Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi a véleményetek a régi vályogházakról? fórum

Mi a véleményetek a régi vályogházakról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
109. Nívea
2009. okt. 4. 09:35
Azért köszönöm mindenkinek a segítséget és a válaszokat!
108. Nívea
2009. okt. 4. 09:34

Végül döntöttünk. Nem veszünk vályogot. Ha 7 millióért veszünk házat és még rá kell költenünk kb 2-3 milliót, akkor nem éri meg. Megnéztünk egy tégla házat. Az 13 millió, gyönyörű, teljesen új állapotban, jó elrendezéssel, tágas terekkel, gondozott, parkosított telekkel(ami csak kicsit kisebb, mint a vályogosnál, de ez előnye is). De ha már 13 millióért veszünk egy régebbi vályogot, akkor ugyanennyiért fel tudunk építeni egy saját igényünkre szabott kisebb, hangulatosabb házat. És ez jó!

Remélem sikerülni fog. Maradunk a könnyűszerkezetnél.

107. Nívea (válaszként erre: 106. - 9ac093e955)
2009. szept. 27. 14:35

Nem repednek a falak?

Mi tegnap voltunk megnézni egy újabb vályogházat.

Hát nemigen tudta elmagyarázni az eladó melyik része tégla és melyik vályog. Talán a válaszfalak vannak téglából, a külsők pedig vályogból. De nem tudja biztosan.

Egész jó állapotban van a ház, csak az egyik szobának a falán van egy hatalmas repedés. Az mitől lehet? Kőből van az alap, tehát elvileg meg sem lehetne süllyedve? a plafon mégis kissé huplis. Ezek mitől vannak? A repedés és a huplis plafon?

Nincs bekötve a gáz, cserépkályhák vannak mindenütt. Szerintetek megérhet ez 7milliót? Szép állapotban van belűről.

2009. szept. 23. 19:02

Nekünk vidéken van, egy örökölt vályogházunk, semmi problémánk vele.

Nyáron hűvös, télen jó meleg.

105. Nívea (válaszként erre: 104. - Anyuca66)
2009. szept. 23. 19:00
Megnéztem. Köszönöm szépen, tényleg sok érdekesség van benne. Bár még mindig nem tudjuk, hogy mi legyen a házzal :((
2009. szept. 23. 18:55

Mi köze a vályogházhoz az előző amit bemásoltam??

Nézzen bele akit érdekel, Vályogházról is van benne szó.

Vegyes információ.

2009. szept. 23. 18:45

[link] Kínai ruhák fakult színének visszahozása:

A kellemetlen hangyáktól megszabadulni sem nehéz dolog:

Csótányok, illetve egyéb bogarak elleni mechanikus védelem:

Nem muszáj a vegyi hadviselés mellett dönteni. A gondolkodó ember másképp is megoldhatja a dolgot. Stb keresetek rá sok érdekes dolog van.

102. Nívea
2009. szept. 21. 09:25

és nincsen gondod a falakkal? Nem repednek?

Azt szeretném, ha még a gyerekeimnek is lenne egyszer hasznuk belőle. Addig nem megy tönkre, ha karban tartjuk rendesen?

2009. szept. 21. 09:19

énis régi tipusú vályogházat vettem és nem bántam meg ,,még fűteni is jobb!!

és szépen meg lehetett csinálni!!

100. Nívea (válaszként erre: 99. - Annaluca)
2009. szept. 21. 09:12

70.000-től többet én úgy gondolom semmiképpen nem tudnánk törleszteni. Max. 80. De az a felső határ.

Még van az autóra is 4 év hitelünk. Szép lassú felújítást tervezünk(ha olyan házat veszünk), nem most rögtön kellene költözni. Csak jó lenne már sajátban lakni és családot alapítani. Ezért keressük a megfelelő otthont.

A hitel összege a ház árától függ. Ha tudunk venni 6 millióé, akkor annyi hitel kell, a felújításra összespórolnánk lassan. De ha 8 felett van a ház, akkor magasabb lenne a törlesztő részlet, és nem tudnánk spórolni. Akkor jó lenne 9-et felvenni legalább. Bár tudom ezek nem így működnek. :((

99. annaluca (válaszként erre: 98. - Nívea)
2009. szept. 20. 21:14

Szerintem még várjetok egy kicsit, gyűjtögessetek. Mennyi hitelt szeretnétek felvenni? Mennyit tudnátok havi szinten törleszteni? Azt a pénzt kezdjétek el félrerakni, de még jobb, ha indítotok egy Fundamentás megtakarítást.

Ne kapkodjátok el a hitelfelvételt, mert könnyen bajba kerülhettek.

98. Nívea (válaszként erre: 97. - Anyuca66)
2009. szept. 20. 09:05

Hát igazából sokat nem. Úgy volt, hogy ugyanabban az utcában megnézünk még egy házat szombaton, de nem tudott jönni a tulaj. De szerintem ez ugyanolyan lenne, mint a legutóbbi, amit néztünk. Nem tudom érdemes-e. Legalább tapasztalatnak talán.

Voltunk újépítésűt is nézni, de azok 15 milla körül vannak. Nem kapnánk annyi hitelt szerintem.

Érdemes-e várni a választásokig 1 évet?? Hátha akkor majd kedvezőbbek lesznek a hitelek?? Van aki ezt tanácsolja. Hát én már nem tudom. Csak azt, hogy szeretném a saját életemet élni, elkezdeni külön költözni. Már anyukám az építkezésnél tart, de itt nemigen lehet telket venni, és arra sem tudom, hogy kapnánk hitelt(15 millió minimun). Komoly döntést kell hozni, nem lehet elkapkodni. Idegesít és stresszel ez a helyzet.

2009. szept. 19. 20:44

Igen.

Nézelődtetek még tovább??

96. Nívea (válaszként erre: 95. - Anyuca66)
2009. szept. 16. 20:49
Láttam. De ennek kevesebb az esélye, mint a régi házaknál. És talán ha ismerős csinálja, akkor jobban odafigyelnek. Még ha nem is lesz olcsóbb.
95. anyuca66 (válaszként erre: 94. - Nívea)
2009. szept. 16. 20:28
Ne vegyél erre se mérget. Nem gonoszkodni akarok, csupán csak ez a véleményem. A tv - be is volt rá példa, hogy új építési házat mutattak rejtett hibával.
94. Nívea
2009. szept. 16. 20:18

Nincs főúton. Nagyon nyugodt, csendes környék. Anyukám attól tart, hogy régi a ház. És mi lesz majd a gyerekünknek belőle, mert nagyon tönkre fog menni.....egerek, összedől stb...

Már új szituáció van. Vegyünk telket, építkezzünk. De arra szerintem nem lenne pénzünk. Bár abba tuti nem lenne már rejtett hiba és tényleg fiatal ház lenne, saját ízlésünkre lenne formálva, de drága nagyon.

2009. szept. 16. 17:21

Az is sokat számít mennyire van a főúton?!

Mert ugye ezek a böszme nagy teherautók a téglaházakon is tudnak repedést csinálni. Rázkódás.

Szerintem azokat annyira jól megépítették, hogy nem egyhamar dőlnek össze. Annak még megadtak minden akkori építőanyagot amit kíván.

A mi házunkból a cementen biztosan spóroltak! Ha fúrunk, és fugához érünk, ami potyog, az szinte homok. Csoda hogy még áll a ház. Külső vakolaton is látszik hogy kispórolták. Az is igaz nem volt még külső felujítás. Ahogy málik le a vakolat, a téglák közötti malternak, szerintem nem ÚGY kellene kinéznie ahogy kinéz....

92. Nívea
2009. szept. 15. 17:31
Hát nem tudom mit tegyünk. Érdemes lenne-e megvenni, vagy inkább egy telekkel járnánk jól, amire lassan felépítenénk a saját hátunkat. Majd meglátjuk. Eléggé ideges vagyok, hogy mi lesz velünk. Majd alakul. Azért köszönöm a válaszokat és a tanácsokat!
2009. szept. 15. 11:34

Mi is vályogházban élünk, már 10 éve. A falak 90 cm-esek, így a szigetelés vicces lenne. A padláson kellene leteríteni egy réteg sarat, agyagot, hogy a deszkák közti repedéseket befedje, és a mennyezet is szigetelve legyen.

Az egerek nálunk csak addig okoztak gondot, míg a gabonát a padláson tárolták. AZóta ritka vendégek.

A nyílászárókat 4 éve cseréltettük, hő és hangszigetelt lett, de fa tokkal. Mi sem szerettük volna a műanyagot a parasztházra.

A tető felújítása biztosan több, mint 1m, főleg, ha a gerendákat is cserélni kell.

A festésnél arra mindíg figyeltünk, hogy csak mész alapú festék jöhetett szóba, mert az nem vízzáró, tud szellőzni a fal.

Ja, és fontos a csatorna is, hogy ne a falat verje az eső.

Sok szerencsét a vásárláshoz! De inkább még nézelődjetek, és olyat vegyetek, ami mind a kettőtöknek tetszik, hiszen ez egy hosszú távú döntés.

90. 16d1dd6891 (válaszként erre: 89. - Nívea)
2009. szept. 15. 10:23
az egerek a padláson vannak (nálunk)...a falban még nem voltak
89. Nívea (válaszként erre: 88. - 7939578846)
2009. szept. 15. 10:22

panel nálam szóba sem jöhet. Én kertes téglába nőttem fel, ide hoztak haza a kórházból egyenesen. A fősulin 4 évig panelba laktam. Soha! Kilépsz az ajtón és már közös minden.

Szerintem is jó a vályog, csak félek, hogy folyamatosan problémák lesznek a falakkal. Hogy reped, esetleg bedől vagy az egerek befészkelik magukat a falba.

Nem akarok évente festeni és tapétázni. Azért jó lenne, ha 4-5 évig kibírná csere nélkül.

Lakni szeretném, de folyamatosan újítani.

2009. szept. 15. 09:51

kőművesek szerint is azok a legjobb házak!szigetelésileg is,s ugye teljesen természetes anyagból készültek...szóval,én azt mondom,h ha vkinek ilyen van,akkor csak örülhet neki és ha át szeretné alakítani,akkor max csontig kapartassa le,s úgy "építkezzen" tovább!


én speci,nem költöznék panelba soha!!!viszont vályogba minden további nélkül!

2009. szept. 15. 06:06
azért nehogy már sorscsapásként kezeld, h vályogházban kell laknod:) jó lesz az, hidd el.
86. Nívea (válaszként erre: 85. - A4cf17146e)
2009. szept. 14. 20:45
Itt feljebb is vannak az árak, olyan 9 millió körül a téglák. A másik gond az meg az, hogy ami nem 12 millió felett van(ami már alapból megfizethetetlen lenne nekünk), az mind vályog, vagy vályog-tégla. Tehát szinte bele vagyunk kényszerítve ebbe. Vagy ez, vagy semmi. Várni már nemigen van idő, mivel családot szeretnénk pár éven belül. De addigra külön szeretnénk menni.
2009. szept. 14. 19:57
Nekem az a fura, hogy lehet ennyiért téglaházat is venni, szoktam nézegetni a hírdetéseket. Lehet tifelétek feljebb lennének az árak?
84. Nívea (válaszként erre: 83. - Andi6020)
2009. szept. 14. 19:50

Igen, az meglenne, meg a többi, ami fontos lenne ahhoz, hogy be tudjunk költözni. A többi meg ráérne már akkor, ha ott élünk. De azt a házat nem akarja a párom, így nem lesz belőle semmi. Most ez a másik a nyerő nála.

A vályognál kell maradnunk, mert nincs más. Sajnos!

De ez a másik ház száraz teljesen, alul kőből van és szigetelt is az aljzat. A falak nem repednek a tapéta alatt, hisz látható.

83. andi6020 (válaszként erre: 81. - Nívea)
2009. szept. 14. 19:15
Bocsi, de ezt az 1-1,5 milliót hogy és ki számolta ki neked? Ebbő megvan a tető anyag+munkadíj? Plusz az összes többi látható probléma? Háááát, én kötve hiszem, de legyen szerencséd!
82. Nívea
2009. szept. 14. 17:16

Reggel voltunk megnézni egy másikat is. És hát az is vályogból van. Itt már tudtam mit kell kérdezni.

Kőből van az alap, aztán arra épültek fel a 30 cm vastagságú vályogdalak. Később lett hozzáépítva a konyha és a fürdő, ami már tégla. Itt a tető sem olyan öreg, még bírna pár évet, na meg van ereszcsatorna. Gáz van, a vizet villany- és gázbojlerrel is lehet melegíteni.

Nekem nemigazán tetszik a ház elrendezése. Kívül egy kicsit repedezettek a falak, de nem vészes és belül is alig-alig látszik. Jobb állapotú, mint a másik ház. Hatalmas nagy a telek, ami nem valami jó, de jobb, mint ha túl kicsi lenne.

Száraz a ház, penész sincs.

Én nemigen tudnám elképzelni ott a közös életünkte, de a páromnak ez jobban tetszik, mint a másik. Nekem viszont az tetszik :((

Ezt 7-re tartják, de ez csak irányár. Le lehetne szerintem még fél milliót alkudni.

Mit gondoltok? Jobb, mint a másik?

81. Nívea (válaszként erre: 80. - A4cf17146e)
2009. szept. 14. 17:06
Mi is ezt gondoljuk. Ha le lehetne alkudni 6 millióra, akkor esetleg megérné. Úgy 1-1,5 millióból még jól lakhatóvá lehetne tenni szerintem.
80. a4cf17146e (válaszként erre: 71. - Nívea)
2009. szept. 14. 13:26
Szerintem a helyhez képest nagyon drága az a vályogház amiről szó van.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook