Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vesekő eltávolitása műtét nélkül. fórum

Vesekő eltávolitása műtét nélkül. (tudásbázis kérdés)


27. f8db0709b8 (válaszként erre: 26. - Korvald76)
2014. nov. 18. 13:28
Segítenék,de nekem mikorra kiírták a kőzúzást,kipisiletem a követ..megúsztam..de lézeres az tuti...nem fáj...
2014. nov. 18. 13:13
Sziasztok érdeklödni szeretnék hogy mi a menete a közuzásnak?Ha tudtok segitsetek légyszives.Köszi
2011. febr. 23. 20:17

Nekem 3 cm-es vesekövem van, s nem tudom eldönteni, zúzással vagy műtéttel vetessem ki?

Kérem akinek van már tapasztalata írja meg.

Kissuzi

2011. jan. 5. 15:49

Sziasztok!

olvasom a véleményeket, tapasztalatokat és egyre jobban megijedek. Nálam egy éve állapították meg, hogy van egy 6mm-es vesekövem, de az orvos nagyon nem szimpatikus, flegma módon beszélt, nem informált, csak másnapra beíratott zúzásra, én meg elmenekültem inkább. Azóta egyre jobban fáj a derekam, folyamatos tompa, de viszonylag erős fájdalom. A reumatológián elküldtek a fenébe, hogy ilyen fiatalon még nem fájhat a hátam..Most már gyanítom, hogy kisugárzik a vesekő. Mit tudok tenni? a zúzás hogyan zajlik, pontosabban mi történik utána? meg kell várnom amíg kipisilem? de mi van ha csak pár kisebb darabra esik, amit nem lehet kipisilni? milyen katéterről beszéltek? Van esetleg egy jó urológusa valakinek, akit ajánl?

2009. dec. 13. 18:08
A DJ eltávolítása az mennyire kellemetlen vagy fájdalmas dolog?
22. Zarahell (válaszként erre: 21. - Melindike)
2009. okt. 6. 09:51
:S Nem tudod felhívni esetleg a dokid?
2009. okt. 6. 09:38
Az normális, hogy, ha mozog a kő, olyat pisilek, mintha menstruálnék?
20. melindike (válaszként erre: 19. - Zarahell)
2009. okt. 3. 10:43

Már szerencsére az óta nem érzem. De idő közben megkérdeztem a dokit és azt mondta, ha túl sokat mozgok vagy megerőltető munkát végzek, kellemetlen érzésem lehet a cső miatt. Voltam ultrahangon is csütörtökön, ami kissé megnyugtatott, mert attól féltem, lejött a katéter, de nem, jó helyen van.

Nekem meg sem említették anno, hogy lehetne altatni, de szerintem is felesleges ilyen beavatkozáshoz. Látni pedig nem biztos, hogy szeretném a cuccot. ;) Az a gáz, hogy először is valahogy azt kéne elérnem, ne foglalkoztasson, mi van bennem...


Közben, asszem elkezdett mozogni a zúzott kő, mert ma reggel véres lett a vizeletem. "Jó" szokásom szerint meg is ijedtem tőle, aztán eszembe jutott, mindenki, akivel beszélgettem azt mondta, amikor megindult vagy elmozdult neki a kő, véreset pisilt.

19. Zarahell (válaszként erre: 18. - Melindike)
2009. okt. 2. 18:30

Engem első két alkalommal altattak, utána nem, és akkor jöttem rá, hogy már az elején is felesleges volt altatásban, mert egyáltalán nem fáj. Utána már negyedjére ambulánsan csinálták, be se kellett feküdnöm, simán hazamentem utána..

Csak be voltam sz@rva tőle, mert előtte láttam egy nőt, akinek altatás nélkül tették föl, és teljesen kész volt. Egész nap sírt..


Meg is mutatták, milyen a cucc, amit föltettek.. olyan, mint valami villanyvezeték :D (csak két horoggal). Szerencsére már több, mint egy éve nincs ilyenem. :)

De akkor Te érzed, hogy ott van?

18. melindike (válaszként erre: 16. - Zarahell)
2009. okt. 2. 10:10
Miért neked, hogy tették fel?
17. melindike (válaszként erre: 16. - Zarahell)
2009. okt. 2. 10:10

Simán!

Nem mondom, hogy kellemes volt és nem fájt, de ki lehetett bírni. Bár, azért asszem az sok mindent elmond, hogy a kőzúzás nálam kevésbé fájt, mint a DJ felhelyezése.

Igazából, így visszagondolva, az is volt a baj, hogy nem tudtam mire számítsak. Annyira nem beszédes urológushoz kerültem, hogy csak azt mondott "feküdjek fel az asztalra és ne idegeskedjek". Pedig, szerintem ilyen beavatkozásnál az lenne a minimum, hogy elmondják, mit és hogyan fognak csinálni, mi érezhetsz közben, stb. Én meg úgy meg voltam hirtelen rémülve, hogy kérdezni sem tudtam. Az óta is csak annyit tudtam kihúzni a dokiból, hogy max. 3 hónapig maradhat bent a cső és, amíg van zúzandó kövem, nem fogja kiszedni.

16. Zarahell (válaszként erre: 14. - Melindike)
2009. okt. 1. 17:46
És Neked altatásban, vagy gerincbe érzéstelenítéssel, vagy csak simán tették be a dj katétert?
2009. okt. 1. 14:16

Egyébként, szerintem a zúzás szinte semmi a görcshöz a képest, az sokkal rosszabb.

Két hete zúzták az egyik nagy kövemet, 3500 ütést kaptam 3-as fokozaton. Különben, mondta a doki, ha nagyon nem bírnám, szóljak és ad fájdalom csillapítót, de szerencsére nem volt rá szükség.

14. melindike (válaszként erre: 12. - Zarahell)
2009. okt. 1. 14:14

Szia!


Igen, sajna van 2 nagy kövem és az egyik elindult lefelé, amivel elzáródást okozott. Azt sikeresen szétzúzták, igaz, sajna ki még nem jött. Elvileg 16.-án megyek megint zúzásra.

2009. szept. 30. 20:11

szia!


Én sajnos mint apasztalt ember szólok a témához.

Nekem 4szer törték eddig.A legeleéjén,mikor felfedezték 2cmes volt,nem irom rosszul,2 cmes.Mindennek 2éve,és még mindig van egy 3mmes darab belőle,hiána az 5kőtörés.Készítsd fel a szomszédodat,hogy nem egy kellemes dolog,nem kell félni,de biztos hogy fájni fog.Nekem nagy a fájdalomtűrési küszöböm,és tényleg fájt.Ráadául nem is mindkettőt fogják neki törni,csak az egyiket,valszeg a nagyobbikat.Kb 3000ütést fog kapni rá.Ez kb 30perc.

Ja és az,hogy salaktalanító tea stb..az hülyeség.Ugyanis mindegyik kőnek más az összetétele,és lehet,hogy csak ártasz a teával,mert méginkább rakódik a kő.Ezt sztem bízd szakorvosra.De szerintem ha tea jó lenne rá,biztosan nem ir ki kőtörést.Ha valami kérdésed van,irj nyugodtan.

12. Zarahell (válaszként erre: 11. - Melindike)
2009. szept. 30. 17:12

Szia! Nekem volt, majd' 1 évig (persze cserélgetve volt), de én nem éreztem. Az első egy nap volt kemény kínlódás (mikor legelőször feltették), de utána minden okés volt.

Neked kő miatt rakták be?

2009. szept. 30. 16:43

Sziasztok!


DJ katétere volt már valakinek? Mik ezzel kapcsolatban a tapasztalataitok?

Nekem 2 hete tették fel, de nem tudok vele megbarátkozni. Ha többet mozgok vagy többet dolgozok, nagyon érzem hol van... Sajna sikerült egy kicsit sem közlékeny urológust kifognom, szóval, szinte semmi infóm nincs még ezzel kapcsolatban.

2009. szept. 14. 11:52
Elég fájdalmas dolog "megszülni"egy vesekövet:(
2009. szept. 14. 11:50

sziasztok

Nekem gyerekkoromban(14 vagy 15 éves lehettem) 1-2 lencsényi nagyságú kövem volt.Anyu agykontrollal "morzsolta" szét !!!!-Semmi gondom nem volt vele,nem fájt.

Erre is jó az agykontrol

2009. szept. 14. 01:09
Az biztos hogy sokat kell inni, nem elég a 2 liter minimum 3-4 liter kell hogy kimossa a köveket....
2009. szept. 13. 17:16
tapasztalatom nekem sincs szerencsére, de hallottam hogy lépcsőzni kell hátha magától összetörik, vagy ha nem akkor szét lehet zúzni lézerrel, és gyógyszerrel is. Spontán távozhatnak a vizelettel is kisebb darabok
2009. szept. 13. 16:31
Reméljük sikerül majd és még aznap este haza engedik,legelább is ezt mondák neki.Csak kicsit furcsálom hogy a férje elmegy dolgozni és nem kiséri be.
2009. szept. 13. 16:26
Ha összetörik, akkor valószínűleg ők is felírnak neki egy jó erős vízhajtót, amitől kitisztul a veséje. :) Általában a vesekövet sikeresen szokták eltávolítani.
2009. szept. 13. 16:22
Nem nekem van hanem a szomszédomnak.Csak szeretnék minél többet tudni róla.kettő van neki az egyik 8,5mm a másik olyan 5mm.Kedden megy és össze törik neki.
2009. szept. 13. 16:18
Nincs tapasztalatom, de sokat hallottam már róla. Ha kicsi és nem kell hozzá műtét, akkor egy egyszerű salaktalanító kúrával el lehet távolítani a veséből. Ilyen kúrákra vannak különböző vízhajtó gyógyszerek, bár én nem vagyok gyógyszerpárti és szívesebben javaslom a napi min. 2 liter folyadékot ennek megfelelő teákkal. Ilyeneket akár a Rossmanban, akár bármelyik gyógynövényes boltban megtalálsz.
2009. szept. 13. 16:15
Érdekell hogyan zajlik a folyamat és menyire sikeres és minden vele kapcsolatos dolog érdekel.Akinek "sajnos"van tapasztalata ossza meg velem.
2009. szept. 13. 16:13
Vesekő eltávolitása műtét nélkül.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook