Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam tiszta pötty - ételallergia?! fórum

Kisfiam tiszta pötty - ételallergia?! (beszélgetős fórum)


1 2
31. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 30. - Kittycat2)
2009. szept. 16. 18:25
Az ekcéma nincs összefüggésben az ételekkel, fertőzés okozza.
2009. szept. 15. 14:38
tegnap felírt a bőrgyógyász egy krémet, mindjárt meg is nézem, lehet, hogy ugyanezt kaptuk, amit ti... és észrevettétek esetleg, hogy bizonyos ételek adása után rosszabbodna az ekcéma?
29. elvira79 (válaszként erre: 27. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 15. 13:54
Mi is ezt a krémet használjuk, meg hozzá a fenistil cseppet. Ez szokta rendbe hozni a kisfiamat!
28. elvira79 (válaszként erre: 25. - Kittycat2)
2009. szept. 15. 13:50
Szia! Nekem is azt mondta az orvos,hogy biztos tejcukor érzékeny, mert én is az vagyok! Nekünk meg csinálták az allergia vizsgálatot tavaly, akkor volt 2 éves,vért vettek tőle. Akkor nem mutatott ki semmit. Most kíváncsi leszek holnap kell idő pontot kérnem a kórházba allergia vizsgálatra,hogy ott remélem többet tudnak mondani.
27. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 23. - Elvira79)
2009. szept. 15. 10:22

Az ételallergia csalánkiütést okoz. Mi is ebben a cipőben járunk, sajnos nem tudjuk, mi váltja ki.

Elocom krém (fel kell íratni) és Calcimusc a jó rá, pár nap alatt elmúlik.

26. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 18. - Kittycat2)
2009. szept. 15. 10:20

A nagyobbik lányomnak a keze lett ekcémás.:( Egészen pici korától szopja az ujját és az elvékonyodott bőrréteg fertőződött el, majd elterjedt a fél kezén.:(

Két hétig kötöztem neki, hogy ne mossa le a krémet, amit felírtak.

Kitartás, nagyon sokáig elhúzódhat, esetleg visszatérhet.

Ha csak egy testrészen vannak pöttyök, az csalánkiütés...ezt okozhatja ételallergia, öblítő, mosópor, bármi. Ezt Elocom krémmel és Calcimusccal (napi 2 x fél ampulla) el lehet mulasztani.

25. Kittycat2 (válaszként erre: 23. - Elvira79)
2009. szept. 15. 09:48
Képzeld, én is laktóz-érzékeny vagyok, nálam hasmenéssel jár, azért is zavar ez az ekcéma-téma. Állítólag örökölte a gyerek, de sem a férjemnek, sem pedig nekem nincs ekcémám. Én inkább arra gyanakszom, hogy étel csapja ki. Viszont két éves kor alatt nem csinálnak allergia vizsgálatot. Úgyhogy marad a táplálkozási napló és az odafigyelés.
24. Kittycat2 (válaszként erre: 22. - Serry)
2009. szept. 15. 09:46
Már pár napja vezetem a táplálkozási naplót, de még nem jöttem rá, mitől lesz rosszabb a bőre, hátha egy-két héten belül okosabb leszek. Köszi a Calcimusc ötletet, pont van is itthon!
2009. szept. 15. 08:18
Szia! Kisfiamnak már két éve van étel allergiája és apró pici pöttyei vannak nekünk is ekcémát mondtak rá.Tavaly vettek tőle vért de abból nem derült ki mire allergiás. Most kérek idő pontot az egyik kórházba mert most fog kezdeni az óvodába és szeretnénk tudni,hogy mire allergiás. Én tejcukor érzékeny vagyok nekem csalán kiütéssel ,hányás, hasmenés, száj, nyelv duzzanattal,fulladással jött ki. Mi a majonézre vagy tartósítószerre gyanakszunk.De az orvos tej cukor érzékenységet mondott. Mi is krémet és cseppet használtunk ezzel múlt el.
22. Serry (válaszként erre: 20. - Kittycat2)
2009. szept. 15. 07:42
Mindenképpen írj táplálkozási naplót néhány hétig. Írd fel miket evett mi volt a reakció ezzel kizárhatod a ludast. De persze nem teljes bizonyossággal. Azt is nézd meg,hogy ha nem eszi a gyanús elemet akkor rendeződik-e a bőre. Ihat Calcimuscot is ha van otthon enyhíti a viszketést.
21. gabilive (válaszként erre: 20. - Kittycat2)
2009. szept. 14. 22:22
A lányom tejallergiájára is azt monták először,hogy melegkiütés!Mivel nem múltak el,másik gyerekorvoshoz vittem,aki ránézésre megállapitotta,hogy tejfehérje allergia.
20. Kittycat2 (válaszként erre: 19. - Serry)
2009. szept. 14. 22:10
szia, ezt a témát próbáltam már körbejárni. mosószert nem váltottunk, ugyanazokat a ruhákat hordta mint eddig. én inkább úgy gondolom, hogy étel lehet a ludas, mert most kezdett el liszttartalmú ételeket és tejtermékeket enni. az orvos szerint ugyan nincs ilyesmihez köze, de szerintem nagyon sok minden múlik a táplálkozáson, úgyhogy majd figyelem, milyen élelmiszerek fogyasztása után bővül a pöttyöcske-gyűjtemény.
19. Serry (válaszként erre: 18. - Kittycat2)
2009. szept. 14. 20:34

Szia!

Ha ekcéma akkor viszont valami allergia. Étel vagy mosószer vagy esetleg ruha: nem műszálas véletlen ami rajta volt? elég ha csak egy kicsit az.

18. Kittycat2 (válaszként erre: 17. - A6cd9cfa0c)
2009. szept. 14. 20:06
hát képzeld anyecs, a vége az lett, hogy ma délután elvittük a kisfiamat egy gyerek bőrgyógyászhoz, aki úgy tűnik, kimondta a végleges verziót: ekcéma. kaptunk rá krémet, kenegetni kell, szegénykémnek csak a hónaljában több tucat van, de remélem ez elmulasztja.
17. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 16. - Kittycat2)
2009. szept. 14. 15:49
nagyon örülök hogy nincsen gond! :)
16. Kittycat2 (válaszként erre: 14. - A6cd9cfa0c)
2009. szept. 14. 12:17
sziasztok, az ügyeleten annyit mondtak, hogy semmi komoly gondot nem látnak, valószínűleg valamilyen mosószerre allergiás. ma voltunk lent méredzkedni a gyerekorvosnál, ott pedig melegkiütésként diagnosztizálták. így legyek okos. :) lehet, hogy még futunk egy kört a bőrgyógyásznál. végül nem derült ki, miért sírt ennyire szegény babácskám, végül az ügyelet miatt fél 12-kor került ágyba, éjjel még sírdogált jó néhányszor, de végül fél kilenckor jókedvűen ébredt. de valószínűleg tényleg nem étel allergia, mert reggel semmi olyasmit nem evett, mégis mire leértünk az orvoshoz, megint az egész teste kiütéses lett, úgyhogy megnézem a mosószereket, öblítőket, nem vettünk-e véletlenül mást, mint szoktunk... köszönöm mindenkinek a segítséget lányok!
2009. szept. 13. 23:28
Hogy van a kicsi?Mit mondtak az ügyeleten kiváncsi lennék rá mi okozta szegénykénél?A skarlát is ilyesmi tünetü láztalan csak azok viszketnek .Na mindegy is a dokik okosabbak.
14. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 13. - Kittycat2)
2009. szept. 13. 21:51

jajj! :(

írd meg mi volt jó... remélem nem nagy a baj :(

lehet hogy valami megcsípte!

2009. szept. 13. 21:50
bocs csajok, köszi a választ mindenkinek, de úgy néz ki, indulunk az ügyeletre, a kicsim folyamatosan sír, nem tudjuk megnyugtatni.
12. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 11. - Kittycat2)
2009. szept. 13. 21:48
hm... ez csak az Én véleményem. megnyugtatásképpen azért Én megnézetném egy orvossal, de elképzelhető, hogy a babaolaj a vétkes. végülis a baba is "szétkenhette" magán nem? Én egyszer egy parfümmel jártam így és nagyjából deréktól felfelé volt ilyen. ha gondolod akkor mellőzd most a babaolajat, ha attól van akkor el fog múlni... de vidd el orvoshoz. az allergiás tünetekkel nem szabad várni. írd majd meg jó, hogy miujság? a kis rucik sem újak rajta? vagy a takarója? vagy nem is tudom?!
11. Kittycat2 (válaszként erre: 9. - A6cd9cfa0c)
2009. szept. 13. 21:41
hűha, nem ételallergia? akkor fogalmam sincs mi lehet, próbálom erősen végiggondolni, változtattunk-e bármi mást. egy tippem lenne, talán a babaolaj,amivel a hajlatokat töröljük. de nem csak a hajlatokban van a kiütés, hanem a nyakától egészen a térdéig. akkor is lehet esetleg ez?
10. Kittycat2 (válaszként erre: 5. - A6cd9cfa0c)
2009. szept. 13. 21:38
anyecs, nem, nem váltottunk öblítőt vagy ilyesmit, csak az ételek terén történt változás.
9. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 4. - Kittycat2)
2009. szept. 13. 21:19
szerintem ez nem ételallergia. valami másra allergiás. ez a fajta kiütés az esetek többségében a bős és az allergizáló anyag kontaktusán jelenik meg. próbáld meg átgondolni hogy használtál-e mást? bármit?
2009. szept. 13. 21:19
Bocsi,nem tudom,miért ment el 2-szer!
7. gabilive (válaszként erre: 1. - Kittycat2)
2009. szept. 13. 21:18

Szia!Az ételallergia nem feltétlenül jár hasmenéssel!Az én lányom tejallergiás volt(hálistennek már múlt idő),de soha nem ment a hasa,"csak" kiütéses volt.

Ettől persze a kisfiadnál bármi lehet,akár ételallergia is.

6. gabilive (válaszként erre: 1. - Kittycat2)
2009. szept. 13. 21:18

Szia!Az ételallergia nem feltétlenül jár hasmenéssel!Az én lányom tejallergiás volt(hálistennek már múlt idő),de soha nem ment a hasa,"csak" kiütéses volt.

Ettől persze a kisfiadnál bármi lehet,akár ételallergia is.

5. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 3. - Serry)
2009. szept. 13. 21:18

azt el tudom képzelni, hogy a krémtúró vagy puding valamelyik összetevőjére allergiás.

vagy nem váltottál mondjuk öblítőt vagy fürdetőt vagy nem történ más téren váltás?

2009. szept. 13. 21:17
pici pöttyök, az egész testén, még a hónaljban is. száraz felszínű, és nem piros, de ha végighúzom a bőre felszínén a kezem, akkor érzem, hogy sok van. először a combján, és combhajlatban jelent meg. rengeteg van... :( a hátán viszont érdekes módon egy darab sincs. ez vajon akkor ételallergia lehet?
3. Serry (válaszként erre: 1. - Kittycat2)
2009. szept. 13. 21:16
Hasmenéssel a laktoz intolarancia jár. Étel allergia kiütése viszkető apró illetve egybefolyó csalánkiütés.
2. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 1. - Kittycat2)
2009. szept. 13. 21:12

szia, Nekem nincsen babám, de eü végzettségem igen. milyen jellegűek a kiütések? pici pöttyök vagy foltos? vszáraz felszínű? viszket? hámlik? hol jelentek meg először? mennyi van belőle?

az ételallergia általában csalánkiütés jellegű...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook