Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nincs hely a bölcsiben, de dolgoznom kell! fórum

Nincs hely a bölcsiben, de dolgoznom kell! (beszélgetős fórum)

14. 8559ed0e1b (válaszként erre: 1. - Anya82)
2009. okt. 26. 15:12

Nehéz helyzet:(

1. megpróbálnék egy másik bölcsit.Esetleg ott ahol dolgozol,arra hívatkozva hogy muszály dolgoznod!

2. Ha nem sikerül,akkor az Önkormányzat segítségét kérném.(Én ovit intéztem így)

De én nem bíznám az Anyósra,írtad hogy más a nevelési elvetek.Persze a muszály nagy úr...

13. 3952bcd4e7 (válaszként erre: 12. - Anya82)
2009. szept. 13. 15:03
:(
12. anya82 (válaszként erre: 11. - 3952bcd4e7)
2009. szept. 13. 13:54
Na igen. Valahogy' így gondoltam én is... Azt pedig nem nagyon tudnám elviselni, ha kapnék a szűk családba egy anyóst kicsiben... :(
11. 3952bcd4e7 (válaszként erre: 9. - Anya82)
2009. szept. 13. 10:35
a mama lesz rá nagyobb hatással mivel vele lesz többet.Ugyanez a helyzet az én szomszédomban a szülők dolgoznak sokat és a gyerek szinte egész nap a mamánál van mondhatni ő neveli és a gyereken teljesen a mama nevelése,viselkedése látszik.
10. c8772e855b (válaszként erre: 9. - Anya82)
2009. szept. 12. 16:28
A mama!!!!
2009. szept. 12. 15:46

A lényeg, hogy azt kell eldöntenem, hogy mi a jobb a gyereknek.

1. Anyukával otthon nehéz anyagi körülmények között, esetleg emiatt anya folyton ideges...

2. Mamával napi 8 óra, utána jókedvű anyuka jön és esetleg rendbehozza azt, ami napközben elromlott: pl. a gyerek, aki másfél évesen mindent mond és tündéri, értelmes; már most azt mondja egy-egy mamánál töltött délután után, hogy "gyön" (jön), "bót" (bolt), "ződ" (zöld) és folytathatnám... Ja, a "basszuskulcsot" kihagytam a sorból...

Lehet, hogy nem kellene ennyit foglalkoznom ezzel, hanem esténként és hétvégenként Vele lennem és egyszerűen kijavítani? Ki lesz rá nagyobb hatással? A mama vagy én?

8. anya82 (válaszként erre: 4. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 12. 15:40

Ez így elméletben így is van és nagyon szépen hangzik, de a párom a pozitívumokat az életében nem feltétlenül Neki köszönheti.

Pl. nem voltak barátai, mert 14 évesen még a kapujuktól nem mehetett messzebb, mint ameddig az anyuka ellátott... Ha néha rábízzuk a kislányomat, egész nap benn tartja, nehogy napszúrást kapjon, ha ki akar menni, akkor rögtön rossz a gyerek, nem fogad szót, PEDIG CSAK GYEREK...

2009. szept. 12. 15:40
Azt láttam, hogy Hatvanban laksz, csak azt nem, hogy hol dolgozol... Így tényleg megoldhatatlan az én ötletem... :(
6. anya82 (válaszként erre: 3. - Sylvia81)
2009. szept. 12. 15:37

Fellebbezés van, de 2 bölcsi van a lakhelyemen és 26-an várunk arra a néhány helyre, ami valóban meg fog üresedni. Már minden elvemmel ellentétben hetente odajárok, hogy hátha... De semmi.

Hatvanban lakok, Pestre járok majd dolgozni, oda nem cincálhatom a pici gyereket minden nap. Bár már az is felmerült, hogy oda költözünk, ha minden kötél szakad, a párom úgyis most készül munkahelyet váltani.

5. anya82 (válaszként erre: 2. - C95c921ae7)
2009. szept. 12. 15:34

Igen, biztosan rá is bólintana, de egy embert nem lehet alapjaiban megváltoztatni és ugye ha nem vagyok ott, azt csinál, amit akar. Nem figyel oda, hogy ne beszéljen csúnyán, stb.

Az a baj, hogy ha belegondolok, hogy sokan tényleg nem tudják elhelyezni a gyereket, s nem tudnak munkát vállalni, én meg kényeskedek, akkor tiszta hülyének nézem magam, hogy nem örülök a "szerencsémnek"... Viszont már most feláll a hátamon a szőr, ha belegondolok, hogy a mama gesztusait látom viszont a saját kislányomon... Még csak 19 hónapos és attól tartok, alapjaiban rontom el, ha most egyszerűen odadobom a mamának.

2009. szept. 12. 15:32
attól, hogy más a nevelési elve még nem feltétlenül rosszabb! Nyugodtan bízd rá, a párodat is ő nevelté olyanná amilyennek szereted! Az unokájából is csak jó ember lenne!
2009. szept. 12. 15:29

Ilyenkor nem lehet fellebbezni, vagy mittomén? Esetleg másik bölcsi? Mármint gondolom, hogy amit igényeltetek, az a lakóhelyeteknél van. Esetleg megpróbálhatnád a munkahelyednél lévőt... Vagy kérdezz rá, hogy félévkor (az ugye pont jan-febr.) mik az esélyek? Simán lehet üresedés, bár sajnos ritka. Ha visszamész dolgozni, először úgyis kiadják a felgyűlt szabit...

Jó nehéz helyzetben vagy, nem irigyellek... :(

2. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Anya82)
2009. szept. 12. 15:26
Ha eltérő a nevelési elvem, akkor vagy nem bíznám rá, vagy elmondanám neki, hogy rábíznám, mehetne gyesre, de ez és ez nem jó, tud e változtatni rajta az ügy érdekében
2009. szept. 12. 15:21

Bajban vagyok. Sajnos annak ellenére, hogy időben igényeltünk bölcsit, mégis elutasítottak, rengeteg a gyerek. Meg sem fordult a fejünkben a gyerekvállalás idején, hogy nem kapunk bölcsit, hiteleink vannak, így a GYED lejárta után - februártól - komoly anyagi gonjaink lesznek.

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy anyósom munkanélküli, így ha minden kötél szakad, itthon tudom hagyni Vele a gyereket, hogy dolgozhassak, mert a munkahelyemre decembertől visszamehetnék. A bökkenő az, hogy a nagyi és az én nevelési elveim teljesen eltérőek, kapcsolatunk mondhatni felhőtlen, mert rengeteget nyelek, a szomszéd utcában lakik, mindenbe beleszól, s attól tartok, ez csak rosszabb lenne, ha még a gyerekemet is Ő nevelné. Kb. 9 hónapig vigyázna rá, örömmel vállalná, még szólni ugyan nem szóltam Neki, de imádja a kislányt.

Ti mit tennétek a helyemben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook