Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megérkezett életem szerelme! fórum

Megérkezett életem szerelme! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Megérkezett életem szerelme!

1 2
54. Ncilány (válaszként erre: 53. - Borzoska3)
2011. aug. 14. 07:27
Köszönöm a választ. ( a képek közt van az a goldi, ismerősömé )
53. Borzoska3 (válaszként erre: 52. - Ncilány)
2011. aug. 13. 22:44

Én macskás vagyok... csak nem válaszolt senki.

Szóval, az állatorvos (és az állatorvosi cikkek is) azt mondják, hogy tévedés, hogy egyszer szülnie kell a jószágnak. Jobb ha időben ivartalanítva vannak, egészségesebbek lesznek (nem verekszenek, csavarognak) és hosszabb életet élhetnek. Manapság már a kutyusokat is ivartalaníttatják - ez régen itthon nem volt egy bevált gyakorlat.

2011. júl. 31. 16:56

Nagyon rég nem írtak ide.

Van egy ismerősömnek goldijuk. Jó messziről kiszagol, és hogy tud örülni ha a gazdi ismerősét látja.. :)

Volt nekünk is egy, amit a lányunknak szülinapi ajándékként adtunk. Aztán az enyém lett. Jelezte ha a férjem a buszról leszállt, és hamarosan haza fog érni.

Mondjuk az ivartalanítást azzal egyetértek. Mert a kertből meglép, nem kell számítani utódokra..

Tényleg nem kell legalább egy alkalommal kölykezniük?

( bocs ha kicsit nem épp pontos a kifejezés )

2009. dec. 28. 20:44

próbáltalak jobb belátásra téríteni,nem ítéllek el,nem szégyen az ha hibát követsz el,csak tanulj belőle!


ez az alom már ígyis-úgyis megszületik,nagyon ügyelj a gazdik kiválasztásánál(családlátogatás,félévente személyes látogatás,a kicsik élete végéig,plusz szerződés,hogy ha el akarnák ajándékozni,elpusztulna,feleslegessé válik,akkor szóljanak neked,ez mind a kölykök érdekét szolgálja!),ha tudod próbáld meg megbeszélni a szuka kutyák gazdiajival,hogy ha lehet ivartalaníttassák a piciket,egy éves kor előtt,ez is fontos,aztért nehogy diszpláziás,egyéb fajatbetegségekkel terhelt kutyákkal,netán keveréákkel legyenek befedezve és ha a szuka piciket ivartalanítja a leendő tulajdonos,akkor biztos lehetsz benne,hogy ha ellopják/elveszik,akkor sem kerül szaporítóhoz.


szerintem a te lány kutyádat pedig ivartalaníttasd,egyrészt nem jó ha sokszor vannak kölykei,másrészt,mint korábban írtam sok halálos betgségtől mented meg..és a kutya az első, tudod!


ha pedig tényleg ennyire szereted ezt a fajtát,akkor vállahatsz ideglenes befogadást a retriver mentőknél,ami azt jelenti,hogy egy általad megszabott időre,vagy amíg a kutya gazdira nem talál nálad lakik a mentett eb,szükség esetén a retriever rescue-sok a táplálását vaááalják,de ezt ált. a befogadó család szokta állni,de az orvosi költségeket,ha te nem ragaszkodsz hozzá,hogy te állod,akkor a retrieveresek fizetik..


így segíthetsz nekik ésegy bajba jutott kutyának,mivel ha egy kutya ideigleneshez kerül,akkor feszbadul egy másiknak hely a panzióban.


nagyon sokszor van egy év alatti befogadásra váró kutya,de sajnos sokszor egész alaom kölyök is,tehát bőven lehet válogatni!

és ne hid azt,hogy csak idegbeteg kutyát kerülnek hozzájuk,tök jó fej,teljesen problémamentes,csupán feleslegessé vált,vagy szporítótól mentett kutyát,akik jól kijöünnek a többi kutyával.


gondol ezt át,érdemes egy próbát tenni,a befogadott kutyánál nincs hálásabb,és ez tényleg hatalmas segítség.


az előző hozzászólásaimban lehet,hogy kissé nyersen fogalmaztam,csak eléggé fel tudom kapni a vizet az ilyen hobbi almokon,mert ismerem a kutyás helyzetet.

50. Mütyüszke (válaszként erre: 48. - Kamillka)
2009. dec. 28. 20:03

Kamillka!


Itt igazán nem is ez volt a lényeg, de "bocs", egy okostojásnak lenni kell mindég valahol.

Muszály kötöszködnie, mert nincs egy vagy két olyan szeretni való kutyája, mint nekem, vagy Neked, vagy másnak. Ő ebben éli ki magát!

Hagyd had puffogtassa a "tudását".

2009. dec. 27. 23:18

egyet értek azzal amit írsz,a tenyésztőkkel kapcsolatban,de én azt mondom,hogy sajnos magyarországon nagyon kevés az igazi tenyésztő,a többség csak törzskönyves szaporító..


az igazi tenyésztő végigköveti a kölykök egész életét,koordinálja az utódok szaporodását,ha olyan a kutya,akkor megtiltja,hogy lehozzanak tőle almot,sőt ma már van olyan tenyésztő a,ki a hobbi célra vett,vagy az ő elképzeléseibe nem beleférő kölyköket ivartalanítva,ivartalanítási kötelezettséggel adja el.ez így korrekt!


én úgy gondolom,hogy a hobbi kutyákat mind ivartalanítani kéne,így az ilyen hobbi almokból nem szaporodna tovább a kölykök nagy része,hozzáértés nélkül..

az állataratási kultúra itthon a béka segge alatt van,tucatszám vannak fajataiszta(!!) kutyák a gyepiken,akiket sokszor elalatanak,mert nincs hely a fajatmentők nél,olyan fajtából is bekerül gyepire nem is egy,amiből 2 tenyésztő van itthon,kopaszkutya,bichonok,labik,goldik,argentín dogok,bordói dogok,viszlák,ridgeback..soroljam még??


én ezek alapján azt gondoldom,hogy akinek két ilyen-olyan helyről kapott kutyája van,a tenyésztéshez nem ért ,az igenis ivartalanítson,ne szaporítson..

ám sajnos amíg ott tartunk,hogy egyes állatrovosok is szorgalmazzák,hogy egyszer szüljön/fedezzen,addíg nem igazán fog változni a helyzet..sajnos teszem hozzá...


szörnyülködni lehet,amikor a tTv-ben látjuk hogy milyen a helyzet a menhelyeken,hogy fajtamentők dugig vannak kutyával,kölykökkel is,de tenni is kéne!


sajnos mindenki azt mondja,hogy ez velem nem fordul elő,ő majd lecsekkolja a kölykök gazdáit,de könyörgöm,még igazi(!!)tenyésztőknél is előfordult már,hogy gyepiről vette ki a kutyát,rühatkásan(aminek a gyógyíttatása nem kis pénz),vemhesen..de mivel igazi tenyésztő bevállalta a kutyát,gyorsan ivartalaníttatta és keresett neki másik gazdát,és ez nem egy hobbi alom volt,ha nem egy több száz ezeres kutya..márpedig aki annyit kiad egy kutyáért az már valamennyire komolyan gondolja általában..szóval lehet azt hinni,hogy a kölykök közül egy se kerül rossz helyre,de akkor mégis miért vannak tele a retriever mentők??oda az esetek 90%-ában hobbi alomból származó kutya kerül..

ugyanis a kedves gazdi nem ellenőrzi,hogy a kutyája kölykeitől hányalmot hoznak le,milyen kannal fedezik,hova mennek a kölykök..


egy jó tenyésztő ,ha kell beszáll a tőle származó kölyök orvosi költségeibe(mondjuk több 100ezres számla esetén,pl.autóbalesetnél) és ,ha kell visszaveszi a kutyát..

a hobbi almok gazdáinál,ez nincs ők azt hiszik,hogy jaj de édes család vitte el,aztán a kölyköt minden tüzelésnél befedezetetik,elveszik,nem szólnak,eladják stb..

2009. dec. 27. 10:38

Mucika!



Megkédezhetem milyen kutyád van/volt?


Te miért hiszed azt, hogy CSAK "selejtes" vagy hobbi kutyája van itt mindenkinek, amit rögtön ivartalaníttatni kell vinni?


A magyar ebtenyésztők nagyon nagy része pénzéhes és gátlástalan, nem az egészséges, jó idegrendszerű utódok születését tartja szem előtt. Semmivel nem különb ez a réteg mint a szaporítók!


A magyar kiállítások színvonalát inkább hagyjuk, de nem attól lesz egy kan vagy szuka jó szülő, hogy minél több címet elnyert, hanem attól, ha jól is örökít...


A STANDARD ismerete meg alapavetően elvárható minden kutya tulajdonostól. Illik ismerni mindenkinek a saját kedvence fajtájának a jellemzőit. Egy "profi tenyésztő" -ahogy írtad-, oda sem ad egy kiskutyát, amíg fel nem világosítja a gazdit alaposan a fajtáról. Valamint az ő dolga lenne azt is közölni, h noha törzskönyves a kis kutya, továbbtenyésztésre nem kimondottan alakalmas. Ehelyett- tisztelet annak a nagyon kevés kivételnek- baromi drágán adják el az összes picit, mintha mind tökéletes lenne, pedig ilyen nincs!!!! Akármilyen kiválóak a szülők, akkor se lehet mindegyik utódból show dog. Ha ennek megfelelően adnák el piciket, a szaporítók és egyéb kontárok labdába sem rúghatnának.

2009. dec. 25. 22:05

tudod az a baj,hogy egy jó párosításhoz több kell,mint egy kan és szuka(felmenők ismsrete,a tulajdonságok,hibák ismerete,szaporodásbiológia,örörklődéstan ,standart ismerete,tenyéssszemle,szűrések)ez a minimum..plusz kiállításokon való rendszeres részvétel..


a hibákat,nem egy ellentétes hibával kell javítani,ha tenyésztesz..


én azt mondom,hogy jár tenyésztői tanfolyamra,kiálltásokra,ismred meg a fajat nagy tenyésztőit(nem szaporító),beszéges el a retriever rescue vezetőjével,akik goldi-labi kölyköket menetnek,és nem egy felnőtt kutyát,akik mind ilyen hobbi alomból származnak és utána kezd el tenyészteni egy megfelelő minőségű,szakemeberk által is jónak tartott kutyával..


ugyanis te nem tudod megítélni,hogy a kutyád mennyire típusos,stb..


és vigyázz,mert az ilyen hobbi almokra ugranak a szaporítók!

ha elmegy hozzád egy család,hogy venne kutyát te oda fogod adni,pedig a szaporítók gyakran ezt csinálják,aztán szételletik a kutyát..


nem véletelen ,hogy aretrivermentőknél mindig teltház van,sokkal több a kidobott,befogadásra váró labi-goldi,mint amennyit vállalni tudnak..

ha nem tudják vállalni,akkor pedig ki tudja ki viszi el..


ahelyett,hogy saját szakálladra szaporítanál néz szembe a rideg valósággal és esetleg vállalj ideiglenes befogadást,az az álatalad imádott fajatának is jót tesz..


az ivartalanításon pedig tényleg érdemes elgondolkozni,főleg a szuka esetében,tovább fog élni,nem lesz álvemhes,gennyes méhgyulladás,emlődganat,petefészekrák stb..


a szukáknak nem kell elleniük egyszer sem!

2009. dec. 25. 21:50

sajnálom,hogy nem vagy képes felfogni ,hogy egy ilyen hobbi alom mennyit árt az általad szerett fajtának..

a leszármazottakról és az ő esetleges alamaikról ne is beszéljünk..


a kutyák akkor is boldogok lennének,ha leg alább az egyik ivartalanítva lenne,sőt úgy nem kapnának idős korukban méhrákot,gennyes méhgyulladást,hererákot,végbél környéki dagnatot,aminek a műtétje tizenévesen,idősen megviseli a kutyát,illetve bele is halhat..

sajnálom,hogy nem egy tisztességes állatorvoshoz jártok..

remélem a szőréseik legalább megvannak a kutyáknak,minimum diszpláziára,attól még mert más helyről vannak lehetnek rokonok/testvérek..

45. Mütyüszke (válaszként erre: 44. - Acd106eb07)
2009. dec. 23. 21:46

Szia mucika07!


Nagyon okosakat írsz, de...........

Én 30 éve tartok kutyát. Itt még soha nem volt és nem lesz testvér-párosodás.


A lány Győrből, a fiú Pest környékéről való.


Régen a németjuhász volt nálunk a sláger, mert a férjem imádta ezt a fajtát. Szaporodtak és a reptérre adtuk őket járőr kutyáknak. Oda kellettek, tehát nem voltak se betegek se korcsok.

Mindíg kellő elővigyázattal tartottam és ezután is fogom tartani a kutyákat.


Bár utcamixek is voltak nálunk, de azok is jól éltek, mert nem csak etettük és gondoztuk, de SZERETTÜK őket.


Te senkit és semmit ne salnálj, csak magadat!

Ha nem értetted meg, hogy volt két kutya amelyik bajban volt és mi ott voltunk "szerencsére", hogy ne menhelybe kerüljenek.


Bár a legszerencséssebb én vagyok, hogy a gazdájuk lehetek.

A pénztárcámmal meg Te ne törődj, az legyen az én gondom!


Most ahogy újra olvasom az írásodat sajnállak, Te nem fogod soha azt érezni amit mi, mikor ez a két drága ránk néz azzal a szeretettel, ami csak az Ő szemükben van.

ÉRTED? SZERETETTEL!!!!


BOLDOG KARÁCSONYT! Nekünk az lesz!!

2009. nov. 28. 23:33

amúgy keress rá a google-ben,hogy olcsókutya,ki fog dobni egy honlapot,amit tenyésztők ,állatmentők csináltak,ajánlom elolvasásra az egyszeri almok részt..tanulságos..


ja és ,ha ajánlhatom kress sürgősen másik dokit,külöben a gatyádat is az állatrovosnál fogod hagyni!!


a Magyar Állatorvosi Kamara egyébként kiadott egy nyilatkozatot,amiben leírja,hogy a kutyáknak nem kell egyszer szülnie fedeznie..

az ivaaratalanítással csomó halálos betegségtől megmeneted és tovább is él a kutya..


a kutyád érdekeit nézd,ne azt,hogy te kiskutyázni szeretnél..

és máskor ne hagyj szaporodni két ivaros kutyát!!

2009. nov. 28. 23:29

kedves Mütyüszke!


felelőtlenségnek tartom amit csinálsz,sajnos azt kell,hogy mondjam,hogy tönkre teszed,az általaád állítólag imádott fajtát..

amikor befogadtad a két kutyát gondolni kellet volna rá,hogy ellenkező neműek,tehát szaporodni fognak és legalább valamelyiket ivartalanítani kellet volna..ezt nevezzük felelősségteljes állattartásnak..

két ismretlen előéletű,esetlegesen rejett betegséget hordozó/örökítő,talán még rokonok is(törzskönyvük gondolom nincs..),kiállítási eredményekkel nem rendelkező,fajtájuk nem reprezentáns példányai,tehát nem tenyészkutyák,csak hobbi kutyák,na most két ilyen kutyát nem szabna szaporodni hagyni,mert bármennyire is aranyosak lesznek a picik szerinted az sajnos árt a fajtának..

gondold végig logikusan..


nem vagy tenyésztő(több éves tapasztalat,állomány ismerete,szaporodásbiológia tsb..)ezek pedig kellenek egy minőségi alomhoz,amire egy jó tenyésztő akár éveket vár..és ami a fajat előnyére válik..


sajnos a goldik ma már vannak gyepin,utcán,menhelyen,kölykök,egész almok is ilyen helyen kötnek ki,tehát a hobbi tenyésztésnek helye nincs!

a retriever mentőknél egyébként kaptál volna kutyát ivartalanítav,ingyen,ők mindig telt házzal dolgoznak,egy ilyen felesleges(tudom neked nem az..)laom helyett vállalhatttál volna náluk ideigelenes befogadást is akrá stb..

rengeteg a menteni való goldi hidd el,nem kell növelni a számukat!!


a kölyköket akár sajnos rossz emberek,szaporítók is elvihetik,akik az ilyen hobbi almokra mennek,az ilyneket,még a több 10 éve kutyát eladó tenyésztő sem mindig szűri ki,akinél egy kutya 10ezer fölöt kezdődik,neked sem biztos,hogy menni fog..

plussz ha valamelyik kölyök továbbs szaporodik,akár keverékkel párosodva,és annak a leszármazottja rossz helyre kjerül,az a te lelekeden szárad majd..


az igazság fáj,de a kicsik jobb lenen,ha meg sem születnének..


goldenből annyi van ,mint égen a csillag,rengeteg a disznóólban kutyát tartó szaporító,a fajatamentők nem egy ilyen kutyát koboztak el..


a kutyának nem kell egyszer szülnie..



még nem késő ivartalanítani,ha igazán szereted ezt fajtát megteszed..a szukát ha császározni kell a szüléskor az alsó hangon is 60-70ezer,plussz ha egy alom köylköt jól akarsz felnevelni az olyan 100ezer forint..(tápok,oltások stb..)

van nem 1 tenyésztő ismerősöm,van,hogy évekig várnak egy párosításra,terveznek stb..ez nem tenyésztés,amit csinálsz..ez szaporítás..


legaláb ha most nem is ez után az alom után ivartalaníttasd a lányt..

és máskor legéyl körültenkintőbb!!

amúgy az orvosod is elég pénzéhes gondolom,ha nem lene már rég ivartalanítva lenne a lány..

így majd kezelheti méhdaganattal,gennyes méhgyulladással,álvemhességgel,emlődagnattal,szép magas orvosi számlátok lesz..

egy jó doki rögtön az ivartalanítást javasolta volna..

tudományos alapja nincs annak,hogy szüljön a kutya 1x(a farkas az őse,a farkasfalkában csak az alafa pár szaporodik,atöbbi SOHA!!)


önző dolog,amit csinálsz,nem az általad állítólag imádott fajta érdeke vezérel..mert egy hobbi alom semmiképpen sem tesz jót egy fajtának,kérdezz meg egy normális tenyésztőt erről..


a kutyát is sajnálom,hogy szülnie kell,amibe akár bele is halhat..

2009. szept. 30. 20:26
ne haragudj utána olvastam el hogy menhelyi kutyáról van szó becsülek téged hogy befogadtad és igy szereted
2009. szept. 30. 20:06
hát akkor sajnálak ha ez jutot neked
40. morkika (válaszként erre: 38. - H.Ancsi)
2009. szept. 28. 21:59
Igen, szerencsére nem minden menhely ilyen. A Noé, a Minimenhely és a Szentendrei Árvácska is kiváló, elképesztő munkát végez! Le a kalappal előttük, nagyon tisztelem őket!
39. thth
2009. szept. 28. 09:41
Nagyon szép történet. Nekünk is van egy goldenünk Mira, és egy kis korcsunk Betty. Annyira szeretik egymást mindig játszanak, elválaszthatatlanok. Egy éves volt mikor beüzettük 11 kölyke lett. Olyan cukik voltak mindegyik egy kis gombóc. Nagyon sajnáltam Őket amikor elvitték. Többet nem is tettük ki a kutyát ekkora tehernek.
38. H.Ancsi (válaszként erre: 22. - Morkika)
2009. szept. 24. 12:58

róluk én is tudnék mesélni, de azért szerencsére nem csak ilyen van.

Nézzétek meg a Noét, na valahogy ugy kellene mindenhol csinálni

37. genia
2009. szept. 24. 11:43
GYonoru tortenet.Nekunk is goldink van.6honaposan kerult hozzank.SZerelem volt elso latasra.Imadja az egesz csalad o kislany mar 3 eves es Amandanak hivjak . Nekem sokat segitett azota nem vagyok annyira stesszes.Imadom a nagy barna szemeit.
36. morkika (válaszként erre: 35. - Leviatan)
2009. szept. 16. 18:06
Nem az a legnagyobb baj, hogy pénzért lehet csak elhozni kutyát, hiszen az oltások nagyon sokba kerülnek. Hanem hogy lekezelőek. De erről majd inkább irok később, ha lesz időm összeszedni magam.
35. leviatan (válaszként erre: 33. - Morkika)
2009. szept. 16. 15:56
Regen nem voltak anyagiasak, nem kellett adni semmit a cimekert, bar kuldtek nyilatkoztatot es bankszamlaszamot, hogy ha akarok, adhatok nekik. Mara mar ezek szerint csak penzert lehet elhozni toluk kutyat? Amikor amugy is rengeteg kobor eb van? Hihetetlen... :S
2009. szept. 15. 03:57

Gyonyoru tortenet!!! Es milyen szerencsek am a kutyusok is, hogy vagy nekik:)

Szep napokat!

33. morkika (válaszként erre: 30. - Leviatan)
2009. szept. 14. 23:46
Igazából az a lényeg velük kapcsolatban, hogy nagyon anyagiasak... De azt hiszem tényleg összeszedem magam és irok róluk. De jaja, ahogy emlitetted, nem lehet majd őket nevükön nevezni...
32. leviatan (válaszként erre: 28. - Sarga_rozsa22)
2009. szept. 14. 16:32

A Husky nagyon nehez fajta... marmint neveles szempontjabol, szep, meg gyonyoru, de nagyon egy gazdas, ill. ha az egy ember, akit elfogad nem tud falkavezeri statuszba lepni a szemeben, akkor lottek a fegyelemnek.

Ezeken felul jobb, ha folyamatosan porazon van, mint minden eszaki kutyafajta, ez is szokdosos, kalandvagyo, stb. Szoval gondold meg a Husky-t...

31. leviatan (válaszként erre: 25. - Mütyüszke)
2009. szept. 14. 16:30
Hat meg kell mondani imadni valoak!!! Meg is ertem a rajongasod irantuk :).
30. leviatan (válaszként erre: 22. - Morkika)
2009. szept. 14. 16:28

Hat 10 eve meg, mikor ok segitettek az uj kutyaval, akkor meg rendben voltak :). Gondolom azota sok viz lefolyt a Dunan...


Ok, ird a cikket, kivancsi vagyok ra, bar gondolom nem lehet neven nevezni oket, ha megirod...

2009. szept. 14. 15:46

Sziasztok!

Én mondtam, hogy még az életbe nem láttam ilyet, pedig volt már sok kutyánk. Mind a kettő főleg a fehér állandóan mosolyog. Nem tud az ember elmenni mellettük, úgy, hogy ne simogassa Őket.

Nagy szeretetcsomag mind a két kutya.

Sarga rozs22: Állatmenhelyeken is találsz, legfeljebb nem kölyök, és ha picit keverék az se gond, sőt azok még ellen állóbbak.

2009. szept. 14. 12:21
Nagyon tetszett a cikked. Én is nagyon régóta szeretnék egy haskyt, de anyáék nem igazán támogatják az ötletem. Úgy vagyok vele, hogy ha meglátják, tuti nem tudnak majd nemet mondani annak a gyönyörű szempárnak :). Ha valakinek van egy felesleg, vagy tudja honnan tudnék beszerezni szóljon
27. Csiga78 (válaszként erre: 25. - Mütyüszke)
2009. szept. 14. 11:55

Te ezek folyamatosan vigyorognak!!!!


Behalok tőlük,Tünemények!!!:))))Grt.

26. Mütyüszke (válaszként erre: 24. - H.Ancsi)
2009. szept. 14. 10:08

Nem lep meg, hogy ennyire szeretitek.

Az öreg kutya, nem is futja le 100- on a 8mp-et, akkor is tud meglepetéseket szerezni.

Kedves, simulós és bájos lesz.

Mióta férjnél vagyok, azóta van kutyám. Előtte féltem tőlük. De rájöttem egy kis korcs kutyus által ,hogy rajtuk kívül nincs hűségesebb barát.

Ledy volt a neve, én akkor voltam terhes, és 10 perccel előtte jelezte a férjemnek, hogy jövök haza.

25. Mütyüszke (válaszként erre: 21. - Leviatan)
2009. szept. 14. 09:56

De Teszek fel róluk. Csak az a baj, hogy mikor leszeretném kapni a Lujzit, Az én nagy fehér lovagom, rögtön közénk áll és így mindég ő van a kép közepén.

Nézzétek meg a képeslapjaimat, oda rakom fel Őket.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook