Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha megöregszel beköltöznél egy idősek otthonába? Milyen tapasztalataid vannak némelyik otthonról? fórum

Ha megöregszel beköltöznél egy idősek otthonába? Milyen tapasztalataid vannak némelyik otthonról? (beszélgetős fórum)


1 2 3
85. ronka
2013. aug. 10. 18:35

Eddig azt gondoltam,hogy öreg napjaimat ilyen otthonban fogom leélni!Férjem meghalt,gyerekeim külföldön élnek.Nem akarok senki terhére lenni.

De ezek után amit itt olvastam meggondolandó!

2013. aug. 10. 09:19
Mi egy magánotthon tapsztalatai alapján bizton állíthatjuk, hogy itt sem volt jobb az alapítványi vagy a nonprofit Kft.-nél töltött hónapoknál. A Soproni GOLD NYUGDÍJAS APARTMANHÁZ gondozottjaiként kijelenthető, hogy a meghirdetett szolgáltatások köszönő viszonyban sem voltak a valósággal! Hosszas várakozást követően végre a Hatóságok is igazolták észrevételeinket panaszunk nyomán. A számla nélküli befizetések miatt a NAV megtette a szükséges intézkedéseket, a Fogyasztóvédelmi Felügyelőség pedig panaszainknak megfelelően többrendbeli "megtévesztés" miatt marasztalta el a tulajdonos Kft.-t.Soha többet idősotthont!!!
2013. jún. 13. 12:24
Nem költöznék be idősek otthonába ameddig el tudom magam látni. Rossz tapasztalataim vannak az idősek otthonával kapcsolatban...
2013. jún. 11. 20:25
nekem a nagymamám van most sajnos olyan állapotban,hogy vagy magunkhoz kéne vennünk, de nincs elég hely vagy ápolónő vagy otthon. Az utóbbi kettő nagy drágának tartom ki kell hogy mondjam drága öregnek lenni. Ti mit ajánlanátok?
2013. jún. 11. 14:53
Nagyon szomorú tapasztalatom van.NEM!!!Utalok az 53-as hozzászólásra.
2013. jún. 11. 13:39
Biztos hogy nem költöznék be.
79. hamyka (válaszként erre: 77. - Korteforma)
2012. máj. 1. 19:56
vegyes érzelmeim vannak az idösek otthonos ápolással és az otthoni ápolással kapcsolatosan....
78. hamyka (válaszként erre: 77. - Korteforma)
2012. máj. 1. 19:55
Értem értem, é nem tudtam hogy ez ilyen bonyolult....
2012. ápr. 28. 17:16

Dolgoztam idősek otthonában. Magánotthon persze, profitorientált-ennek ellenére ahol én voltam, az se volt nyereséges. Kb. nullszaldós.

A programok és az ellátást jobb, mint egy állami intézményben. Pl. magánotthonok 1-2-3 ágyasak, az állami simán 4-6 ágyas. Hát köszi...

Nagyon sok múlik a "fejen", mint minden más esetbe is. Ha az üzemeltető, intézményvezető, főorvos-főnövér normálisak, fontos számukra az ember, akkor ez meg is látszik a szolgáltatáson.


A kérdésre válaszolva: nem szeretnék ilyen helyen megöregedni-meghalni, csak ha nincs más választás (pl. állandó ápolásra van szükség).

76. erikpipi (válaszként erre: 22. - Virág47)
2012. ápr. 28. 17:10

Nem csak a gondozón múlik, hanem a főnök vagy tulajdonos hozzáállásán is. Igaz, az ápolók között is széthúzás van, sokszor a tulaj/főnök kényszeríti őket a besúgásra, és hasonlókra.

Hogy megértsd. A magánotthonok profitorientáltak. Tehát az lényeg, hogy befizesd az egyszeri beugrót, és hamar "elmenj"..

Az önkormányzati otthonban fizet az állam, fizetsz te mint gondozott/család és az önkormányzat is hozzáad ha tud. Itt nincs haszon.


Igen, vannak nem alkalmas ápolók. És vannak követelő tulajdonosok, főnökök, ápolásvezetők, sokszor ők tehetnek arról, hogy az ápoló olyan amilyen.


Nincs olyan rokon, akit képes lennék berakatni, még akkor sem, ha demens lenne.


Kicsit kiábrándult vagyok, de nem a saját szakmai tudásom a kiábrándulás oka, hanem a szakmai hozzá nemértés, a közöny, a kötelező hazudozás a rokonnak, és az, hogy nem adhatom a gondozottaknak azt a szeretetet tudást amit a magamévá tettem. Azt adhatom, amit engednek....

75. hamyka
2012. ápr. 28. 16:55

Mármint a család segítös férfira értem hogy gyáva... nem tudom de mint mondtam nem érdemes ilyen család segítössel foglalkozzni!!!! mindenbe bele kötnek!!! senkinek sem ajánlom öket!!


nah ennyit a család segítöröl....

74. hamyka
2012. ápr. 28. 16:54

a család segítös csukt be ellöttem az ajtot...


azt mondta hogy menjek a gondnokomhoz szerdán, fogok is menni!!//Jah megkérdi hogy van-e gondnokom mondom van/aszem kérdezte hogy hívják, megmondtam hogy hívják// én azt hittem hogy kihívja, nem hívta ki...


szerintem vagy azért nem hívta ki mert nincs meg neki a száma vagy azért mert egy gyáva kukac....


sööt!! anya miatt van gondnokom.... bíroságon is voltam, én bíroságon!!?? jo mii? röhely... 2 tárgyalás is volt....


a legdurvább a bíroságon az volt hogy aki helyettesítete az ügyvédemet még van pofája meg kérdezzni hogy ki intézte el a családi potlékot... mondom één.... ugy harcoltam ki magamnak 2010-ben..... mindent meg akarnak vonni az embertöl...


így is megvan a magam baja még pedig ezek:


1. azt se tudom hogy mikor hívnak be/mint mond majd a bizottság nekem...


2. a házat nem tudom felujítani pedig nagyon felkéne...


Nem mondtam a családsegítönek hogyha annyira kell az a nyavalyás pénz a házfelujításra akkor most mindent vonjak meg magamtol és üljek egy sötét szobában?? nem tudom erre mit válaszolt volna....


szerintem a család segitö mindent eltulozz... Nem azt mondom hogy nem kell a házat felujítani, igenis fel kell kellene,de az sem élet úgy szerintem hogy mindent megvonok magamtol.....


Eléggé nagy szegénység van a mai világban,és én anno azért probáltam meg leszázalékoltatni magam hogy kapjak valami lovét... lehet hülyeséget követtem el hogy le százalékoltatam magam, de én azért menekültem ebbe hogy valami kis lovét kapok...


dolgoznék één, de hol dolgozzak?? csak egy kerékpár szerelös szakmám van// el is végeztem a kerékpár szerelös szakmát van is rola papírom de nem ugy áll a kezemre ahogy én szeretném....


Eléggé vegyes érzelmeim vannak a leszázalékolással kapcsolatosan....


anya dolgozott de tönkre ment a szentesi ruhagyár kár érte, mondom majd onan elmegy nyugdíjba... hát nem....


nagyon nehéz ez akárhogy nézzük is....

73. hamyka
2012. ápr. 28. 16:31

Meg kapott anya behívot hogy mikor kell mennie az ooszi elé,tudjátok orvosi bizottság...


és ugye leírták hogy miket kell vinnie, én írtam neki össze hogy miket kell vinnie, mert szerintem itthon hagyna mindent....


a behívoval van egy nyilatkozat, amit ki kellet töltenie.... Mindent ugy kellett neki megmondani...


kérdezi tölem hogy oda a nevé kell-e írni,mondom neki: írjaad mááár, meg voltak olyan adatok amiket én nem nem tudtam, pl: hogy meddig dolgozott teljesen kiakasztot azzal a nyilatkozattal.... Még ebben is én segítek neki hogy ne szurja el hogy megkapja a lovét........


Visszatérve a családsegítöre: Kérdem hogy elkisérjem Május 8.-án?? erre a családsegítös férfi: kutyakötelességed elkisérni....// de akkor így meg nem lesz önálló szerintem.... sööt attol is félek hogyha nem segítek neki valamilyen papírt itthon hagy és nem kapja meg a lovét....


és elöttem becsukta az ajtot... nah a család segítöhöz sem fordulok többet, még akkor sem ha éhen döglök,de azt tuti támogassák aki rá sincs szorulva....


Nem érdemes a család segítövel foglalkozzni... jah,meg azért mentem be hogy azt a hosszu levelet higgadtan átbeszéljük de ezekkel nem lehet beszélni, sööt végig sem hallgassák az embert.....


a Szentesi Gyámhivatalba így is ugy is mennem kell a gondnokomhoz, majd ö kitalálrá valamit....


Nem mehet ez így tovább.... talán ott jobban megértenek....

72. hamyka
2012. ápr. 28. 16:12

sziasztok :)


Tudom,tudom sokan ismertek itt és tanácshoz fordulnék hozzátok már ha lehet....


Eléggé bonyolult az életem... hogy miért?? nah ezt probálom most nektek le ecsetelni..



Tudjátok én is le vagyok százalékolva és anya is...


De itthon ugy kell neki megmondani hogy micsináljon, és én ezt már unom....


Ma ön magátol lenyirta a füvet,, ez nem egy nagy dolog..... meg szokott gazolni a kertben..... ez sem nagy dolog.....


a számlák beadását azért válaltam be évek ota hogy majd elesi hogy kelll.... már összeírtam neki hogy kell beadni a számlákat de szerintem nem tudja a pénzt kezelni....


Meg hát fel lettem jelentve mert hangosan beszélek....


Takarítani elfelejt, ugye ha valami baj éri kit vesznek elö? na kit? hát engem :(


totál elegem van az egészböl.... Most pénteken voltam benn a tanácsnál nem értenek meg, anya meg sírt hogy ne adjam be, pedig az én megítélésem szerint szüksége lenne egy ilyen idösek otthonába... vagy gondnok+ ápolo.... jövedelme nem valami sok....


Ahogy én észrevettem ki-ki felejt dolgokat........


Jó oké azt be is merem hogy én sem vagyok profi de én megcsinálgatom a dolgokat itthon....


Nem akarom anyut rossz szinben feltüntetni...


Voltam a család segítönél nah azokkal sem lehet szót érteni... sööt szerintük a net és a kábeltévé és a fundamenta luxus... akkor micsináljak itthon ha se internet se kábeltévé?? bulizzni nagyon keveset szoktam, nah nem azért mert nem akarok, hanem szegényes emberke vagyok illetve félek hogyha valami baj éri engem vesznek elö, illetve hogy a számlák nem lenének kifizetve, éhen halna/ nem lenne tisztaság....


Van hogy át megy a szomszédhoz szomszédolni... engem nem is zavar, csak annyibol zavar hogy ha oda át van akkor ugye nincs kitakarítva....


meg mi van ha a gáztüzhelyt vagy a a csapot nyitva hagya?? akor vagy fel gyújtsa magára a házat vagy árvizet csinál.....


A tanácsnál meg csak érdeklödtem, kérdezik van-e gondnokom... Mondom van, erre ök: gondnokod nélkül nem intézhetsz ilyen ügyet.... milyen rendeleted van kérdik... mondom nekik én: olyan rendeletem van hogy korlátozott cselekvö képességü,// és tudom hogy ilyen ügyet nem intézhetek gondnokom nélkül most csak érdeklödök hogy mik a lehetöségek.. mint mondtam az elébb anya meg sírt hogy megváltozik eltudja magát látni.... háát én erre nem veszek mérget hogy eltudja magát látni....


jah visszatérve a család segítöre: rám hívta a rendörséget mert amiket írtak a levélben nem ígaz, egyedül az ígaz a levélböl hogy a ház felújitásra/átépítésre szorul.... ezt nem is tudom letagadni mert nagyon meglátszodik a házon...


4 rendör jött ki a család segítöhöz azt hittem most pénteken hogy nem jövök haza....


külön-külön meg lettünk hallgatva, és meg be voltam tojva hogy nah elvísznek....


A rendör azt mondta nekem hogy hogy nézz már az ki hogy beadod édesanyádat az idösek otthonába aki ápolt/pelenkázott/tisztába rakott/szoptatot??


És a lelkemre kötöte hogy nagyon vigyázzak rá.... ha még egy bejelentést kapnak engem elvisznek a zárt osztályra...


Meg mondtam a rendörnek hogy ugy kell itthon megmondani neki hogy micsináljon, erre a rendör: anyukád nem rabszolga/ erre én: tudom hogy nem rabszolga, valahogy így mondtam neki...


Nah de ha állandoan ittohn vagyok vele hogy bulizzak?? ha kijön a rendör és nem talál itthon utánnam jöhet hogy hova lettem??


teljesen tanácstalan vagyok...


az lesz hogy a gondnokomhoz fogok fordulni az az a gyámhivatalhoz..... és majd ök mondanak rá valamit...


Lehet hogy paranoiás vagyok némely dologban de jobb félni mint megilyedni....


Nem tudom hogy ennél jobban hogy írhatnámle/mondhatnám el a gondomat....

71. Zizisicc (válaszként erre: 69. - Tulivirag)
2011. szept. 15. 21:04
Mennyi idő alatt sikerült ott elhelyezni? Sokat kellett várni? A napi díjon kívül milyen költségekkel járt/jár?
2011. szept. 4. 13:08
Nagyon ügyesen cselekedtél. Bár én is mindjárt az elején így gondolkodtam volna. (mennem kellett dolgozni, ágyban fekvő anyósomra rá kellett zárnom az ajtót, míg meg nem érkezett a gondozó)
2011. szept. 3. 09:32
Ha nincs más választás, akkor muszáj beköltözni. Apukámat nem tudjuk itthon ápolni, Gödöllőn sikerült egy Katolikus egyház által fenntartott otthont találni, nagyon emberségesek és szemben a magánotthonokkal, megfizethető (Segítőkéz Alapítvány). Nyugodt szívvel jövök el minden alkalommal a látogatásból, tudom, hogy jó kezekben van.
68. 9d1fd4d628 (válaszként erre: 62. - BEN1986)
2011. jún. 17. 20:52
egyetértek
67. 06718ca650 (válaszként erre: 62. - BEN1986)
2011. ápr. 5. 21:16
lehet hogy a leendő feleséged ezt nem díjazná, de te tudod. .)
2011. ápr. 5. 21:12
igen, ha már nem bírnám ellátni magam, nem tehetem meg a gyerekeimmel hogy a nyakukra szálljak.
2011. ápr. 5. 21:08
Mindenképpen be akarok költözni, de csak akkor, ha már nem birom magam ellátni. Akkora terhet nem akaszthatok a gyermekeim, vagy unokáim nyakára, hogy engem kelljen pelenkázniuk, munkájukat, saját életüket feladva. Sajnos tapasztalattal rendelkezek.
2011. ápr. 4. 23:37
Ha az egészségi állapotom annyira leromalana, beköltöznék, vannak állami fenntartásban is elég jól működő, szép otthonok
2011. ápr. 4. 23:15

Ezt találtam a tyubon:


[link]


Minden olyan szépnek tűnik, de mi lehet a háttérben?

2011. ápr. 4. 23:14
Én sem tenném be soha a szüleimet egy ilyen helyre. Nem bíznám őket vadidegenekre akik talán rosszul bánnának velük. Anyu 58 éves, apu 61. Én 25 leszek nemsokára és nem tervezem hogy elköltözöm.
61. erikpipi (válaszként erre: 57. - Catherine.hsz)
2010. aug. 5. 14:08

"Talán ennek az is az oka, hogy fiatalabb koromban kollégiumban laktam és az is nagyon tetszett."


Akkor fiatal voltál, s önálló.

A nyugdíjas otthonban, idős és kiszolgáltatott.

60. erikpipi (válaszként erre: 53. - 11d31aeea3)
2010. aug. 5. 14:07

Vannak olyan otthonok, ahol valóban magas az ellátás, empátia s szeretet.

Aztán ismerek olyan otthont, ahol saját érdekképviseletük van az ellátottaknak.

Nagyon változó.

59. erikpipi (válaszként erre: 1. - D2a7a49e28)
2010. aug. 5. 14:03
Nekem is elég volt az ott töltött gyakorlat, soha egy hozzátartozómat nem adnám oda.
2010. aug. 5. 13:39
én nem nyugdijas otthonba szeretnék inkább unokáim társaságában..elentétben az előttem szólóval még ha terhelem is őket../valamikor ha igy mondanám őket én nem éreztem tehernek../nem szakszerűség hanem szeretet kell az idősnek..
2010. aug. 5. 12:25

Én szerintem egy nyugdíjas otthonban fogok majd élni, ha egyedül maradok. Semmiféleképpen sem a gyerekeimmel. Akik még kicsik és imádom őket. De azt is tudom, hogy nekik akkora már meglesz a saját családjuk. Nem szeretném őket terhelni.

A nyugdíjas otthonokban megvan a saját élettered, de mégis emberek között vagy. Ha kell van szakszerű segítség. Nekem nagyon tetszik.

Talán ennek az is az oka, hogy fiatalabb koromban kollégiumban laktam és az is nagyon tetszett.

56. 11d31aeea3 (válaszként erre: 49. - Rózi70)
2009. szept. 18. 19:14
Mindenek előtt elnézést kérek, ha rosszul értelmeztem az általad használt tünemény szó használatát, ellenkező előjellel társítottam. A világért sem akartam ezzel kellemetlenséget okozni. Én ezekszerint nem vagyok a tünemények közé sorolható. Sajnálom!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook