Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi használható a zoknik összefogására mosáskor? fórum

Mi használható a zoknik összefogására mosáskor? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2009. ápr. 26. 20:16

Én sem használok semmit, de bizti kellene. Először is, én is 5 emberre mosok, amit itt valaki jól ki is számolt. Szóval rengeteg zokni:(

Én mosás után teregetés közben párosítok, egymás mellé rakom őket, úgy csipeszelem a száríróra.

A csipeszes megoldás jobb lenne, valószínú kipróbálom.

Nekem is elöltöltős gépem van, és egyszer előfordult, hogy a zokni párja eltűnt. Kerestük nem lett meg, pedig tudtam a gépbe tettem.

Na kb. 1 hó múlva elromlott a gép, nem szivattyúzta ki a vizet. Jött a szerelő, és a vízelvezelő csővéből előkerült a fél pár zokni:)

Azóta is jó a gép.

78. Anyagi
2009. ápr. 26. 06:55

Nem gondolná az ember, hogy ez ennyi embernek okoz problmát!

Én mindenesetre utálnám a büdös zoknikat egyenként tapogatni!

Egyszerűbb teregetésnél egy kis helyet hagyni a már kiterített darab mellett és ha a párja a kezembe kerül, már tehetem is az üresen hagyott helyre. Nem is beszélve róla, hogy amíg én a nagyobb darabokat teregetem, addig a kisebbek a gyerek feladatköréhez tartoznak!

Közben lehet beszélgetni!!!

2008. okt. 31. 14:37

Én is teregetés előtt párosítom.

A gépem felültöltős,tehát nem kell attól félnem,hogy a dob mellé megy.

(és így legalább már a tiszta és illatos zoknikat kell fogdosni:))))))

A fehérneműket én körszáríton szárítom.

2008. okt. 31. 14:10
Alábad.
2008. jún. 17. 12:37
semmit nem használok. Mosás elött megkeresem a párját, és csak azután teszem a mosásba. a teregetéskor pedig a zokni száritóra már párban teszem rá száradni és ha megszáradtak a levételkor már tekerhetem is össze.
2008. jún. 13. 22:23
Mosózsák.
2008. márc. 29. 09:45

A zoknicsipesz nagyon jó dolog:))

nekem olyan van, amikek a végén akasztó van.

Igy rögtön lehet teregetni is:))))))

Párban van , könnyű teregetni és mindenki rögtön megtalálja a sajátját, mert mindenkié más színű:))))))))

72. szanád (válaszként erre: 62. - 7934d1ac97)
2008. márc. 27. 13:41
én is )))))) egy nagyon praktikus dolog !!!!!
2008. márc. 27. 13:17
Semmit!Már a szárítóra úgy teszem fel párban, így leszedéskor nincs gond vele! Egyébként a gyerek rendszeretésre való szoktatásával kapcsolatban csak annyit, hogy mi gyerekként jókat szórakoztunk az öcsémel amikor párosítani kellett a zoknikat. Azóta meg a kislányommal...
2008. márc. 24. 21:01
hajgumi
2008. márc. 24. 19:42

a két össztartozó zoknit egymásra teszem, összehajtom őket együtt és a az egyikük "lyukas" azaz nyitott végét megfogva, azt áthúzom a másikon is, is tuti egybe marad a mosáskor


nem kell ide csipesz, meg semmi se

2008. márc. 8. 18:52
miért szét szokott esni a zokni?
2008. márc. 8. 08:50
zoknicsipesz
2008. márc. 8. 08:49
engem hidegen hagy,és csipesz nélkül is megtanítható a gyerek a rend szeretetére.csipesznyi idő alatt összepároztatja simán is,hisz eddig sem ömlesztve tároltuk....
2008. márc. 8. 08:45
Erröl sem hallottam még!
2008. márc. 7. 17:53
Ilyenről még nem is hallottam, de jó találmány! Be is fogom szerezni.
2008. márc. 7. 17:48

Kedves Forumozók!

Számos topikot, fórumot találtam az utóbbi időben, ahol konkrétan keresik a zoknicsipeszt, illetve a megoldást az elkallódó, elcserélt zoknikra.

Szeretnék eloszlatni néhány tévhitet és reagálni pár megjegyzésre:

A zoknicsipesz kiválóan használható elöltöltős mosógépen bármilyen mosózsák nélkül is hiszen pont erre lett kifejlesztve. Ahhoz hogy rendesen összefogja a zoknikat megfelelően kell felhelyezni arra. A zoknicsipesz használatának lényege, hogy amikor valaki megvásárolja, az összes zoknijára egyszerre fel kell tennie. Ezután csak arról a zokniról kell levenni, amelyik éppen a lábunkon van, majd mielőtt a zoknit a szennyesbe dobnánk egy mozdulattal visszahelyezzük a csipeszt a zoknira. Így kerül a mosógépbe, majd a szárítóra és végül a fiókba. A különböző színek segítségével pedig minden családtag könnyedén megtalálhatja a saját zokniját. Minden szkeptikusnak ajánlom, hogy egyszer legalább próbálja ki és meglátja mennyivel könnyebb lesz a teregetés. Mindemellett a gyermekeket is játszva megtaníthatjuk vele a rend szeretetére.

Üdvözlettel: Rádi Róbert a gyártó cég kereskedelmi igazgatója

radir@jantar.hu

2008. febr. 10. 09:34
zoknicsipeszt!! imádom, rengeteg időt megspórol nekem !! :O)) nem kell párosítani a zoknikat, nincs keveredés semmi imádom!!!
61. ibszi
2008. febr. 9. 22:03
Viszont tetszenek a módszerek!!
60. ibszi
2008. febr. 9. 22:02

Semmit!

Szárítás előtt párosítok és úgy teregetem ki.

2008. febr. 1. 01:23
Tobben irtatok hogy mosozsakot azert hasznaltok, mert eloltoltos a gepetek. Mi az osszefugges?
58. direne
2008. jan. 31. 21:58
Nem tudom, írtam-e már ide, de mi Roddy, vagy valami ilyesmi nevű zoknicsipeszt használunk, én mosáskor mosózsákba dugom a zoknikat, mert elöltöltős mosógépünk van. A zoknit levételkor egyből belehúzom a csipeszbe, úgy teszem szennyesbe, majd mosás után abban is teszem el a szekrénybe...felvételkor a csipeszt behajítom egy csipeszgyűjtő dobozba...tuti, hogy vagy 150 csipesz van állandó körforgásban így négyünknél...Mindenestre imádom!!! :-))
2008. jan. 9. 05:18
A 100Ft-os boltokban kapható,zokni összefogó,kis műanyag karikák!
2008. jan. 6. 13:36
húúú.na tudjátok ki fércelgetné párossával a koszosat,aztán szedjem szét felvételhez és újra össze!!!másrészt a sorozatos varrosgatást azthiszem a mai zoknik többsége nem birná...apa munkászokniai még talán,de e fiúké és az enyém nem...én többnyire bedobálom csak a gépbe,ha van kedvem teregetésnél válogatok,ha nincs,akkor csak szárazon...a gyerkők lassan segítenek ebben,nekik tényleg jó buli,addig is elvannak:))
2008. jan. 6. 09:32
én vettem zoknicsipeszt,nagyon jó
54. zezsua
2007. okt. 23. 22:25
Azért inkább a tisztát párositom mint a koszost!
53. zezsua
2007. okt. 23. 22:24
ugyan az,mint Marex
2007. aug. 8. 16:15
Hullámcsat. x)
51. moncus (válaszként erre: 50. - LoLiNa)
2007. aug. 8. 11:21

Lehet ilyet rendelni a quelletől. 490-be kerül 30 db. Szerintem nagyon hasznos, főleg, ha sok zoknit fogyaszt a család.

Nálunk nagyon bevállt!

50. LoLiNa
2007. júl. 16. 05:55
van olyan csipesz szerű valami. mielött a szennyesbe dobod a zoknit, belefűzöd. műanyag, mosható. kis ,kampó, van a tetején, hogy feltudd akasztani
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook