Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (30. oldal)

Kategóriák: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Sütés, főzés / Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Ház, lakás, kert

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

89590. Dodi442018-01-25 14:40
Erdekes szokasok, hiedelmek...
Mi mindnyajan a hutobe tartott italokat ittuk m indig, telen is es nyaron is. Sosem volt a csaladban torok fajas tole. A dinnyet meg hosszaban felbe vagom es a felet alu foliabal letakarva megy a hutobe. neha ram jon a torkossag, akkor a negyed dinnyet elpusztitom, persze kanallal es kenyerrel!
Annelkul nekem nem menne. :DDD
Szegyenteljes nagy darabot meg tudok zabalni a jo dinnyebol...
Igaz, utanna nem mehetek messzire a WC-tol...
(válasz tumbo 89586. hozzászólására)

89589. tumbo2018-01-25 14:40
látom,te sem nézed a csengetett mylordot.ott a meztelen combjukon sodorják a fiatal nők a szivarbavalót.igaz,azt nem eszik meg.de akik a csirkecombot csomagolják,mosnak-e kezet állandóan.bár,ha gép csinálja,de azt is tisztítani kell.nálunk a szalámivágóban volt egy döglött egér.
(válasz Dodi44 89585. hozzászólására)

89588. tumbo2018-01-25 14:35
azért is nem tört nagyobb babérokra.pedig lehetett volna tisztiszolga helyett táskacipelő.

89587. tumbo2018-01-25 14:33
a néni rendesen megmossa a tehén tőgyét?mert nálunk csak ímmel-ámmal.

89586. tumbo2018-01-25 14:32
egy dinnye nekem sok,a hűtőbe nem teszem,mert a torkom megfájdul tőle.mondták eresszem le a kútba.jó ötlet,kár,hogy láncom nincs,se vödröm.hát velem is sok a macera.

89585. Dodi442018-01-25 13:57
Az egyik boltban lattam aszalt sarga barackot zacskoban...
De nekem hulye szokasaim vannak, pl. dinnyet ha mar felvagva aruljak, meg nem vennem, mert nem ismerem azt aki felvagta...(tisztasag...) gyumolcsot csak egeszben veszek es mosom es mosom...
-de a tejet a piacon a nenitol megveszem...
Ki erti ezt...
Jaroszlav Hasek azt merte mondani:
Mindenki hulyul a maga modjan.
(válasz tumbo 89583. hozzászólására)

89584. Dodi442018-01-25 13:51
Hat, lehet, hogy a batyja, vagy unokatestvere volt a bironak???
(válasz forrest2010 89579. hozzászólására)

89583. tumbo2018-01-25 11:10
ja,már megijedtem,hogy szárított barackból akarsz lekvárt főzni,
(válasz Dodi44 89575. hozzászólására)

89582. tumbo2018-01-25 11:09
mi is megettük gyerekkoromban a barackmagot.
(válasz Dodi44 89575. hozzászólására)

89581. tumbo2018-01-25 11:07
azért csinálnak mindent ócskára,hogy hamar lecseréld.már,ha van pénzed.
(válasz Dodi44 89566. hozzászólására)

89580. tumbo2018-01-25 11:04
hát mikor az apám meglőtte a betörőt,alig pár hónapot kapott érte.
(válasz forrest2010 89579. hozzászólására)

89579. forrest20102018-01-25 07:43
Dodi ez a történet nem véletlenül ? az óhazában játszódott ? :( a férjem egyik hajdani kollégájához betörtek , de a pasi tetten érte és mivel zokon vette , 1 cseppet " önbíráskodott " hát nem zokon vette a bíróság ?! vajon miért ?!
(válasz Dodi44 89573. hozzászólására)

89578. forrest20102018-01-25 07:26
hát annyira mégse spórolok :D :D :D kell a tyúkok feneke alá :)))) hadd élvezzék a szabad-strandot :)
(válasz Dodi44 89561. hozzászólására)

89577. Guruljka2018-01-24 22:00
Képzeld el, itt a "falu-buli" innen elég távol, légvonalban is talán másfél kilométerre szokott lenni, a művház udvarán.

Attól tartok, a falu előkelőségei és mulatni vágyó fiataljai hamar megsüketülnek, mert én itthon, ha a nyár közepén be nem csukok ajtót-ablakot, tisztán "élvezem" a műsort.
Nem tudom, hogy viselik a dolgot az ottani lakóházakban.

Az iskolai bulikon is nagy a hangerő, de az csak a környékbeli boltokban zavarja a kommunikációt. Gondolom, mert épületen belül van a hangforrás.
(válasz LadyBird 2015 89576. hozzászólására)

89576. LadyBird 20152018-01-24 21:51
Az én gyerekeim már a sulival sem hajlandók moziba vagy koncertre menni, mert túl hangos. Még a gyerekkoncerteket is úgy kihangosítják, hogy élvezhetetlen. Hogy ez kinek jó, fel nem tudom fogni. Ezért itthon szoktunk csinálni szombat esténként moziestet, kólával pattogatott kukoricával... Ha fél évvel később nézünk meg a neten egy filmet, azt hiszem nem tragédia. Még olcsóbban is kijövünk!:))
(válasz Dodi44 89571. hozzászólására)

89575. Dodi442018-01-24 21:03
Ebben biztos van igazad.
-de annak a totyi gyereknek kell hogy legyenek szulei, akik nem adnak kajanak paradicsom karot.
Minden evben teszek el sargabarack lekvart ugy ket harom lada sargabarackbol. Azt mindig kimagolom, es megszaritom.
Egesz telen azt torom es megeszem a magja belsejet. Abban is van Cian, es megis azt tartjak, hogy az jo a rakos betegsegek megelozesere. Tavaszra minden barackmagom elfogy, igaz, mas magokkal is tomom a fejem...
A masik mumus, az meg az olomtartalmu festek es hasonlok... A mi otthoni csaladi hazunkban, az egesz hazban, mindenhova olom csovekben volt a viz vezetve, konyhakba, WC-kbe, furdoszobakba. Mindenki azt a vizet hasznalta. A szuleim epp esszel 83 evig eltek mindketten. Magam sem lettem tul hulye.
Szerintem neha a "hatalmasok" nagyon fontosnak tartjak magukat...
Volt egy mohamedan vallasu ember, aki azt tartotta, hogy az allamok kormanya tulsagosan embertelenul banik az o orszagukkal, es hogy ezt megbosszulja, a repulovel utazva a cipoje orrat teletette robbano szerrel, ami a labaujjainal elfert.
A vizsgalatnal eszrevettek es lefuleltek. Azota, barmely repterrol, barhoza utazunk repcsivel, amikor a biztonsagi ellenorzesem keresztul megyunk, mindenkinek le kell vetni a cipojet es zokniban, vagy mezitlab, le kell vennunk a nadrgaszijat, ugy kell a vizsgalatokon atmenni, ugyan csak ures zsebekkel, mindent egy, vagy tobb muanyag talcaba teve atvilagitanak. kinyittatjak a Lap Top computerokat, stb.
Amiota az embereket is atvilagitjak, azota egyetlen egy terroristat el nem fogtak, de mar sok noi ruhakba, fehernemukbe oltozott ferfit, femes merevitos fehernemuju noket azt talaltak.
(válasz Guruljka 89572. hozzászólására)

89574. Guruljka2018-01-24 20:33
Dodi Kedves, a cián így is méreg meg úgy is méreg.
Engem megnyugtat a tudat, hogy amiket nap mint nap megfoghat az ember, az nem tartalmaz kifejezett mérget.

Az a nő is megnyerte a pert, aki a macskáját a mikróban akarta eső után megszárítani. Az a tüdőrákos is megnyerte, illetve a családja, aki dohánygyárat perelt be, pedig nem a gyár kötelezte őt a dohányzásra. Én ezt nem korrupciónak hívom, hanem jogászfocinak, ami végül is nem nagy tömegek számára ártalmas.
(válasz Dodi44 89573. hozzászólására)

89573. Dodi442018-01-24 20:27
Lehet, hogy tulsagosan szelsosegesnek fogok latszani, de szerintem mar a hatalmasok azt gondoljak, hogy a nagy kozonseg tulsagosan hulye mindenhez.
Amikor meglatjuk az ut vegenel a kitett tablat, amire ra van irva : "az ut vege" "A tuz eget" " a Cian mergezo"
Igaz, meg a kotelekhoz nincsen hozzakotve egy nagy piros papir: ha a kotelet a nyakadra tekered es folakasztod magad, lehet, hogy meg fogsz halni!
Szerintem az Evolucionak nem adunk eleg eselyt!
Az egyik ujsagban olvastam, hogy egy csalad elment vakaciora ket hetre, egy betoro betort a hazukba, es z vastag vas ajto bezerodot a betoro utan es a hazban nem volt mas etel, csak egy papirzsak kutya kaja. A betoro nem tudott megszokni, amiutan a csalad visszajott a vakacioujukbol, ott talaltak a betorot, az meg beporolte a csaladot, mert neki kutyakajat kellett enni! Megnyerte a betoto a pert!!!
Egy olyan kozosseg, mar annyira korrupt, hogy szerintem az ugyvedeket es a birokat bitofara kellene kotni!!!
(válasz Guruljka 89568. hozzászólására)

89572. Guruljka2018-01-24 20:12
Azért a cián nem tesz jót a kis totyi gyereknek sem, ha összefogdossa, mert a bőrön át se hasznos.
(válasz Dodi44 89570. hozzászólására)

89571. Dodi442018-01-24 20:08
Tegnap este felhivott a fiam, es elmentunk a leg ujjabb Star Wars moziba..
Hat azokat mind egy kaptafara csinaltak...
-ezek a nagyon tulzottak kiemelt terhatasu nagy vasznas mozik, meg annyira hangosak, hogy majdnem elviselhetetlenek!
Amikor az unokaimat vittem ki mozoba, azok a rajzfilmek, amik inkabb mar nem is rajz filmek, hanem egy computer kifejlesztett valotlan carrakterek mozgasu kepzeletbeli szereploket mozogni latjuk, azok s borzaszto hangosak, es mind a harom nebulom befogtak a fuluket es meg akkor is jol hallottak az egesz film hangjat...
-azt mondtak, hogy maskor ne jojjunk ide...

89570. Dodi442018-01-24 19:59
Azzal magyaraztak nekunk a vasarloknak, hogy azert vonjak ki mert a Cian megoli a kartevo rovarokat es a bakteriumokat es az rossz a termeszetnek!
Az ugyan igaz, de akkor ugyan ezen a gondolatmenettel, ne tegyunk zarakat az ajtokra, mert az meg rossz a tolvajoknak...
(válasz Guruljka 89568. hozzászólására)

89569. Dodi442018-01-24 19:56
Jaj, en nem tudok olyant, csak olvastam rola, hogy az az egyik kellek hozza!
(válasz tumbo 89562. hozzászólására)

89568. Guruljka2018-01-24 19:55
Pedig lehet, hogy a cián miatt vonták ki a forgalomból, nem???
(válasz Dodi44 89566. hozzászólására)

89567. Guruljka2018-01-24 19:54
A fahamuval fel lehet szórni a járdát, felhasználható a macskaalomba, és ki lehet szóúrni talajjavítónak.
Minden másra ott a mastercard, az erősen lúgos hamuszappan helyett megelégszem a bolti termékekkel.

Kell a szappanhoz zsír is.

[link]

Oké, nem a leginkább környezetkímélő megoldás, de nekem nem ér meg ennyit, hogy lúgban tocsogjak és bebüdösítsem a házat. Ezt régen az udvaron csinálták.

89566. Dodi442018-01-24 19:54
Emlekszem, Edesanyam, amikor meg gyerek voltam, a faluban nekunk volt egy kis kertunk, es abban termesztett paradicsomot is es telire befozte es eltette, abbol csinalta az en kedvencemet, a paradicsom szoszt, Es neha vett hozza szeletelt parizert, azt tojasba es prezliben meghempergette es kisutotte.
No nosztalgiazok, es vettem en is itt, vegre talaltam parizert, es ugyan ugy ki is sutottem, mint Edesanyam.
Van egy electromos olajossutom, amiben novenyi olajat hasznalok, es amikor az egy csomagban valo ugy 20 szelet parizert kisutottem, az olaj, 18. darab utan mar olyan buborekos lesz, hogy nem maradt meg az edenyben es kifut belole!!! Ezelott, mivel ezt a sutot krumpli sutesre csinaltak, mar csak negy ot darab hasabokra feldarabolt krunplibol lehet sult krumplit meg sutni, mert mindjar a harmadik szeletelt krumpsutesekor annyira haboa lesz, hogy szerintem a krumpliban levo viz, vagy mas folyadektol habosodik fel es hasznalhatatlanna valik... Nagyon sok minden ocska minoseguve valik, meg ha ugyan azt a marka nevet vizeli is.
Ezelott joval a tobbszoroset lehetett kisutni ugyan annyi mennyisegu olajban. Amikor a baratokkal osszejottunk egy egy pick nickre egy egesz negy kilos zsak krumplit is kisuthettem, akkor sem volt holyagos annyira az a suto olaj a krumplitol...
De ami olajat kicserelek, nem dobom el, hanem a paradicsom karokat "festem" le a kicserelt olajjal, es a karo tovabb tart, nem gyorsan rohad el.
Ezelott lehetett kapni a boltban olyan paradicsom karokat, amelyek Cianos folyadekkal voltak beaztatva, no az sokaig eltartott. de azt meg nem aruljak tobbet. Tul sokaig eltartott es nem kellett ujakat venni, es a kereskedelemben az az uj cel, ocskat aruljanak, hogy hamar ujjat kelljen vennunk...

89565. tumbo2018-01-24 19:35
hamura.
(válasz tumbo 89564. hozzászólására)

89564. tumbo2018-01-24 19:34
aszondja,várjál.hamulúg vízvári mariska módra.fél vödör hamulúgra fél vödör víz,2-3 napig állni hagyni,aztán a zománcozott edényeket kifőzni benne.
az edény lehetőleg ne kínai legyen,ezt én teszem hozzá.

89563. tumbo2018-01-24 19:27
azt a kertbe kéne szórni,vétek lenne erre használni.ja,hogy hamuzsír.de akkor más is van benne.

89562. tumbo2018-01-24 19:26
azt nem a disznó ilyen-olyan részéből szokták főzni?

89561. Dodi442018-01-24 19:23
Ha van fa hamutok, akkor el kellene kezdened szappant fozni!!!
:DDD
(válasz forrest2010 89551. hozzászólására)