Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mivel lehet porcelánt ragasztani? Van egy talpas tányérom és lejött az alja. Próbáltam megragasztani kemény műanyagrag-val, de nem jó hozzá! fórum

Mivel lehet porcelánt ragasztani? Van egy talpas tányérom és lejött az alja. Próbáltam megragasztani kemény műanyagrag-val, de nem jó hozzá! (tudásbázis kérdés)

2010. dec. 31. 10:28
Mi, édesanyámmal közösen üveget ragasztottunk össze, a felhasznált anyag "vízüveg" volt. Szerintem érdemes lenne kipróbálnod a porcellán esetében is. Anyaga miatt igen remekül megszilárdul, mert például a kályhák samottozásánál is használják. (Megnéztem, anyaga Nátrium-szilikát.)
8. Anyagi (válaszként erre: 6. - 00346cf747)
2009. szept. 14. 17:51

Ez egy hollóházi talpas gyümölcsöstányérom, ami pár hónapos korában már elvált a talpától. Pont megvárta azt az időt, hogy már ne lehessen visszavinni. Megragasztottam kétkomponensű műanyag keményragasztóval, de innen már csak mint dísz szerepelt. Sajnos a díszeket is el kell mosni néha, de ezt az igénybevételt sem bírja, megint szétjött. A ragasztó egyszerűen nem tapad meg a porcelánon érdesítés és zsírtalanítás után sem.

Hát ezért kérdeztem meg kedves, nálam okosabb Hoxás kollégáimat, hogy mit javasolnak!

2009. szept. 13. 20:04

van külön porcelán ragasztó-de én a helyedbe nem ragasztanám meg mert szerencsétlenséget ad

de te tudod a tiéd

2009. szept. 13. 19:53
Ha rendeltetésszerűen használni szeretnéd, akkor semmivel.
2009. szept. 13. 19:49
Patex pillanatragasztóval
2009. szept. 13. 19:48
UHU porcelánragasztó....bár sosem próbáltam,de létezik.
2009. szept. 13. 19:47
Van egy pillanat ragasztó,ami kimondottan üvegekhez meg ilyenekhez van!
2009. szept. 13. 19:45
Nekem Pal.a-tex segítségével sikerült már porcelánt helyreállítanom.
2009. szept. 13. 19:44
Mivel lehet porcelánt ragasztani? Van egy talpas tányérom és lejött az alja. Próbáltam megragasztani kemény műanyagrag-val, de nem jó hozzá!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook