Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesgondozási protokoll fórum

Terhesgondozási protokoll (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

19. panni80 (válaszként erre: 16. - Kszisz)
2007. júl. 11. 12:29

Szia

Még egy kérdés. Neked milyen hosszú ciklusaid voltak?

Köszi

18. panni80 (válaszként erre: 16. - Kszisz)
2007. júl. 11. 11:25

Szia


Köszönöm a válaszodat.

Nekem április 2.-án volt az utolsó mensz. Én akkor leszek 16+2 napos. Az UH szerint (a ciklusom miatt) 15+1 napos. HM.. Holnap jön hozzám a védőnő aki ezt a 25.-ét kijelölte és rá fogok kérdezni újra. Jól vagyunk köszönöm. TI?

2007. júl. 10. 18:26

Az AFP-re július 17-én kell mennem, ami nálam a 16 hét + 6. napra esik. Én is csodálkoztam, ezek szerint betöltött 16. héten végzik el.

Egyébként éhgyomorra érdemes a vérvételre menni, vagy szabad előtte enni? A neten egy orvos azt írta: éhgyomorra, a védőnőm pedig azt mondta, hogy ehetek előtte. Tehát akkor hogy is van ez?

16. kszisz (válaszként erre: 15. - Panni80)
2007. júl. 10. 17:09
Mint mindenkinek az utsó mensi óta. Ami nekem ápr. 1-jén volt. Azaz 23-án elvileg 16+1 napos leszek. De az UH egy héttel többet mutatott már legelőször is, de gondolom jobb híjján az utolsó menstruáció a legideálisabb támpont a számoláshoz, hiszen a tényleges fogamzás időpontját azért nehéz meghatározni, legalábbis a legtöbb ember esetében. Úgyhogy azzal nem is számolnak, max. még az UH eredmény ami bekavarhat, de látod, nálam sem azt vette figyelembe a doki. Meg mint írtam, a védőnőm szerint egy hét csúszás nem jelent semmit. És eddig minden ok a babóval? És neked mikor volt az utsó mensid?
15. panni80 (válaszként erre: 13. - Kszisz)
2007. júl. 10. 14:15

Köszönöm a választ!

Akkor akkor nem a magzat fejletségét, hanem az utolsó menstruációtól eltelt időt nézik? Mert így tényleg betöltöm a 16 hetet és átlápek a 17.-be.Viszont mivelt tuduk a fogamzás napját (+- 1 nap)és az ultrahang eredményét (mely kettő tényleg fedi egymást) így akkor kezdem a 16. hetet.

Neked mikortol datálják a terhességet?

Köszi

14. win (válaszként erre: 11. - Panni80)
2007. júl. 10. 13:05

Szia!


Azért az utolsó menstruációt veszik figyelembe, mert általában nem tudható biztosan a fogamzás napja.

Nekem egy hét múlva kell mennem. Amikor megbeszéltem az orvosommal, akkor rákérdeztem, mikor menjek, ugyanis az előző terhességemnél a védőnő számolta ki. Akkor kb. 26 napos volt a ciklusom, és hétfőnként töltöttem be a hetet. Akkor szerdán tehát 16. hét + 2 naposan kellett mennem.

Most olyan 35 napos volt a ciklusom, és pénteken töltöm be a hetet. A dokim azt mondta, nyugodtam menjek csak kedden, tehát 16. hét + 4 naposan, mert újabban túl alacsony értékeket mértek az AFP-n abból kifolyólag, hogy nagyon korán csinálták meg.


Az UH mérésről már tárgyaltunk egy másik topicban. Az ottani erdmények sem szentek és sérthetetlenek.

Az orvosom elmagyarázta, hogy ez azon múlik, ő milyen referenciapontokat jelöl ki, amikor pl. fejátmérőt vagy combcsont hosszúságot mér. Ha egy picikével eltolja erre vagy arra, máris két különböző értéket fog neked mérni, akár 10 mp-en belül. A gép az őáltala mért értéke összességéből kalkulálja ki a magzat korát.

Az én fiam pl. végig nagyobb volt a méretei alapján, mint a valós kora. Pedig nála ráadásul pontosan tudtuk, mikor fogant. (Pl.a feje akkora volt, hogy 37 hetesen már majdnem 10 cm volt a fejátmérő. Azon viccelődtünk, hogy a feje nyugodtan megszülethet, akár most azonnal! :))) Apai örökség! :))))) )

13. kszisz (válaszként erre: 11. - Panni80)
2007. júl. 10. 12:47
Én mikor voltam a 12. heti UH-on, közölte a doki, h 13 hetes vagyok már, így most már 15 hetes lennék. Viszont az AFP-s vérvételhez az utsó mensi időpontjától számította ki az időpontot, azaz most mégiscsak 14 hetes vagyok és júl 23-án kell mennem AFP-re, azaz akkor leszek 16+1 hetes. De a múltkor megkérdeztem a védőnőtől, azt mondta egy hét ide vagy oda nem számít. Tehát ne aggódj, elvileg jókor mész. És még egyidősek is vagyunk ezek szerint :)))
12. dindin19 (válaszként erre: 11. - Panni80)
2007. júl. 10. 12:35
A terhességi kort legpontosabban a hüvelyi ultrahangnál lehet megállapítani, amit 11-13 hét között szoktak elvégezni. Az AFP időpontját ehhez kell nézni, beszéld meg a védőnőddel, orvosoddal.
2007. júl. 10. 11:01

Sziasztok!


Az AFP-vel kapcsolatban kérdeznék.

Tegnap voltam a 12 hetes UH-n megállapították, hogy a 13 hetes a magzat. Ha a z utolsó menstruációm időpontját nézzük akkor 14 hetes terhes vagyok (35-37 napos ciklusaim voltak) az időpont amit az AFP-re kaptam holnaphoz 2 hét (júl. 25.). Én azt olvastam, hogy ennek az ideje a betöltött 16 hét.

1) ez azt jelenti hogy a 17. héten kell megcsináltatni?

2)én a 25.-én az utolsó menstruációt nézve a 17. héten leszek (tehát betöltöttem a 16 hetet), de ha a mazat fejlettségét nézem csak a 16. héten vagyok.

Most akkor jó ez a 25.-e? Mit kell alapul venni?

Köszönöm a segítséget.

10. ari6 (válaszként erre: 8. - Hoxa)
2007. jún. 17. 22:44
köszi! :)
2007. jún. 17. 22:30
Nekem csak kellemetlenséget okozott a védőnőm. Töbször is a terhesambulanciára küldött (azzal hogy nagy baj van) ahol megállapították, hogy mindketten makkegészségesek vagyunk :), és csak a védőnő állított fel téves diagnózist,de én amit addig átéltem, az senkinek sem kívánom.
8. Hoxa
2007. jún. 17. 22:19
Itt megtalálod: [link]
7. ari6
2007. jún. 17. 21:56
miért nem lehet megnyitni a cikket?
6. Ronita17 (válaszként erre: 5. - Hoxa)
2007. máj. 10. 16:12
Az én környezetemben elég sok a kisgyerek.Észrevételem szerint ott ahol minden rendben van, rögtön születés után meg rá kb.2-3 hónapra megy ki. Ahol nem olyanok a feltételek(koszos a lakás vagy alultáplált a picuri,stb.)oda akár a gyerek 2 éves koráig is rendszeresen jár.
5. Hoxa
2006. máj. 7. 20:20
Tudja valaki, hogy a védőnő szülés után meddig köteles kijárni a babához?
2006. jan. 21. 17:43
Az én védőnőm csak a dokimat szidta, hogy miért nem ad vízhajtót, ha egyszer ilyen vizes vagyok???? Szakmai tudásról ennyit. Éas cseszegetett a hízás miatt. (mikor lefogytam, bezzeg nem dicsért... :-) )Doki rendes volt, igaz, magánrendelésen, de nem panaszkodhatom. A haskörfogatomat magamnak mértem, sem a doki, sem a védőnő, és a terhesség végén csökkent, mert leszállt a pocakom, beilleszkedett a bébi.
3. Hoxa (válaszként erre: 2. - Fcica)
2006. jan. 19. 09:01

Én pont hogy a védőnőre támaszkodom. Nekem ő a legfőbb információ forrásom és legfőbb bizalmasom :) A nőgyógyásztól már csak a nagyon szakmai dolgokat kérdezem meg.

Nálunk a védőnőnél van vizeletvizsgálat is minden alkalommal, meg a baba szívhangját is meghallgatjuk. Közben van pocakvizsgálat is, meg a végtagokat is megnézi, nincs-e vizesedés. Szóval az én védőnőm elég alapos szerencsére.

Lehet, hogy ez nincs mindenhol így? sokaknak biztos már csak rutin. :(

2006. jan. 18. 15:15

nem tudom, hogy másnak mi a tapasztalata, de nálam nem vitték ennyire túlzásba a vizsgálatokat. A védőnőnél pl csak testsúly, haskörfogat és vérnyomás mérés van. Beutalót pedig még soha nem sikerült kicsikarnom tőle. Másfél havonta találkozunk, nekem ennyi bőven elég is.

Az Uhu és a labor stimm, de én már ezt is soknak találtam, és a nehe még hátra van.


Eddig nem érzem úgy, hogy a védőnővel sikerült volna egyetlen problémámat megoldanom, vagy választ kaptam volna a kérdéseimre. Ti hogy vagytok ezzel?

1. Hoxa
2006. jan. 18. 09:20
Amit itt leírok, az a terhes kivizsgálására vonatkozó jogszabályok, szakmai kézikönyvek alapján és az úgynevezett Terhesgondozási protokoll-ból valók.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook