félreértettem. Ránéztem a profilodra, ahol egy friss kép van babával.


Sok mindent érdemes ilyen esetben mérlegelni. Főleg azt, hogy ha ő nem kezelteti magát, akkor te miért akarsz ebbe beleroppanni? Mert, hogy bele fogsz, az biztos. Persze most a magam szemüvegén keresztül nézem a világot.

3398. 124637ff9b (válaszként erre: 3397. - Imaginary)
2017. okt. 5. 14:09

Először diagnosztizálni kellene.

Azt, ami ugye még nem is biztos, csak egy feltevés.


Én is drukkolok!

Elsősorban a szeretetnek, törődésnek, figyelemnek, amiben ahogy látom, nincs hiány. És hogy kölcsönös legyen.

3397. imaginary (válaszként erre: 3396. - 124637ff9b)
2017. okt. 5. 13:54

Hátha sikerül Acukonak mégiscsak valahogy rávennie egy terápiára.Drukkolok nekik!

Nem egyszerű helyzet.

3396. 124637ff9b (válaszként erre: 3395. - Imaginary)
2017. okt. 5. 09:51

Régen erre mondták, hogy olyan "seveled senélküled" kapcsolat, ma már mindent meg kell magyarázni tudományosan :)


Jó a videó, köszi! :)

3395. imaginary (válaszként erre: 3392. - Acuko)
2017. okt. 5. 08:39

[link]


Hallgasd meg ezt a beszélgetést. Mindenkinek ajánlom, aki ebben a helyzetben van

3394. acuko (válaszként erre: 3393. - Csikil4ny)
2017. okt. 4. 22:25
Hát ezt most nem igazán értem. Nem irtam kisgyerekről. Ketten vagyunk a párommal. Nincs kisgyerek..
3393. csikil4ny (válaszként erre: 3392. - Acuko)
2017. okt. 4. 12:56

Szia!


95% az esélye, hogy a kezeletlen mentális beteggel együttélő kisgyereknél előjönnek a tünetek. Ha nem élnek együtt 5%. Én ezt mérlegelném.

3392. acuko
2017. okt. 4. 09:38

Sziasztok!

Párom valószínűleg borderlines, nem diagnosztizált, mert nem ismeri el, hogy ez van vele, bár tudja, hogy nagyon nincs rendben. Orvoshoz nem hajlandó elmenni, meg sem merem neki említeni, mert akkor a sokadik "vége" lenne a kapcsolatunknak.

Szeretnék valakivel beszélni olyannal, akinek szintén a párja bordi. Szeretnék tanácsot kérni, hogy különböző helyzetekben mit kellene tennem. Azt tudom, hogy nem szabad felkapnom a vizet, nyugodtnak kell maradnom, sőt, őt kell nyugtatnom, vagy ha ez nem megy, akkor csak várni, hogy megnyugodjon. Már sokadszor küld el, de tudom, nem akarja igazán hogy vége legyen, ő ettől nagyon szenved. rettenetesen fél a magánytól, az egyedülléttől, szeret engem, mégis elzavar, gyakorlatilag a semmiért. Mire számíthatok még és hogy bánjak vele???

2017. aug. 9. 15:41
Sziasztok sajnos én is bordelineos vagyok de nem olyan nagy mértékben.
2017. máj. 5. 15:52
Üdv. 25éves làny vagyok és borderlineos...szeretnék hasonló emberekkel fiúkkal és lànyokkal egyarànt beszélgetni akik hasonló gondokkal küszködnek. Meg az is érdekelne,hogy akik teràpiàra jàrnak pontosan mi történik azon belül?
3389. Teomo23 (válaszként erre: 3388. - E3bf3a7dde)
2017. márc. 30. 17:17
Ha belerokkansz akkor sem tudsz segíteni és más nő sem.Szokták mondani,hogy:"A szeretet segít"-rajtunk.De ez is csak egy átmeneti megoldás,egyidő után nem elég.A kúlcs az ha eldönti,hogy változni akar,el megy teraphoz,gyógyszereket szed és talán pár hónap-év kezelés után tud majd normálisan élni.Ezt nem voltál köteles elviselni,akármennyire is szeretted és végül is a magad érdekében jól tetted,hogy elhagytad.Biztosan lesz olyan aki iránt majd hasonlóan érzel és megbecsül.
3388. e3bf3a7dde (válaszként erre: 3387. - Teomo23)
2017. márc. 30. 17:02
Elég szomorú , mert nagyon sok pozitivum van bennetek. A volt párom kisgyermekkorában veszitette el az anyukáját. Gondolom ez okozta a törést. Sajnálom őt,láttam a szenvedését, próbáltam is segiteni, de nem tudtam. Kérte h legyek türelmes vele álljak mellette. Igy tettem, de eltaszitott,szidott,nem bizott bennem. Sajnos ő egyedül van , iszik,és szerencsejátékos. Sztem szexfüggő is. Nincs aki támogassa. Egyetlen esélye h talál egy olyan nőt aki kitart a végsőkig.
3387. Teomo23 (válaszként erre: 3386. - E3bf3a7dde)
2017. márc. 30. 15:58
Ezt meg is értem.Az a gonosz "manó" kb mindenkit tönkretesz aki a közelében van.Igazából teljesen jó,hogy mostmár csak ex...úgy gondolom,ha egy ilyen ember mint én össze találkozik egy normálissal akkor abból csak határtalan dolgok lesznek,akármilyen értelemben. :)
3386. e3bf3a7dde (válaszként erre: 3385. - Teomo23)
2017. márc. 30. 15:23
Ez a lényeg h te teszel ellene, akarsz jobb lenni. De az exem nem jutott még el idáig, és hiába imádtam őt, nem volt türelmem..olyan sokszor bántott szóban h már nem birtam. És igen...a jó oldala tündéri volt, érzékeny, kedves, bújós. Annyira féltékeny volt h mindketten kiborultunk. Azt mondta h annyira szeret h nem tudja kezelni az érzelmeit. Nagyon hiányzik a jó oldala, de a gonosz manótól félek.:))
3385. Teomo23
2017. márc. 30. 11:15
Sziasztok! Én egy borderline fiú vagyok.Láttam,hogy írtatok már erről páran,párkapcsolat stb...azt kell mondjam nagyrészt igazak is.Viszont ennyire azért mi sem vagyunk rosszak.Esetemben inkább egyedül maradok,minthogy össze törjek még valakit.Úgy gondolom,ez nagyon embertől függ,hogy jön ki rajta a "betegség„ mert igazából ez csak egy állapot ami ellen én pl most is teszek.Pszichiátrián vagyok.Szóval,akinek csak ez a problémája továbbra sem rossz ember szerintem csak kicsit félre siklott az élete.Ha valakinek van kérdése ezzel kapcsolatban,nyugodtan írhat. :)
3384. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 3382. - E3bf3a7dde)
2017. márc. 16. 20:32
Nagyon jól döntöttél!!!!
3383. csikil4ny (válaszként erre: 3382. - E3bf3a7dde)
2017. márc. 15. 13:43

Az jó, ha nem haragszol, így hamar túl leszel rajta.


Nekem is hamar ment. Mondjuk egy év kellett, de most már olyan vagyok, mint a találkozásunk előtt.

2017. márc. 15. 13:36
Tudom h jól döntöttem!! Azt is h manipulált ,kihasználta a szeretetem és a jó szivem..nem haragszom rá mert beteg a lelke. Jól lerombolta az enyémet is. Várom h az idő feledtesse!
3381. csikil4ny (válaszként erre: 3380. - E3bf3a7dde)
2017. márc. 15. 13:15

Ez nagyon aljas húzás! Az ő hibáit ne a te nyakadba varrja! Jól döntöttél!


Megkapta a lehetőséget, amikor mellette voltál. Miért nem élt vele? (Költői kérdés)

2017. márc. 15. 11:02
Múlnak a hetek a szakitás után ..tartom magam..nem keres nem keresem. Nagyon hiányzik, szeretem, aggódok h mi van vele. Sajnos azóta hallottam ezt azt..piál, nőzik, felelőtlenül él. A fülembe cseng h kérte h legyek mellette ne hagyjam elveszni tőlem várta a kiutat, holott ő üldözött el a viselkedésével. A szivem szakad meg de nem tudom felvállalni!!
3379. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 3378. - E3bf3a7dde)
2017. márc. 4. 18:07
nem saját tapasztalat hál'istennek, egyéb ismeret. jön majd más és az idő sok mindent megold.
3378. e3bf3a7dde (válaszként erre: 3377. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 4. 17:17
Saját tapasztalat? Nem könnyű...nagyon szerelmes voltam. De erősnek kell lennem!!!
3377. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 3375. - E3bf3a7dde)
2017. márc. 4. 16:34
nagyon jó, hogy szakítottatok. kerüld el akkora ívben amekkorában csak tudod.
3376. csikil4ny (válaszként erre: 3375. - E3bf3a7dde)
2017. márc. 4. 16:02
Szerencse, hogy ki tudtál lépni a kapcsolatból. Reméljük, hogy hamar talpraállsz. Sok erőt hozzá!
2017. márc. 4. 16:00
Most ért véget egy szerelmi kapcsolatom. Nagy valoszinüséggel borderline volt a fiú. Elolvastam a fórum hozzászólásokat, minden stimmel sajnos. Mikor megismertem elbüvölt hihetetlen kedves udvarias volt minden rezzenésem figyelte kedvemben járt. Bele is szerettem. Pár hét mulva jött a hidegzuhany. Hirtelen kurvának nevezett. Féltékenység bizalmatlanság, utána bocsánatkérés sirás. És ez igy ment négy hónapig. Kikészültem lefogytam. Elveszitettem a türelmem. Napi szinten bizonygattam a hüségem szerelmem. Minden percemről be kellett számolnom. De ez sem volt elég. Több szeretetet kért több szexet. Szinte folyamatosan szexre vágyott. Már kevésnek éreztem magam. Irreális dolgokat képzelt be pld.hogy este ha nincs velem mással alszom vagy hogy munka után ha van fél órám nem boltba megyek hanem a szeretőimhez. Szerinte több is volt. Gondolom magából indult ki. Nem birtam idegileg kezdtem összeomlani. Szakitottunk persze én vagyok a hibás mert nem értékeltem őt. Most probálok talpra állni szeretem őt de nem tudom felvállalni. Persze iszik is és szerencsejátékos gondolom h sok nője van szinte mindig szexre vágyott. Szörnyű lehet igy élni és szörnyű volt nekem is nem kivánom senkinek!
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook