Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bereniké születése... fórum

Bereniké születése... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Bereniké születése...

14. nyau82
2009. szept. 15. 15:38

szia Roni!

még egyszer szeretnék gratulálni,és felejtsd el a sok rosszat,amin keresztül mentél!most már csak a két picúroddal törődj!és sok boldogságot kívánok nektek!

nálunk is meglett ám a kistesó,Dávid,augusztus 4-én,4350g,58 cm:)

most 6 hetes,majd teszek fel képeket,csak még nem nagyon volt időm!

2009. szept. 14. 09:23
Szia! Gyönyörű a kislányod és a neve is nagyon tetszik:) Sok boldogságot kívánok!
2009. szept. 13. 21:22

Gratulálok a babához! Sok mindenen mentetek keresztül, de szerinmtem mindenek felett megérte! És a neve csodaszép!!

Ha az alapján választanánk nevet hogy mit tett vagy mi történt a viselőjével akkor bizony névtelenek lennénk. Nekem is van egy különleges nevet viselő fiam és nem bántam meg a névadást!!

2009. szept. 13. 21:08

Kicsit eltértetek a témától. A mi családunkban is van különleges nevű gyerek és mindaddig számított a neve, amíg meg nem született. Mikor már úgy kellett szólítani, senki sem tanakodott rajta, hogy szép vagy nem szép.

És szerintem a gyerekek sokkal rugalmasabbak annál, mintsemhogy egymás nevén élcelődjenek. Nekem is van három gyerekem, sosem jöttek ilyesmivel haza. Ha bántják egymást emiatt, az már lehet, hogy a szüleiktől ered... Mert honnan tudnák, hogy előtte leszbikus vagy k... nő viselte???


Le a kalappal Roni előtt, aki valahogyan ráérzett, hogy ennek a babának meg kell születnie. Le a kalappal az édesanyja előtt, hogy a segítségére volt. A kisfiúval pedig talán el kell beszélgetni, hogy mi is történt, mért kellett visszamenni a kórházba és anya ezután kettőjüket szereti. Nagyon hamar túlteszi magát rajta és örül, hogy lesz kivel játszani, amikor Bereniké (gyöngyörű a név is, a baba is) kicsit nagyobb lesz.


Nagyon sok boldogságot kívánok!

10. a443d105ab (válaszként erre: 9. - Binky)
2009. szept. 13. 18:57

A gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni egymással, és ha épp nem Berenikének hívják, akkor azért csúfolják mert Mari vagy Zsuzsi... teljesen mindegy, ha nem a neve miatt csúfolnak valakit, akkor a szemüvege, a szeplői vagy a fogszabályzója miatt... én is voltam gyerek, engem a vezetéknevemmel szekáltak... azt meg ugye igazán nem lehetett váltogatni... mégis felnőttem valahogy.

Egyébként meg szerintem nem erről szólt ez a cikk, úgyhogy még egyszer sok boldogságot a Családnak!! :)

9. Binky (válaszként erre: 8. - 18ba5935e0)
2009. szept. 13. 18:41

Elég érdekes fogalmaid vannak a toleranciáról.


Gondolom majd te fogod a gyereket nyugtatgatni, ha esetleg más, kevésbé udvarias és 'toleráns' szülők kevésbé udvarias és 'toleráns' gyermekei kigúnyolják őt a különleges neve miatt.

Egy felnőtt büszkén visel egy ilyen nevet, egy gyerek máshogy áll hozzá...

(Honnan tudom? Én is voltam/ vagyok gyerek. Én ugyan mást nem gúnyolok ki a nevéért, de a szerencsétlen gyerek környezete megteszi.)


És igen, ez csak egy kitérő, nem is szántam másnak, kivéve ha mások elcsűrik, csavarják és vitát gerjesztenek belőle.



Mégegyszer sok boldogságot a kislánnyal, és gratulálok.

2009. szept. 13. 15:43

"Valahol szokás a gyereket Jézusnak elnevezni, de azért csak meghökkennél, ha valaki Magyarországon a Jézus nevet adná gyermekének."


Nem mindenki hökkenne meg, én például mindenkit úgy fogadok el, ahogy van. Tudod, ezt hívják toleranciának. De persze elfogadom, hogy van olyan, aki nem ismeri e szó jelentését. ;-)


"No mindegy, ez csak egy kis kitérő volt, reméljük építeni fogja inkább a kislány személyiségét, és nem teher lesz számára.

(Ha mást nem, azt megteheti a kedves fórumindító, hogy ad a kislánynak egy egyszerűbb második nevet, és ha később úgy dönt, neki sok a Bereniké, hadd használhassa azt.)"


A Bereniké egy gyönyörő név és csak akkor lesz teher a kislány számára, ha mások - akiknek semmi közük ahhoz, kit, hogyan neveznek el a szülei - beszólnak neki emiatt. Ez megintcsak tolerancia kérdése.



A cikkírónak és Berenikének sok boldogságot kívánok! :-)

7. Binky (válaszként erre: 4. - A443d105ab)
2009. szept. 13. 15:16

Lehetséges, ez azonban eléggé ritka név, épp ezért az a pár Bereniké elégggé beleivódott az emberek agyába. Na persze nem mindenkiébe:)

Valahol szokás a gyereket Jézusnak elnevezni, de azért csak meghökkennél, ha valaki Magyarországon a Jézus nevet adná gyermekének.


No mindegy, ez csak egy kis kitérő volt, reméljük építeni fogja inkább a kislány személyiségét, és nem teher lesz számára.

(Ha mást nem, azt megteheti a kedves fórumindító, hogy ad a kislánynak egy egyszerűbb második nevet, és ha később úgy dönt, neki sok a Bereniké, hadd használhassa azt.)

2009. szept. 13. 14:28

Köszönöm mindenkinek a kedves hozzászólásokat! :) Aranyosak vagytok! Igen, én is úgy vélem, hogy jól döntöttem, sőt, a lehető legjobban akármilyen nehéz is!



Binky:

:DD

Hát, a nevének számunkra jelentősége van, nem azért választottam mert ritka és nem mindennapi név.

A történet röviden: a párom egyik orvosát Bereniké-nek hívták, és a páromnak nagyon megtetszett ez a név. Számomra kicsit furcsa volt, de amikor utánanéztem kiderült, hogy az én nevem (Veronika) a görög Bereniké névből magyarosodott át. A jelentésük ugyanaz: győzelmet, diadalt hozó. Mikor már biztos volt, hogy "marad" a baba, úgy gondoltuk pont illik rá ez a név. Pontosan, ahogy Mazsi is leírta! :))


A keresztelőjén a papbácsi is eléggé húzta a száját, mert a bibliában egy bizonyos BERNIKÉ sem dicsekedhet túl sok pozítív jelzővel, az atya szerint egy büdös k..... volt :P


Reméljük, hogy azért pozitív jelzőjű Berenikék is bekerülnek a történelembe! :)

2009. szept. 13. 12:44

Gratulálok a kislányodhoz.

Mi is mikor megtudtam hogy terhes vagyok elejétől kezdve azt mondtuk hogy kislány lesz. Így is lett.

Sajnálom amin keresztül kellett menned ebben az állapotban. Tény a lány babák szívósabbak mint a fiúk és talán azért maradt meg, na meg persze azért hogy érezd azt hogy van veled vki ha már mások nem értettek veled egyet.

4. a443d105ab (válaszként erre: 3. - Binky)
2009. szept. 13. 12:15
Szerintem minden névhez lehet negatív személyt kötni, a magyarokhoz is... minden név esetében van olyan, akinek eszébe juttat valakit... Én is magyar nevet adtam a lányomnak, de ha nagyon utánanéznék, biztos találnék ilyen nevű embert is a történelemben, aki nem volt éppen pozitív... de minek. Szerintem szép hangzású név, a jelentése pedig győzelmet, diadalt hozó... szerintem illik rá, az előzményeket ismerve :)
2009. szept. 13. 11:53

Nem hiszek a véletlenekben, szerintem ennek így kellett lennie. Gratulálok!



(Szép a neve, bár nekem Ptolemaiosz Kleopátra leszbikus nővére jut róla eszembe, akit később megölettek...Pártolom épp ezért a magyar neveket)

2009. szept. 13. 11:32

Gratulálok!! Jól döntöttél!! :) Jó hogy a picire bíztad a döntést, ők pontosan tudják hogy mikor kell jönni vagy éppenséggel menni...

És a neve is gyönyörű, még nem is hallottam azelőtt!

2009. szept. 13. 10:03
2007 eleje óta próbálkoztunk a második babával, nem jött össze! 2008 elejére már teljesen sikerült lemondanom róla, úgy, hogy már nem is reménykedtem. Persze más dolgok is terelték a figyelmemet, nagymamám nagyon rossz állapotba került, állandó felügyeletet igényelt, éjjel-nappal!

Ugrás a teljes írásra: Bereniké születése...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook