Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (31. oldal)

Kategóriák: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Sütés, főzés / Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Ház, lakás, kert

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

82997. Anyagi2017-08-29 20:11
Most megyek filmezni!
Puszi mindenkinek!!!

82996. Anyagi2017-08-29 20:11
:)
"Ugyan mennyi vese bajjal kuszkodo skor ferfi van a "bokezuek" orszagaban, ki a regimodi oltozkodesi formajat megtartotta?..."

Annyi mindenről végeznek felmérést! Erről is kellene! És mindenképpen tudatni kellene az eredményt velünk!!! :)
(válasz Dodi44 82994. hozzászólására)

82995. Anyagi2017-08-29 20:07
van olyan szivacslabdás.műanyag ütős tollasunk is! Azt is szeretem, és vízben is lehet játszani!

Azért, ha nem a szekrényben keresed az ütőket, akkor óvatosan válassz, mert borzasztóan használhatatlanok is vannak bőven a boltokban... :(((
(válasz Guruljka 82986. hozzászólására)

82994. Dodi442017-08-29 20:05
Sok theoria van aeeol a videkrol..
Pl. az. hogy akik Anglia deli reszen elnek, azok tenyleg nem angolok, hanem az eszak eruropabol bejovo letelepedett hoditok, Az eredeti oslakok azok a Welsi-ek, es mas nep. eszakon is volt tobb torzs, mert olyan terkep amit mi ma mondunk poliyikai. terkepnek, allamoknak, olyan valojaban nem letezett. Olyan hadilag eros onzo emberek vontak ossze a varos allamokat,amelyeknek nem volt eleg az o torzsei folott az uralkodas, hanem meg tobbre4 volt a kapzsisaganak igenye. Miert van most EU? (ez csak a kezdet.) Amig talalnak Rakosikat Merkeleket, addig a hatterben levo kapzsik ugy formalnak bennunket, ahogy penzukkel csak tudnak, persze, csokoladeval vonjak be a lancunkat... Ami eddig j0 es rossz volt, az mo=inden rosz ertek! ezutan fod lenni, persze hatarok nelkul, kihasznalt es kihasznalo, no az a jo eletmod!!!
Ha en ratudok csalardsaggal venni , megfizetni valami birkakat akik az en erdekemben tuntetnek es talan meg meg is hal az en erdekeimert, hat miert ne, mert ami penzem van, azt ugy is toluk csaltam el, amibe nekem az kerul...
Pelda erre olaszorszag. Az eszaki reszen, a volt varos allmaokban lakok nem ertik meg a mai olaszorszagban elo delieket. Pedig ha a globusunk nagysagahoz viszonyitva, az eszaki resz es a deli resze a mai olaszorszagnak , igaz, a mai kozlekedesi eszkozokkel nem tul nagy tavolsag, de talam a kocsi es lo koz;lekesesehez ahhoz igen.
Ugyan mennyi vese bajjal kuszkodo skor ferfi van a "bokezuek" orszagaban, ki a regimodi oltozkodesi formajat megtartotta?...
(válasz Anyagi 82988. hozzászólására)

82993. Anyagi2017-08-29 20:05
:)
(válasz Guruljka 82984. hozzászólására)

82992. Anyagi2017-08-29 20:00
Nem akarlak elkeseríteni, de mostanában itthon is leginkább csak a "gumi barack" van... :(
(válasz Dodi44 82968. hozzászólására)

82991. Anyagi2017-08-29 19:57
:)))
(válasz Dodi44 82966. hozzászólására)

82990. Anyagi2017-08-29 19:55
Köszi az utánjárást.

A SIMA MAGYAR LOTTÓRA MONDTAM, HOGY A feltüntetett összeg nettó!
(válasz pomponlány 82958. hozzászólására)

82989. Anyagi2017-08-29 19:51
Azért Te sok mindennel megismerkedsz a fordítás közben!
Jó neked! :)
(válasz Guruljka 82953. hozzászólására)

82988. Anyagi2017-08-29 19:48
Az alsógatya hiányáról tudtam, de a tükrös ellenőrzésről nem. Furi egy dolog.... ???
(válasz Guruljka 82941. hozzászólására)

82987. Anyagi2017-08-29 19:46
A "kicsi" fiam mostanában kifejezetten érdeklődik a főzés iránt!
Valószínűleg az is segített a rávezetésben, hogy látja mennyibe kerül az a gyors kaja amit a szünetben be lehet kapni.
Mondjuk én nem sokra tartom a hamburgert - akkor már inkább egy kínai kaja, de ha havi szinten felszorozza az ember, irdatlan összeg jönne ki!
Itthon meg azt látja, hogy sokkal-sokkal olcsóbban is lehet olyat főzni (bűvészkedni) ami finom és laktat!
(válasz forrest2010 82940. hozzászólására)

82986. Guruljka2017-08-29 19:43
Ez nagyon jó!!! :D

Tényleg, jó lenne tollasozni. Jó ötletet adtál, majd nézek ütőket.
(válasz Anyagi 82981. hozzászólására)

82985. Anyagi2017-08-29 19:42
Ügyes vagy! - És szorgalmas! :))
Jó pihenést!
(válasz Guruljka 82938. hozzászólására)

82984. Guruljka2017-08-29 19:41
No itt a bibi, én a frissen mosott kedvéért nem szedem ki az egész oszlopot.

Most ahogy szedem elő a pulcsikat, majd megint kiszedem az egészet, kimosom a szekrényt. Akkor egyelőre rend lesz benne, és majd megpróbálom ezt tartani, mégis röhej, hogy időnként egy határozott tolással rakom el a cuccokat... :D
(válasz Anyagi 82980. hozzászólására)

82983. Anyagi2017-08-29 19:41
Legalább elfoglalja magát .... persze nem mindegy, hogy mennyiért!
(válasz forrest2010 82937. hozzászólására)

82982. Anyagi2017-08-29 19:39
A májat mindenképpen csak a leges-legvégén tenném bele, mert annak 2 perc is elég.
A többit viszont kuktában csinálom, mert különben nagyon soká tartana.
(válasz Dodi44 82934. hozzászólására)

82981. Anyagi2017-08-29 19:37
Igeeeen!!!! Nagyon jól!
Alig van munka, korán haza tudok jönni és "családozni"! :)))
Ma tollasoztunk!
És leszedtem a megszáradt ruhákat és elraktam! És nemsokára keresek valami jó filmet! :))
Mintha nyaralnék!!!! :)))
(válasz Guruljka 82979. hozzászólására)

82980. Anyagi2017-08-29 19:35
Úgy veszem ki a stósz közepéről a pulóvert , hogy fölötte benyúlok kiterpesztett ujjakkal (tenyérrel lefele) és megemelem a választott darab fölötti oszlopot. Kihúzom a szerencsés darabot és visszateszem az oszlopot.

Igazáből nem esik szét. De ha nagymosás után sok darabot pakolok be, akkor kiemelem a szekrényben található egész oszlopot, az asztalon vagy a földön megigazítom, ráteszem a TISZTA ADAGOT ÉS EGYBEN VISSZATESZEM A POLCRA.
(válasz Guruljka 82933. hozzászólására)

82979. Guruljka2017-08-29 19:34
Szia! Jól telt a heted eddig?
(válasz Anyagi 82978. hozzászólására)

82978. Anyagi2017-08-29 19:25
Sziasztok! :))

82977. pomponlány2017-08-29 16:40
Ja! Mindjárt kibővült a család 300, a baráti kör meg, 500 főre.:)
(válasz forrest2010 82973. hozzászólására)

82976. Guruljka2017-08-29 16:38
Az a szöveg emlékezetes volt, egy sertéstelep felszerelésének megrendeléséhez egy teljes műszaki leírást csatoltak, ezt kellett nekem fordítanom.
Láthatóan egy műszaki ember próbált a megtisztelő feladatnak eleget tenni, és szokása ellenére szöveget fogalmazni. Volt ám abban olyan mondat is, hogy csak néztem...

"A vemhesítőben keletkező trágya az épületből Ø300 as csőre gerincre illeszkedő peremes csatorna szemen, és a hozzá tartozó elzáró dugón (anyaga gumírozott műanyag) keresztül, váltakozó duzzasztásos elv szerint távozik az épületből.”

Namármost a magyarban a szem átsiklik a "csőre gerincre" fölött esetleg, de a német nyelv ennél pontosabb, és próbáltam rájönni, kinek-minek a csöve és gerince... arról nem szólva, ha a dugón át tud távozni a cucc, akkor már régen rossz.

Már nekem is van ilyen gyűjteményem. :D Az ember ilyenek miatt vissza már nem adhatja a munkát. Meg kell oldani a feladatot, és soha senki nem fogja megtudni, milyen kis hőstettet vitt véghez a névtelen fordító. :D Hát az ember legalább összegyűjti a "jobbakat"!
(válasz lúdanyó 82975. hozzászólására)

82975. lúdanyó2017-08-29 14:55
hú ez a fából vaskarika..:)
(válasz Guruljka 82955. hozzászólására)

82974. lúdanyó2017-08-29 14:53
ügyes vagy..:)
(válasz Guruljka 82953. hozzászólására)

82973. forrest20102017-08-29 08:01
azta ! anyagi problémái biztosan megoldódtak egész életére , aztán lehet :( lettek más problémái !
(válasz pomponlány 82958. hozzászólására)

82972. forrest20102017-08-29 07:56
többnyire azért olvasom én is át , mielőtt a ment-re kattintok , mert elég gyakran veszem észre utólag , h már megint figyelmetlen voltam :( de a trágár szavakat se engedi :( olyan is előfordult nem is találtam h melyik szót ítélte nem megfelelőnek :(
(válasz Dodi44 82970. hozzászólására)

82971. forrest20102017-08-29 07:52
Valamikor hajdanán még mentünk a férjemmel a szedd magad mozgalmat kihasználva pl őszibarackot szedni , volt h a kapunál intett az ottlévő emberke , h hajtsunk tovább , aztán majd jöhetünk fizetni , hát mi legurultunk Bundyka akkori járgányával és a fáról megkóstoltunk 1-1 szemet / na az az igazi fán érett ISTENI fincsi barack csodálatos volt / de közbe az új tulaj már habzó szájjal odaért , h mégis hogy gondoljuk ezt ?! biztosan lehetett akár igaza is , de még az előző években is minden alkalommal intettek a kapunál , h mehet tovább , aztán majd menjünk fizetni , máskor is megettünk 1-1 db-ot , mégse jutott csődközelbe az a barackos :(

egyik nagynénémék vettek 1 barackost , h barackot ehessen , de a velejáró munkát nem szerette , ha az ember így van vele , jobban teszi , ha vesz 1 tálca gyümölcsöt olyan 6-7 kiló egy olyan rekesz és eheti , amíg tart :)
(válasz Dodi44 82968. hozzászólására)

82970. Dodi442017-08-29 07:50
Hallod e, nagyon egyet ertek veled, mert most a salyat irasomat is ujra olvasok, es bizony ugy van ahogy mondod! Csak meg raadasul azert felrevezetem salyat magamat is! mert a key boardra nem nezek ra, es ugy irok, "mert mar jol megy"! Egy nagy fraszt megy jol! Es a promlemam meg az, hogy akkor veszem eszre, miutan rakkattintok a "Ment" kockajara.
Nem tudom hogy veletek is elofordul vagy csak velem, neha szines nevekkel illetem azokat, kiknek mas az elkepzelese egy normalis parkapcsolatokrol, es ha azok becenevei elofordulnak a soraimban, azt nem fogaja el az autimata cenzura. de a tragar szavakat azt masoktol igen. Azkkal nincsen baj.
Meg is emlitettem az illetekeseknek, de kimaradt a valasz ra...
(válasz forrest2010 82969. hozzászólására)

82969. forrest20102017-08-29 07:39
Dodi ! nem akarlak elkeseríteni :) de ezen a szemüveg nem fog változtatni :) igaz , h én nem veszem elő a szemüveget / pedig kéne ! mert kissé homály ! / de ha gyorsan olvasok , akkor előfordul , h félreolvasok v kevesebbet , v többet látok :) még az írásomat is muszáj átolvasnom , mert kihagyok betűket , előfordul , h szótagokat is :(

más , hajdanán volt egy idősebb kolléganénim / mindig próbáltunk olyan dolgokat megtanulni az előző v még előbbi korosztálytól , ami hasznosítható a saját életünkben is :) még ő mesélte valaha , h mindkét fiát befogta segíteni a házimunkára és tuti , h a menyei / talán méltányolták is / na ez is szépen kimaradt a saját palettámról , mert én hüle ! úgy voltam sok dologgal , h csinálom én ! játszatok csak ! a gyereknek az a dolga ! játszani + tanulni ! csakhát játszva is lehet tanulni !
(válasz Dodi44 82967. hozzászólására)

82968. Dodi442017-08-29 07:35
Haat, tudjatok, az ugy igaz, az ember addig nem igazan tudja az ertekit erezni, amig valamit el nem veszit!
Ezt az juttatta eszembe, ami most tortent velem...
Egy oszibarackot majszoltam, mert ranezesre kialabl, hogy harapjal belem!!!
Lehet hogy feletek is ugy van mar, de azert megemlitem, mert ha meg nem ugy van, akkor fog ugy lenni...
A boltok adnak egy kartyat, amikor nallunk vasarolunk, es az adatainkat es mas miszmanyot kell kitolteni rajta, es amikor ott vasarolunk, akkor odaadom azt a kertyajukat, es neha arleszalitasra tesznek dolgokat, amit csak annak a kartyanak a odaadasaval adnak meg, ha nincs kartya, akkor rendes ar. No eppen az oszibarackra volt ar kedvezmeny, es vettem belole egy zacsekkal. Te azok olyan szepek, mintha a minta konyvbol tettek volna elebem! Most jon az a mondas, Nem mind arany am ami sarga es fenylik!
Az olyan kemeny volt, mert azok mar clonozottak. mindegyik egyforma, de mint a ko olyan kemeny, es egy hetet kell varni amig ki nem tori a fogamat, de amikor kessel megvagom egy het utan a gyumolcstartobol kiveve, azt varnam, hogy a leve vegig csorogjon az ujjaimon.. hat attol nem kell felni. Mint a szivacs belulrol. Annak leve nincsen. De megettem es azemlekeim egybol a szegedi piacra repitettek vissza, mert amikor oda kimentem a gazdaktol vasaroltam mindig harom darabot, amit ott azonnal bele is melyesztettem a fogamat a piacon!!! No azok aztan levesek, izesek , szepek is voltak, csak az volt a prozai, hogy mindig a kezembe nyomtak egy blokkot, amit en eldobtam volna, de szemetelni nem szoktam. Kesobb meg kerdeztem, mert hiaba mondtam hogy nem kell a blokk rola, de akkor is eroskodtek es a kezembe nyomtak! Ha legkozelebb hazamegyek es a piacra kimegyek, hat egy vignettat fogok a mellemre tenni, en rendes ember vagyok, nem az allamnak spicliskedek!!